VLJ8SIXGSCHE COI RWT No. 26, Donderdag 3d Maart 1882. 20slc Jaargang. ve GEMËENTËBËSTÜËR. BINNENLAND. BUREAU: Hoek Korte Walstraat-Groenewoud, IN0. 1. Advertentiën gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Woensdag en Zaterdag voormiddag 12 aren. De prijs van 14 regels 40 Cents. Voor eiken regel meer 10 Cents. a"E35iëKr ÜIIGSTJB: F. VAN DE VELDE Jr., te Vlissingen. 1 )it blad verschijnt 2 maal per week, Donderdags en Zondags. Abonnementsprijs per 3 maanden l,frauco per post 1,15. Afzonderlijke nummers ;'(0 Cents. Men abonneert zich bij alle Boekbandelaren en Postdirecteuren. EEN1G AGENT VOOR FRANKRIJK: DE FIRMA G. L. DAUBE C°., TE PARIJS. Abonnementen voor België, Duitschland, Engeland en Frankrijk 1,65 per drie maanden. BERICHT. HET BUREAU DEZER COURANT IS van den Nieuwendijk naar den Hoek Korte Walstraat-Groenewoud, IN°.l. No. 29. VERKIEZINGEN. Sluiting lijsten der kiesbevoegden. De Burgemeester van Vlissingen; brengt bij deze ter kennis van belanghebbenden, dat de lijsten der personen, binnen die gemeente be voegd tot bet kiezen van de leden van de tweede ka mer der statcn-generaal, van de provinciale staten van Zselaud en van den gemeenteraad, op heden zijn geslo ten; in de beneden Toorzaal van bet gemeentehuis aan geplakt en op de gemeente-seoreturie voor een ieder ter inzage ncdergelegd. Vlissingen, den 30 Maart 1882. De Burgemeester voornoemd, TH. VAN UIJE P1ETERSE. (L. B.) No 30. BEKENDMAKING. De Burgemeester en "Wethouders van Vlissingen gelet op art. 8 der wet van 2 Juni 1875 (Sthl. no. 95); brengen ter algemeene kennis, dat by hun besluit van heden aan den heer C. de Woff alhier, vergun ning is verleend tot oprichting eeuer broodbakkerij op den hoek der Vrouwestraat en Lange Walstraat, per ceel sectie E no. 1074. VlissiDgen 25 Maart 1882 De Burgemeester eu Wethouders voornoemd, A. SMIT. De Secretaris, F. N. VAN DER BILT. (L. S.) riMlLLlf HARE WRAAK. Uit het Engelsch van E. LIJNN LINTON Hoofdstuk I. Zij was eene van de schoonste vrouwen, die men mot zijn oogen kon zien, zooals het spreek woord luidt, en ook eoue van de trotschste: eene vrouw, die velo jonge meisjes als eene godin aangebeden hebben en voor wie mannen krankzinnig zouden geworden zijn door oubeautwoorddo lietde-, niet iemand tot wie de armen of bedroefdon zich uit eigen beweging wendden; geene vrouw, die door kinderen werd geliefkoosd, of in wie honden Vertrouwen stelden. Niet dat zij koud was, haar bleek, trotsch gelaat, d&t meer gelijke- Vlissingen, 29 Maart. De Staatscourant bevat het kon. besluit van 16 Maart jl. tot vernietiging van bet be sluit van den raad der gemeente Vlissingen, dd. 23 September 1881, waarbij is bepaald, dat de tot hoofd der school D in die gemeente te benoemen onderwijzeres bij liet aangaan van een huwelijk geacht wordt haar ontslag uit die betrekking te nemen. Dit besluit rust op de overwegingen dat volgens art. 29 in verband met art. 13 der wet van 17 Augustus 1878, Staatsblad no. 127, aan onderwijzeressen, aan gemeentescho len verbonden, die aan liet hoofd eener school zijn geplaatst, door den gemeenteraad ontslag wordt verleend, hetzij x-echtstreeks overeen komstig eigen verzoek, hetzij op voordracht van den districts-school opziener dat door meergemeld raadsbesluit bet ont slag een onmiddellijk gevolg zal zijn vau een daarbij aangewezen feit, uumelijk het huwelijk van het hoofd der school, en dus niet verleend zou worden overeenkomstig de voorschriften van art. 29 van genoemde wet dut ook, wanneer het raadsbesluit in dezen zin wordt uitgelegd, dat aan de benoeming eener onderwijzeres tot hoofd der school D de bepaling is verbonden, dat zij bij het aan gaan van een huwelijk zal gencht worden haar ontslag te hebben verzocht, dan nog de be doelde bepaliug niet overeenkomt met de voorschriften der wet, dat immers met de woorden: //eigen verzoek" in art. 29 van ge- nis had met do koniDgin uit eene oude romance» dan met eene gewone vrouw uit deze dagen, was niet hot gelaat van een gevoelig wezeu, want, ofschoon het sterko hartstochten ver borg, drukte het meer! aebterhoudenheid dan medegevoel uit, meer sterkte van geest dan teederbeid en die soort vau eerbied voor zich zelve, welke de leugen minder als zonde dan wel als eene on teering beschouwt. Maar al mocht zij ook beminnen tot haar het hart brak, zij kon zich nimmer onderwerpen aan den wil of de zwakheid van den mau, die haar dierbaar was. Uit eigen, vrije gunst gaf zij onbeperkt, maar zij wilde zich nooit on derwerpen om des vredenswille of ter wille van de wet, welke onderdanigheid van de vrouw eisebt; ook wilde zij geen tittel ver liezen van den eerbied, dien mon baar, zoo als zij meende, verschuldigd was als onge kroonde koniugen