VLISSIXGSCHE COURANT. E ZIEKTEN - No. 304. Donderdag 39 December 1881. S9 Jaargang. Gemeentebestuur. B i ii n e n I a n d. le Kruis van A. Bou- ;est in woinlge dagen bijlig, pas ontstane of vloed enz. De' uit- Iddel en de duizenden er den besten waar- aurig liet voorschrift. APOTHEKEN EFFECTEN. 23 December, aid 27a pet. 67Va 3 SI®/* 4 l023/a bl. 47a ud. .5 >116 27a - Co. 5 47a 4 v 4 1 5 3 365 5 f 6 ÏY. Ug. 1 5 i 5 i 8674 309/16 47 537a H9/l6 1374 6578 64"/lff 657a 6517iö !PIJ „ZEELAND." rsonen en Goederen len via Queenlboro. javouüa 10.10 uur; ofwel jcheii Posttrein, die te 10 8.28 u des avonds 8.30 BIE N 8 T Vliasingen v. v KS h. 9.30, 1.20, 3.30, 7.—. ,mn. 2.30, 4.45,8.— C D I E N ST Rotterdam v. v. VAN ROTTERDAM: rijdng 23 's morg. 9.— liusd. 27 0. load. 29 9.— DIENST en Zierikzee v. v. VAN ZIERIKZEE: 22 's inidd. 1.30 'rijdng 23 D 12. 26 27 13.— 12.— 12.— 28 via V eere 'smorg. 11 u. verder per wagen direct na aankomst, 29 's morg. 6.30 'rijdag 30 6.30 31 via V eere'smidd. 7,30 u verder per wa gen direct na aankomst, ialerd. 31 's midd. 1. IELDE. 1882. en VRIJDAG. voorra. 7.45 b 8.15 10.30 11 I 10.30 b 11.— en trein welke 3,301*12,15|5.40 1,-0.3 1,10 1,25 6,101*6,50 2,15 65,61*8,50 8,28112,251*5,2018,10 9,10 1,15 *6,— 9,5 9,29 1,3D 9,22 '10,— 2,5 19,43 beteekent dat op het a gedeelte van het tra» leto en 2de 'klas i 6 uur gaat Vrijdag BDREAÜ: Nieiswendljk, wijk D n°. 10 1. Advertentiën gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Woensdag- en Zaterdag voormiddag 12 uren. De pry's van 1—4 regels 40 Cents. Voor eiken regel meer 10 Cents. UITGEVER: II. SC IMF F ER, Ic VII. «In JC II. Dit blad verschijnt 2 maal per week, Donderdags en Zondag Abonnementsprijs per 8 maanden 1,—, franco per post 1,15. Afzonderlijke nummers 10 Cents. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirectenren EENIG AGENT VOOR FRANKRIJK: DE PIRiIA G. L. DAUBE C»., TE PARIJS. Aboiiuciuentcu voor België, lkult.clilnnrt, En;el)nJ cu Frankrijk 1,85 per drie maande Mo. 118. Kleinhandel in Steek en Peank. Do Burgemeester en Wethouders van Vlis- singen; brengen ingevolge arl. 5 der wet van 28 Augustus 1881 (Staatsblad no. 97) ter open bare kennis: dat bij hen zijn ingekomen van de navol gende personen verzoekschriften, waarbij ver gunning wordt gevraagd om in de bij iederen naam vermelde locilitit sterke dranken in hel klein, (dat is bij hoeveelheden van minder dan twee liter) te mogen verknopen, als: 89. C. J. Rekkers, Walstraat H 222. 90. J. Mink, Noordstraut E 114. Vlissiugen den 28 December lüol. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. SMIT. De Secretaris, P. FORBES WELS. Vlissingen 28 December. Den keer A. Benier, vice-consul van België alhier, werd Dinsdagavond, naar aanleiding van zijne benoeming tot Ridder der Leopolds orde, eene serenade gebracht door bet muziek gezelschap „Ons Genoegen." Eene groote schare nam deel aan do ovatie, een onzer oudste ingezetenen gebracht. Van de 137 drankverlcoopers in deze ge meente hebben tot heden niet meer dan 90 aanvraag gedaan om met het tappen te mo gen vooitgaan. Z. M. heeft bepaald dat de slembriefjes ter verkiezing van een lid van de tweede kamer der staten-generaul, in het hoofdkiesdistrict Middelburg op 3 Januari a. s. in te leveren, zullen geopend worden op 5 Januari d. a. v. Door bet polderbestuur van Walcheren is aanbesteed: de levering van 25000 stuks straatklinkers, waarvan aannemer werd de firma gebr. Peters te Nijmegen voor f 16.83 per 1000 stuks. Het maken van 4587 Ms glooiing van zuilenbazalt en 3210 M. glooiing van aanwezigen Doornikscheu steen op den Weslkapelechen zeedijk werd aangenomen voor f 