VLISSINGSCIIE COURANT. Wo. 73. Donderdag 8 September 1881. 19de Jaargang. Gemeenteraad. B i nne n I an d. BUREAU: Nlenwendljk, wijk D uo, ïoi. Advertentiën gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Woensdag- en Zaterdag voormiddag 12 uren. De prijs van 1—4 regels 40 Cents. Voor eiken regel meer 10 Cents. UITGEVER: F. D. 9 CO I F F C it te VlisslugCt Dit blad verschijnt 2 maal per week, Donderdags en Zondag Abonnementsprijs per 3 maanden f 1,—franco per post 1,15. Afzonderlijke nummers 10 Cents. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren EENIG AGENT VOOR FRANKRIJK: DE FIRMA G L. DAUI3E C0., TE PARIJS. Abonncinen tea voor België, Buitsehlaud, Engeland cu frankrijk 1,65 per drie mnanden. ZITTING van Dinsdag 6 September. Voorzitter de heer A. Smit, burgemeester. Waarnemend secretaris de heer Van der Bilt, griffier. Afwezig de heeren Van Uije Pieterse en Mortier. Na voorlezing der notulen van de zitting van 12 Augustus jl., die worden goedgekeurd, draagt de voorzitter het voorzitterschap op aan den lieer Pot, aftredend wethouder, die den raad voorstelt over te gaan tot de instal latie van de nieuw benoemde raadsleden, de heeren Smit, Mortier en Kalbfleiseh. Deze door den secretaris binnengeleid, leg gen in handen van den voorzitter de bij de gemeentewet voorgeschreven eedeu af, waarop de voorzitter hen met hunne her- en benoe ming gelukwenscht, het daarbij overbodig achtende, hun de belangen dezer gemeente nog nader aan te bevelen. Bij meer dan eene gelegenheid toch hadden zij en inzonderheid het hoofd dezer gemeente getooud, tij d en ver mogen veil te hebben, om daar, waar zij ver mochten, de belangen der gemeente voor te staan en die in alle opzichten bevorderlijk te zijn. Slechts wenschte hij den wensch uit te drukken, dat het hun nog langen tijd mocht gegeven worden, om, hetzij voor het eerst^ hetzij bij vernieuwing met de zoo noodige kracht, lust en geduld werkzaam te zjju voor het heil dezer gemeente. De nieuwbenoemde raadsleden nemen hier op zitting en aanvaardt de heer Smit weder zijne taak als voorzitter. Overgaande tot de behandeling der punten op de agenda voorkomende, wordt de beer M. Pot met 9 stemmen herbenoemd tot wethou der, die daarop zijn dank betuigt voor bet in hem gestelde vertrouwen en verklaart zijne benoeming aan te nemen. 2wee stemmen ver- eonigden zich daarvoor op den heer Van der Beko Callenfels en eene op den heer Ockers. Vervolgens wordt de heer Pot met 11 stem men tot ambtenaar van den burgerlijken stand herbenoemd, zijude eene stem in blanco uit gebracht. Wordt overgegaan tot het onderzoek van dc geloofsbrieven van de onlangs verkozen raads leden, de heeren A. Koppejan en F. Delvoije. Na gedaan onderzoek verklaart de daartoe benoemde commissie bij monde van den heer Varkuijl Quakkelaar, de ingediende stukken in orde bevonden te hebbeu en adviseert zij diensvolgens tot toelating van voornoemde heeren tot leden van den raad. Hiertoe wordt besloten. Met II stemmen wordt hierna do heer Mortier herbenoemd tot ambtenaar van den burgerlijüen stand. Voor notificatie wordt aangenomen da rae- "dedeeliug, dat door ged. staten goedkeuring is verleend op het raadsbesluit van 12 Augustus, waarbij ten behoeve van de stoomvaartmaat schappij //Zeeland'» afstand wordt gedaan van het recht var. beplanting en van de bestaande beplanting op den grond voor den bedoelden uitweg naar den Prins Hendrikweg over eene breedte van 5 M. tegen f 1,'s jaars; idem op de wijziging van art. 34 der politie verordening; idem op het raadsbeluit van 22 Juli betref fende de jaarwedden van hetonderwijzend per soneel van de openbare lagere scholen, zooals dat is aangevuld bij raadsbesluit van 12 Au gustus, voor zooveel die jaarwedden niet reeds vroeger waren goedgekeurd, onder verdere kennisgeving dat zij berusten in de bepaling van het aantal scholen en den omvang van het onderwijs. Worden overgelegd bet ingekomen jaar verslag der gemeente .Goes, alsmede een afdruk van het verslag van den toestand der provin cie Zeeland door ged. staten aan de provinciale staten in hunne jongste vergadering uitge bracht. Wordt besloten beide stukken, na ter le zing legging in het archief te deponeren. Namens burg. en weth. legt de voorzitter over de gemeente begrooting over 1882, slui tende in ontvangsten en uitgaven tot een be drag van f 136624,99, terwijl besloten wordt dezebegrooting te verzenden naar de commis sie van financiën. Met algemeene stemmen wordt tot onder wijzer op de school van den lieer van Kamer benoemd de heer A.L. A. van Unen en besloten die benoeming te doen ingaan op den dag zij ner indiensttreding. Zonder hoofdelijke stemming wordt gunstig beschikt op het adres vau de directie der kon. maatschappij yde Schelde", houdende ver zoek tot het verwijderen van een stuk geschut en een boom op bet dok, ten