Gemeenteraad, uitgevonden, waarbij dit bezwaar geheel ver meden wordt eu die bovendien in het geheel geen vocht aanneemt. Zij kan a4 uren in het water liggen, zonder dat het kruid iets van zijn uitwerking* vermogen verliest. Eindelijk is deze nieuwe patroon x/z lichter en bijna 1L korter dan do metalen patroon, zoodat de sol daat, in plaats van zooals tot dusver 80 me talen patronen, nu 130 Meyerhöfschepatro nen gemakkelijk medevoeren kan. Eindelijk zijn deze patronen zeer goedkoop aan tema ken in vetgelijking met de kosbare metalen patronen. Te Postdam werden er onlangs met den besten uitslag proeven mede genomen en verscheiden regeeringen zijn met den lieer Mejjerliöfer in onderhandeling voor de leve ring, teneinde proeven op gcoote schaal L9 doen plaats vinden. Te Ootmarsum zijn officieel 57 kiezers. Een hunner is sedert het opmatten van de lijst naar elders vertrokken en een ander is overleden. De overige 55 zijn Dinsdag, bij de herstemming voor de tweede kamer, allen opgekomen. Van de 124 kiezers in de gemeente Haaks bergen zijn er slechts 7 weggebleven. {Tijd.) Het aantal passagiers, dal Woensdag per Rhy u-spoor weg naar Utrecht vervoerd is, wordt op 50,000 berekend. Van Amsterdam alleen werden ruim 8000 personen langs den Rhijn- en ruim 3000, langs den Oosterspoor weg derwaarts gebracht. Den geheelen nacht zijn van het Rlign-spoorwegstation Utrecht exl ra-treinen in verschillende richtingen ver zonden. Buiten de gewone hebben o. a. 11 extra-treinen van Amsterdam op Utrecht en terug geloopen. Des nachts ten 2 ure kwam de laatste trein uit Utrecht. Nv. d. D.) Afloop Aanbesteding;. Heden had ten raadbnize alhier de aanbe stedingen (bij enkele inschrijving) plaats van lo 5 pevceelea schilderwerk, waarvan aan- nemers zijn geworden de heeren P. G. Laer- noes, le perceel, f 35,Se perceel f 36, A. Hendriksoi 3e perceel, f 399, A. C. Mos, 50- P.G. Laernoes, 5e perceel, f 130, 3o Het maken van trottoirs in de Walstraat waarvan aannemer werd do heer L. F. Mul ler voor eene som van f 1557. Zitting Zaterdag 2 Juli. Voorzitter de heer A. Smit, burgemeester. Afwezig de heeren van Baalte en Ockers. Alvorens over te gaan tot de behandeling van dc op de agenda voorkomende punten, opent de Voorzitter de zitting met te zeggen, dat onze gemeente een groote ramp heeft ge troffen door het afbranden van de belang rijke werkplaatsen der maatschappij de Schel <k, de draaierij en de bankwerkerij. Dank zij, zegt spr., de veroenigde krachten der gemeente, de hulp vau de marine, liet garnizoen, de waterstaat en de omliggende gemeenten is het mogen gelukken den brand lot de aangetastte weikplaatsen te be perken. Daarna bracht de voorzitter namens den raad en de burgerij dank toe aan alle», die bij den brand hunne hulp en hunnen bijstand haddoii verleend. Namens allen en de gcheele Vlissingsche burgerij sprakhij deti%vensch uit, dat liet hem gelukken zou met vernieuwde krachten de rampspoedig te zullen overwinnen. De notulen der vorige raadszit ting worden gelezen en goedgekeurd. Op het ingediend adres van F. J. de la Fonteyne, houdende verzoek, om als commies bij de plaatselijke belastingen te worden ont slagen, wordt besloten, dit adres niet in be handeling te nemen, als zijnde op ongezegeld papier gesehveven. Tot leden van het stembureau voor de ver kiezing van ledeu voor den gemeenteraad op 19 Juli a. s, worden gekozen de heeren Laer noes enWibaut tot hunne plaatsvervangers de heeren Verkuyl Quakkelaar en van Duuren Dulilh. Wordt besloten art. 34 der verordening van de algemeene plaatselijke politie zooda nig te wijzigen, dat daarin wordt opgenomen het verbod van werpen met steenen in kaden, grachten, vesten enz. