infanterie 54, cavallerie -14, artillerie 27, genie 5, en mariniers 9. Voor de verhou ding van miliciens en vrijwilligers zijn de getallen 54 en 44 welsprekend. Toen Dinsdag avond bij liet naar zee stoomen van de mailboot Prinses Elisabeth, gezagv. Stasse, op de hoogte der Nieuwe Sluis buiten boord een geroep oiu hulp vernomen werd, werden onmiddellijk de machines gestopt en een sloep te water ge laten, waarin zich begaven de le officier, de heer D. W. van Boven en vier man dei- bemanning. Weldra mocht het dezen ge lukken een man op te visschen, die de derde stuurman verklaarde te zijn van het Engelsche driemastschip Three Brothers waarvan hij over boord was gevallen, zon der dat meu op het schip er iets van ge merkt had. Een goed zwemmer zijnde, had hij zich weten boven water te houden, tot een voorbijvarend schip hem, zonder te kun nen redden, een reddingboei toewiep, waar mede hij drijvende bleef, tot de Prinses Elisabeth hem opnam. De heeren Breder Doeselaar alhier heb ben bun café verrijkt met een zoogeuaamd orchestrion, eene imitatie van orkest. Het instrument is niet zwaar, doch liefelijk van toon en, naar wij vernemen, tot op dit oogen- blik het eenige van dien aard in Walcheren. Men verzoekt ons te melden dat bij het koningschieten door de vereeniging Gaai en Doelschieting, bij den beer Hoeijmans, op Maandag 1 Mei, door den heer Gr. van Dalsnm Jr., koning is gescholen en het schieten opgeluisterd werd door hel muziek gezelschap Ons Genoegen. Vau 29 April tot 5 Mei zijn alhier uit Queenboro met de mailbooten aangekomen 641 en daarheen vertrokken 69S passagiers. De commissie voor de eind-examens in Zeeland is samengesteld uit de heeren dr. A. W. van Campen, directeur der R. B. S. te Goes, voorzitter; D. Sligter, van Goes, dr. G. van Hennelceler, dr. IJ. Japikse, J. Broeksma en P. H. van Moerkerken, van Middelburg; G. Kok, E. 1. Leupen on dr Z. Th. Diehl, van Zierikzee. De te Nieuw en St. Joosland bestaande „Landbouwvereeniging" heeft besloten een onderlinge vee-verzekoritig-roaafcseliappij op te richten. Met 1 Mei jl. begonnen, zijn reeds ongeveer 30 veehouders toegetreden en is reeds ongeveer voor een halve ton vee geassureerd. Een landbouwer te Capelle, nabij Goes, heeft bij het omploegen van zijn land twee oude steenen kannetjes gevonden, die te zamen 85 gouden en 62 zilveren muntspe ciën uit den Spaanschen tijd bevatten. De kantonrechter te Oostburg heeft beslist dat, voor de wet, een wagen een kar en een kar een wagen is. Op de lijst der 62 hoogstaangeslagenen van de provincie Zeeland staat bovenaan mr. 0. van der Lek de Clercq Ie Zievikzee met f 4122,73. De laatste van de lijst is de heer D. Rooze te St. Laurens met f 612,26... Het bedrag der leening, waarvan hel ont- weip gisteren middag bij de tweede kamer is ingekoinon bedraagt f 83,000,000. Naar men uit den Haag verneemt, heeft de minister van koloniën, de heer baron van Gollstein, zijn ontslag bij Z. M. den kouing aangeboden. Z. K. H. prins Albert van Pruisen zal van 17 Juli tot 15 Aug. te Scheveningen zijn intrek nemen. Z. K. H. Alexander Prins van Oranje is lid geworden der IJaagsehe Academie van Beeldende Kunsten en heeft een aanzien lijke gift ten behoeve van het aanstaande feest gesclionkeu. In de rijks-postspaarbank is van 21 tot 30 April jl. meer ingelegd dan terugbetaald ruim f 14,672, over de geheele maand ruim f59,393, en sedert de invoeriug met 1 April 1881 ruim 1,223,196. Voor de rechtbank te Rotterdam stond gisteren terecht zekere J. F. B., oud 21 jaar, geboren te Goes. Beklaagde was vroeger huisknecht geweest bij den heer Edward vau Hoboken aldaar, en had zich verleden jaar herhaaldelijk scliuldig gemaakt aan diefstal van tafelzilver ter waarde van circa f 800, en dit in de bank van leening successive- lijk beleend. Ook waren hem door den heer v. H. in Oct. 11. twee bankbiljetten van f 100 ter kaud gesteld, (ter betaling van een wissel groot f 184,80, bij de heeren J. J. HaVe-' laar Zn., met welk bedrag beklaagde zich uit de voeten maakte en welke gelden bij te Brussel verteerde. Het O. M. eischte 18 maanden celstraf. Door den burgemeester van Rotterdam is een lokaal