VIISSIMiS I KAM No. 27, Zondag 2 April 1832, 20ste Jaargang. B U REAÜ: Hoek Korte Walstraat-Groenewoud, IN0. 1. Adverteutiën gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Woensdag en Zaterdag voormiddag 12 uren. De prijs vau 14 regels 40 Cents. Voor eiken regel meer 10 Cents. UITGEVER: F. VAN DE VELDE Jr., te Vlissingen. Dit blad verschijnt 2 maal per week, Donderdags en Zondags. Abonnementsprijs per B maanden 1,franco per post 1,15. Afzonderlijke nummers 10 Cents. Men abonneert zicb bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. EENIG AGENT VOOR FRANKRIJK: DE FIRMA G L. DAUBE C0., TE PARIJS. Abonnementen voor België, Duitschland, Engeland en Frankrijk 1,65 per drie maanden. BERICHT. HET BUREAU DEZER COURANT IS van nen N i ewond i_i k naar den Hoek Korte Walstraat-Groenewoud, IN°.l. Aan het bureau vim politie is als ge"on- den gedeponeerd: Een GOUDEN MEDAIL LON. HNNIiNLUI). Vlissingen, 1 April. Onder de instellingen te dezer stede, die aanspraak kunnen maken op den stoffel ij ken en zedelijke» steun - van allen, wien liet lot van ouden van dagen, van weduwen en wee zen geene onverschillige zaak is, mag in de eerste en voornaamste plaats wel genoemd worden de Zeemans- en Visschersbeurs, op gericht in het jaar 1751 ,/tot Maintien, Sou tien en Soulaas van de Zeeman in 't Generaal, voor die van dese stad op onse visschery of Coopvaardy Scheepen komen af te varen." Strekte deze beurs in de eerste jaren vnn haar bestaan reeds menigen ongelukkige» zeeman en menige arme weduwe of wees ten goede, thans strekt het ons tot bijzonder ge- hoegen te inngen verklaren, dut deze nalaten schap van ons voorgeslacht nog een weldaad is te achten voor ieder ingezeten dezer ge meente, die de zee of de rivieren bevaart. Wordt zulks, helaas! op on verantwoorde lijke wijze nog maar al te weinig erkend en FEUIILLITON. HARE WRAAK. Uit het Engelsch van E. LIJNN LINTON. 2.) Er was eene lievelingsmerrie ziek geweest, zeido hij, toen hij, vol verlangen om zijne koninklijke gade weder te zien, terugkwam. Nu was zij weder gezond; het veuleu wue oen prachtig dier en bij was tanto fcliccZoo ge lukkig, dat bij haar deed glimlnche i een glimlach, wel is waar, waarin bij no eveuvoi-1 geringschatting als toegenegenheid te leZen was over het kinderlijke en het innige ge voel van geluk dat hem bezielde, cndat oen geliefkoosd paard een veulen had, en het nieuwe schepseltje schoon eu volbloed was. gewaardeerd, dit neemt echter niet weg, dat wij deze weldadige instelling met het volste recht mogen blijven aanbevelen aan elkeu zeeman, d;e voor zichzelveu eu de zijnen, de toekomst niet met bezorgdheid wensoht te gemoel te gaan. Met de commissie van voornoemde beurs roepen wij dan ook den zeevarenden in ons midden toe aarzelt niet langer toe te Iredeu als deelnemers in het fonds, dat uitsluitend voor u en de uwen is bijeengebracht en bij ou- \ourziene rampen u eu do uwen vrijwaart van de particuliere weldadigheid te moeten af- hangeu. Van 25 tot 31 Maart zijn alhier uit Queeuboro met do mail booten aangeko men 427 en daarheen vertrokken 551 pas sagiers. Op Donderdag den 13 April a. s des voor- middugs elf uren zul in het gebouw van het departement der marine te 's Gravenliage onder nadere goedkeuring van den minister van marine, by inschrijving en in bijzijn van gegadigden, die zulks mochten verlangen, wor den aanbesteed liet maken van een gebouw voor een s/oom- mist/ioom en bijbehoorende woning bij de ver lichting uau de Nieuwe Sluis, nabij Bieskens. AlleS met deu aankleve van dien, zooals die nuder in bet bestek en voorwaarden, die voor belanghebbend;n op het loodskai.toor alhier ter lezing liggen, is omschreven. Aanwijzing op liet teribiu zal geschieden door deu bouwkundige bij den dienst van het loodswezen, enz. op Donderdag den 6 April, des namiddags tussclien 12 en 1 uur. Met ingang vau heden zijn by liet Neder- lamlsche loodswezen alhier bevorderd tot zeeloods de loodskweekelingen der leklusse C. A. J. A. Sutherland, L. Verhagen en Jos. van der Eijk. Tot loodskweekeling der 1 e klassede loods kweekelingen der 2e klasse J. P. Baljé, G. F. J. Srliot en P. Verheul. Tot loodskweekeling der 2e klasse de ma trozen J. N. Feij en F. D. van Steiju. Hoofdstuk II. Iu een eeuzaam g.