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten afwijzend te beschikken op liet vroeger ingediende en in de vorige zit ting reeds ter tafel gebrachte adres van A. Moujé. Voor kennisgeving worden aangenomen de mededeelingen lo. dat de boeken en de kas van den ge meente-ontvanger op 35 Juni jl. zijn opge nomen en in orde bi-vonden; 3o. dat door ged staten is goedgekeurd het kohier va» den hoofdelijke» omslag over 1881; 3o. dat ingevolge ingekomen schrijven van de commissie van landverhuizers tot voor zitter van dat college, in plaats van wijlen den heer Wibaut, is gekozen de heer Ver kuyl Quakkelaar; tot vice-voorzitter de lieer Jos. van Baalte. Wordt besloten de verordening op den dienst van den tramweg vnsttestellen, zoo als die door de gemeente Middelburg is goed gekeurd en aangenomen. Op voorsiel van Burg. en "Wetli. wordt aan höt dagelijksch bestuur machtiging verleend tot liet aangaan van een contract met den di. ïecteuv der registratie e» domeinen, betrekke lijk het in erfpacht verkrijgen van 9 H.A duingronden onder Vlissingen en Koudeker- ke, tegen een jaarlijkscho pacht van f 3 per H A. vooj den tijd van 99 jaren. De zitting gaat over in eene zitting met gesloten deuren. Na heropening zegt de voorzitter, dat het jl. gehouden examen voor hoofdonderwijze res aan de school voor meisjes niet die uit komst heeft opgeleverd, welke men daarvan had verwacht. Dientengevolge stelt hij, in overeenstemming met het advies van den schoolopziener voor,eene nieuwe oproeping te doen van hoofdonderwijzeressen voor die school en het traktement aan die betrekking verbonden te bepalen op f 3000,met genot van vrije woning, Met 9 tegen 2 stemmen wordt dit voorstel aangenomen en Burg. en Wetb. gemachtigd tot het doen eener on middellijke^ oproeping van sollicitanten. legen stemden de heerenCallenfels en Laer noes. Wordt overgelegd het door Burg. en Weth. goedgekeurd tarief vau den stoomtramdienst "VlissingenMiddelburg. Wordt goedgekeurd de heden namiddag plaats gehad hebbende aanbesteding van trottoirs in de Walstraat. Minste inschrijver was F. Mulder voor eene som van f1557, zijnde bijua f 100 beneden de begrooting. Do aanbesteding schilderwerk wordt aan genomen. De heer Callenfels stelt met liet oog op de ramp, welke gisteren onze stad getroffen heeft voor, dit jaar de kermis te schorsen en eene collecte te houden,waarvan de opbrengst zou moeten dienen, om de werklieden, die bij den brand verliezen geleden hebbeu.eenigszins schadeloas te stellen. De heer Schraver zegt wegens zijn ver trek uit deze gemeente met 1 September a. s. ontslag te nemen als lid van den raad, in wel ke» hij 23 jaren zitting had. Na zijue beste wensche» geuit te bobben voor den bloei en het welvaren van Vlissingen, dankt hij zijne medelede» voor hot in hem gestelde vei'trou- weu en drukt de hoop uit,dat hunne pogingen, voor