Algemeen Overzicht. 306ae STAAÏS-LOTERIJ. Advertentiën. sleepboot ten dienste der havenwerken te Batavia, gebouwd voor rekening van bet departement van koloniën. De machinejen de ketel worden mede alhier op de genoemde fabriek vervaardigd. Naariwij vernemen zal de beer jY. Scllru- ver, die met 1 September a. s. zijne betrek king als opzichter van tien rvaterstaat nedor- legl, als zo rdanig vervangeu worden door den beer A. ïagol, opzichter van don waterstaat alhier. Onder de vele uitspanningen, welke de kennis ter loops gezegd, ziet. zij er ditmaal vooroene teringlijderes tamelijk krachtig uit aanbiedt, vestigen wij de aandacht op de tooneelvoolstellingen, welke in bet lokanl- Kuijpers door het Nederlandsolte tooneel, onder directie van den beer Edmond Hen dricks,gegeven worden. Genoemd gezelschap bezit in Mevrouw Marie Verstreden eeue actrice, die door lmar buitengewoon talent voor tragedie dien naam ten volle verdient en als zoodanig een gematigden naam m België verworven beeft, lerrvyl de overige 'leden haar waardig ter zijde slaan. De met zorg gekozen slnkken zijn uit het Pronsch vertaald en, ofschoon de vertaling nog al eens te wenschen overlaat, levert zij door bet meesterlijk spel der acteurs geeue hinderpaal op voor eene goede opvatting der stukken. Evenmin is bet soms tamelijk sterk Zuid-Ne- derlandsch accent van enkelen hinderlijk; in tegendeel zou men bet bij sommige toonee- len ongaarne missen. Wij kunnen met het volste vertrouwen elk de kennismaking met dit gezelschap aanbevelen. De milicien, wien onlangs door een onder officier in de maliebaan te 's-Hage een stomp in den rug werd toegebracht, is aan de ge volgen daarvan overleden. De ongelukkigs overleed aan een zware bloedspuwing. De sergeant is iu arrest. In de» nacht vaa Zaterdag op Zondag is het de Haagsche politie mogen gelukken we der een belangrijke arrestatie te bewerkstel ligen. Drie personen, alios behalve gunstig bekend eu genaamd J. J. R F. K. en J. it., die bij hunne nachtwandeling aan de herten kamp eeu persoon in diepe rust ontdekten, schijnen bij dezen een zeer subtiel onderzoek op den lijve te hebben gedaan, Jen toen ze al spoedig iets dat ze voor een porteraonnaie hielden, voelden, moeten zij zich geen oogon- blik hebben bedacht om er den slapendeu man van te ontlasten. De vangst viel niet tegeu. In de portémonnaie vonden zij veertien gul- deu, die zij onder elkander verdeelden; maar zij hadden er niet lang genoegen van. Slechts eenige uren na de gepleegde misdaad waren zo reeds door de ijverige nasporiugen, die do politie hadingesteld, niet alleen ontdekt, maar ook naar het buis van arrest overgebracht. Het op de kermis te Utrecht aanwezige mechanisch wcsseabeelduuspel van zekereu Grundorf, waarin het leven eu lijden van Christus, van af de geboorte tot de ^hemeU vaart werd voorgesteld, heeft op last van de politie inoeteu sluiteu enzichoumiddelijkvan de kermis verwijderen. Aan de maatschappij van weldadigheid is de som van f 300 geschonken. De edelmoe dige gever wensclit onbekend te blijven. Yan de 117 adspiranten welke zich hadden aangemeld tofplaatsing op dr kon. milit. academie te Breda, werdon 28 afgekeuvd en trokken zich 8 terug; van de overige Hljheb- ben, voor 75.plaatsen, 71 candidaten voldaan