VLISSIVRSCIIU COURANT. No. 41, Zondag 21 Mei 1882. 20ste Jaargang. GEMEEmUESTEER. LLIT BUREAU: Hoek Korte Walstraat-Groenewoud, IN0. 1. Advertentiën gelieve mea aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Woensdag en Zaterdag voormiddag 12 uren. De prijs van 14 regels 40 Cents. Voor eiken regel meer 10 Cents. UITGEVER: F. VAN DE VELDE Jr., te Vlissingen. Dit blad verschijnt 2 maal per week, Donderdags en Zondags. Abonnementsprijs per 3 maanden 1franco per post 1,15. Afzonderlijke nummers 10 Cents. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. EENIG AGENT VOOR FRANKRIJKDB FIRMA G L. DAUBE C0., TB PARIJS. Abonnementen voor België, Duitschland, Engeland en Frankrijk 1,65 per drie maanden. No. 40. JACHT EN VISSCHERIJ. Vilnoodiging voor jacht en visscherij. De burgemeester van Vlissingen; Gezien de ciicnlaire van den commissaris des ko- niugs in Zeeland, vervat in Proviiiciaalblad no. 61 van 1853; Noodigt de ingezetenen, die voor het dienstjaar 1882/S3 eenc jacht- of vischacte mochten verlangen, uit, zich daarvan in deu loop dezer maand ter gemeente-secre tarie aan te melden. Vlissingen, den 19 Mei 18Ö2. De burgemeester voornoemd, A. SMIT. No. 41PATENTEN. Afkondiging van het kohier wegens het -patentrecht over het 4e kwartaal 18il |H3. De burgemeester van Vlissingen, maakt bekend: dat bij liem is ontvangen en op heden aan den rijks-ontvanger gezonden, het executoir verklaarde ko hier wegens het patentrecht-over het 4e kwartaal 1881 /„5; de daarop voorkomende belastingschuldigen worden uitgenoodigd, om hunne aanslagen op deu bepaalden tijd aan te zuiveren, ook om vervolging te voorkomen; en herinnert: dat de bezwaarschriften binnen drie maanden na heden behooren te worden ingediend. En is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 19 Mei 1882. De burgemeester voornoemd, A. SMIT. GEMEENTERAAD. ZITTING VAN VRIJDAG, 19 MEI. Voorzitter de heer Vau Uije Pieterse, wet houder. Afwezig de heeren Smit en Van Raai te met-, de heeren Koppejan, Laernoes, de Kruijff en Dutilh, zonder kennisgeving. De notulen der vorige raadszitting worden gelezen en goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede, dat door ged. staten machtiging is verleend tot gemeen schappelijke regeling met het bestuur van Koudekerke, in zake het in beheer en onder D00ENEN EN EOZEN. 8.) Novelle uit het Fransch. Noen, Emilie, neen! Doe geene heden, lief kind. Ik kan best dat dure goedje missen. Zie nu eens, hoe gij uwe belofte nakomt 1 Bij den geringsten voorslag, dien ik u doe, zijfc gij van top tot teen gewapend. Pas op, ik zal u het stilzwijgen moeten opleggen Daar, vader, neem deze courant, die zoo pas uitgekomen is. Ik moet u verlaten. Toen het middagmaal gereed was, ging Emilie naar haar vader, pookte het vuur op, dat weldra bidder brandde, liet de gordijnen zakken, stak do lamp aan, spreidde een wit houd overnemen van een gedeelte van den VlisssingenKoudekerkschen slraatweg dat is goedgekeurd hel raadsbesluit tot OU- derhandscheu verkoop van het verkoophuis; idem het raadsbesluit tot wijziging der rechten voor de algemeene begraafplaats 25 November 1881 idem het raadsbesluit tot 15 Februari 1882 wijziging der gemeentebegrooting voor 1881. Overeenkomstig het voorstel van den voor zitter worden deze mededeelingen voor ken nisgeving aangenomen. Wordt overgelegd de rekening van het al gemeen armbestuur over 1881, sluitende in ontvangst met f 76*18,83, in uitgaaf met f 7406,80s en alzoo met een goed slot vau f 242,0 25 en besloten, die ter griffie ter inzage voor de leden te