VLISSIVCSCIIE COURANT. No. 50, Donderdag 32 Juni 1882, 208te Jaargang. GEMEENTEBESTUUR. BINNENLAND. BUREAU: Hoek Korte W alstraat-Gro ene woud, I N° 1. Advertentiën gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Woensdag en Zaterdag voormiddag 12 uren. De prijs van 1—4 regels 40 Cents. Voor eiken regel meer 10 Cents. UITGEVER: F. VAN DE VELDE Jr., te Vlissingen. Dit blad verschijnt 2 maal per week, Donderdags en Zondags. Abonnementsprijs per 3 maanden 1,franco per post 1,15. Afzonderlijke nummers 10 Cents. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. EEN1G AGENT VOOR FRANKRIJK: D1L FIRMA G L. DAUBE C0., TE PARIJS. Abonnementen voor België, Duitschland, Engeland en Frankrijk 1,65 per drie maanden. BERICHT. Zij, die zich voor het volgende kwartaal, aanvangende 1 Juli, op deze Courant abonneeren, ontvangen de tot dien datum verschijnende num mers GRATIS. No. 47. MATEN en GEWICHTEN. Herijk der Malen en Gewichten. De burgemsester en wethouders van Vlissingen, maken bekend dat tot den herijk der maten en gewichten binnen deze gemeente zal worden gevaceerd in het WAAGQEBO UW in de Lepelstraat, van 26 tot 30 Juni, 1 en 3 tot 6 Jnli dezes jaara, telkens des roormiddags van 91 /a tot 12 en des namiddags van 1 tot 4 uren, uitgenomen des Zondags, Voorts lo. dat alleen behoorlijk schoon en droog gemaakte maten en gewichten znllen worden onderzocht en be langhebbenden bij de terug ontvangst hunner voor werpen dienen toe te zien, of deze de wettige merken dragen, daar een beroep op verzuimen, die hij den herijk mochten zijn begaan, later niet zal ontslaan vau rechtsvervolging; 2o. dat gccne maten voor droge waren, bestemd tot het meten van granen, zaden, hoouen, erwten en soortgelijke waren mogen worden herijkt, dnn ver gezeld van den daarbij behoorenden strijker; So, dat lengtematen van één en een halve meter, voor- zion van merkteekenen of aanwijzingen van de oude maat, in geen geval tot den herijk zullou worden toegelatcu; 4o. dat de ondordeelen van het gram Miligram-gewich- ten) uit hoofde dor daartoe noodige fijne balansen, uitsluitend aan het ijkkantoor te Middelburg kun nen worden geverificeerd (ministorieele beSelnkking van 16 April 1872 no. 193); en 6o. dat na het eindigen van den termijn van den herijk (1 Octobar a. 8 het gebruiken of voorhanden heb ben van maten en gewichten, niet voorzien van de vercischte stempel merken, verloden en strafbaar is, volgens art. 29 der wet van 7 April 1869 (Stbl. no. 57); en Co. dat het overgangsmerk op weegioerktuigen en gas meters, volgens de wet van 30 December 1881 (Staatsblad no, 253) nog van kracht blijft tot 1 Jnli 1882. FEUILLIT' ALMA'S GEVAAR. Novelle uit het Engelsch. 7.) Lieve, zie, daar is dat gekke ventje, dat wij gisteren te Nizza op de wandelplaats ge zien hebben 1" Lady Courtland rilde. »Gij zijt koud, liefste. Laat ons gauw naar buis gaan. Louis, leg zooveel doeken als gij vinden kunt in den brougham." Het was donker toen zij door do straten naar de Champs Elysées reden, waar de kamers van Lord Courtland waren, maar de winkels op de voornaamste pleinen schitterden van liobt en vroolijke kleuren. Alma hield van winkels en zou er het grootste belang in ge- Wordende dc belanghebbenden herinnerd, aan het le lid van art. 11 der wet van 7 April 1869 (Staatsblad no. 57), luidende: „Het bezitten of voorhanden hebben «van niet met de wet of met de koninklijke besluiten „ter uitvoering daarvan genomen overeenkomstige ma- aten, gewichten of weegwerktuigen, of plaatsen, bestemd „of gebruikt tot het verkoopen, inkoopen, afleveren of „iu ontvangst nemen vau waren, of waar die voorwer- „pen tot grondslag van heffingen of andere ontvangsten „strekken is verboden; alsmede aan art. 57, waarin do „onderscheidene gewichten worden opgenoemd, welke „mogen worden gebezigd, luidende: „Do stoffelijke gewichten zijn stukken van 50, 25, 20, 10, 5, 2 en 1 kilogram (pond), 5, 2 en 1 hectogram (ons), 5, 2 en 1 dekagram (lood), 5, 2 en 1 gram (wichtje) en 500, 200, I00,t 50, 20, 10, 5, 2 en 1 miligram; Terwijl voorts nog wordt kenbaar gemaakt, dat de verificatie kosteloos geschiedt, dooh dat de aan het rijk schuldige justeergelden bij de teruggave der gewichten moeten worden voldaan. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 19 Juni 1882. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. S M I T. De Secretaris, P. FORBES WELS. Vlissingen, 21 Juni. Aanvankelijk is men begonnen het water uit bet kanaal door Walcheren af te laten, ten einde de maatschappij de Schelde in staat te stellen, de helling, waarop eerlang de kiel zal gelegd worden van het te bouwen stoom schip, naar behooren in orde te brengen. Met bijzonder genoegen worden de werk zaamheden van voornoemde maatschappij, met betrekking tot het bouwen der huizen voor hare werklieden, en niet het minst die der in aanbouw zijnde machine-fabriek, die eene sie raad voor onze stad staat te worden, gade ge slagen. steld hebben, indien het haar niet was voor gekomen alsof ze Kirkwall door elk venster naar haar zag turen. Was die man een toovenaar, of bezat hij eene magnetischo macht, dat hij zulk een ge- heimzinnigen invloed op de jonge gravin kon uitoefenen, zonder met haar te spreken Zelfs niet het bekoorlijke van eene woning, die met de uiterste comfort was ingericht, vermocht die onaangename herinnering aan het gelaat van Kirkwall geheel te verdrijven. Eu toch waren de kamers van Lord Court" land, die bij bewoonde, toen hij nog vrijgezel was, een meesterstuk van kunst en weelde. Indien hij echter dacht dat Alma er verzot op zou zijn, werd hij hierin erg teleurgesteld. Zij viel neder in den zacht bekleeden stoel, dien men voor haar bij het vuur gerold had, naast een ronde tafel, waarop het middagmaal ge zet was, en ofschoon zij min of meer aan een gevoel van welbehagelijkhoid toegaf, zeide zij Gistere» avond, omstreeks half 7 uren, had alhier een treurig ongeval plaats. Toen de stoomtram de Walstraat doorreed, kwam uit de woning van den Belgischen zeeloods Peper onverwachts diens driejarig zoontje te voor schijn en liep op de rails, met het ongelukkig gevolg, dat, ondanks alle pogingen van den machinist, oin nog bij tijds te stoppen, een der beentjes van het kind totaal van het lichaam werd afgereden. In overigons deerniswaardige» toestand bij de ontstelde ouders gebracht, wa ren spoedig de heeren Schultz, PabstenButner toegesneld, om hunne geneeskundige dienste», en zorgen aan den jeugdigen lijder en zijne omgeving te wijdeu. Deze mochten echter niet beten. Het kind overleed nog denzelfden av-dird. Moge dit tot waarschuwend voorbeeld voor ouders en kinderen strekken, om in het ver volg wat meer rekening te houden met het gevaar, waaraan ieder bijna elk uur van den dag blootstaat en dat door menigeen, door het na- of bijloopen van den tram, op vaak zoo schromelijke wijze wordt getrotseerd. De beste zorgen tocb vau de directie en het personeel van den tram, en het nauwlet- tendste toezicht der politie zullen steeds blij ken vruchteloos te zijn, bijaldien de