VLISSMGSCUE COURANT. No. 31 Zondag 83 Maart 1883. 30ste Jaargang. GEMEE\'f EBESICUIt. BINNENLAND. L L I T O N, DE TOETSSTEEN VAR DEN DOKTER. BUREAU: Nieuwendijk, Wijk H N°. 101. Advertentiën gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Woensdag en Zaterdag voormiddag 12 uren. De prijs van 1—4 regels 40 Cents. Voor eiken regel meer 10 Cents. UITGEVER: F. VAN DE VELDE Jr., te Vlissingen. Dit blad verschijnt 2 maal per week, Donderdags en Zondags Abonnementsprijs per 3 maanden 1franco per post 1,15. Afzonderiyke nummers 10 Cents. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. EEN1G AGENT VOOR FRANKRIJKDIS FIRMA G. L. DAUBE C0., TE PARIJS. Abonnementen voor België, Duitschland, Engeland en Frankrijk 1,65 per drie maanden. Zij, die zich met het volgende kwartaal, aanvangende den 1" April, op de „Vlissingsche Courant" abonneerenontvangen de tot dien datum verschijnende Nos. GRATIS. De Uitgever. Aan het bureau van politie is als gevon den gedeponeerd een FANTASIEHOED, ge merkt V VV, alsmede een R. C. KERKBOEK. No. 23. KENNISGEVING. De Burgemeester en Wetlioudes van Vlissingen; gezien de artt. G en 7 der wet van 2 Juni 1875 (Staatsblad no. 95), tot regeling van het toezicht bij het oplichten van inrichtingen, welke "gevaar, schade of hinder kunnea veroorzaken; geven bij deze kennis dat hij hen is ingekomen een verzoek van C. de Wolff alhier, om Vergunning tot het oprichten eener broodbakkerij op het erf van Perceel E 1074, Lange Walstraat; dat dit verzoek met de bij lagen, gedurende veertien dagen, te beginnen met heden den 11 Maart 1P81 op de gemeente-secretarie ter visie zal worden gelegd en dat den 25 Maart 188.', ten Baadhuize, des namiddags te twee uren, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen het oprichten der inrichting in te hreugen, terwijl gedurende drie dagen vóór dat tijdstip, ter gemeente-secretarie van de ter zake ingekomen schrifturen kennis kan worden genomen. Vlissingen, den II Maart 1882. De Buigemeester en Wethouders voornoemd, ASMIT. De Secretaris, P. FORBES WELS. Vlissingen, 11 Maart. Betrekkelijk den internationalen roei- en zeilwedstrijd, die volgens de Goesche Cou rant- alhier in Augustus a. s. zou gehouden worden, kunnen wij op goeden grond me- Uit hst Engels oh. van Geo. Manville Ferm, Hoofdstuk I. Lieve Mrs. Hartley, wat kan ik nog meer zeggen om u van de waarheid te overtuigen Niets, Mr. Robert. Ik beu nu geen meisje meer, maar eene vrouw vau dertig". Maar gij ziet er uit, alsof gij nog geeu vijf en twintig waart." De oogen van Mrs. Hartley gingen wat wijder open en zij sloeg zulk een onderzoe kenden blik op Frank Roberts, dat bij inzag dat bij zich vergist had. Daarom haastte bij zich don grond, dien bij verloren bad, weder te herwinnen. Gij twijfelt weder aan mij," fluisterde bij zacht dedeelen, dat dienaangaande nog niets met zekerheid is bekend. Niettemin mogen wij ons vleien, dut eene onlangs voorloopig te Antwerpen ge- houdene bijeenkomst, ter bespreking van het voorgestelde doel, met den besten uit slag zal bekroond worden. In eene vergadering van de commissie, die zich voor het houden van een internatio nalen roei- en zeilwedstrijd heeft saineuge- steld, zul alhier eerst in (Jen loop dezer maand het een en ander besproken en defi nitief worden vastgesteld. Dat de Nederlaiidscbe leden der com missie, de heeren A. Smit, J. Spanjaard en C. L. van Woelderen in deze al liet hunne, zullen aauweudeu, om in het belang onzer stad, iets degelijks op touw te zetten, za) wel niet verzekerd behoeven te worden. Van 3 tot 11 Maart zijn alhier uit Queen- thorough met de mailbooten aangekomen 360 'en daarheen vertrokken 440 passagiers. Als bewijs dat nog niet alle onderne mingsgeest in deze gemeente is uitgedoofd, melden wij, dat de heer Ch. de Grooff, ma kelaar en scheepsreeder alhier, door aankoop eigenaar is geworden van de navolgende sche pen, genaamd LouiseJohnyLucie en llar- De reederij is nu alzoo in het bezit van vier koopvaardijschepen. Donderdag middag werden wij op den Nieuwendijk alhier verrast door het geroep van //brand, brand," en werkelijk was er op Ik zeg u, dat gij in mijne oogen niet meer dan vijf en twintig schijnt tezi]n. Mrs Hart ley Julia waarom zijt gij hard voor den man, die u met zijn gauscbe hart be mint?" Omdat ik eene weduwe ben, Mr. Roberts, en het verdriet mij hardvochtig en weroldsch heeft gemaakt." Ja, omdat ge getrouwd zijt geweest met oen man, die uwe verdiensten niet op prijs kon stellen en zijne plichten jegens u niet volbracht." Wat denkt go er van, als wij den over- ledeue met rust lieten, Mr. Roberts," zeide de dame koeltjes. Mr Hartley was een rechtvaardig