53000 dooi J. de Witte, te West- Souburg. Het stoomschip Edam heeft Zondag mor gen het droge dok te Middelburg verlaten. De gedurende de Kerstdagen door de ver- eeniging Uit het Volk Voor het Volk in het raadhuis te Middelburg gehouden tentoon stelling van teekeningeu in waterverf, daartoe door de Amsterdamselie Mij. Arti et Ami- c'ïtid beschikbaar gesteld, werd, behalve door deleden der vereeuigiug, door ruim 200 per sonen bezocht. Vooral de stukkeu van Louis Apol, Terlaten en Graven op Nova Zembla, werden algemeen bewonderd, evenals de fraaie teekeningen van Hazen en Greive en het prachtige Dennenbosch van Pchipperus. Een stuk van P. Haaxman, Stoorniswerd ver kocht. Er komen weer berichten van hoog water en overstemmingen; dat het de gewone be richten van elk jaar zijn, bewijst dat er geen hijzonder gevaar is, maar tevens dat de hoogst ongelukkige toestand waarin vele landbouwers in welvarende sti-slrrm no., ren, hier allengs als gewoon beschouwd gaat worden. Onder de voorzorgsmaatregelen tegen brandgevaar dezer dagen in het schouwburg- locaal te 's Haga van wege het gemeentebe stuur genomen, heeft men Zaterdag avond opgemerkt de aanwezigheid van twee licht gevende lantaarns, elk ter weerszijden van den lessenaar van den orkestdirecteur. Deze kaars lichten branden ruim 4 uren en verspreiden in de zaal een voldoend licht, ingeval het gas is uitgedoofd. De koopman in manufacturen W. Yan Kessel te Zwolle verkocht vooreenige dagen aaa eeuige kooplieden zijn geheelen winkel voorraad en winkelopstand, en vertrok met zijne vrouw naar Amsterdam, alwaar hij een huis huurde. Zijn inboedel, 2 kinderen eu een goede vriend werden jl. Vrijdag per stoomboot naar Amsterdam vervoerd. Dien zelfden dag werd bij door de rechtbank te Zwolle failliet verklaard. Toen hij bij aan komst der boot zijne goederen in ontvangst wilde neineu, werd hij aldaar gearresteerd en Zaterdag gevankelijk naar Zwolle gevoerd. Volgens do N. R. Ct. worden door de erf genamen van Z. K. H. prins Fredenk, althans Tan w ege een der beide staken, adviezen inge wonnen van bekwame deskundigen, betref fende de uitlegging der wet van 25 Mei 1816 (S/bl. no. 25). Deze wet bevat de dotatie der bekende do meingoederen aan den overleden prins en op hare bepalingen is de verzekering gegrond, dat die goederen thans aau den staat der Ne derlanden terugkomen. is dus het bericht der N. R. Ct. juist, dan ware het beter dat in de tweede kamer met het beraadslagen over hetgeen met de op- bnngst der bedoelde goederen gedaan zal wieden, gewacht werd tot men ze had; of althans zeker wist ze te zullen krijgen. Het zoi anders wel eens kunnen zijn dat men be.ig was een buit te verdoelen, die niet be stemd was om ooit geschoten te worden. De directie van de maatschappij tot exploi tatie van staats-spoorwegeu heeft de voor wanden vastgesteld voor het vergelijkend examen van vroutoelijke candidaten voor de betiekking van surnumeraire, dat op Donder dag 26 Jan. 1882, te 9ya uren, zal worden gehmden aan het centraal-bureau der maat- scluppij te Ulrecbt. Zij die genegen zijn aan dit -xamen deel te nemen, wenden zich vóur of O) 29 Jan. a. s., bij gewonen brief, vracht- jouuLovarnr aer öiautsciiapplj te Utiy'cht, met inzending van de noodige be scheiden. "Verleden week is eene vrouw in de Ridder straat te Amsterdam in verzekerde bewaring genomen, op beschuldiging van de buren dat zij een vijfjarig kind, waarvan zij de stiefmoe der! was, mishandeld had. Ofschoon het een feit is dat het kindje dood is, schijnt het onder zoek geen verzwarende omstandigheden aan het licht gebracht Le hebben; althans de vrouw is h.ter, nadat men haar