VLISSINGSOiE CÜ111 AM INo. 33, Donderdag 30 April 1883, ft GEMEENTEBESTUUR. BINNENLAND. BUREAU: Hoek Korte Walstraat-Groenewoud, IN0. 1. Advertentiën gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Woensdag en Zaterdag voormiddag 12 uren. De prijs van 14 regels 40 Cents. Voor eiken regel meer 10 Cents. UITGEVER: F. VAN DE VELDE Jr., te Vlissingen. Dit blad verschijnt 2 maal per week, Donderdags on Zondags. Abonnementsprijs per 3 maanden 1franco per post 1,15. Afzonderlijke nummers 10 Cents. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren, EENIG AGENT VOOR FRANKRIJKDB FIRMA G. L. DAUBE O0., T13 PARIJS. Abonnementen voor België, Duitscbland, Engeland en Frankrijk 1,65 per drie maandon. No. 82. SCHOOLWEZEN. Onderwijs in de nuttige handwerken. De burgemeester cn wethouders van Vlissiugtn maken bekend: dat in hunne vergadering van den 1 April 1882 is goedgekeurd het door de hoofden der scholeu A, B en VJ in deze gemeente vastgestelde regeling der school tijden voor het onderwijs in de nuttige handwerken, luidende als volgt: Gelegenheid voor onderwijs in de nuttige handwerken voor meisjes in deze gemeente zal gegeven worden in de daarvoor benoodigde lokalen van de scholen C en B des Woensdags namiddags van elke week van twee tot half vijf uur, met dien verstande, dat in school O uit sluitend de vrouwelijke leerlingeu dier school, daarin onderwijs ontvangen, terwijl in school B behalve do leerlingen van die school, daarbij ook gevoegd wor den die van. school A. Goedgekeurd door den heer district-schoolopziener. Middelburg, 8 April 1882. (geteekend) C. M. VAN VISVLIET. Vlissingen, 15 April 1882. De burgemeester en wethouders voornoemd, A. SMIT. De Secretaris, P. N. VAN DER BILT (L. S.) Vlissingen, 19 April. Naar wij vernemen zal het Engelsclie stoom schip Victoria and Albert hier Zondag aanko men. om de vorstelijke familie van Waldeck - Pyrmont aanstaanden Maandag van hier naar Engeland over te voeren. Volgens de Midd. Ct. wordt deze vorste lijke familie reeds Zaterdag avond te Middel burg vernacht, alwaar de prinses-moeder, de prinses Helena, bruid van den hertog van Al bany en de jonge prinses Elizabeth, met ge volg haar intrek zullen nemen in het hotel de Nieuwe Doelenterwijl voor den vorst van LUIT HAKE WRAAK. Uit het Eïigelsch van E. LIJNN LINTON. Waldeck en den erfprins Frederik, benevens voor den erfprins van Bentheiin-Steinfurt ver trekken in het hotel de Abdij in gereedheid worden gebracht. Het gevolg van den vorst, dat eveneens in liet hotel de Abdij verblijf zal houden, bestaat uit den baron von Stockhausen, den adjudant vou der Wenre, den hofmaarschalk baton Ha- dein, den geheimraad dr. Manuel, den raads heer dr. Molilnianu en verder dienstdoend Vrijdag of Zaterdag wordt alhier uit het Nieuwediep vernacht het stoomschip de Valk, op welken bodem HH. MM. de koning en de koningin zich Dinsdag a. s. zullen inschepen, om dien dag nog hunne reis naar Engeland te vervolgen, alwaar zij in don morgen vun don 26e dezer zullen aankomen. Volgens het Ebl. zijn de state-rooms in de noordzijde van het paleis te Windsor, voor hen reeds in gereedheid gebracht. Deze kamers worden den bezoekers van het paleis steeds getoond, omdat keizer Napoleon III en kei zerin Eugenie er in 1855 logeerden. Koningin Victoria zal onzen koning den avond van zijn aankomst tot lidder van den Kouseband slaan, bij