VLISSINGSCHE Oil RAM No. 43, Donderdag 25 Mei 1882, 308te Jaargang. FillLLiTW. BUREAU: Hoek Korte Walstraat-Groenewoud, IN0. 1. Advertentie!) gelieve men aaii den Uitgever in te zenden uiterlijk Woensdag en Zaterdag voormiddag 12 uren. De prijs van 1—4 regels 40 Cents. Voor eiken regel meer 10 Cents. r- UITGEVER: F. VAN DE VELDE Jr., te Vlissingen. Dit blad verschijnt 2 maal per week, Donderdags en Zondags. Abonnementsprijs per 3 maanden 1frauco per post 1,15. Afzonderlijke nummers 10 Cents. Men abonneert ziek bij alle Boekbandelaren en Postdirecteuren. EENIG AGENT VOOR ER ANK RIJKDB FIRMA G L. DAUBE C0., TE PARIJS. Abonnementen voor België, Duitschland, Engeland en Frankrijk 1,65 per drie maanden. GEMEENTEBESTUUR. No. 42. NATIONALE MILITIE. De burgemeester van Vlissingen, brengt ter kennis van belanghebbenden, dat het Z. M. den koning heeft behaagd, den minister van oorlog to machtigen, om in dit jaa.r, van 30 Mei tot 7 Juli, tot den werkelrjken dienst op te roepen, krachtens art. 125 der militiewet, de verlofgan gers, behoorende tot de 9e koinpagnie van het le rog om ent Vesting-Artillerie, der lichting van 1880. Dat hij mitsdien oproept alle verlofgangers in deze gemeente, op wie bet vorenstaande van toe passing is, om zich, voorzien van hun verlofpas, zakboekje on al de voorwerpen van kleeding eu uitrusting door hen, bij hun vertrek met groot verlof, medegenomen, aan te melden op tijd en plaatse als in do hun uit te reiken orders is ver meld dat bij ben verder onder bet oog brengt, dat zij, die in gebreke blijven op den bepaalden tijd ouder do wapenen te komen, bij hunne latere opkomst zooveel langer in dienst zullen worden gehouden, eu dat volgons art. 145 der militiewet de verlofganger, die niet aan de oproeping vol doet, als deserteur zal worden behandeld on geeft kennis dat voor het geval de verlofganger door ziekte of andere redenen buiten staat mocht zijn, om op to bomen, hij daarvan kan doen blijken, door vóór of op den dag voor de opkomst bepaald een gelegaliseerd op zegel geschreven geneeskun dig getuigschrift, of een ander bewijs of verkla ring ter gemeente-secretarie over te leggen, zullende do zieken, die niet op den bepaalden tijd onder de wapenen komen, te dezer |ake met voor DILIGENT worden gehoudeu, maar verplicht zijn zich na hunne herstelling bij bun korps te vervoegen, ten einde gedurende 40 dagen iu den wapenhandel te worden geoefend. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 23 Mei 188.4. De burgemeester voornoemd, A. SMIT. D00ENEN EN EOZEN. 9.) Novelle uit het Fransch, Het gesprek liep over staatkunde, bandel en andere dingen, maar altijd had hjj een woord over voor de stille arbeidster, die haar naald liet gaan zonder de oogen op te slaan. Dan werd dat bleeke eu zachte gelaat door oen glimlach verhelderd en als zij den blik tot hem richtte, lag er eene uitdrukking van dankbaarheid in. Eens vraagde haar Desrozais, of zij van gedichten hield. Op haar bevestigend ant woord, gaf hij haar een klein deeltjo poezio. Wilt gij de moeito nemen dit te lezen en mij uw gevoelen te zeggen? No. 43. BURGERLIJKEN STAND. Do ambtenaar van den burgerlijken stand der ge meente Vlissingen gelet op art. 4 der wet van den 23 April 1879, (Staatsblad no. 72) tot rcgcliug dor heffing vau rccktou wegens de. verrichtingen van den ambtenaar vnn den burgerlijkeu stand; heeft bepaald en brengt ter algemeenc kennis, dat, te rekenen van den 1 Juni 1882, eiken Woensdag des namiddags 11 uur cn eiken Zaterdag des namiddags 1 uur gelegenheid zal worden gegeven tot kostelooze hu welijksvoltrekking. "Vlissingen, 22 Mei 1882. De ambtenaar