VLISSINGSCHE COURANT. No. 43, Zondag 28 Mei 1883, 208te Jaargang. GEMEENTEBESTUUR. BINNENLAND. L.L.ET 0. N. BUREAU: Hoek Korte Walstraat-Groenewoud, IN0. 1. Advertentiën gelieve uien aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Woensdag en Zaterdag voormiddag 12 uren. De prijs van 14 regels 40 Cents. Voor eiken regel meer 10 Cents. UITGEVER: F. VAN DE VELDE Jr., te Vlissingen. Dit blad verschijnt 2 maal per week, Donderdags en Zondags. Abonnementsprijs per 3 maanden 1,franco per post 1,15. Afzonderlijke nummers 10 Cents. Men abonneert zich by alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. EEN1G AGENT VOOR FRANKRIJK: DE FIRMA G. L.' DAUBE C0., TE PARIJS. Abonnementen voor België, Duitschland, Engeland en Frankrijk 1,65 per drie maanden. No. 42. INVOER VAN SLACHTVEE. De burgemeester van Vliseingen; brengt bij deze ter konnis van belanghebbenden de circulaire van deu heer commissaris des kouinga in Zeeland van den 17 Mei 1882, A no. 208S,'1. be af- deeling, provincial blad no. 49, betrekkelijk den invoer van slachtvee uit België, van den navolgendeu inhoud Het is gebleken dat misbruik werd gemaakt van ver leende ontheffingen van het koninklijk besluit van 8 December 1870 (Staatsblad no. 194) tot invoer van slachtvee, daar zoodanig vee in grooteren getale, dan voor de consumtic noodig was, werd aangevoerd en ver volgens in den handel gebracht, waardoor gevaar ont staat voor de overbrenging van smetstof uit het buiten land. De minister van binnenlandsche zaken acht het wen- sche-lijk, dat een onderzoek worde ingesteld, of ook in deze provincie dergelijke misbruiken voorkomen. In afwachting der uitkomst van dat onderzoek, worden de door mij verleende vergunningen tot invoer van slachtvee uit België tijdelijk buiten werking ge steld en zullen geeue nieuwe door mij verleend worden. Vlissingen,' 23 Mei 18S2. De burgemeester voornoemd, A. SMIT. Vlissingen, 27 Mei. Van 20 tot 26 Mei zijn alhier uit Dover met de mailbooten aangekomen 759 en daarheen vertrokken 700 passagiers. Door net hier ter stede gevestigde comité voor het inzamelen van giften ten behoeve onzer Israëlitische natuurgenooten, die in Rusland op eene middeneeuwsche wijze wor. den vervolgd en van have en goed beroofd, wordt een welwillend beroep gedaan op de ondersteuning van Vlissing's burgerij. De nood en ellende dier ongelukkigen groot zijnde, zal elke aanbeveling, om een offer op het altaar der liefde te plengon en iets bij te dragen tot verzachting van het treurige lot der talrijke slachtoffers eener wreede volksbeweging, wel overbodig geacht kun nen worden. Dat het ook hier in deze moge blijken, dat bij liet ondersteunen van de huisgenoo- ten des geloofs, onze naasten in den vreemde niet vergeten worden en Vlissing's inge zetenen alzoo niet daden^toonen een open oog te hebben voor de eneiide van anderen. DOORNEN EN ROZEN. 10.) Novellf, uit het Fransch. Slot.) Zij sloeg toen beschroomd hare oogen op de zijne, waarin eene innige vreugde, groote teederheid, mot een zweem van ernst, te lezen was. Lieve, zal het mij veel moeite kosten u aan mij te doen gehoorzamen Ik waar schuw u, dat ik een despotische meester ben. Ik zal gehoorzamen zonder moeite, zeido zij met glimlachenden blik. Ja? Vergun mij dan dat ik u ketone? z Door de erven van-wijlen denbeer dr. J. W. Calleufels, is op uitdrukkelijk verlangen van den overledene, aan de kerkvoogdij der Ned. herv. gemeente alhier, van welk college hij gedurende twintig jaren voorzitter was, eene som geschonken van f 1000. Naar wij vernemen moet dezer dagen be sloten zijn, de onder handen zijnde werken aan de voormalige marine haven alhier, vol gens bestek af te maken; tevens de deuren der sluis voorloopig te sluiten, en de haven daarna, als onbruikbaar voor eene veilige scheepvaart, te laten liggen, voor wat zij is. In hoeverre deze ongeloofbare mededee- ling waarheid bevat, durven wij, voor alsnog niet met zekerheid vermelden. Ter eere van de waterbouwkundigen in ons midden, mogen wij echter verwachten, dat zij niet in gebreke zullen blijven te trach ten het hunne aan te wenden, om Vlissingen voor nog meer teleurstelling te vrijwaren, dan het nu reeds door de uitvoering van dit werk al heeft opgedaan. Wellicht komen wij op het een en ander nader nog terug. Naar wij vernemen is door drie heeren te Brussel aan de gemeentebesturen van Vlissingen, Middelburg en tusschenliggende Hij stak haar een prachtigen met een en kelen diamant versierden gouden ring aan den vinger. Deze, zeido hij, zal het eenige kleinood, zijn, dat gij dragen zult. Zij hief het hoofd op en te oordeelen naai de uitdrukking van haar gelaat, moest het haar