welke plechtigheid zes koninklijke ridders van het Blauwe-lint tegen woordig zullen zijn. De prins en prinses van Saksen-Coburg zullen ook de gasten zijn vau II. M. de konin gin bij gelegenheid van het huwelijk. Daar de koninklijke prinsen en prinsessen met ge volg logeeren in het paleis te Windsor, zal 7.) Van Napels ging zij naar Rome, en daar nam zij zich voor hem te dooden dd&r JD de woeste Campagna, waar zij alleen zouden zijn. met niemand om do misdaad te beletten ol baar te verraden. Dit bedacht zij alles, toen zij in den trein zat met het kind iu have armen en zich in bare verbeelding vergastte over don zielsangst, dien zij bereidde aan haren echtge noot met zijn trouweloos hart en aan de vrouw, die, even zondig als vermetel, in hare rechten was getreden en haren vrede vernietigd had. Zij stelde zich den somberen dog zonder zou het prachtige gebouw overvol zijn en zelfs de Round Tower bewoond worden. Den 28on zullen onze koning en koningin Windsor verlaten en hun intrek tiemeu in Buckingham Valace, het koninklijk paleis te Londen, waar zij tot het midden der volgende week zullen blijven. Zij zullen Vrijdags dineeren bij den prins en de prinses van Wal lis eu Zaterdags bij lord en lady Granville, iu het paleis van buileulandsche zaken. Ook hebben zij een uitnoodigiug van den hertog en de heitogin van Wellington aangenomen. Maandag morgen had de baas-timmerman A. van het mailstoomschip Prinses Marie terwijl hij in de voorhaven aan de verschau- s'nig werkzaam was, het ongeluk in het water te vallen, waaruit hij nog bij tjjds, doch niet dan ua veel krachtsinspanning, door een al daar werkzaam zijnde sjouwer, T. Roberts geheeten, werd gered. Maandag middag te 3 uren, 17 dezer ver- eenigden zich de leden der sooieteit Gaai- en Doelschieting „Be Eendracht" alhier, te» huize va» de» heer Hoeijma»s, teneinde de al daar nieuw gemaakte e» welingerichte doelen feestelijk te opeue». Hoewel 't weer niet me dewerkte, hadden zich toch bijna 40 schutters daartoe vereenigd. Vooraf werd 't vaandel van genoemde sociëteit in optocht e» met he geleiding van 't muziekgezelschap „Ons Ge noegen," dat zich dien middag weder zoo be reid verklaarde om dat feest op te luisteren, bij den president afgehaald. Voor 't openen van den doele, sprak de president ee» hartelijk voor, terwijl de koude noordenwind scherp langs de besneeuwde bergen blieB; geen men- schelijk geluid in het ronde slechts het ge blaf van de woeste honden der Campagna, nu eens nabij, dan weder ver af schepselen, die evenzeer to vreezen zijn als de rooveraebtigu herder, aan wien zij behooren eu die gomakkelijk voor eenige soldi als belooning een moord zou den doen. En dan zou zij het doode kind bij hem brengen in hun zonnigen tuin te Corpo di Cava en zich verlustigen iu hunue ellende. Dit stelde zij zich alles voor, terwijl het kind bleek, gedul dig, zwijgend en verbijsterd tegen baai' boezem leunde, haar strak met zijne groote, liefelijke, ernstige oogen aaustaarde, zonder echter te lachen of te schreien, en altijd aanstaren bleef alsof zijne blikken door de kracht van zijne kinderlijke onschuld en hulpeloosheid, haar iu eeue medelijdende vrouw hadden kun nen herscheppen. Zij liet hem geen gebrek lijden, want nu eens kocht zjj brood, dau weder vruchteu, soep of woord tot de leden, waarna werd overgegaan tot het schiote», Hoor de socieleit