VLISSINGSCHE COURANT No. 33 o DE TOETSSTEEN TAN DEN DOKTER. Donderdag 16 Maart 1883. BUREAU; NieuwendijkWijk H N°. 101. Advertentiën gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Woensdag en Zaterdag voormiddag 12 uren. De prijs van 14 regels 40 Cents. Voor eiken regel meer 10 Cents. '•N■.ï.jsjj' UITGEVER: F. VAN DE VELDE Jr., te Vlissingen. Dit. blad verschijnt 2 maal per week, Douderdags en Zondags Abonnementsprijs per 3 maanden l,franco per post 1,15. Afzonderlijke nummers 10 Cents. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. ËENIG AGENT VOOR FRANKRIJK: DID FIRMA G. L. PAUBË C0., TE PARIJS. Abonnementen voor België, Duitschland, Engeland en Frankrijk 1,65 per drie maanden. BERIC1IT. Zij, die zich met het volgende kwartaal, aanvangende den lu April, op de „Vlissingsche Courant" abonneeren, ontvangen de tot dien datum verschijnende Nos. GRATIS. De Uitgever. GEMREMTEBESTBPB. No. 24. VERKIEZINGEN. Vaststelling lijsten kiesbevoegden. De Burgemeester en Wethouders van Vlissingen; brengen bij deze ter kenois van de belanghebbenden dat op heden zijn vastgesteld de lijsten der kiesbe voegden voor de leden der tweede kamer vau de sta- ten-generaal on ran de provinciale staten, alsmede voor de leden van den gemeenteraad in dezo gemeente; dat die lijsten aan het huis der gemeente zijn aangeplakt, cn wijders gedurende veertien dagen ter secre tarie voor een ieder ter inzage zullen liggen, terwijl de bezwaren, welke tegen die lijsten mochten bestaan, vóór of op den 29 Maart aanstaande schriftelijk eu door de noodige bewijsstukken gestaafd, aan den gemeenteraad zullen bchooren te worden ingediend. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 14 Maart 1882. De Burgemeester cn Wethouders voornoemd, TH. VAN UI JE PIETERS® (L. B.) De Secretaris, P. FORBES WELS. No. 25. VERKIEZING. Herziening lijsten der kiesbevoegden. De Burgemeester en Wethouders van Vlissingen; brengen bij deze ter kennis van de belanghebbenden dat de herziening heeft plaats gehad van de-in het vo rige jaar vastgsstelde lijsten der kiesbevoegden voor de leden van de tweede kamer van de staten-generaal en vau de provinciale staten, alsmede voor leden van den gemeenteraad in deze gemeente, en dat van die lijsten welke van heden af tot en met den 22 Maart a. s. ter secretarie voor een ieder ter inzage zullen liggen. We gens verlies van de gevorderde vereischten, of ten ge volge van overlijden zijn geschrapt geworden, de namen der navolgende personen, als F I LLiTON. Uit het Engelsoh van Geo. Manville Fenn. 2.) Men zou hebben kunnen denken dat op zulk eenen dag het geluk volmaakt '.vas; dit was echter zoo niet, want vele feostgenooton ver keerden niet in de beste stemming. Daar bad men bijvoorbeeld, Mrs. Hartley, die, hoe liefelijk haar lach klouk, zich toch volstrekt niet tevreden gevoelde. Nog erger dan dit, zij verveelde zich. De betuigingen van Frank Roberts verontrustten baar. Zij mocht hem wel lijden, maar zij twijfelde aan zijne standvastigheid, en het vermoeden dat hij moer gaf om de groote som gelds, die haar overleden man haar zonder de minste voor waarde had nagelaten, dan om baar schoon ge Van die voor leden van de tweede kamer der staten-generaal en van de provinciale staten. A. ran Beers, G. B. E. Bilheimer, H. A. Boone, P. J. Born, L. van Brcen, M. II. Ceulen, G. S. van Dal- surn, J. T. Dommisse, M. J. Eekman, J. H. H. Eel- singh, J. Evertsen, J. Ie Grand, P. Guillaume, D. Har- tog, P. J. Houser, J. H. Klomp, M Labeur, J. J. Meijer, IT. P. Pillault, J. G. Portegies, J. Rasts, W. A. Schout, C. P. Sebus, W. Stroo Ce., A. van Tol, A. A. Verhorst, D. P Vermaas, J. Vermaas, J. do Visser, A. Walrave, F. Wibaut, A. J. L. Wiemeesch. Van die voor den gemeenteraad. J. Andriessen