man, al was bij nog zoo gestreng." Natuurlijk," zeide de andere, O, wat ben ik toch een ongelukkige stumpert. Hier sta ik nu en tracht mijne zaak te bepleiten en voor uit te brengen. Met dat dool kwam ik naar het picuic-partijtje. Ik beb u gesmeekt naar eens een drom van mannen en vrouwen op de been om het aandoenlijk schouwspel gade te slaan. Bij nader onderzoek bleek liet even wel, dat het rout in den schoorsteen van den heer P. in brand was geraakt en de rook in dikke wolken daaruit opsteeg. Door spoedig aangewende middelen bleef het zicli hiertoe gelukkig bepalen. Ons is vertoond een lavende meikever, die dezer dagen in de vlucht gcvn.;geu is. Wel een bewijs voor liet buitengewoon zachte jaargetijde. Gisteren heeftop den MiddelburgVlis- siogsclien struatweg tuèscben het Zwaantje en O.-Souburg op klaarlichten dag een soort van aanranding plaats gehad. Twee verwsters van goederen, zich van Vlissingen naar O.-Souburg begevende, wer den ter voornoemder plaatse aangesproken en aangehouden door een kerel, die van achter het geboomte onverwachts te voor schijn trad. Op de vraag, of zij geld bij zich hadden, gaven de ontstelde meisjes een ont kennend antwoord. Niettemin hield de aan rander aan, eu liet hij haar niet doorgaan, dan nadat zij aan zijti verlangen voldaan en hem een dubbeltje hadden gegeven. Gisteren middag had alhier op de ko ninklijke maatschappij „de Schelde" de veertienjurige zoon van de wed. M., het ongeluk met den linkerarm tusschen een machine te geraken, ivaaivau het treurige gevolg was, dat de hand moest worden ge— mij te luisteren eu nu ben ik weder bier, gedux'ig diugeu tot u zeggende, die u niet bevallen en sta nog minder in uwe gunst dan eene maand geleden." Onzin, Mr. Roberts," zeide de dame lachende en zij zag er, terwijl zij sprak, zeer inne mend uit. Waarom kunnen wij geene vrien den blijven zooals vroeger?" Waarom", voegde zij er lachend bij, »zou ik weder trouwen?1' Waarom?" lispelde bij hartstochtelijk, en voorzeker zag Frank Roberts er op dat oogen- blib mannelijk eu schoon uit, toen bij zijne zaak bij de schooue weduwe bepleitte. •Waar om!" fluioterde hij, naar haar gebogen, »als een plicht voor u als vrouw om den man, die u met zijn gansche hart en ziel bemint, gelukkig te maken. O, Julia, wees barmhar tig voor mij als ik zoo iuuig tot u pleit, wanneer o, hemel, dat is al te erg gij lacht." Iadien ik niet wist dat ge enkel teedev- heid, beminnenswaardigheid en goedheid zijt," amputeerd, dat in het gasthuis geschiedde door dr. llazi nberg, bijgestaan door de ove rige alhier nanwezeude medische faculteit. rle Oostburg zullen in den loop dezer maand rijksnormaallessen worden geopend. Tot onaerwijzers zijn benoemd de heeren J. Bevelander Sclioo, te Groede ^tevens tot directeur) J. Z. De Buisonjé le Oostburg, G. A. Vorsterman van Oijen, te Aarden burg, K. de Graaf le Walerlaudkerkje, J. De Klerk te Niuuwvliet en P. Barendsen te Sclmoudijke, en tol onderwijzeres mej, S. O. Riscb, te Breskens. De toelatings-examens zullen plaats heb ben op IS en 25 dezer maand,. Volgens de N. Gr. Ct. zou 't blijkens de gevraagde opgaven in de bedoeling der regeeriug liggen, den census voor het kiesrecht met lü pet. te verminderen. Weder is een oud-strijder van 1815 en 1830 overleden Jac. Kivits, te Geffeu, gep. adj -onderofficier, ruim 87 jaren oud. Te 's tlage heeft men een proef geno men met een toestel om persoonlijke onge lukken op tramwegen te voorkomen. Hier toe had men een pop op de rails gelegd, doch hoewel deze behoorlijk werd op zijde geschoven, vooral als deze schuin gelegd werd, is toch te betwijfelen, of ook deze toestel in staat zal zijn een inenschelijk lichaam te verplaatsen, dal natuurlijk vee] meer wrijving met den gioud gerft dan riep hij uit. »zou ik gulouveu dat uw hart van steen is." Nu tracht gij mij met complimentjes te wiuuen, Mr. Ru beitsgij weut toch wat ik u van mijaen leeftijd heb gezegd. Wees zoo goed u te herinneren, dat ik geen jong meisje ben." Ik denk aan niets anders dan dat ik u hartstochtelijk bemin1', riep hij uit", »eü dut ik alles zou willen doen, zelfs in gindscho rivier springen, om u gelukkig te maken." Maar, zeg eens, hoe komt ge op de ge dachte, dat zoo iets dwaas als iu het water te springeu en beslijkt en nat te worden mij gelukkig zou maken?" vroeg zij vroolijk. Gij zoudt gelukkiger zijn, indien ik dood ware!" riep hij tragisch uit. Goede hemel, neen!" riep zij uit. »Er is in de wereld overvloed van ruimte voor ous beiden. Maar kijk nu eens, Mr. Roberts; gij zegt dat gij innig op mij verliefd zijt". Ik aanbid u," riep bij in geestvervoering uit.

Vlissingse Courant | 1882 | | pagina 1