niet moeilijk zijn zich naar dien wil te schikken. Mijnheer Novans kwam binnen. Hij ont blootte het grijze hoofd in tegenwoordigheid van deu dokter en toen de twee mannen el kander sprakeloos de hand drukteu, stonden in beidor oogen tranen. Dien nacht waren er in hot eenvoudige huis gelukkige harten. Omstreeks den tijd dat de rozen ontluiken, verwisselde Emilie van naam. Toen zij haar nieuw levon begon, nam zij plaatsen concessie aangevraagd voor den aanleg van telephoneu. De heer rar. E Fokker, griffier der staten van Zeeland, die zich dezer dagen ter bij woning der wedrennen in Engeland, te Lon den bevond, heeft door het vallen uit een rijtuig een been gebroken, tengevolge waar van hij als patient is opgenomen geworden in een der Londensche hospitalen, dat bij zonder is ingericht voor personen aan wie eenig ongeluk overkomt. Mr. J. W. Lasonder, advocaat en procureur leeraarin de staathuishoudkunde eu de staats instellingen aan de R. H. B. S. te Middelburg, is tdoj^iesaens in Septemher a. s. zich in de Zuid-Afrikaansche republiek als rechtsge leerde een nieuwen werkkring te openen. Bij de maatschappij tot expl. van staats spoorwegen zijn benoemd, tot stationschefs, Eindhoven: H. "W. vau Apeldoorn, stations chef te Heugelo; HengeloW. F. A. Schmout- ziguer, stationschef te Middelburg; Middel burg: J. II. vau Nouhuijs, stationschef te Rotterdam beurs; Botterdam beurs: C. J. Snijders, stationschef te Gilse-Rijeu; Gilse Rijen: L. J. Heijnsius, eerste klerk te Roozen- daal. Den ln Juni a. s. zal do aanbestediug plaats hebben van het station en de remises van den stoomtram van Bergen-op-Zoom naar Tho- len. Naar wij uit 's Hage vernemen, zullen HH. MM. de koning en de koningin tot het einde van Augustus in de badplaats Wildungen ver toeven. zich voor, haar geluk alleen te zoeken in hare omgeving. De korte les, die de tegenspoed haar geleerd had, had de kiem gelegd voor die goddelijke toewijding, welke haren besten grond in het hart der vrouw vindt. Emilie was gelukkig. Zij had do zoo moei lijke kunst geleerd om elk te behagen, eene Lunst, die zulke schoono uitkomsten geeft. De armen in hare buurt keuden haar milde hand, haar lachend gelaat, bare eenvoudige eu hartelijke woorden. En als zij, getrouw aan hare ongekunstelde en liefelijke harts tocht, die zij als meisje reeds koesterde, aan de ziekou dikwijls bloemen bracht, noemden zij haar nooit anders dan; »de engel met de bloemen". De rechtbank te 's Bosch hoeft deu notaris J. G. Losgert. die die deu 26 Nov. jl. zijn woonplaats ('s Bóscli) heimelijk heeft verlaten zonder orde op zijn zaken te stellen, verklaard in staat van kennelijk onvermogen, als staande tegenover een passief van ongeveer f 45,000 slechts een actief van f 4500. De eerste nieuwe aardappelen waren eer gisteren te Zwolle ter markt aangevoerd; zij werden gretig gekocht voor f 1 de 5 kop en waren reeds zeer goed van smaak. Te Haarlem is op 5S-jarigen ouderdom overleden de heer L. graaf van Limburg Stirum, oud-rentmeester van wijlen HH. KK. HH. prins Frederik en prins Hendrik der Nederlanden. Bij het instruclie-butaljon te Kampen zijn dezer dagen 17 jongelingen voor den dienst aangenomen1 werd afgekeurd. Door den kantonrechter te Bergen op Zoom is weder een inwoner uit de naburige gemeen te Wouw veroordeeld wegens het in betaling geven van Belgische 2-centimesstukkeu, tot een boete van f 5. Door den militairen arts W. H. L. Borger- hoff Mulder werd dezer dagen naar liet U. IJ. meldt met het beste gevolg bij een vrouw, die door bloedverlies dreigde te be zwijken, iü bet hospitaal te 's Hage de trans- fusio sanguinis toegepast, met bloed, welwil lend door een gezonden milicien verstrekt. De vrouiv is welvarend. Bijzondere berichten uit Atjeli behelzen het volgende ,/De vredes-gouverneur is véér verleden week (10 April) hier gepassseerd om den toe stand te Klé-Kamboug etc. etc dat telkens beschoten, werd, op te nemen. Hij heeft zich toen zelf van den vredestoestand kunnen over tuigen, daar, toen lhj in de benting was, deze twee uren beschoten werd. De militaire koin- raandant was ook van de partij en het gevolg is dan nu toch dat verleden week geageerdis met goed succes. Men heeft twee of drie kam pongs eu een missigit verbrand en vond 15 doode Atjehers en één gewond, maar er zullen er wel meer gevallen zijn, daar zij de gesneu velden en geblesseerden gewoonlijk direct weg slepen. Aan onze zijde 2 dooden en 5 gewon den. Men zegt, dat het nog wel eens herhaal- zal worden. Die lui zijn zeer verraderlijken, brutaal. Verleden week was een troep militai. ren opgesteld ter bescherming van Chinezen,

Vlissingse Courant | 1882 | | pagina 1