ve No. 34, Donderdag 33 Maart 1883. 30,te Jaargang. yijssim; BUREAU: Hoek Korte Walstraat-GroenewoudI N°. 1. Adverteutiën gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Woensdag en Zaterdag voormiddag 12 uren. De prijs van 14 regels 40 Cents. Voor eiken regel meer 10 Cents UITGE VER: F. VAN DE VELDE Jr., te Vlissingen. Dit blad verschijnt. 2 maal per week, Donderdags en Zondags Abonnementsprijs per 8 maanden 1,franco per post 1,15. Afzonderlijke nummers 10 Cents. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. EENIG AGENT VOOR FRANKRIJK: DE FIRMA G L. DAUBE O., TE PARIJS. Abonnementen voor België, Duitsehland, Engeland en Frankrijk 1,65 per drie ma inden. BERICHT. Zij, die zich met het volgende kwartaal, aanvangende den 1° April, op de „Vlissingsche Courant" abonneerenontvangen de tot dien datum verschijnende N°s. GRATIS. HET BUREAU DEZER COURANT IS van den Nieuwen d ij k naar den Hoek Korte W alstraat- Gro ene woud I, N°. 1. BINNEN LAM. Vlissingen, 22 Maart. Met de 11. Maandag avond, 20 dezer, vau hier vertrekkende stoomboot Prinses Ularie, van de stoomvaart-maatschappij Zeeland, ging van hier naar Engeland over de Hertog vun Sleeswijk-Holstein. Voor het in do maand April a. s. te Mid delburg te houden examen, bedoeld bij art. 56, onder a der wet op het lager onderwijs, hebben zich 42 mannelijke en 15 vrouwelijke candidaten aangemeld. De luitenant ter zee C. Hoffman, gezag hebber voor den 5den tocht van de Willem Barents beeft het voornemen bekend ge mankt om in het begin van Mei naar zee te te gaan om vermoedelijk in October terug te keeren. Tot de bemanning van voornoemden bo dem zal ook behooren J. ten Hoepen, sloep roeier bij het Nederlandsche loodswezen alhier. LLiT I TOETSSTEEN VAN DEN DOKTER Uit het Engelsch van Geo. Manvllle Fenn. Vervolg en Slol.) »Mag ik u eene vraag doen?" zeide hij. Ja", antwoordde zij snel, ontroerden scherp. »Zy is zeer eenvoudig, maar mijn geluk hangt van uw antwoord af en ik vraag u stout moedig of gij deze hand aan Mr. Roberts be loofd hebt." »Neen!" riep zij met van verachting fonke lende oogen uit, »uiet aan zulk 6en geldzuch- Bevorderd lot kapitein bij liet Ie leg. in fanterie de le luit. J. K. C. Pompe van Meerdervoort in garnizoen alhier. Voorla bij liet 2e rog. lot kapitein (le le luit-adj. P. J. le Jolle vun het Se. reg. en tot majoor, de kapt. J. G. Vorstman van bet 2e reg. Bij liet Nederlambche loodswezen alhier werd jl. Maandag met gunstig gevolgd exa men als zeeloods afgelegd door de. loodskwee- kelingeu der 2e kl. II. J. Schot eu W. U Auer. De heer II. G. Fokker is, op zijn verzoek, eervol ontslagen als secretaris vau Cadzaud. Gedeputeerde sinten van Zeeland hebben, beschikkende op een liooger beroep tegen-een besluit van den gemeenleraad van Goes, lot niet-toelating vau deu heer C. Rissueuw als lid vun deu gemeenteraad, de stelling als be wezen aangenomen, dat dn geagreëerden Ien kantoie van dien outvangerdieus peimanente plaatsvervangers zijn, dus gemeenteambtena ren, en daarom hetraudsbesluit gehandhaafd. Naar men verneemt, zal de heer Riaseeuw van deze beslissing bij den koning in honger beroep komen. De tweede kamer der staten-generanl heeft een lif.rer uitnemends',e leden verloren. De lieer van der Hoop van Slochteren, die sedert 1879 lid van de volksvertegenwoordiging was, is Zondag te Slochteren, ua een kortstondige ziekte, nog in do volle kracht des levens (44 jaren) overleden. In do kamer werd reeds door den lieer Heydenrijck, op waardige wijze hulde aan den afgestorvene gebracht eu hij tig wezen. »Dan is er hoop voor mij. Julia," zeide bij met volle, diepe stem." Eeue maand geleden gevoelde ik dat het aanmatiging was u te vragen en dat mijne gevoelens verkeerd zou den kunnen worden beoordeeld. Het is nog eene aanmatiging van mij, maar men kan mij nu niet vau hebzuchtige bedoelingen beschul digen en ik beu blij dat bet geld, dat ik als een hinderpaal tot mijn geluk beschouwde, u outuomen is. Ik kan u niet veel meer aan bieden dan een gemakkelijk huis, maar ik zal trachten dat huis lijk te maken door de toe wijding van een gansch leven, Julia.'' Zij hijgde en trilde en trachtte te spreken, maar aandoening benam haar de spraak en zij was zoo overwouin n door den loop, dien de zaken hadden genomen dat zij, in weer wil van haar sterkeu geest, in een zenuw achtig weenen uitbarstte en aan ziju borst, geprezen als eeu hoogst verdienstelijk, be mind en zeer bekwaam volksvertegenwoordi ger. Wij gelooveti di.l de heer