Yolgens te 's-Hage loopende geruchten, worden op Vrijdag 22 dezer HH. MM. de koning en de koningin vdn kun huitenland- sche reis op het Loo terugverwacht. Te beginnen met Woensdag 20 dezer, zal te Rotterdam dagelijks, behalve de gewone beurs, een vroegbeurs worden gehouden, die te 10 uren aanvangt. Deze vroegbeurs zal gehonden woa-den voornamelijk op V zoek far graanhandelaren en agenten van buit:»* ïandsokek_MB-Ri, Naar uit Rotterdam wordt gemeld, zal wel dra mei het alom bekende ^Zuidliollandsch koffiehuis" op de korte hoogstraat aldaar een belangrijke verandering plaats hebben. Het is in eigendom overgegaan ann twee keeren, die er een naamlooze vennootschap van willen maken met een kapitaal van 5 sou, waarom 3Jton in aandeelen en 2 ton als obligattën zullen geplaatst worden. De particuliere wo ning die er aan grenst zal er bijgetrokken en hel koffiehuis geheel verbouwd en grootscher ingericht wosden, zoedat er o. a. ook een wintertuin aan verbonden wprdt. Verder zal het bovengedeelte uitsluitend bestemd zijn voor tentooustellingslocaal voor schilderijen van leveude meesters. In de raadsvergadering van 15 dezer te 's Bosch gehouden, is besloten, aan [den heer vau Hasselt c. s., te Rotterdam, vergunning te geven voorden aanleg van een stoomtram weg tusschen Vugt en die stad in plaats van den vroeger geconeessioneerden paardentram, terwijl hem daarvoor een juurlijksche recog nitie werd opgelegd van f 300. Als plaats voor de eerlang op te richten gemeentelijke gasfabriek werd gekozen het terrein tusschen bastion Oliemolen en den staatsspoorweg. VERGADERING van den Gemeenteraad op Vrijdag 22 Juli 1881, n/m. P/a uur. ftlcclcdeeliugcn. Goedkeuring Raadsbesluit tot tor leen ver strekken van gelden uit de gemeentekas aan do. Leenbank. Idem tot af- eu overschrijving gemeente-be- grootiug. Ovei'legrglug-cn# Jaarverslag van de Gemeente Nijmegen. Gemeente rekening over 1880. Bcuocmiugcu. Voorstel tot benoeming van een lid in de Commissie voor Middelbaar Onderwijs' Idem Commiezen bij de plaatselijke Belastin gen. Tc bcliamlelcai pan na t cm. 1. Verzoek om eervol ontslag dpor den Commies bij do plaatselijko Belastingen, F. J. de La Fontayue. 2. Goedkeuring tol-verpachting, Koudekerk- schen weg, aau A. Meijers, it f 800 's jaars. 3. Brief, Maatschappij de Schelde, betrekkelijk het eigendomsregt op de sloot achter hare fabriek. 4. Voorstel tot aankoop van gebouwen voor de gemeente. 5- Voorstel van Burgemeester cn Wethouders tot regeling vau het Schoolwezeu. 6. Behandeling van adressen tor bekoming van Concessie voor eene duiuwaterleidiug met overlegging der Concept-voorwaarden. Allerlei, De sergeant Houdt zagers, van het 6e reg- iuf., te Breda, heeft het zoover gebracht, dat een zwaluw, indertijd bijna naakt op de binnen plaats der kazerne gevonden en door hem op gekweekt, thans dagelijks zijn kamer uit vliegt, soms uren achtereen uitblijft en telkens wederkeert om haar voedsel te uemen. Het diertje is zelfs zóó mak dab het meermalen uit de lucht nederdaalt om zich op den schouder van den heer H. te plaatsen, wanneer deze zich achter de kazerne in de nabijheid van zijn kamer bevindt, (A7. Bred. 67.) Te Londen is een dame ovevleden, die bij de lijkschouwing bleek gestorven te zijn tengevolge