-ueelte van do heuvels iu do nabijheid van Coipo di Cavo stond een huisje, dut men zich niet schooner kon wen- scheu. Uit de vlakte zichtbaar door zijuHn loggia met dubbele bogen, die altijd met bloe men prijkten, was bet toch moeilijk te vin don, omdat de weg, die er naar geleidde, eene kroukelendo en ingewikkelde laan was, die gedurig gekruist werd door gelijkvormige lanen, allen besloten tusschou hooge muren, die elk onderzoek van bet omringeude land beletten Eu zei is wanneer men daar was, kon men niets zien, want de poort was eer. ste vige houteu diur; de tot bet buis Uihoorende akkers waren omgeven door een wijngaard en een tuin met oraujeboomen; wat voor ons de rijweg is, was een smal pad onder eene per gola, die welig met wijugaarden begroeid was en hooge muren verborgen do plaats zoo vol» komen, alsof er geen hnis bestond. Werd men er echter iu toegelaten, dan vond men een Voor de vacnture-de Citters iu de prov. staten van Zeeland, kiesdistrict Goes, is als liberaal candidaat gesteld inr. C. de Wilt H a m er HH MM. de koningen de koningin heb ben ieder f 100 geschonken voor de ffvan Al- pliensticliting" op Urk. Tol candidaat voor de tweede kamer, in de plaats van wijlen deu lieer Mr. A. J. van der Hoop vuil Sloclitereu, is te Meppel gekozen de lieer G. H. Th. A Tb. van der Hoop, luite nant ter zee en ridder der Militaire Willems orde, broeder van hut overleden kamerlid. De overige stemmen werden uitgebracht op den lieer Macltuy, burgemeester vau Wiuterswijk_ Gedurende liet jaar 1881 zijn aan 's rijks munt vervaardigd en afgeleverd voor reke ning van den slaat: 2 imliioen tiencents- stukken, 4 mill. 2l/2 centstukken en 10 mill, centen, uitmakeude een nominule waarde van f400,000. Met 4 April a. s. zullen van het iustr -ba taljon te Kampen, tot aanvulling van de ka ders, naar de regimenten infanterie gezonden worden 39 korporaals-tit. en 3 sergeants-tit als sergeant, benevens 1 volontair als sol daat. In verband daarmede zijn tegen deu volgenden dag 60 jongelingen opgeroepen. Door een eerlang te ondernemen bedijking van schorren, onder Maire en Rilland, zal Zuid-Beveland eeu gedeelte van de gronden herwinnen, welke in het oostelijk gedeelte, ter grootte van ruim 32,000 genieteu, door de watervloeden van 5 Nov. 1530 en 2 Nov. 1532 verloren gingen. tooverland vol schoonheid; eene plek vol bloe- meD, zonneschijn, vrede en liefelijkheid en de zonderlingste mengeling van eenvoudigheid en weelde. De lioden, die er woonden, behoorden klaarblijkelijk niet tot deu stijven adel, maar hut waren ook geene gewone boeren. Zelfs het schoone kleine vrouwtje, die de eenvoudig ste was van beiden, geleek niet op de slordige, slechtgokluede, ongekamde, logge bewoonster van eene Jondo en, ofschoon zij de kleederen van eene boerin droeg, was do stofle rijk en wa ren de sieraden kostbaar. Eu de echtgenoot ge leek, ofschoon hij duidelijk de sporen van goede opvoeding vertoonde, evenmin op oen hooggeboreu signore als op een contadino. Hij was hut inderdaad geen van beiden. Hij was een kunstenaar een zekere Gia- corno Paoli, wiens atelier in Napels was, waar bij het grootste gedeelte van de week moest vertoeven, maar die nooit gelukkiger was dan wauneer bij kou terugkoeren naar do heer lijke kastanjebosschen eu wijngaarden van Volgens liet Utrechlsch Dagblad is uit China door bemiddeling van Zr. Ms. minis ter-resident en consul-generaal, den beer J. II. Ferguson, voor het standbeeld van graaf Jan van Nassau f 60 ontvangen. Tot telegrafist 3e kl. bij den jykstele- grnuf zijn benoemdF. Lijbaart. A. J. Vis ser, H. Pitlo Rz., II. J. E. van der Kop, J. G. Woldriugh, A. Kuyper, J. Vervloei, K. II. Vos, F. H. T. M. Micbeels en P. Luus- dorp, allen thans klerk 2e klasse. Het aantal abonnés der Ned. Bell.-Tele- phuoii-uinaischappy te Rotterdam bedraagt thans 248. Men is dezer dagen begonnen met het plaatsen van de eerste toestellen bij de geabonneerden. De heeren jlir. mr. M. J. Schuurbequa Boeije, president van de arrondissemeuts- Corpo di Cava en naar het schoone pril'ol, waar bij zijn huis en zijn grootste huiselijke schatten bezat Zijne vrouw was de dochter van dun molenaar uit het kleine gehucht na bij Caserta, die hij eenmaal toevallig ont moet had met eene kiuik water op het hoofd. Hij geraakte dadelijk verliefd op haar, trouwde met haar en bracht haar naar de liefelijke, eenzame plek, welke zij nimmer wilde ver laten on welke hij ook niet wilde dat zij ooit verlaten zou. Hij had van toen af haar smaak bestudeerd en haar niet gemaakt tot eene dame ia den gewonen zin des woord dit zou hare be koorlijkheden bedorven hebben maar tot oen soort van ideaal wezen, eenvoudig eu toch verfijnd, schoon, ofschoon zij het niet wist, tevreden met de rustige dagen, die zjj sleet, met baren schoonun echtgenoot en nu pas geleden, iu haar kind al het geluk vin dende, dat zij behoefde en voor het overige te traag om meer te begeeren eu te onwe-

Vlissingse Courant | 1882 | | pagina 1