Heydenrijck nit-t te veel van den ontslapene getuigde. De heer vau der Hoop heeft zich in de kamer dóen kennen als evn man van veelzijdige en degelijke kennis en oulwikkeling. Zijn advie zen, waarin hij over onderscheiden onderwer pen zijn gevoelen vertolkie, inunlten uit door zakelijkheid en helderheid van betoog. De overledene bewees dat hij, gekozen onder de vlag der strenge kerkelijkheid, en die rich ting innig toegedaan, toch een open oogen oor had voor olie vnderlandsche belangen en zich dus wist vrij te houden vun die eenzij digheid, welke alleen aan één vraagstuk haar aandacht wijdt en daarvoor alle andere belan gen voorbijziet. De heer van dm Hoop toonde zich steeds een man vau eeu eerlijke, kloeke overtuigiug, die ook den tegenstanders eer bied en sympathie afdwong. Het distriet Steen wijk, wal meer zegl, het vadtrland ver liest ulzoo werkelijk veel in hem. Zijn voor lichting, vooral ook in zakeu vnn landbouw, zul dikwerf worden geiuist, terwijl zijn aan denken, ook wegeus het beminnelijke en ©clit ridderlijke van zijn karakter, ver buiten den kring der zijnen, nog lang zul worden in eere gehouden. (B.) De Zeidsche Ct, deelt nog de volgende le vensbijzonderheden mede omtrent professor uir. J. E. Goudsniit. Den 13 Juni 1813 te Leiden geboren, studeerde hij aldaar aan de hoogeschool, aan welke hij den 12 Mei 1842 tot doctor iu de rechtsgeleerdheid werd bevor derd (met een dissertatie „de notis Pauli et lilpiaua" in Pupiniauin." Sedert was hy als zonder wederstand te bieden, laugzamerhaud en snikkende tot bedaren kwam. Luke Morris zegende de dichte struiken, die hem aan het oog van de overigen van het gezelschap onttrokken eu hij zegende deu dag de armoede van Mrs-Hartley hij zegen de baar omdat zij hem zonder tegenstaud ver gunde haar steeds inniger aan zijn borst te klemmen, waar zij heui snikkeuua zeide dat zij hem iu ziju leveu steeds tot last zou zijn en eindelijk wandelde zij. stralend van geluk en met oogen eu wangen, waarop de geheele geschiedenis te lezen was, met hem been. Spoedig daarna gingen zij voorbij Frank Ro berts, die iu gezelschap was van eeue miss Granthy, eene tamelijk leelijke brunette, met een aanzienlijk huwelijksgoed. Roberts zag er een weinig verlegeu uit, ofschoon dit uiet uoodig was, daar de blos op de waugen van Mrs. Hartley ua niet te voorschjju geroepen advokaat en repetitor, iu welke laatste be trekking bij retds als student, in die dagen iets ongewoons, optrad, met hit besle gevolg werkzaam, lol. hij op liet einde van 1858 lot hooglet raar aan de hoogeschool benoemd werd, bij welke hem het ondi-r wijs inliet Romemsche echt werd opgedragen. Hij aanvaardde zijn ambt den 25Maart 1850. Door de doeltreffende maatregelen vau de politie te Bergeu op Zoom, is men daar geluk kig bevrijd vun de Belgische centenliet is te hopen, dal deze toestand nu mag besteu- digd worden. De algeineene vergadering van hel alge- meëiï meisjes-, vrouwen-'en weduwe»fonds heeft benoemdtot directum dr. Th. vau Doesburgli en tot commissaris den heer G W. van Vleuteu, beiden le Rotterdam. Naar tneu verneemt is de directeur der Rulteidumsclie diergaarde er in geslaagd, te Hamburg een pu.ir koningstijgers aan te koo- pen. Het moeten prachtige dieren zijn, af komstig uit China en ongeveer 2 jaren oud zijn. Zij worden binnen eenige dagen ver wacht. De consul der Nederlanden te Stockholm deelt hel volgende mede omtrent de vooruit zichten op heropening der scheepvaart op de havens vau Zweden. Teil gevolge van den buitengewoon zachten winter i» er alecbis weinig ijs in de Bolhni- sclie Golf, en verwacht men langs de geheele Zweedsclie kust een zeer vroege heropening der scheepvaart. werd door hem te ontmoeten, maar enkel door de komst van den ouden dokter, die nieuws gierig van den een naar de andere keek. »Mag ik het hem zeggen, Julia? afluisterde Morris. »Ja.'' Dokter, Julia Hartley heeft beloofd mijne vrouw te ziju,'' zeide Monis rustig. Heeft zei riep de oude man uit en zjju vau zorgen gerimpeld gelaat Werd door eeu glimlach verhelderd. >Daar ben ik big om, Julia, ik ben er blij om, kind, dat gij een waren; degelijken mau tot echtgenoot krijgt en wat u betreft, Morris o, ik schaam mij over u gij geldwolf."' »Ik oen geldwolffl >Wel nu nog mooier. Waarom hebt ge rug een uur geleden gezegd dat Mrs Hartley haar vermogeu kwijt is." s Dat heb ik werkelijk gezegd." »Eu dat is volkomen recht, »zeido Mrs. Hartley: »het zal ten minste voor nijj ver-

Vlissingse Courant | 1882 | | pagina 1