voornoemd, Ms. POT. No. 44. NATIONALE MILITIE. Onderzoek der verlofgangers van de Militie te land. De burgemeester en wethouder0 van Vlissingen gelet op art. 1 van het besluit van den conimissnris des koniugs in deze provincie, van den 11 Mei 1882, (Provinciaalblad no 46) verwittigen bij deze de verlofgangers van de militie te land, behoorende tot de lichtingen van 1878, 1879 1880 en 1881 voor zoo ver zij vóór den 1 April 11. in bet genot van onbepaald verlof zijn gesteld, cn zich in deze gemeente bevinden, dat zij zich op Zaterdag den 3 Juni 1882, des voormiddags te 11 uren vóór bet raadhuis dezer gemeente zullen moeten vervoegen, voorzien van de kleediug- eu uitrustingstukken, van bun zakboekje en van hun verlofpas, om aldaar door den militie commissaris te worden onderzocht. "Wordende een ieder wien zulks aaugaat, ernstig aan gemaand, oni zich ten voorschreven dage, uur eu plaats te doen vinden, ten einde zich niet bloot te stellen aan de straffen bij do wet bedreigd. En is hiervan afkondiging geschied waar bet behoort, den 19 Mei 1882. De burgemeester en wethouders voornoemd, A. SMIT. De secretaris, P. EORBES WELS. No. 45. PERSONEELS BELASTING. Afkondiging van het kohier derpersoneele belasting no. 7, dienst 18#l/85. De burgemeester van Vlissingen, maakt bekend dat op beden bij hem ontvangen cn aan den rijks ontvanger is gezonden het executoir verklaarde kohier wegens de personeele belasting no, 7, dienstjaar IS"/»»; dat de daarop voorkomende belastingsclmldigcu worden uitgenoodigd, om hunne aanslagen op den bepaalden tijd aan tc zuiveren, ook ter voorkoming van vervolgingen en herinnert: Vervolgens zette hij zijn gesprok mot No- vans weder voort cn verliet kort daarna de van genoegen blozende Einilie, die zich ver diepte in de lectuur van het boekje. EeD ander maal legde hij haar drie ver blindend witte Japausche rozen in don schoot en zeide op eenigszins achteloozen toon: Gij houdt van bloemenneem deze bij gebrek aan betere. Ik houd niet van hare koude schoonheid, maar wel van hare oprecht heid. Het jonge meisje zette den volgenden dag de bloemen op haar werktafeltje en moest be kennen, dat zij alles er van beminde en droeg er ook zoo grooto zorg voor, dat bot wezen, lijk jammer was dat de gever het niet kon zien. Na verloop van acht dagen vielen de bla deren afHij was in al dien tijd niet ge weest en Emilie werd, als zij de bladerlooze stengels beschouwde, treurig. Zij glimlachte dat de bezwaarschriften binnen drie maanden na he den behooren te worden ingediend, terwijl de aangiften ter bckoming van ontheffing, ingeval van verhuizing op grond van art. 27 2, der personeele wet, moeten wordcu gedaan bij den rijks-ontvanger, binnen één maand Volgende op die waarin het perceel is ontruimd. En is hiervan afkondiging geschied waar het be hoort, den 22 Mei 1882. De burgemeester voornoemd, A. SMIT. No. 46. PATENTEN. Verkrijgbaarstclling der patenten 4e kwartaal over het dienstjaar ll81 /a2» De burgemeester en wethouders van Vlissingen, ma ken bekend; dut do patenten van het 2e kwartaal van het dienst jaar )8sl|fï verkrijgbaar zijn gesteld ter gemeente-se cretarie, waar zij kunnen worden afgehaald van den 25 Mei tot eu met den 8 Juni van des morgens 10 tot des namiddags 3 uren, de Zoudagen uitgezonderd; dat de patenteu die niet binnen dien tijd zijn afge haald, overeenkomstig de bepalingen der wet, aan de buizen van de belanghebbenden zullen worden afgege- Vtn door den deurwaarder der directe belastingen, tegen voldoening van het daarvoor verschuldigde; wordende du belanghebbenden tevens herinnerd, dat zij, die desgevraagd, bun patent niet kunnen vertoonen, zich