VLÏSSINGSCHE COURANT. No. 29, Zondag 9 April 1882, 20ste Jaargang. GEMEENTEBESTUUR. FIllLiiT® MAM WRAAK. BUREAU: Hoek Korte Walstraat-Groenewoud, IN0. 1. Advertentiëu gelieve men aari den Uitgever in te zenden uiterlijk Woensdag eu Zaterdag voormiddag 12 uren. De prijs van 14 regels 40 Cents. Voor eiken regel meer 10 Cents UITGEVER: F. VAN DE VELDE Jr., te Vlissingen. Dit blad verschijnt 2 maal per week, Donderdags en Zondags. Abonnementsprijs per 8 maanden 1,franco per post f 1,15. Afzonderlijke nummers 10 Cents. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. EEN1G AGENT VOOR FRANKRIJKDB FIRMA G L. DAUBE C0., TB PARIJS.' Abonnementen voor België, Duitschland, Engeland en Frankrijk 1,65 per drie maanden. No. 33. BEKENDMAKING. Dc Burgemeester en "Wethouders, ran Vlissingen, maken hekend: dat in hnnnc zitting van den 1 April jl. tijdelijk zijn benoemd r Ie. als klerk ten kantore van don burgerl. stand, de keer A. J. LAERNOES PGz. en 2e. als ambtenaar belast met de beteekening van stukken in zake de plaatselijke belastingen, de beer H. MULDER, klerk ten kantore van den gemeen te-ontvanger, en verzoeken mitsdien, die benoemden in kunne "Ver schillende kwaliteiten te willen erkennen. Vlissingen, 4 April 1832. De Burgemeester en "Wethouders voornoemd, TH. VAN UIJE PIETERSE. (L. B.) De Secretaris, P. N. VAN DER BILT. (L. S.) No. 34. KEURING VAN BROOD. De Burgemeester en Wethouders van Vlissingen, maken bekend: dat zij door het bureau voor schei kundige en mikroskopische onderzoekingen te Middel burg een onderzoek hebben doen instellen naar on derscheidene tarwebrooden alhier bij verschillende brood bakkers gtbakken, waarvan de uitslag is geweest, dat die brooden zonder lijvoeging van. lestanddeelen zijn bevonden, anders dan die, welke tot bereiding van brood onontbeerlijk zijn. VliBsingen, 7 April 1882. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, TH. VAN UIJE PIETERSE. (L. B.) De Secretaris, T. N. VAN DER BILT. (L. S.) BINNENLAND. Vlissingen, 8 April. Van 3 tot 8 April zijn alhier uit Queenboro met de mailbooten aangeko men 8 44 en daarheen vertrokken 530 pas- Uit het Engelsch van E. LIJNN LINTON. 4.) De zeeman nam zijn hoed af en boog; de scboone boerin zond een doordringend: »Gra- zia!" op naar het halkon en op aansporing van zijn vader wuifde de kleine al dankende met de hand. Tocu reed de carrozzella voort en kon men zien, dat do gemaskerde zeeman lachte, terwijl hij het kind streelde en gemeen zaam tot de vrouw sprak; zij kwamen niet meer voorbij en do dag ging over tot avond, zonder iets merkwaardigs meer op te leveren. Het was laat toen Ansolmo van zijne zaken, die hem van huis riepen, terugkeerde, maar Aan boord van het Eugelsche stoomschip Soutïiellagez. Jackson, van Sulina naar Antwerpen, dat gisteren nacht hier passeerde, bevonden zich de 2c sluurman en de bakker van het bij St. Vincent gezonken stoomschip lXouraDezo ongelukkige» waren, na 20 uren in een lekke boot te hebben rongedre- ven, door de Southella ontdekt en opgeno men geworden. De Eugelsche schoener Carlotagezag voerder Pearmain, die jl. Zondag van Ter Neuzen naar Londen uitzeilde, strandde in den volgenden nacht bij den West-Hinderen zonk. De bemanning, uit acht man bestaande wist zich nog bij tyds met de vrouw van den gezagvoerder, in de sloepen te redden, waarna de schipbreukelingen door een Frau- sche viscbsloep werden opgenomen en te Ca lais behouden aan wal gezet. Voor de verkiezing te Goes van een lid van prov. staten van Zeeland is door de antire volutionaire kiesvereeniging Nederland en Oranje caudidaat gesteld mr. C. Lucasse, adv. en procureur te Middelburg. Z Z. M. den koning heeft, naar de N. R. Ct. verneemt baronnesse van Heemstra, die met 1 Mei a. s. tot gouvernante bij H. K. H. prinses Wilhelmina benoemd is, den titel verleend van hofdame-honoraire van H. M. de koningin. De correspondent van het Dagblad te Londen meldt, dat het comité voor de in hij verlangde vurig te weten wat Sabina ge daan en gezien had en hoe zij zich had ge amuseerd. Toen zij hem vertelde van den zeeman en de boerin en het beminnelijke als Cupido gekleede kind, waaraan zij oenen appel gege ven had, lachte hij zelf als een kind. Hij was de goedkartigste, beminnelijkste en het lichtst te bevredigen man, die er met moge lijkheid kou zijn, dacht zij, en was verrukt over zijne sympathie, welke hij over zulk eene kleinigheid dadelijk aan den dag legde. Ge durende haar gausche huwelijk had zij mis schien nooit zooveel liefde voor hem gevoold als op dit oogenblik, toen bij haar prees voor hare bevallige ontvangst van de voorbijgaan de maskers eu haar zeide, dat zij op deze wijze Italiaanscho harten kou winnen. Niettemin bleef zij denken over de pachthoeve, welke zij