warn» voor die gelegenheid eenige fraaie prijzen aange kocht. Groot echter was bovendieu de verras sing, dat bij die prijzen nog werd gevoegd ee» zetr fraaie prijs van onzen beschermheer den Edol-Achvhaven heev Arie Smit, burge meester. Voorti een zeer fraaie prijs va» de» WelEd. heer de Graaft', comraissai is van po litie e» ee» dito prijs va» cle lieeron Klomp en Swalp. De prijzen bij de ichieling vielen ten deel; als volgt: Aan den heer Tloeijmans, een speeltafeltje, geschenk van den WelEd. hoer de Grauff; Aan den heer J. de Waejj, een olie en azijn stel, geschenk va» de Sociëteit. Aan den heer L. de Meijue, een kristallen caraffe met gla- zeu, geschenk van de Socieleit. Aan de» heer M. Jansseus, ee» sigarenstuamlur met zilver gemonteerd, geschenk van den heer Klomp. Aan den heer Breder, een kristallen bier kan met glazen, gescheuk van den heer Swalp. Au» den heer A. de Poter, 2 bloemvazen, go- schenk va» de Sociëteit. Aau den hear E. Baels, ee» rooktoestel, geschenk va» de Socië teit. Echter bleek dat de prijs van d u Bdol- Achtbare heev burgemeester uiet was afge schoten, waartoe werd besloten die bij eene volgende schieting te doe» gelden. Na afloop der schieting werden de prijzen met toepasselijke woorden door den president uitgereikt, terwijl 't feest dien avond niet een buitengewoon, goed bezet bal gesloten werd. koeken voor hem, denkende dat, daar hij toch sterveu moest, hij den korten tijd voor zijn dood zoo gelukkig mogelijk mocht doorbron- gen. Hij zou het slachtoffer zga, opdat de mis daden van andoren mochten gestraft worden maar zelve was hij niet zondig. En zij was to trotsch om, zelfs in hare straffen, kleingees tig te zijn. BoTendien was er, ofschoon zij dat zich zelve niet bekennen wilde, in dat houden van hot kiud iu hare armen, eu hem aan hare brandende borst te voelen, iets dat vertroostend was; zij wist nauwelijks waarom dat zoo was. Zij dacht er niet aan dat het vrouwelijk ge voel haar den last licht deed vinden, ofschoon die last het kind was van haren moineedigen echtgenoot en eene onbeschaamde mededing ster. Toch moest het sterven en met hare eigene band zou zij hem dooden. Zij betrok eene ellendige woning in Rome en had zich al spoedig te bemoeien met eenige zaken van stoffelijke» aard voor hare noodlot tige reis naar de Campagna in orde te brongen. Haar geld was opgeraakt, dus moest zij werken voor baar levensonderhoud. Haar eenige mid del van bestaan was hare bedrevenheid in het borduren en zij moest, vóór zij den moord be ging, iemand viadeu, die haar werk verschafte. Zij bekommerde zich niet om den lijd, dio er mede verliep, want daardoor vermeerderdo zij hun zielelijdeu en bovendien was het nog de tijd niet waarop zij in de rechte stemming ver keerde om de misdaad te begaan, liet weder was helder eu zonnig geweest; ze kon toch het kind niet iu den zonneschijn dooden. Dat was uiet aan zwakheid toe to schrijven vcvro van daar ook uiet aan medelijden of aan aar zeling, maar omdatde zonnoschiju niet met haar gevoel strookte. Zij wilde dat ha.ro wraak vol komen zou ziju in alle opzichten zelfs in harmo nie met den dampkring Maar, heden was het een donkere dag, zonder zonneschijn; heden, zon zij gaan. Het kind was haar waarlijk niet tot last. Het verlichte veeleer hot verschrik- I kelijke gewicht vau dio woeste wanhoop, diou

Vlissingse Courant | 1882 | | pagina 1