beschikbaar gesteld voor huisves ting voor de deorreizeude Joodschevluchte lingen uit Rusland. Men schrijft uit Overijssel De storm heeft in deze provincie weinig schade aangebracht. De vruchtboomen zit ten nog vol bloesems en sommige boom gaarden zullen veel vruchten opleveren. De nieuwe aardappelen zullen een maand vroeger dan gewoonlijk komen. Groenten zijn er reeds in overvloed. De bekende hoeve Papelotte op liet slag veld van Waterloo, die door alle toeristen Wees zoo goed u te verklaren, Myn heer 1 Zacht wat, zacht wat! Ik heb niet met de deur iu het huis willen komen, maar zoek maar eeus geduld bij de jeugd, bum, hum Hij stak zijn snuifdoos in den zak, na er drie slagen op gegeven te hebben, opdat zij er stevig in zou blijven en zeide vervolgens met ééu oog dicht en den wijsvinger ter hoogte van zijn neus Mynheer Novans hoeft immers een huis in do Pommoletto-straat? Ja, dat wist ik, omdat ik vijftien jaren lang in die straat heb gewoond. Emilie knikte bevestigend met het hoofd. Zij begon te gelooven dat het huis, door het een of ander onbekend ongeluk getroffen was. En binnen eenige dagen, ging de be zoeker steeds deftiger voort, hebben wij den 15 November, met andere woordenis de termijn van uw huur verschenen Nu is uw buisbaas, dien gij dacht dat een braaf meusch was, dezen nacht met pak en zak vertrokken. Hij heeft zorg gedragen zijne schuldeischers niet to waarschuwen, misschien omdat hij bang was dat zoo vele afscheidsbezoeken hem zenuwachtig zouden hebben gemaakt. Op dit oogenblik zetten al die lieden een lang ge zicht als zij hunne rekeningen bekijken. Wat mij betreft, ik heb het voorrecht gehad, dat hij op mijne kosten verlakte laarzen heeft ge- dragon; ik büb zijne vrouw ea zijne bende kinderen van schoeisel voorzien, zoodat ik mij in een nadeelig saldo van vijf honderd francs uiag verheugen. Vijfhonderd francs, dat wil zeggen tien duizend sous, vijftigduizend cen times. Door deze berekeningen in vuur geraakt, maakte het manueke een einde aau zijue rede voering met oen langdurig gebrom en zag do schilderij, die tegenover hein hing, met woes- tun blik aan. hezocht werd, is dezer dagen geheel afge brand. De landbouw heeft niet alleen oen droge Maait, maar ook eeu natte April gehad; er viel, blijkens waarnemingen te Eredriks- oord, 64 streep regenwater, zijnde 30 str. meer dan bet gemiddeld cijfer kon doen verwachten. In de jaren 187381 kwam zulk een natte April-maand niet voor; bet hoogst was die van 1879, nl. 60 str.; de droogste waren die van 1874 en 1881, met 4 en 5 str. Hét vertrek van de Willem Barents eerst op beden bepaald is uitgesteld tot 9 Mei. Men feest in het 1). v. Z.-H. en 's Gr.: Zóó zit 't er hier in, dat een school bij de 70,000 gulden kosten moet, dat bij de aanbesteding van een school te Rotterdam een Haagsche mededinger de hoogste was niet alleen, maar zelfs 14,500 hooger dan de minste inschrijving. Maar te Rotterdam kan uien 't met circa 50,000 gulden ook nog wel stellen. Te Groningen bouwt men de scholen; trouwens nog goedkooper; daar is er een aangenomen voor 38,88S, terwijl de hoogste inschrijver nog altijd f 52,255 beneden de 70/iu. bleef. Te Berkenwoude beeft zich opnieuw een geval van pokken voorgedaan. In bet ge heel zijn aldaar sedert 26 Febr. jltoen bet eerste geval voorkwam, 12 personen door die ziekte aangetast, waarvan 4 zijn over leden en 5 hersteld. Gaarne vestigen wij de aandacht onzer le zers op liet in druk verschenen en verspreid verslag van den toestand van de „Prins- Alexander-stichting," inrichting vour jeug dige blinden van 4—8 jaren, van iedere geloofsbelijdenis op //Midden Eng/' te Ben- nekom, over 18801882, uitgebracht na mens het bestuur in de algemeene vergade ring van 27 Maart 1882, door J. IJ. Meijer directeur van het instituut tot onderwijs van blinden. De inrichting, die thans 12 jeugdige on- gelukkigeu telt, 7 jongens en 5 meisjes, ge heel en uitsluitend van liefdegiften bestaande heeft groote behoefte aan den krachtigen steun van alle weldenkendeu in den lande. Moge baar die, met het oog op bet doel dat bet bestuur voor oogen stelt, niet oni- breken, maar daarentegen velen opgewekt