VL1SSINGSCHE COURANT. No. 49, Zondag 18 Juni 1883, 20ste Jaargang. BUREAU: Hoek Korte Walstraat-Groenewoud, I N° 1. Advertentiën gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Woensdag en Zaterdag voormiddag 12 uren. De prijs van 1—4 regels 40 Cents. Voor eiken regel meer 10 Cents. UITGEVER: F. VAN DE VELDE Jr., te Vlissingen. Dit blad verschijnt 2 maal per week, Donderdags en Zondags. Abonnementsprijs per 3 maanden 1,franco per post 1,15. Afzonderlijke nummers 10 Cents. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. EEN1G AGENT VOOR FRANKRIJK: DB FIRMA G L. DAUBE C0., TE PARIJS. Abonnementen voor België, Duitschland, Engeland en Frankrijk 1,65 per drie maanden. BERICHT. Zij, die zich voor bet volgende kwartaal, aanvangende 1 Juli, op deze Courant abonneeren, ontvangen de tot dien datum verschijnende num mers GRATIS. Aan 't bureau van politie is als gevonden gedeponeerd: Een MEDAILLON en een LEDEREN SIGARENKOKER. GEMEENTEBESTUUR. No. 47. SCHUTTEBIJ. LOTING VOOR DE SCHUTTERIJ. De burgemeester en wethouders van Vljssingeo maken bij deze aan de belaaghebbenden bekend, dat de aphabetische naamlijsten v«n de ingeschrevenen voor de schutterij ter inzage van een iegelijk zullen liggen op liet raadhuis dezer gemeente v»n Maandag den 19 Juni 18S2, tot Zaterdag den 24 Juni daaraanvolgende, ten einde een ieder in staat zoude zijn, om, ingeval hem eenige personen of omstandigheden mochten be kend zijn, die op dezelve nog zou Jen behooren te wor den aangeteekend, of daarvan moeten worden weggela ten, zulks aan het bestuur kennelijk te maken; dnt de lolng voor de schutterij tusschen de inge schrevenen v..n dit jaar, zal plaats hebben onder toe zicht eener commissie uit het bestuur, ten raadhuize dezer gemeente, op Maandag den 26 Juni 1882, des voormiddags te 10 uren precies, wordende de belang hebbenden bij deze gelast, zich ter plautsc en op dato vermeld te laten vinden, teneinde aldaar voor den dienst der schutterij te loten, of zulks door behoorlijke, bij de gedachte commissie bekende, gemachtigden te laten doen, zullende voor hen, die persoonlijk afwezig moch ten blijven en zich niet op vorenstaande wijze hebben doen vertegenwoordigen, door één der leden van de commissie worden getrokken; dat dadelijk na den afloop der loting, op voorschreven wijze, eene naloting, zal plaats hebben, ten behoeve van diegenen, welke lot de loting verplicht zijnde, buireu hun toedoen niet onder dezelve mochten zijn begrepen geworden, alsmede ten behoeve dergenen, welke, ofschoon in andere gemeenten reeds geloot hebbende, sedert de laatst voorgaande inschrijving, in de gemeente zijn komen L L I T ALMA'S GEVAAR. Novelle dit het Engelsch. 6.) Zijn fortuin bevatte echter die eigenschap niet, want het was even als zijn persoon tame lijk beperkt, ofschoon, de hemel weet hoe, de kleine man hard werkte om heiden een grooteren omvang to geven. Niemand wist precies hoeveel geld hij won, ofschoon hij nu en dan vol geheimzinnigheid op maatschap pijen, directeuren en dergelijken zinspeelde; maar hij bracht een groot deel van zijnen tijd op het vasteland, voornamelijk in Parijs, door, waardoor het vermoeden ontstond, dat hij eenigermate in buiteulandsche speculatiën be trokken was. Hij was werkelijk niet ouder i der vreemdelingen, welke sedert de in schrijving in de termen zijn gevallen, om als ingeze tenen te worden aangemerkt; eu dat eindelijk de belanghebbende personen, bij de loting de gelegenheid zal worden opengesteld, om de redenen van vrijstelling, waarop sommigen aanspraak zoudcu mogen maken, ter kenirisse van de genoemde commissie te brengen, met aanduiding van het artikel der wet en het onderdeel van dien waarop zij hunne reclnmen hebben gegrond. En is hiervan afkondiging geschied waar het be hoort, den 17 Juni 1882. De Burgemoester en Wethouders voornoemd, A. S M I T. De Secretaris, P. FORBES WELS. BINNENLAND. Vlissingen, 17 Juni. Van 10 tot 17 Juni zijn alhier uit Dover met de mailbooten aangekomen 578 en daar heen vertrokken 691 passagiers. Van af lieden avond zullen de booten weder op en van Queenboro, waar de aanlegplaats zoo wat in orde is gebracht, beginnen te varen. Een ooggetuige verzoekt ons het volgende te melden Toen ik Ponderdag middag de sluis der voormalige marinehaven passeerde was ik ge tuige van een menschlievende daad. Er waren namelijk twee werkmenschen bezig om de sluisdeuren le teren, toen eens klaps de stelling kantelde en beide mannen te water stortten. De lieer R., opzichter alhier, die zich juist in de nabijheid bevond, stak hun spoedig een ladder toe, en mocht, doch niet dan na veel krachtsinspanning en zelfs met opoffering van eigen levensgevaar, het genoegen smaken, dan dertig, ofschoon do diepe groeven in zijn gelaat en zijn overvloedig hoofdhaar, dat hier on daar met grijs