onder de vrouwen. Zij wist dat zij schoon was, en alle mannen, wier liefde zij wilde winueu, tot liaca slaven kon r.jemde wet gebezigd, wordt bedoeld eolie dead, die niet bet gevolg is van de uit eene voor.if gestelde voorwaarde voortvloeiende verplichting, noch kan worden verondersteld stilzwijgend te hebben plaats gehad dat deihalve bij voormeld raadsbesluit eene door de wet niet toegelaten wijze van ontslag wordt voorgeschreven eu hel besluit daarom is in strijd met de wet. Het stoomschip Aurora van de kou. maat schappij //Zeeland", dat Maandag morgen le huif seven van Queenboro' moest airiveeren, kwam eerst des namiddags omstreeks drie uren alhier aan. Door het stooten op een wrak op de En- gcisphe kust, dat niet kon opgemerkt wor den, had het stoomschip averij aan de rader- kasten beloopen, waardoor de reis was ver traagd. Met 1 Mei a.s. wordt als klerk op het rijks telegraaf alhier geplaatst.mej. P. J. Ketting, tot dus verre als zoodanig werkzaam te Am sterdam. De Nederlandsche zieken- en begrafenis maatschappij, onder directie van de heeren C. C. Delvoije en F. Delvoije alhier, telde op 1 Januari 1882, 5910 leden. In de le afdeeling (ziekenfonds) werd aan 405 leden geneeskundige hulp verstrekt., ter wijl in de 2e afdeeling (begrafenisfonds) voor 203 overledenen begrafenisgehlen werden uitbetaald. De inkomsten der maatschappij gedurende maken- Zij had dan slechts te glimlachen, be vallig te ziju en de slaaf was aan haar zegekar gekluisterd. Het was dus geen wonder dat, toen zij huwde beter dan zij recht had te verwachten, zooals de wereld het noemde zij dien band sloot met bet denkbeeld, dat zij een slaaf had bekomen voor baar leven lang, een gevangene aan de zegekar van have schoonheid gehecht, zoolang zij hem geklui sterd wilde houden. Dat zij met bet huwe lijk ook plichten op zich had gfenomen, die van inschikkelijkheid en onderwerping daar onder 'oegi'epen, was zoo verre van hare ge dachten verwijderd als het denkbeeld dat zij niet langer het recht had met hare oigene schoonheid te schitteren. Zij trouwde iu Italië met den rijken Napo- litaanschen prins, Anselmo di Loivdano; maar zij, de vau fortuiu ontblootte ciuchter van een gefailleerde!! Eogelscheu landedelman, waaude zich ver boven hem verheven en dat zij door afstamming, opvoeding eu godsdienst boven bet jaar 1 SS i bedroegen f 14903,50; de uit gaven daarentegen f 13185,93; zoodat op 1 Januari 1882 in kas bleef f 1717,57. Op Maandag 27 Maart jl. werd alhier eene 'vergudering gehouden van de coöpernlieve winkelvereeniging, van het district Vlissingen en omstreken der vereeniging j/Eigen Hulp" en bij het overleggen der balans op 1 Januarj 1882, bij monde van den penningmeester den lieer J. S. Pisnisse, verslag over het nfgeloo- pen jaar uilgebracht. Uit. hek verslag bleek dat, in weerivil van buitengewone ongunstige omstandigheden en moeielijkheden, waarmede men te kampen had, en die niet zonder invloed zijn geweest op de behaalde winst,..de vereenigitig zich nogth.ius in een zeer- voldoenden toestand be vindt, en na aftrek van alle onkosten en af schrijvingen, een batig saldo overblijft, dut het bestuur in staat stelt aan leden, ongeacht de 4Q/u vuste rente hunner aaudeelen, 2°/0 dividend uitte keeren vau het bedrag dat door lieu in den winkel besteed is. Gedurende het jaar 1881 werd in den win kel verkocht vooreen bedrag van f 15.534,768, wnarvan f 11,996,155 aan de leden. Na wijziging barer statuten is de vereeniging met medio Juli 1881 begonnen ook aan «fff^-leden te verkoopen. Van de volgens rooster aftredende leden in het bestuur werd herkozen de heer J. Bak ker, en voor den heer A. Prince, die verzocht had niet m-er in aanmerking te komen, de heer Van Beekatu, le luitenant der infanterie. op den berg en hij onderaau stond.' Zij had niets vau die geestdrift voor Italië en de Ita lianen, welke zoovele Wostersche vrouwen hoofd en hart doet verliezen. Iutegendeel hield zij van dat laud wie doet dat trouwens niet! maar zij verachtte de mannon en hield hen voor een verwijfd, onbetrouwbaar, onwaardig soort van wezens, die als kindoren raasden en als vrouwen weenden als iets niet naar behooren ging, of hun gevoel werd op gewekt. Toen zij verliefd werd op Anselmo di Lode- raDO, maakte zij ten zijnen gunste eene uit zondering. Zij hield hem voor beter dan zijne landslieden eu, zooals zij gewoon was te zeg gen, meer voor een Engelschman dan een Italiaan. Hij was niets van dat alles, maar Napolitaan tot in zijne nieren; een schoone, prachtig gevormde jonge man, schoon als de dageraad, met zachte manieren, zacht van aard en de trouwste minnaar, die in een land te viudou was, waar hot tuinnon eene nutuur-

Vlissingse Courant | 1882 | | pagina 1