worden om toe te treden als lid der ver eeniging, die aanvankelijk in waardeering van baar streven, zich mag verheugen. De gepensioneerde luitenant generaal Mac- leod is door Z. M. den koning belast met het overbrengen van de condoleanties aan d0 koninklijke familie van Wurtemberg. Emilio was verplet. Dit bankroet outnam hun het geld, waarmede zij den winter moes ten doorbrengen. Zij bad geen kracht meer om een enkel woord te uiten en zag dun man, uiut wien zij sprak, werktuigelijk aan. Mijn gevoelen, zeide deze langzaam, ter wijl by met den wijsvinger tegen zyn neus tikte, mijn gevoelen is, dat er in de wereld te veel uitgeslapen schelmen zijn tegenover heel weinig brave lieden. Wat kan een eer lijk man doen tegen die schurken, welke over al een uitvlucht op weten Op allerlei manier- wordt hij door hen beetgenomen; zij leven op zijne kosten en voeden zicb met zyn zweet. Voor den eerlijken man schiet er niets over dan de dood op een stroozak en dan mag hij nog van geluk spreken als het stroo versch is Hij was eenigszins verbaasd dat hij geeu ant woord ontving, maar hy begreep dat een jong meisje hem in zijne diepzinnige reduneeringen niet kon volgen. Volgens Duitsche bladen wordt H. M. de koningin der Nederlanden binnenkort teLud- wigsburg verwacht. Het Aprilnummer vau de Huisvriend be vat: New-York. De invloed van het elec- trisch licht op de plantenwereld. De pijn boom van Karasaki in Japan. Eva of Eve line, door Mevrouw Bakker Korff. Hooge- boom, (vervolg en slot.) -De Sage vau IJal- grim en Hilda, door Ant. L. de Kop (ontleend.) De Irokeezen. Indianen in ICanada. Zonderlinge uurwerken. Het paleis Hasr- El-Nuza te Kairo. Waar blijft hij De onderzeesche oorlog. De eerste rit van een koniugs kind. Het tooneel in de middel eeuwen. Agnes von Zesyma. (Een legende uit den Hussietenoorlog,) Het Cacnarat- spel, door Ecko von Breden. Een natuur kundig genootschap in Japan. Madonna aan den voet van bet kruis. De man met den rommelpot. De feeën-groot te Saint- Bauzille. Antonio Stradivari. Die goede, oude lijd, Varia. - Raadsels. Oplos singen. Kerk- en Sehoolnieuws. Bedankt voor het beroep lot pred. bij de Ned. herv. gemeente te Aagtekerke, de heer C. IJattink, cand. te Harderwijk. Beroepen tot pred. bij da Ned. herv. gemeente te Oost-Kuppelle, de lieer Van Selms, pred. te Nisse. Naar men met zekerheid verneemt, hebben de voornaamste koffiehuishouders alhier, uithoofde hunner hooge lasten door de drankwet ontstaan, besloten, een grooter glas jenever (borrel) clan de thans gebrui kelijke voor 10, eu de gewone voor zes cent te verkoopeu. Volgens de Goesehe Ct. heeft, in den nacht van Vrijdag op Zaterdag der vorige week, te Hulst, eene poging tot moord plaats gehad. Zekere Ph. T., zich noemende letter kundige en wonende te Brussel, heeft zicb, na vooraf bedreigingen tegen den notaris mr. van Deinse, te Hulst, te hebben geuit, naar diens woning begeren met een geladen revol ver, onder bet uitroepen van //Van Deinse, schurk, kom er uit, ik schiet je kapot." Dewijl mr. Van Deinse afwezig was, had eene der dienstboden, door het rumoer wak ker geworden, zicb voor bet raam geplaatst en het gordijn opgetrokken, waarop T, drie scho ten uit de revolver loste, waardoor alleen een glasruit brak, doch niemand getroffen werd. Op de komst der politie en andere perso nen verwijderde T. zich spoedig. Dinsdag werd hij door de maréchaussée uit Hulst in een bosch onder Sint-Jan Steen aan getroffen en schoot hij zich, op hunne somraa- Juffertje, zeide hij, terwijl hij het klee- dingstuk, dat ziju hoofd moest bedekken, opnam en met zyn elleboog gladstreek; ik heb een moeilijken plicht vervuld, toen ik u deze ramp mededeelde. Maar als uw buurman uit de andere straat was het mijn plicht en voor een recht schapen mensch is dit aansporing genoog. Daarop boog de leerling van Crispiju zich tot den grond en verwijderde zicb mot alle deftigheid. Emilie was zoo ter neör geslagen dat haar don moed ontbrak om er dien dag nog met bare moeder over te spreken, en dus kwam Mejuffrouw Novans den tegenspoed slechts den volgenden dag to weten. Wordt vervolgd

Vlissingse Courant | 1882 | | pagina 2