blootstellen aan de boeten, bij de wet bedreigd En ia hiervan afkondiging geschied waar het be hoort, den 23 Mei 1882. De burgemeester en wethouders voornoemd, A. SMIT.3 De secretaris, P. FORBES WELS. BINNENLAND. Vlissingen, 24 Mei. Aanstaanden Zondag wordt alhier van Ant werpen verwacht de stoomboot Telegraaf IV die des morgens le 9>/4 uur, na aankomst van den trein, uit Brussel van daar zal vertrekken, om tegen half één hier aan te komen. Na do aankomst der boot zullen de rei zigers door een extra-tram in de gelegen- niet meer. 's Avouds, op het uur dat bij ge woon was te komen, betrapte zij zich dat zij naar het minste geluid op straat luisterde. Op een morgen kwam, er een brief voor baar vader. Dit was een gewichtige gebeur tenis, want de brievenbode klopte heel wei nig aan die deur. Emilie gaf hem over en bemoeide er zich overigens niet medezij had toch genoeg aan hare eigene overdenkingen. De heer Novans las den brief; men kon dui delijk aan hem zien, dat hij zeer verbaasd was. Hij vouwde hem, stak hem in zijn zak, stopte zijoe lauge pijp met een vastberaden voorkomen en blies oen uur lang groote rook wolken uit, terwijl bij beurtelings den zol der en den vloer bekeek. Emilie, riep bij eensklaps uit, wat denkt gij vau dien grappenmakker Deszorais, die ons niet wil komen bezoeken, voor gij hem opzettelijk uituoouigt? Emilie sidderde hevig, maar gaf geen ander beid gesteld worden zich naar Middelburg te begeven. Het vertrek van Vlissingen is bepaald op 5 uren 's namiddags. Aaukomst te Antwer pen te 9 uren. Tevens wordt van Middelburg en Vlissin gen eene pleizierreis naar Antwerpen geor ganiseerd met de stoomboot de Zeelaniia, die Zondag morgen te 6 uren van Vlissin gen bij de schutsluis zal vertrekken. Het vertrek van Antwerpen is bepaald op den volgenden dag des namiddags te 4 uren. Tengevolge van het zware onweder, dut Maandag namiddag zich over onze stad en omstrekeu ontlastte, geraakte de wind-koren molen de Koning, op den Veerschen weg, bewoond door den molenaar Nijpjes in brand. Ondanks spoedig toegesnelde hulp, brandde alles af. Slechts een deel van het huisraad werd geredj persoonlijke ongelukken hebben niet plaats gehad, alles was geassureerd. Gisteren werd aan het bureau van den sec tie-ingenieur der maatschappij tot exploitatie van staatsspoorwegen te Middelburg aanbe steed het uitvoeren van verfwerk met bijle vering der materialen aan gebouwen, kunst werken enz. ten behoeve van den spoorweg van Vlissingen naar Roozendaal, in 3 perceelen. Ingekomen 4 inschrijvingsbilletteu. De minste inschrijvers waren C. J. Tierolff, te Roozen daal, voor het le perc. voor f 182,79; W. Gingnagel te Goes, voor het 2e perc. voor f 476,58 en C. J. Tierolff te Roozendaal voor het 3e perc. voor f 80,97. antwoord. Zegt hij niet, die onbeschaamde kerel, dat bij in dit huis niet wil komen, indien bij niet volkomen en geheel is verzekerd dat hg u welgevallig is, alsof ik, do hoofdpersoon, er niets in te zeggen bad. Emilie bedekte baar golaat met bare han den en barstte in tranen uit. Kom, arm kind, kom hier. Ik zie u niet gaarne weenen. Wat heb ik toch gedaan, om u zoo erg te bedroeven 1 Kom mij toch te bulp. Wees toch bedaard. Tk zie wel hoe drommels moeilijk bet is, om in dergelijke zaken voor diplomaat te spelen. Misschien zou ik beter gedaan hebben u eenvoudig den inbond vau den brief, zonder aanmerkingen van mijn kant, mede te deelen Een fraaie brief, waarop gij wel geen neen zult zeggen!, Emilie, lief kind, luister toch: mijnheer Des rozais vraagt mij om uwe hand Het jonge meisje bloosde geducht en baar

Vlissingse Courant | 1882 | | pagina 1