besloten had to gaan bezoeken er. waar voor nu de geschikte tijd was aangebroken. Hoofdstuk IV. De heidin was, voor zooveel men van haar Fishmongers Hall te houden internationale tentoonstelling van scheepsmodellen,heeft be sloten, een paar gedelegeerden naar 's Gra ven hage af te vaardigen, ten einde auu Z. M. den koning liet verzoek voor te drageu, die tentoonstelling, zoo mogelijk vergezeld van H. M. de koningin, met HDr. bezoek te verèeren. In de jl. Woensdag te Utrecht gelicruden vergadering van de commissie om de grond slagen te leggen voor een op te richten Ne- derlandsche Zondogsbond is besloten, zelf standig huar weg te gaan en zich niet bij de Federation Internationale aan te sluiten, maar een nationale vereenigiug tot bevordering van Zoudagruet te stichten. Ook is er besloten, hoe göweusckt de leden elk voor zich Zon- dagheiliging ook achten, daarvan in deze ver- eeniging niet te gewagen en zich tot liet be vorderen van Zondagrust te bepalen. Ver der is de 28e April aangewezen voor een al- gemeene vergadering, die te Utrecht zal ge houden worden. Het getal dergenendie reeds vooraf hun instemming in deze zaak betuigd hebben, beloopt ruim 300. ECt.) Na voldoend examen en geneeskundig on derzoek zijn Woensdag van de 60 opgeroe pen jongelingen bij het instr.-bataillon te Kampen 42 in dienst gesteld; 8 nerdenaf gekeurd, 3 hebben zich teruggetrokken, 3 uit stel gevraagd en 4 zijn niet opgekomen. Als een bewijs hoe sommige bladen van eene zaak eene verkeerde voorstelling kun- zien kon, eene groote vrouw met een schoon voorkomen; maar het was heel in oei lijk om uit to maken wie zij was, want haar kool zwart haar hing dik over haar gelaat on dat gezicht zulvo was zoo donkerbruin dat bot bijna zwart kon heeten, terwijl de geol en rood gekleurde zakdoek, los rond het hoofd geknoopt, met de uiteinden naar bonedon han gende, veeleer den vorm van haar hoofd, voor hoofd eu hals verborgen, dan deden uitkomen. Haar geregen keurslijf, wit overhemdje en groote gekleurde halsdoek waren allen op merkelijk zindelijk, maar van geringe stoffe en zij bad in haar voorkomen en houding dat trotsche en koninklijke, dut sommige heldin nen als een erfrecht schijnen te bezitten. Als zoodanig trok zij de aandacht van Giacomo Paoli, den artist, toen hij over het stations plein te Napels snelde, maar toen hij voorbij kwam, struikelde zij over eene mand en zag hij niets dan den omtrek van haar ge stalte, terwijl haar gelaat verborgen was door neu geven en bij slot van rekening een fa- lale leugen hunnen lezers opclissclien, lean liet volgende dienen, overgenomen uit het AHemos- en Advertentieblad van Bergen op Zoom z/Te Vlissingen heeft de gemeenteraad een échec geleden tegenover een jonge dame hoofd eener openbare school, die ongeacht het verbod om te huwen, in welk geval zij haar betrekking moest neerleggen, toch een echt verbintenis aanging en daarna weigerde heen te gaan. Door de hooge regeering werd zij in liet gelijkgesteld op grond, dat do door den Vlis- singscke gemeenteraad gemaakte bepalingin strijd was met de schoolwet.1' De moutwijncommissie le Schiedam heeft heeren branders opgeroepen tot een verga dering, ten einde maatregelen te beramen om in den ongunstige» toestand van den raoutwijnliaiidel verbetering te brengen. Voor al zamen werking schijnt daartoe onmisbaar te ziju. Naar de N. R. Ct. verneemt is de kapt. ter zee J. W. Binkes, adjudant van Z. M. den koning i. b. d., bestemd om op te treden als kommandant van Zr. Ms. stoomschip Talk Te Breda circuleert een adres aan de tweede kamer, waarin adress.aii.len verklaren: //dat zij met innig leedwezen alom in Ne derland liooren verkondigen, dat een hervor ming der aanbestedingen van den staat hoog noodig is in het belang der nijverheid en der zedelijkheid hot overhangende haar en te weinig zichtbaar om als sprekende schots voor eon schilder to kunnen dienen. Toen bjj te La Cava uitstapte, zag bij haar niet, ofschoon zij heel dicht bij hem was; maar zij was verborgen achter don hoek vau den muur on, ofschoon zij alios kon hooi'en wat hij zeide, kon zij hem niet zien, noch hij haar. Wat zij echter hoorde, deed haar tan denknarsen en sneller deu boezem hijgen, ter wijl have oogen van onder bare zware lok ken fonkelden als de oogen van eene vrouw, wier trots en hartstocht opgewekt zijn tot zij gevaarlijk is geworden als een verscheurend dier. Een onuoozele boer, als bediende fun- geerende, kwam naar hem toe en zeide hem dat zijn paard, zooals gewoonlijk, gereed stond en hij deelde hem vervolgeus mede dat La Signora Gonoettg hem gevraagd had eenige ge neesmiddelen uit La Cava mede te brengen, daar tl bimb ongesteld was. crealural Mijn ADgiolo niet welriep

Vlissingse Courant | 1882 | | pagina 1