het bevorderen vau liet welzijn dezer gemeeute met den besten uitslag zullen be kroond worden. De lieer va» Dmircu Dnf ilh vraagt met liet oog op bewering van sommige personen, waarom de klok gisteren bij het ontstaan van brand niet hoeft geluid. De Voorzitter vraagt de heer van Duu ren Dutilh vergunning om op zijne vraag in de eerstvolgende zitting te mogen antwoorden aangezien hij alsdan hem zeer zeker een be vredigender antwoord zal kunnen geven dan nu liet geval zijn zou Ten opzichte van liet door den heer Scbra- ver genomen ontslag zegt lip ten zeerste te betreuren, dat de heer Schraver deze gemeente gaat verlaten en dientengevolge zal ophouden lid van den raad te zijn. Hp betuigt zijn dank vooral hefcgene hij voor deze gemeente heeft verricht en hoopt, dat het hern in zijne nieuwe woouplnats zal welgaan fn antwoord op het aangevoerde door den lieer Callenfels zegt de voorzitter, dal wel ia waav, dc vamp vau gisteren groot te noe men eu te betreuren is, doch geeft de verze kering, dat alle middelen iu het werk zulleu gesteld worden, om de gevolgen der ramp tol een minimum te herleiden, eu de werf met al hare werklieden aiu> den gang te blij ven houden. Wat betreft liet voorstel van het houden eener collecte, acht hij zulks niet aanneembaar, aangezien hij het niet goedacht in de rechten van particulieren te treden Wat betreft het voorstel tot schorsen van de kenuis,acht hij zich nietgeuoogzaam voor bereid daarop een voldoend antwoord te geven. Mocht de heer Callenfels dienaan gaande een voorstel willen doen. zal lip het in de volgende zitting ter tafel brengen1 De heer Callenfels «egt den voorzitter dank voor de geruststellende mededeeling ten opzichte vau het lot der werklieden aan de werf en behoudt hij zich verder de vrijheid voor iu de volgende zitting een voorstel lot schorsing der kermis te doou. Niets meer te behandelen zijnde en nie mand meer het woord verlangende sluit de voorzitter de vergadering. Allerlei. Te Westmanhaijen (westkust van het Deenscli Ferroe-eiland Stroemoe) beeft een bergbestijging plaats gehad, die wel zeer zeldzaam mag heeteu. De bouwman Jol Jacobse miste zijn driejarig dochtertje. Over al werd gezocht, doch te vergeefs. Eindelijk bestijgt de wanhopige vader, vergezeld van zijn houd, den berg, aan welks voet zijn huis ligt. Steeds hooger klimt de man, maar ont waart niets. De hond bleef echter zijn weg naar de spits vervolgenen voert de vader ten slotte, tegen 2 ure in de nacht, op de spits van de berg tot bij zijn kind, dat daar rustig en tevreden, in den besten welstand, zich had neergezet, 't Verhaal klinkt ongelooflijk, doch. .het wordt ten stelligste als een feit medegedeeld. Omtrent het wegloopen van twee kin deren uit de Weesinriehting te Neêrbosch geeft het weekblad Het Oosten eenige toe- libhting, waaruit blijkt, dat men daarbij te doen heeft met een ondeugende meid van 13 Da jaar, lichamelijk bijzonder, maar geestelijk niet erg ontwikkeld, Zij nam een tienjarig knaapje, haar neefje, op haar tocht mede eu liep toen naar Brakeleenig geld, het kind door onverstandige familieleden toegestopt, bevorderde dit uitstapje. Vau hongerlijden in het gesticht is natuur lijk geen quaestie daargelaten dat dit wel eens meer een leugen van zwerflustige kinde ren is, houden