Sr., D. Bcbclaar, J. Biggendorp, O. B- E. Bilheimer, II. A. Boone, C Bosichaart, G. Bou- wenso, L. van Breeti, A. F. de Bruge, P. de Bruijn, M. W. van Bnurcn, M., H. Ceulen, J. T. Dommisse, W. B. Draassel, F. A. Dupuy, M, Dijkgraaf, M. J. Eekman, T K. Engels. A. Fsgcl, W L. Frits, C. Goe- ree, J. Ie Grand, F. Guillaume, P. A. Guillaume, II. S. Hageman, G. de Heer, C, Heevöldt, G. A. Horsten, P. J. Houser G. A. Hnijbregtse, J. H. Klomp, A. C. Kokclaar. W. Labeur, G K. van der Linden, J. J. Meijer, H. Meijera, C. van der Poel, F. R. van Rosc- vnlt, J. Schot, W. A. Schout, A. Schrsver, A. Sirag, J. Smith, W. Sohier, J. Spnetaï, A. K. van der Staal', W. Stroo Cz, A. van Tol, J. Valentijn. S. S. van Veen, A. P. Verborst, D. P. Vermaas, J. Vermaas, J de Vis ser, J. van de Rie, F. Wibaut. J. M. Zietso En hiervan is af kondiging geschied waar het behoort den 14 Maart 1882. De Burgemesster cn Wethouders voornoemd TH. AN UIJE PIETERSE. (L. B.) De Secretaris, P. FORBES WELS. No. 20. NATIONALE MILITIE. Zeemilitie. De Burgemeester en Wethouders vau Vlissingen; gelet op art. 150 der wet op de nationale militie van den 19 Augustus 1861, (Staatsblad no. 72); gezien de circulaire van deu commissaris des konings in deze provincie, dd. 22 Februari 1881, A, no. 734, 3 de afdeeling (Provinciaal blad no. 31); brengen ter kennis van de lotelingen dezer gemeente van de lichting van dit jaar dat zij, die verlangen bij de leemilitie te dienen, zich daartoe vóór den I April a. s. ter gemeente secretarie moeten aanmelden; en dat het overbodig is voor het vervolg verzoekschrif ten om inlijving bij de zeemilitie tot den minister van marine te wenden, dewijl die vsrzoeken voortaan bui ten beschikking zullen worden gehouden, vermits de keuze nit lien, die zich daartoe aanbieden geheel is laat en eerlijk hart, was haar bijna tot ze kerheid gewordeu. Mr. Frank Robert9 was ook, nadat hij de gelegenheid had aangegrepen om tot eene verklaring te komen, ontevreden over den uit slag en had, nadat hij zijne inamorata eene goede plaats had bezorgd, zich verwijderd om een glas sherry te bekomen, terwijl hij vloekte op don bediende, omdat deze het glas niet beter had gevuld. Er waren ongetwijfeld nog meer ontevre den dames en minnaars, doch met dezen heb ben wjj niets te maken, maar begeven ons dadelijk naar een paar heereu, die langzaam langs den rivierkant dwaaldeneen oudachtig man mot gebogen schouders en grjjs haar, en oen, die op de grens van den middelbaren leeftijd was, met eenigszins grijsachtig haar, een flin^en kop en een gelaat vol gedachteD, dat leelijk zou geweest zijn, indien er niet een paar prachtige grijze oogun in geblonken hadden. overgelaten aan de officieren van de marine, met d overneming der zeemiliciens belast. Vlissingen, 13 Maart 1882. Do Burgemeester en Wethouders voornoemd TH. VAN UIJB PIETERSE, (L. B.j De Secretaris, P. FORBES WELS. No. 27. LAGER ONDERWIJS. De Burgsmeeater en Wethouders van Vlissingen gelet op art 81 der Wet tot regeling van het lager onderwijs, van den 17 Augustus 1873 (Staatsblad no. 127): makeu bekend dat de staat, bevuttende de nnraeu der kinderen boven de zes en beneden de twaalf jaren, die niet gevonden zijn op de door de hoofden der openbare en bijzondere seholen ingezonden lijsteu bedoeld bij art. 8 Ialinea 2 van bovengenoemde wet, door hen is op gemaakt en ter secretarie dezer gemeente voor belang hebbenden ter lezing is nedcrgelcgd. Vlissingen, den 15 Maart i882. De Burgemeester en Wethouders van Vlissingen, TH. VAN UIJE PIETERSE. (L. B.) De Secretaris, P. FORBES WELS. BINNENLAND. Vlissingen, 15 Maart. Maandag avond hield „de Vereeniging iot aanmoediging van getrouw dienstbetoon on der vrouwelijk personeelte dezer stede, hare tweede openbare bijeenkomst in de zaal der loge alhier, ten einde aan een tweetal