voorzorgs maatregelen. ter voorkoming van ougeluk- ken, waarop niets aan te merken valt, in den wind worden geslagen. De officier van gez. le kl. J. H. Testing, van uet 3e teg. inf., is benoeme tot chef van het militair hospitaal te Middelburg. slechts: »Het is alles heel mooi. Wat moet gij hier prettige dagen doorgebracht hebben als vrijgezel Courtland Zeker was Alma niet luidruchtig en Lord Courtland was zoo verslageu door hare bedaar de, gevoellooze woorden dat bij vergat te zeg gen hoe veel gelukkiger hij daar was als Bene dict een gelukkig verzuim, want eene uitweidiug hierover zou zeker Alma, vooral iu de gemoedsgesteldheid, waarin zij toen ver keerde, ontwijfelbaar geërgerd hebben. Zij at zeer weinig van het kostbare maal, waarover Lemarge, die reeds jaren lang Lord Courtland als kok had gediend, gedurende eeuige dagen had gepeinsd. Zij ging toen naar hare kamer, waar zij, zoodra zij alleen was, het kleine verlakte kistje opende, dat haar door Sir Albert Dickenson als huwelijksge schenk was gogeven en naar haar halssnoer met paarlen zag. Zij had naar waarheid ge zegd, dat zij van allo huwelijksgeschenken dit Voor bet examen van apotheekbediencle te Middelburg, slaagden eergisteren de dames J. van Londen, te Zaandam; J. M. C. Docen en S. J. Dardenne Ankringa, le Amsterdam en C. J. Schipper, te Zaandijk. Maandag werd de nieuwbenoemde burge meester van Ooslknpelle, de heer M. W. de Jonge van Ellemeet, na in handen van den commissaris des konings in Zeeland den eed te hebben afgelegd, op de grens zijner gemeente door een eerewacht afgehauld en tot het ge meentehuis begeleid. Daar ontving de ge meenteraad zijn voorzitter en had onder ver schillende toespraken de installatie plaats. Het dorp was met vlaggen en groen ver sierd en met groote geestdrift werd het nieuwe hoofd der gemeente door de ingezetenen ont vangen. De rechtbank te Zierikree heeft jl. Vrijdag vonnis gewezen in zake W. vlasboer te Looperskapelle. De rechtbank achtte het wet tig en overtuigend bewezen, dat bekl., op 13 Februari 11, op 't Steen gebracht, verdacht van T. v. d. S. te hebben omgekocht tot het doen van een valschen eed in een boetstraffelijke zaak, den gevangenbewaarder f25 heeft aan geboden als deze hem iu 'tgeheim mededeelde wat genoemde T. v. d. S. aan den rechter-com- missaris gezegd had, iets wat den bewaarder verboden is, wat hij onder eede beloofd had niet te zullen doen en wat hij dan ook niet deed, doch constateerde bij proces-verbaal. De rechtbank besliste, in strgd met de mee ning van bekl. verdediger, dat de bewaarder bet hoogste schattemaar toch was het jammer dat zij het ooit ontvangen had, want het strekte slechts om een ziekelijk (romantisch gevoel aan te kweeken. Er was geen twijfel aan, dat Alma haar man niet beminde, maar zij kou tevreden en gelukkig met hem geweest zjju, iudien zij het verledene in haar hart had willen hegraven. Zij bezat echter een karaktor dat in het lijden behagen schepte. Gretig nam zij het lijden aan, dat haar was opgelegd, on trachtte ook geen oogenblik te vergeton dat zij een man had gehuwd, om wien zij niet gaf, terwijl zij met baar hart altijd bij dat ver verwijderde graf was. Onder al de pracht, die haar om gaf, straalde haro ellende steeds door. »Als hij mij maar in die heerlijke kleine kamers wilde achterlaten en de parlements- zitting zonder mij te Londen doorbrengen, wat zou dat heerlijk zijn!", zeide zij tot zich zelve, terwijl zij met blikken vol liefde op de

Vlissingse Courant | 1882 | | pagina 1