deponeeren. Ingevolge een ingekomen schrijven van ged. staten wordt besloten de gemeentebegrooting over 1881 met betrekking tot liet verande ren vau een paar datums, te wyzigeu. De Voorzitter stelt als nu ter behande ling het adres der kon. maatschappij de Schelde alhier, houdende kennisgeving, dat zij voorne mens is, om in den kortst mogelijken tijd op haren in erfpacht bezittenden grond,achter het voormalig arsenaal, te bouwen, 91 arbeiders woningen, volgens overgelegd plan op daarbij aangewezen terrein, en in die straten langs de binnenzijde aan te leggen een trottoir van 0,90 h. 1 M. breed, met verzoek de aan te leggen straten en wegen voor rekening der gemeente te bestraten, te rioleeren en tevens voor de verlichting te willen zorg dragen. Verder verzoekt zij deze plannen spoedig in behandeling te nemen, ten einde zoodra mogelijk aan het ontworpen plan uitvoering te kunnen geven. De Voorzitter zegt, dat ongetwijfeld dit verzoek, zoowel bij de leden van den raad, als bij hem een zeer gunstigen indruk zal Reb ben gemaakt,aangezien het blijken draagt van kleed over de tafel en zette deze toen dicht bij het vuur. Spoodig was dit tafelkleed onder een heerlijk maal verborgen. Een met boter begoten hoen lag melancoliek met •zijn kop naar eene fleach gekeerd, waarvan de inhoud purperkleurig was. Naast een schotel room met witten wijn, die door Emilie zelve was klaargemaakt, stonden eenige kunstig op gestapelde beschuiten, en naast een bouquet van geraniums en andere bloemou verhief zich oene piramide van druiven, die tusschen groene bladeren uitkwamen Het jonge meisje zette een stoel en Dam haar vader, die gedurende al dien tijd in zijne lectuur verdiept was, bij de band. Kom vader 1 Zet u aan tafel en proef eens ran den maaltijd, dien wij klaargemaakt hebben om uwe beterschap te vieveo. Zet u heel diebt bij het vuur. Wacht eens, ik zal het kamerschut tegen do deur zetten, want gij zoudt vau de lucht, die door de deur bin den vooruitgang en de voortdurende ontwik keling van de maatschappij de Schelde. Die ontwikkeling is voornamelijk toe te schrijven aan de kracht en energie van de directie dier maatschappijen gaarne, zegt spr., breng ik daaraan op deze plaats hulde, omdat ik zeker ben, dat dia voortdurende ontwikke ling voor Vlissingen van zeer groot belang is. Ik meen dau ook, namens den raad, de hoop te mogen uiten, dat de bloei van de maat schappij de Schelde zal blijven toenemen, vooral daar de bloei en welvaart van deze maatschappij in het nauwste verband staan met den bloei en de welvaart van Vlissingen. Naar aanleiding van bovenstaand adres der kon. scheepsbouw- en werktuigenfabriek de Schelde alhier, stellen burg. en weth., gehoord bet advies der commissie van fabricage en financiëu, den raad voor 1°. met het oog op de uitbreiding, die aan de genoemde fabriek de Schelde zal worden gegeven en de groote voordeelen, die daardoor voor de gemeente worden geboren, het verzoek in te willigen, met de bepaling, dat de maat- schappij voor hare Tekening neme, liet leggen van trottoirs, op nader overeen te komen hoogte, gesloten met hardsteenen banden, des noods belegd met klinkers, en hun dienten gevolge machtiging te verleenen tot het aan leggen der beuoodigde straten en toegangswe gen met rioleering ten behoeve van dien aanbouw van arbeiderswoningen en zulks op de wijze, als burg. en weth. nuttig en noodig zullen achten. 