eenigen tijd, om haar togen de woede der huren te beschermen, aan het politie-bureau in bewaring had gehouden, weder op vrije voeten gesteld. De negerzaiigers, zoogenaamde jubileum zangers die in 187879 een groot gedeelte van Europa en ook Nederland hebben bezocht, zijn in staat geweest hun doe! te bereiken. De door hen bijeengezongen penningen moesten strekken om een neger-universiteit te stich ten; dit gebouw is gereed; een ander, een z.g. Livingstone-zendelingsgebouw, zal weldra zijn voltooid. De oogst heeft hun stoutste ver wachtingen overtroffen. Re luitenant ter zee in Franschen dienst, do heer Tessier, door zijn gouvernement be last met een onderzoek naar de inrichting van ons koloniaal lager, is te Rotterdam aan het Holel Paulez afgestapt. Zijne zending staat in verband met veranderingen die in deoverzee- scha troepenmacht in Erankrijk, waarvan de noodzakelijkheid in den jongsten Tunesischen oorlog is gebleken, zullen worden ingevoerd. De minister van fiuantiëu maakt bekend, dat net saldo van 's rijks schatkist bij de Netlerl. bank, op 24 dezer, eu de som der be taalmiddelen op dat tijdstip bij de betaalmees ters aanwezig, to zamen een beilrag uitmaak- en vun f 13,721,217,23. Aan da kusten der gemeenten Stavoren, IJomehimer Oldephaerfc eu Noordwolde, Hin- deloopen, Gaasterland, Lemsterland, Wonse- radeel en Harlingen zijn in de laatste dagen aangespoeld meer dan 800 vaten, meeren- deels gevuld met petroleum, en nog eenige audere goederen, afkomstig van de Engel scue bark, die in de vorige week in de nabij heid van Nieuwediep is gestrand. De Engel- sche consul te Terschelling heefl, krachtens het met Groot-Brittanië bestaande tractaat van handel en scheepvaart, de goederen voor de eigenaars gereclameerd, om ze op de plaat sen, waar ze zijn geborgen, te doen verkoopen, voor deopeuingvan den stoomtramdienst "an Sneek naai- Bolan-ard, die eerst bepaald was op den 15 December jl., is lieden aldaar de eerste locomotief aangebracht. Tien dagen heeft men werk gehad om die van Leeuwarden naar Sneek te voeren. Woensdag avond jl. was men daarmee tot bij de stad gevorderd, en nu heefl het van d'"en tijd tot heden middag geduurd om de machine door de stad bij het station te brengen een afstand van niet meer dan tien minuten gaans. De directie nl. heeft dan ook begrepen, dat het vervoer van nog twee locomotieven niet op dezelfde wijze kan geschieden, maar dat opgedragen aan een paar heeren, die bij het spoor werkzaam zijn Deze halen ze thans van Leeuwarden op een bok, door een sleepbootje getrokken, waarna ze op rails over liet terrein van den spoorweg zeer spoedig ter bestemder plaatse zullen zijn. In de vorige week vervoegden zich twee personen te Seheveningen bij verschillende in gezetenen, te koop aanbiedende zeer fijue pla ten, die zij voor een spotprijs (f 2.50) van de hand wilden doen. Na het geld te hebben ont vangen, vroegen ze of zij de plateu goedkoop mochten encadreeren, eu bedongen daarvoor een prijs, die inderdaad buitengewoon gering was. Sommigen stemden daarin toe, doch de heeren namen wel de platen mede, plus het geld, maar verzuimden tot heden de geënca dreerde platen terug te brengen. Uit de Lingestreken meldt men Het in deze streken bijna in eiken polder uitgeoefende bedrijf van ganzeiivangeu door middel van slagnetten heeft tot nog toe niet veel opgeleverd. Eerst klaagden de belang hebbenden over te weinig waterpiu echter door de laatste regens de lage velde ondergezet zijn en de vangst nog niet voordeelig is, wordt verlangd naar een vorstje, dat 't water weer sluit, of uaar eene laag sneeuw waardoor de

Vlissingse Courant | 1881 | | pagina 1