van het dragen van een te naauw corset. Haar maag was in liet midden saam geperst tot op een echtste ven de natuurlijke grootte, dus bijna in tweeën gesplitst. Ook de lever was door het forsche rijgen geheel van haar plaats geraakt. Te Londen was het jl Vrijdag ontzet tend heet. De thermomeLor wees toen 97o F. in de schaduw aan. Iu Engeland heeft blijkens onderzoekingen in de archieven van het Ob servatorium, nooitzulkeen warmte geheerscht Verscheidene personen werden door zonne steek getroffen. Te Londen hebben de omni- büs- maatschappijen Japansche waaiers doen ï'onddeelen aan de reizigers. Iu 1868 is do toen heerschende warmte nooit hooge-r ge weest dan 91 a 92°. Verleden jaar was in ludië de temperatuur ook buitengewoon hoog eu toch bereikte te Bombay en te Calcutta de thermometer geen hoogeren stand dan 97°. Er gaat een gerucht van eene toenadering tusschen Frankrijk en Duitschland, waarvan Bismarck de bewerker zou zijn. Van zeer veel gewicht wordt deze zoogenaamde entente cordiale beschouwd, welke zeer zou kunnen bijdragen tot bet behoud van den vrede en er ook toe kan leiden om de militaire lasten, die als een nachtmerrie op de volken drukken, te verlichten. Bismarck gaat naar men zegt, nog van een ander plan zwanger. Hij tracht namelijk tusschen Duitschland, Oostenrijk en Frankrijk een handelsbond tot stand te bren gen. Een gevolg daarvan zou zijn dat En- gelsche koopwaren buiten genoemde landen zouden gesloten worden. Uit Berlijn meldt men dat Italië aan Oos tenrijk het voorstel heeft gedaan om in ver- eeniging met audere mogendheden de onzij digheid vau hefcBulkau-schiereiland voor de eerstvolgende jaren te waarborgen. Geen onnoodige zaak, wsar zoovelen hunkeren naar het bezit van dat scliooiie land. De Duilsche keizer gebruikt de baden te Gastein, eene kleine badplaats, op Oosten- rijksch grondgebied gelegen, en zal aldaar den 6 of 7 Augustus zijn neef, den keizer van Oostenrijk, bij zich ontvangen. Don Carlos heeft de hoop eenmaal op den Spaanscheu troon te zetten nog niet opgege ven; van daar zijn heulen met de partij der légitimisten, van welke hij steun om zijne plannen verwacht. In Frankrijk is hem dit echter slecht bekomen, daar de Franscke re geering hem wegens deelneming aan mani- festatiën op het geboortefeest van den Roy in spe, den graaf de Chambord, bevolen heeft hut land te ver- laten. Indien hp niet goed schiks gaat, zal deregeoring der republiek zoo onbeleefd zijn hem met een militair geleide over de grenzen te brengen. Ilij is echter nu naar Londen vertrokken, doch niet alvorens geprotesteerd te hebben tegen zijne verban ning, welke volgens-zijn gevoelen door niets gerechtvaardigd is Generaal Ignatieff, de opvolger van granf Loris Melikoff in Rusland, heeft van de Nihi listen brieven ontvangen, waarin hem aange zegd wordt, dat hij zich op» ziju zeer aanstaand einde moet voorbereiden. Zulk eene bedrei ging mag niet in den wind worden geslagen, daar de Nihilisten gewoon ziju op de bedrei ging de daad te laten volgen. Deze oefenen nu hun schrikbewind uit in de provinciën, waar bijna dagelijks moorden de bevolking schrik aanjagen. Nog drukt de hand van het Russische ge peupel loodzwaar op de joden en de vervol- ging steekt weder het hoofd op na eene schijnbare