dienst boden, die zich eene onderscheiding hadden waardig gemaakt, de bewijzen van waardee ring daarvan, uit te reiken. De heer Jolis. Dyserinck, secretaris der ver eeniging, opende deze byeeukomst met eeue toesprauk, waarin hij met enkele woorden liet tweeledig schooue doel, dat de vereeniging tracht te bereiken, uiteenzette. Waardeerde hij aan den eenen kant, wat door menigeen in haar belang reeds was verricht, aan den ande »Hal" zeide de oudste, op knorrigen toon, »er zijn menschen, die zich bespottelijk aan stellen en hoe kunt gij, Moris, nu zulk een idioot zijn, dat gij dien opgescbikteu pron ker van een veui u een wezenlijk goed vrouw tje van ouder uw neus laat wegkapen. Ik heb altijd gedacht, dat gij haar liefhadt.1' »Dat is ook zoo, dokter, ik bemin haar van ganscher harte." Welnu, kerel, trouw ze dan!" »Hoe, en haar ongelukkig inaken, dokter 1 Neen, daarom houd ik te veel van haar." »Dat is ouzin en wartaal, man!" »Het is goeu onzin dokter. Zij houdt van Roberts. Zie maar eens naar hen, daar ginds. Waarom zou ik tusschenbeido komen Omdat het niet in den haak is en ik het niet wil hebben. Die Roberts is oen schelm en ik weet zeker dat hij slechts op het geld der weduwe aast en haar, zoodra bij baar beeft, bet hart zal breken. Kom, kerel, knik ker bern van de baan. Ga u verklaren." ren kant bracht hij in dankbare herinnering, dat in liet afgeloopen jaar geen enkele schre de was achteruit gegaan. Wel is waar had één lid voor de bijdrage vau f 1 's jaars bedankt, doch dit verlies werd opgewogen door het loe treden vau een nieuw lid tot de vereeniging. Met goeden moed kon dus de toekomst te ge- moet worden gegaan. Al lieten door de vele uitgaven in het vo rige jaar de middelen nog wel wat te wenschen over, om den grondslag te kunnen leggen voor een fonds, waaruit later getrouwe dienstboden op haar ouderdom of bij voorkomende gevallen zouden kunnen worden ondersteund, thans mag dankbaar vermeld woiden, dat daartoe nu is kunnen worden overgegaan. Nadat naar aanleiding van een stukje, dat werd voorgelezen, spr over de wederzijdscbe verplichtingen van dienstboden en heeren eu vrouwen het een en ander had in het midden gebracht,waar by zoowel de eersten als de laat- sten menigen nuttigen wenk mocliteu opvan gen, werden aan Jannetje Karseboom, voor meer dan lü-jarigen trouwen dienst bij de fa milie Wilkens, uitgereikt een boekwerk, be- stnande in drie deelen van Dr. C. E Knels- veld's Godsdienstige en Zedelijke novellen benevens een spaarbankboekje, waarop een eerste inleg was ingeschreven; en aan Maria Elisabeth I'renks voor ruim lOjarigen trouwen dieusi bij de familie Rocholl een naaidoos en een ingeschreven spaarbankboekje, welk een en ander door de bekroonden dankbaar werd aanvaard. Behalve het bestuur der vereenigiug, be staande uit de dames mevr. de wed. A. Vader, »Dat heb ik gedaan, dokter." »En wat dan?'' »Zij verzocht mij te wachten en vroeg mij om tijd tot beraad. Ik eerbiedigde haro kiescli- heid en heb gewacht. Dat is het resultaat." »HooiT' zeide de oude dokter. „Wel bet spijt mij het spijt mij ontzettend. Hartley was een heel oude vriend van mij en in zijue laatste ziekte zeide hij tot mij: »Het is niet meer dan natuurlijk dat mijne vrouw deu oen of anderen dag weder zal willen trouwen. Waak over haar, dokter, en zorg er voor als gij kunt dat zij niet de prooi Wordt van eou schurkVerzeker uw geld zoo goed mogelijk," zeide ik tot hem. >Neen, dokter'', zeide hij „ik bemiu haar te zeer om haar op zulk eene wijze te beleedigen. God zegeue baar ik stel het grootste vertrouwen in baar. Zij kan bandelen zooals zij wil en ik dank haar dat zij zoo lang de luimen en gril len van oenen ouden echtgenoot verdraeen heeft". »Q, hot is eene vreemde vcreld."

Vlissingse Courant | 1882 | | pagina 1