2°. hen te machtigen de noodige stappeu bij de daartoe bevoegde autoriteiten te doen, ter verkrijging eenor vergunning voor uitloo- zing in het kanaal uit de aan te leggen riolen aldaar 3°. alvorens ter verkrijging van vergun ning voor toegangswegen naar die nieuw aan te leggeu wijk, voor zoover de gemeente daar nen komt, koude voeten kunnen krijgen. Nu zit gij goed! Viudt ge niet dat die bloemen de tafel er vroolijk doen uitzien 1 Glimlachende zag zij bet aan, dat baar vader met goeden eetlust zijn maaltijd nuttigde. Als nu on dan de bevende handen van den grijsaard te zwak waren om het glas in de handen te houden, bracht Emilie het hem vol liefde aan de lippen. Als bij de sappige vruch ten proefde, waarvan zij hom de schoonste met hare teedero vingers aaubood, zeide bij »Wat zijn de druiven toch heerlijke vruchten Het zijn altijd mijn geliefkoosde vruchten go- weest." Goede vader, riep Emilie, hem omhel zende uit, wat ben ik blij dat ik uw wunseh heb kunnen vervullen. Geloof my, deze drui ven zullen u geheel herstellen. En spoedig zullen wij weder met onze lectuur eu onze wandelingen aanvangen en 's avonds een over geeue vrije beschikking mocht hebben, het noodige te verrichten, tevens met machti ging. om ook, zoo noodig, die toegangswegen door beslratiug als anderszins ia goeden staat te brengen en te onderhouden. 4°. de noodige machtiging te verstrekken, in zake het behoorlijk zorg dragen voor de open bare verlichting,ten behoeve dier aan te leggen nieuwe straten, daaronder mede begrepen de toegangswegen. 5°. tot daarstelling van het een en ander een crediet te verleenen vau f 3500, te rege len op de begrooting van het loopende jaar. De heer Vcrknyl Quakkclaur geeft, met het oog op liet bestrate» enz. va» eeu ge deelte van liet terrein, waarop niet schijnt ge rekend le ziin, in overweging, de kos'.en van al de uil te voeren werken der gemeente, ten bedrage van f 3500, te stelleu op f 4000. De Voorzitter, liet aangevoerde door den heer Quakkelaar beamende, maakt hiervan, namens burg. en wetk.ee» voorstel, dat even als de overige punten en duarna het geheele voorstel, zonder hoofdelijke stemming wordt aangenomen. Evenzoo wordt nog een verzoek van de maat schappij de Sehelde, betreffende bet bouwen van schoorsteenen over gemeentegrond, na toelichting door den voorzitter, aangenomen. Ten slotte wordt mede gunstig beschikt op een adres van de Nederlnndsche posivaart- maatscbappij Zeelandhoudende verzoek, aan haar in gebruik af te staan een ongebruikt lig gend stukje grond, bij de pontonhal aan de Prins Jlendrikweg, teneinde aldaar twee kee- ten van pl. m. 12 M2 oppervlakte Le bouwen, ten dienste vau het werkvolk der maatschappij. Bedoelde grond zal tot vvederopzeggens toe worden afgestaan tegen betaling va» f 5,— 's jaars. Niets meer te behandelen zijnde, en niemand meer het woord verlangende, sluit de voorzit ter de zitting. spelletje hebben. Terwijl zij hem met glinsterende oogen be schouwde, hoorde zij niet dat de deur open ging en zag zij iu het voorportaal de rijzige gestalte niet, die daar onbewegelijk stond. Schielijk keerde zij zich om en trilde toen zij den bezoeker herkende. Hoe gaat het met u? zeide liij tot haar na haar gegroet te hebben. Ik dauk u, Mijnbeer, antwoordde blo zeilde Emilie, die de woorden en de blik, die ze vorgezelde, wel begreep. Vader is goed aan het beteren, voegde zij er bij, om de aan dacht van zich zelve af to leiden. Wij zijn zeer gelukkig. O, indien uw vader gedurende den win ter stipt deu hem voorgeschreven levensrege nakomt en in de lente volop gebruikt maakt van het zoele weder, sta ik borg voor zijne genezing. Door deze tydiug tot eeu uieuw leven her-

Vlissingse Courant | 1882 | | pagina 1