rust. In een Zuid-Russische stad zijn de joden aangevallen, hunne huizen en winkels geplunderd. Prins Alexander van Bulgarije is uit de vergaderzaal zijns lauds naar zijne hoofdstad teruggekeerd, welker bewoners hem met de grootste geestdrift ontvangen en illnminatiën en kerkelijke plechtigheden de blijdschap des volks uitdrukten. Aan Turkije wordt maar weinig rust ge gund eu nauwelijks heeft het, voor den drang der mogendheden wijkeude, een deel van zijn reeds zoo besnoeid grondgebied afgestaan, of weder komen dezen in it een nieuwen eisch te voorschijn. Thans heet bet dat Lord Duffe- rin namens de Engelsche regeering bij de Porte zal aandringen tot teruggave van eenige dorpen aan Oost-Roemelië, waartoe het zich in overeenstemming met het Berlijnscho trac- taat verbonden had. Aan het bombardement van Sfax is een einde gekomen. Zaterdag landden de Fran- sche troepen en hadden daarna nog twee uren met dn inwoners te worstelen, voordat zij de poorten konden binnentrekken. Het schijnt dat de Arabieren tegenover de Frauschen hunne oude taktiek weder hebben opgevat, om namelijk onverwachèeen aanval te doen en daarna onverwacht te verdwijnen, Vier houderd Arabische rrtiters hebben eeu landgoed, dat dicht bij Renis gelegen was en aau een Italiaanseheu heer toebehoorde, ge plunderd en op geen grooteren afstand dan éóne mijl van een korps Fransche troepen eenige runderen en kameeleu geroofd, waarna zij, zonder gezien te zijn, zich verwijderden. De Grieken beklagen zich luide over het gedrag der Turken tijdens de overgave van de aan Griekenland afgestane gewesten. O. a. zijn zij woedend dat de Grieksche vlag, toen zij voor het eerst te Arta werd, ontplooid niet door de Turken gesalueerd werd. Ook klagen zij er over dat aan de Grieksche schepen ver boden wordt de golf van Prevesa binnen te loopen. Als een bewijs dat President Garfield be tert kan men aanvoeren, dat hij zich weder met regeeringszaken begint te bemoeien. Bnrrg-criijke Stand vau Vlissing-eii van 9 tot 16 Juli. Gehuwd: H. J. P. van den Berge, jm. 27 j. met O. F. Hofman, jd. 23 j. Bevallen: J. Bok, gob. Engels, z. W. Bonnewei, geb. Jongman, (tweeling, d8., een levenloos.) E. A. Landman, geb. Besomer, z. E. M. Morgan, geb. Jones, z. M. T. vad Hooijdonk, geb. Wemaer.d. M. J. Ber ger, geb. Verdonck, d. A. E. Alter, geb. van Halm, z. Overleden: J. Hemmekan, jm. 40 j. J. P. de Kok, d. 9 w. J. Bonnewei, d. 3 d. O. Bömer, z. 2 j. W. Kleijnsoon, d. 7 w. MARKTBERICHTEN, Vlissingen, 19 Juli. Boter f 1,25 f 1,30 a f 1,35 per K. G., Ned. pond. Eieren f 0,95 a f 1.per 26 stuks. Prijzen van f 100 en daarboven. Vijfde klasse Dinsdag, 19 Juli. 13de lijst. Op no. 342, 1085. 2957, 4169, 5303, 5364» 6828, 7470, 7638, 8164, 8857, 9091, 10160, 12256, 14662, 36205, 18367, 18382,18415 en 18697 f 100. No. 641, 5750, 13346 en 16401 f200. No. 14716 en 19668 f 400. No. 1365, 13680 en 16688 f 1000. Aan het Bureau van Politie is als gevon den gedeponeerd, een PARASOL en een paar GLACÉ HANDSCHOENEN. Heden beviel voorspoedig van een Doch ter, Mevrouw VAN HOOIJDONK geb. Weüjaer. Vlissingen, 14 Jnli 1881. Voorspoedig bevallen van een Zoon: JOHANNA DOMMISSE, geb. van der Harst. Eenige kennisgeving. Vlissingen, 19 Juli 1881.

Vlissingse Courant | 1881 | | pagina 2