VLISSINGSCHE COURANT. No. 40, Donderdag IS Mei 1882 20ste Jaargang. Ik GEMENTEBES'lfljR. binnenland. L L i I BUREAU: Hoek Korte Walstraat-Groenewoud, IN0. 1. Advertentiën gilieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Woensdag en Zaterdag voormiddag 12 uren. De p ijs van 1—4 regels 40 Cents. Voor el^en regel meer 10 Cents, UITGEVER: F. VAN DE VELDE Jr., te Vlissingen. Dit blad verschijnt 2 maal per week, Donderdags en Zondags. Abonnementsprijs per 3 maanden 1,franco per post 1,15. Afzonderlijke nummers 10 Cents. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. Ab on EENIG AGENT VOOR FRANKRIJK: DID FIRMA G L. DAUB 15 C0., TE PARIJS, menten voor België, Duitschland, Engeland en Frankrijk 1,65 per drie maanden. Aan het bureau van pnlit* is nis gevonden gedeponeerd een VROUWN-ZIJZAK met eenige centen en inliclitingeue bekomen om trent een gevouden verguld zieren OORBEL met rood peertje. No. 39. HOOFDELIJKE OMSLA Ter voorkoming van vervolging wori( belangheb benden, voor zooveel noodig herinnerd a hunne ver plichting tot het aanzuiveren van het rschuldigde wegens hoofdelijken omslag over 1882. Vlissingen, den 17 Mei 18S2. De gemeen te-on tager, T. C. DOMMI®. Vlissingen, 17 Ri. Verbood de bescheidenheid ons Zardag avond reed3 als een gerucht mede te <W wat den volgenden morgen de N. B. t als een voldongen feit vermeldde, thaus strek^t ons tot0bijzonder genoegen, do voor Vlissii!n zoo belangrijke tijding mede te kunnen spreiden dat door de firma W. Ruys x Zoueu te Rotterdam, aau de kon. maatschap, de Schelde alhier, is opgedragen de aanboul twee groote ijzeren schroefstoomscbepeil De machines, (confound-systeem) zullen een vermogen hebben van 1000 panrdokrachteu effectief. Zij zuilen naar de laatste eischrn des tijds, zoowel tot vervoer van passagiers als van goederen worden ingericht. Dientengevolge mag het der firma Ruys Co. met het volste recht tot eene eer ge rekend worden, dat zij, voor de uitvoeiing van een werk, dat van dien aard tot dus verre nog uitsluitend aau buitenlandsclie maatschappijen werd opgedragen, den moed heeft, gehad, met de daad te toonen, dat zij de verdiensten harer landgonooten erkent en vertrouwen stelt in eene Nederlandscbe maatschappij, die aan vankelijk op het gebied van scheepsbouwkun- de, met dén aankleve vau dien, een goeden naam heeft verworven. Niet minder ook der kon. maatschappij de Schelde, die door het aanvaarden dezer haar opgedragen grootsche taak en het optreden als mededingster met de buitenlandsclie nijverheid het bewijs levert van de niet genoeg te waardeeren energie, welke in haar worden aangetroffen en inzon derheid hare directie bezielt. In geen geringe mate mag het dan ook voor onze gemeente verblijdend genoemd wor den, dat hierdoor haar bloei en welvaren be- vau «..„v. a-j-- bestemd voor de vaart van Rotterdam op Ned.-vorderd en haar verlier belangrijk zal verle- Indië, voor rekening der RotterdamsclieLloyd.veudigd worden. Aanvankelijk zijn bereids de Bedoelde stoomschepen moeten gebouwd ïoodige maatregelen genomen, om het werk- worden naar het model van het atoomschip jedenpersoneel, dat met 4 a 500 man zal ver- Zuid-derzelfde reederij en zullen de eerderd worden, ten einde liet eenestoom- Batavia en Soerabaya. y up na verloop van een jaar en het andure na loop van anderhalf jaar te kunnen afleve- r behoorlijk van doelmatige woonhuizen te Vlzien. namen aragen van De afmetingen dier bodems zullen bedragen 310 voet lengte, 37 voet breedte en 27 voet holte met een draagvermogen van 3000 ton. DOORNEN EN ROZEN. 7.) Novelle uit het Fransch. Juffrouw Adeline, hier is iemand om werk." De aldus aaugesproken persoon zag op en liet oen gelaat zien, waarvan door zwaren arbeid alle sporeu van vrouwelijk gevoel weg- gewischt waron. Go komt juist van pas, zeido zij, ter wijl zij baar pen achter haar oor stak; wij hebben veel werk. Zeg mij eerst wat gij kunt. Alles wat ge wilt, juffrouw. Alles wat ik wil. Dat is veel gezegd. Is dat geen grootspraak 1 Neem dat begonnen kraagjo on laat mij zien hoe gij borduurt. "Teel goed, heel goed gedaan! zeido zij, t°ent jongo meisje klaar was. Werkt gij °°k do naaimachine? heb gehoord, dat gij eene machine gebrui waarvoor geen leertijd noodig is. Als ik een jn huis kon krijgen zool men schijnt u goed onder richt tobben. Wij hebben waarlijk zulk eene mR)0j d0 beste, die in Engeland ge maakt is0cgde zij er bij, terwijl zij haar klein ho&jaill, achteren wierp. Geef mij uw adres. "Vc twaalf uren zal ik u werk zen den, dat ljü vi0V dagen klaar en hier moot zijn, iudieu er op gesteld zijt voor ons te blijven wer_ Het jongiyjgjg gaf baar naam op en ver