doormengd was, hem veel ouder deden schijnen. Bij alle jonge mannen, die ooit door het huwelijk ongelukkig zijn geworden, het kan niet waar zijn!", riep hij uit, terwijl hij zich met de hem eigene krampachtige wijze van spreken, zich in het gesprek mengde. »Wat is niet waar?" vraagdo Jennett,lachen de, terwijl bij naar de brieven zag, die Kirk wall in zijne handen had, alsof bij dacht dat deze daarop doelde. Heette Lady Courtland vroeger niet Miss Lamb?'' »Ja, dat was zij." Welke, Alma of Cara?" »Ik geloof dat Lady Courtland'a naam Alma is." Ja, Cara is geëngageerd met Strangways." Kent gjj heu?" beide mannen van een anders wissen dood te redden. In de eergisteren te Amsterdam gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders der maatschappij tot exploitatie van staats spoorwegen, is het dividend van f 13.45 per aandeel van f 250 goedgekeurd. Evenzoo het voorstel van het bestuur oin een contract te sluiten rr.et de maatschappij Zealand tot het aanschaffen vau eeu nieuw stoomschip als de Prins Hendrikalsmede het voorstel tot het sluiten eener nieuwe leening van f 6,000,000. ■r Z; M. heeft benoemd tot burgemeester der gemeente Cadzaud, jhr. mr. A. A. van Doorn tot burgem. der gem. Heinkenszand, A. de Tulder van Noorden, en tot burgm. der gem. 's Heer Arendskerke J. Verinet. Z. M. heeft aan den veearts G. A. Blin- denbach te Zierihzee, den titel toegekend van gouvern.-keurm. van vee, en is hij als zoo danig belast met de visitatie van vee te Zijpe, gemeente Bruinisse, vóór de inlading in een schip naar het buitenland bestemd. Bij kou. besluit is G. A. Blindenbach te Zierikzee, benoemd tot plaatsverv. van den districts-veearts, wien Dordrecht als stand plaats is aangewezen. De plaatsing vnn den offic. van adrain. le kl. I. A. Lagaay, met 1 Julia, s., aan boord van Zr. Ms. ramschip Buffel, wordt ingetrokken. »Ik heb ze nooit in mijn leven gezien, maar ik ken Strangways, en »En herhaalde Skirrer, die nieuwsgie rig word. Wel, niemand anders. Er is niemand an ders om te kennen.'1 Gij zijt een man, die het er op toelegt om te leur te stellen, Kirkwallgij hebt zulk een afschuwelijke manier om half weg in een volzin op te houden!" Misschien omdat ik zulk een dwaas beu, dat ik niet allijd weet wat ik zeggen zal als ik een zin begin." Dat is maar gekheid! Gij zijt knap ge noeg." Maar Kirkwall scheen volstrekt niet geneigd eenige inlichtingen te goven. Het was hem meer te doen om er te krijgen, want hij zeide: ik zou gaarne Lady Courtland eens zien. Hoe ziet zij er uit?" »Wel, zij is do schoonste en smaakvolst gekleede dame in Nizza. Ga mede naar de Engolsche waDdel- Men meldt aan de Amst. Ct., dat HIJ. MM. de kon ing en de koningin met het prinsesje waarschijnlijk reeds den 15n Juli uit het buitenland op Het Loo zullen lerug- keeren. Uit het door het departement van fiu,an cien openbaar gemaakt overzicht van de op brengst der middelen (hoofdsom en rijks» opcenten) over de maand Mei 1882 blijkt, dat die opbrengst heeft bedragen f 8,545,417,98, tegen f 8,7Sl,145,371/3 in hetzelfde tijdvak van 1881. Naar men verneemt, is concessie aange vraagd voor een stoomtram Bergen-op-Zoom- Antwerpen. Door het R. C. armbestuur te Nijmegen is het ruime huis met den tuin van den heer Verwaaijen iu de Houtstraat voor ruim f 15,000 aangekocht, ten einde dit tot zie kenhuis voor lijdei3 aan besmettelijke ziekten in te richten, en deze lijders alzoo voortaan af te scheiden van do andere zieken in het Cauisius-gesticht aan den Doddendaal. De heer A. van Otlerloo, op onderwijs gebied zeer bekend, is eergister-nacht in 64-jarigen ouderdom te Olst overleden, wer- waarls bij zich vóór 14 dagen tot herstel zijner gezondheid had begeven. Eerst hoofd onderwijzer, later directeur der bijzondere handelsschool, onder voorzitting van dr. Sar- pbati, was bij sinds 1869 leeraar in het handelstekenen Tm de aardrijkskunde aan de openbare haudelsschool te Amsterdam. Her plaats, het is bijna zeker dat wij beu daar ontmoeten zullen 1" De drie mannen drentelden te zamen weg en, zooals Skirrer voorspeld bad, duurde het niet lang of zij ontmoetten Lord en Lady Courtland op bunne morgenwandeling. Als oude kennis hield Lord Courtland Dengbitt Jenuett staaude met de woorden: »Ik ga heden avond naar Parijs, Jennett, bebt gij geeue boodschap mede te geven?" Terwijl haar man met den heer Jennett aan het spreken was, keok Alma naar Kirkwall, die op eenigen afstand stond te wachten. Lokte zijn zonderlinge gedaante havo aan dacht, of ondervond zij eene soort van betoove- riug toen hij haar zoo scherp opnam, met eene uitdrukking in zijn ver ziende, heldere, blauwe oogen, alsof bij tot op den bodem van haar hart wilde lezen. Wat het ook zijn mocht, zij was als het ware vastgeklonken aan bare plaats en hoorde

Vlissingse Courant | 1882 | | pagina 1