einde de aldaar liggende rails te kunnen voorttiekken naar hare werf. Ingevolge een daartoe strekkend verzoek wordt besloten tot het in bruikleen uitgeven van de nog overig zijnde kunstvoorwerpen dezer gemeente aan het rijk. Komt ter tafel een adres van de heeren J. U. Am r en A. Hendrikse, houdende verzoek om in eigendom te bekomen de geheele erve liggende tusscken het gebouw van den eersten verzoeker en dat van den lieer J. P.'Waltber, in de Korte Noordstraat, om daarop Ie bouwen drie woonhuizen met twee verdiepingen, tegen f 4 de Ms. Adressanten geven daarbij le ken nen, dat hun bekend is, dat het bedoelde erf thans in gebruik is door den sigarenkistinaker Iluson, doch vertrouwen, dat er een middel op te vinden zal zijn, dat de sigarenkistmakerij op een ander en beter terrein voor het algo- meen kan worden overgebracht. De voorzitter geeft te kennen, dat burg. en wetb. dit verzoek voor eene onmiddellijke be handeling niet val baar achten,op grond, dat nog een gedeelte dier ervo in huur is van Huson. Evenwel zijn zij in overleg met den tegen- >oordigen huurder getreden, waardoor het vooruitzicht bestaat, dat in deze in een min nelijke schikking zal getreden worden. Met het oog hierop stelt hij voor het adres te stel len iu handen van burg. en weth., waartoe wordt besloten. Op voorstel van den voorzitter worden burg. en wetb. gemachtigd tot uitbetaling der kos ten van het onlangs gehouden vergelijkend examen voor de school van ra. u. 1. onderwijs voor meisjes, tot een bedrag vn af 310. In overeenstemming met het gemeente bestuur van Middelburg wordt besloten de van wege de commissie van den Ylissingen Middelburgschen straatweg gevraagde ver lenging der concessie tot tolheffing op dien weg voor den tijd vau driejaren, als zijude de thans loopende concessie 31 December a.s. geëindigd, ioe te staan. De zitting gaat over in eene zitting met gesloten deureu. Deze heropend zijnde wordt het le suppletoir kohier win den lioofdelijken omslag over 1881 vastgesteld tot een bedrag van f 151.98. Achtereenvolgens worden zonder hoofde lijke stemming goedgekeurd de rekeningen van de dd. schutterij, van de kamer van koop handel en fabrieken, van het algemeen arm bestuur, van liet burger weeshuis, van liet gasthuis, van den Middelburg-Ylissingscheu rijweg en van den Koudekerkscken straatweg. Wordt overgelegd de gemeente rekenitig over 1880 sluitende in ontvangsten tot een bedrag van f 433,785,095, in uitgaven met f 420,312,91 en alzoo meteen poe^slot van f 13472,18s, welke rekening, na in handen gesteld geweest te zijn van de commissie van financien, wordt goedgekeurd en vastgesteld. Ten slotle geschiedt nog inededeeling van de ontvangst van de directie der ontbonden begraaf- ondraagsocieteit van eene portefeuille alhier bevattende eenige bescheiden van voor noemde sociëteit, met verzoek die te depone ren in liet archief der gemeente, ten einde die bij eene eventueieoprichtingnener nieuwe vereeniging, desverlangeude tot wegwijzer van liet een of ander te kunnen doen dienen. Nieti meer te behandelen zij ode en nieu- innnd meer liet woord verlangende, sluit de voorzitter de zitttng. Vlissingen 7 September De transportschooner de Schelde zal de volgende week van hier naar Amsterdam ver trekken om het lichscliip Sehouwenbank van 's rijks werf te Amsterdam af te halen en naar hier over te voeren. De heer Veenstra, beroepen predikant bij de christelijke ger. gemeente alhier, werd Zon dag voormiddag bij die gemeente ingeleid en bevestigd door den lieer Keuleinaus, predi kant te Middelburg nanr aanleiding van 1 Cor. 4: 1. Des tiami Idags aanvaardde de bevesiigde zijne bediening mat eene rede, waarbij hij tot grondslag nam Markus 4: 1. Ds. James, predikant te Enschedé heeft voor het beroep naar de Ned. herv. gemeente alhier bedankt. Tot wethouder te Middelburg is benoemd de heer D. A. Dronkers. Uit Overflakkee wordt geschreven De oogst van granen en peulvruchten is zoo goed als afgeloopen. Hoezeer een on an der een vrij goede uitkomst beloofde, werd de verwachting van den landbouwer zeer teleur gesteld door den aanhoudenden regen gedu rende den oogsttijd, waardoor de tarwe aan de hoopen staande is gaan schieten en eeu merkelijk mindere waarde heeft. In de vroege aardappelen heerscht de bestaande ziekte vrij hevig; in de beste late soort tot lieden weinig of niets. Op Ylieland hoeft men eene eigenaardige wijze vau broodbakken, die wel niet algemeen bekend; maar daarom toch wel practhch is. Men neemt een grooten ijzeren pot, legt daar in een paar steenen, en op die steenen een ijzeren plaat en op die plaat stelt inen liet rog gebrood op, tweepondertjes of kleiuor. De pot wordt op eenige doofkolen gezet en na ver loop van een paar uren keert men de broodjes eens om, die dan iu een uur of vier gaar on ge-

Vlissingse Courant | 1881 | | pagina 1