liet het ma^ mefc luchtiger tred dan zij gekomen wa Juffrouw ans zocht zuchtende in een lade, waaruit G0Uig0 door langdurig ge bruik dun goveu lingou, een paar gobro- Vau goed ingelichte zijde wordt ons mede gedeeld, dat de Vlissiugsclie jacht, die tot lieden toe voor ieder jager vrij was, dit nu niet meer is. De eigenaars en pachters uit deze omslreken, hebben ten getale van 30, deze vrijheid verleend ami twee jagers uit deze gemeente, zoodat de liefhebbers der jacht, die, hetzij hier, of iu Middelburg hun eigen private jacht hebben en de eerste veertien dagen hier het wild komen oprui men om dan eerst naar hun eigen jacht te gaan, hiervan dit jaar zullen verstoken zullen zijn. Men verzoekt ons nog te melden, dat onder ue leden van liet ulliier gövornid comité, voor de vervolgde ltussisclie Israëlieten, iu ons vorige nummer gemeld, nog moet worden bij gevoegd de heer H. A. Polak, alhier. De brievengaarder van Veeie is Zaterdag, na een tweedaagscli verblijf in de gevange nis te Middelburg, uit zijn arrest ontslagen. Naar het gerucht wil, moet hij een tekort van een pnar honderd gulden in zijn kas gehad hebben; doch als men weet, dat hij eigenaar is van eenige huizen te Middelburg, te Venre, het algemeen ver'.rouwen genoot en zelfs een zetel in den gemeenteraad heeft, lijkt dit wel eenigszins apocrief. D Naar men ons uit Goes bericht, heeft de heer A. Smit, burgemeester dezer gemeente, een medaille geschonken aan de dezen zomer Le Goes te houden Zeeuwsche tentoonstelling voor nijverheid. ken oorbellen en een eindje ketting haalde. Eonsklaps voelde zij een frischen adem hare wung beroeren. Het was Emilic, die baar glimlachende aau het werk liet. Hoe kunt gij toch zoo vroolijk zijn, Emilie, voegde zij haar op verwijtenden toon toe. Zie eens, dat is alles wat ik heb kun- neu vinden. Kom, moedertje, zeide het meisje haar omhelzendelaat eens zien en leg die dingen weder op hare plaats. Onze nood is nog niet zoo groot, dat wij een ring moeteu vorkoopen om brood te hebben. Neem do tien franken, die wij nog hebben, en koop den noodigen voorraad en vergeet uiet een flesch ouden wijn en gevogelde voor vader mede te bren gen. Als wij zuinig zijn, hebbeu wij voor drie dageu genoeg. Eu wat den vierden dag be treft, moet gij geduld hebbeu, moedertje. Schep maar moed. Ik weet niet, liove meid, zeide juffrouw In pluais van den lieer Hofman, die is over leden, is de heer G. J. van der Poll, leeraaraan de H. B. S. te Goes, benoemd tot lid der commissie, belast met liet afnemen vau het eindexamen der H. B. scholen in Zeeland. De lieer W. A. de Ridder, cand.-notaris te Ter Neuzen, is door de rechtbank te Middelburg benoemd tot deurwaarder bij die rechtbank en het kantongerecht te Hulst. De heereu Ribbiulc, van Bork Co., fabri kanten vau electrische, optische en natuur kundige iustrumenleu te Amsterdam,brengen ter kennis van het publiek, dat door hen in verschillende gemeenten van ons land, o. a te Utrecht, Haarlem enz. aanvraag is gedaan om coucessie voor den aanleg van een Telepbnon- net op de wijze als dit in Amsterdam is inge richt. Hun plan is een groote mnalschappij op te richten ter uitbreiding dezer concessies, bij evesituëele gunning. De vrij liooge abonne mentsprijzen der Ned. Bell-Telephoon maat schappij deden hun tot deze concurrentie be sluiten. Zij durven dit te eer ondernemen, daar zij, niet gebonden door overeenkomsten met buitenlandsclie maatschappijen, die huu brevet gebruiken, om hunne toestellen op prijs te houden, integendeel zelf deze toestellen, zooals die door (le Ned. Bell-Telephoon m;j. worden gebruikt, vervaardigen. Bij hunne aan vragen om coucessie konden zij dan ook reeds een aanzienlijk lageren abonnementsprijs stel len dan de Ned. Bell-Telephoon mij. welke som zij echter voornemens zijn nog aanmerkelijk te Novans, vol vorbaziug over de vreugdekre ten vau Emilie, ik weet niet, maar ik ge loof, dat gij er meer van weet dai: gij zeg gen wilt. Ik ben reeds half overtuigd. Kom haast u bij uwen vader te gaan ik zal doeu zooals gij mij gezegd hebt. Hoofdstuk VIII. Emilie zag hare moeder heengaan en lachte haar hartelijk toe door bet venster. Daar bleef zij staan met gevouweu handen en haar pein zend oog was zoo als gewoonlijk op den hemel gericht. Deze was opgeklaard; door do witte en liefelijke wolken schoot reeds hiér en daar een gouden straal. Hoe vroolijk wordt do aarde op oen winterdag als do hemel ons zoo toelacht 1 Emilie genoot don zonneschijn met gebeol haar hart en hare lippen openden zich om zacbtkens do woorden te fluisteren van een geliefden dichter, waar hij zegt; God verlaat

Vlissingse Courant | 1882 | | pagina 1