bovendien beide ontvluchten, niettegenstaande alle ernstige en liefderijke vermaningen, vol, tegen niemand te hebben gezegd dat zti honger moesten lijden de meid beweerde, haar broer le willen gaan zien, of tegen anderen baar //vrijer" 1 Het weekblad voegt bp die breedvoerige ophelderingen o. a. nog: »De predikant van Baakel, ds. L. C. Terneden, schrijft ons, na dat hij ons verzocht heeff cle weggeloopeu weezen weder te willen opnemen, o. a. het volgende: »Wij zouden de kinderen bijnw niet gekend hebben, zoo fllink en gezond za gen zij er uit. Mijn diakens konden niet nala ten, de opmerking te maken, dat zij zoo fat soenlijk en beleefd spraken en zich kond o' voordoen. Volkomen ben ik het met hen eens'n SCHEEFST li DINGEN. VLISSINGEN binnengekomen 2 Jali. Clara Maria - Ancour - van Riga. Cactus - Avitt - vau Charlestown. Beiden naar MIDDELBURG. MARKTBERICHTEN, Vlissiugon, 1 Juli. Boter f 1,05 f 1,10 a f 1,15 per K. G., (N. pond.) Eieren f 0,90 f 0,95 a f 1.— per 26 stuks Middelburg, 30 Juni. Aanvoer aau odzo graanmarkt vau heden bijzonder klein. Tarwe mot eenige vraag f 9.80 a f 10 naar deugd betaald. Andere artikelen stil iu één doen. Oostburg, 29 Juni. Tarwe f9 af 10. Roggo f 7,50 a f 8,25. Win- tergerst f 5,50 a f 6. Zomerger3t f 5,50 a f 5,75. Haver f3,50 a f4,75. Paardubooncn f 7,50 a f 8 'ior^Aïs-Lórimjr Prijzen van f 100 en daarboven. Vijfde klasse Woensdag, 29 Juni. 3do lijst. Op no. 3036, 6564, 14497, 15643, 16764, 16942, 17888. en 19351 1 100. No. 2512, 4174, 4994, 7384 en 17862 f 200. No. 3915 f 400. No. 13332 en 18423 f 1000. Donderdag, 30 Juni. 4de lijst. Op no. 4319,16346,16445,18425,20028 eu 20951 f 100. No. 3276, 8106 eu 17281 f200. No. 2640, 8825,14450, 14580 en 20218 400. No. 5930 en 11893 f 1000. No. 5815 f 100,000. Burgerlijke Staud vau Vlissiugeit Van 25 Juni tot 2 Juli. Gehuwd: A. van der Harst, jm. 23 j. met J. H. Coulon,jd. 30 j. C. E. Beek, jm. 25 j. met O. P. Paasse, id. 21 j. Bevallen J. Elias, gub. Berkors, d. O. Roelofee, geb. Mijnsberg, z. A. Kaaijen geb. Peterse, d. T. E. J. Meerbeek, geb, Smit, d. J. J. Lenaerts, geb. Deijbel, z. J. L. Veisuel, geb. Walther, z. H. Krieger» geb. Proost, d. E. J. Piekart, geb, Daalhuij- zen, z. T. Maters, geb. Boshof?, z. O verleden C. Heudrikse, z. 5 w. P.O. van den Bosch, z 22 m, W. M. de Rooij. z. 4 ra. Adverteutiëu. Hedeu door Gods goedheid bevallen vau een welgeschapen Zoon J. H. C. WALT HER, echtgenoot van J. L. VERSNEL. Vlissingen, 1 Jnli 18S1. Voorspoedig bevallen van een Zoon T. MATERS, geboren BOSCH OFF. Eenige en algemeene kennisgeving. Vlissingen, 1 Juli 1S81, Heden overleed in den ouderdom van 59 jaren mijn geliefde Echtgenoote en der Kindaren zorgdragende Moeder ELISABETH KOENEN, na een korte ongesteldheid van slechts dagen. De vele vrienden en bekenden te dezer stede, die haar van nabij hebben ge kend zullen ons verlies ten diepste beseffen. A. A. VERHOEST, on Kinderen Amsterdam, 1 Juli 1881. Op Maandag 4 Juli a. s. hoopt, ouze geliefde moeder do Wed. P. VAN DER KUIJL haar SSste Greboor te dag- te vieren. Hunne dankbare kinderen. Vlissingen, Lange Walstr. 1177. De ondergeteekende betuigt bier mede zijn bartelijtcen dank voor de ondervonden medewerking en krachtdadige hulp, bij de gister getroffen zware ramp aan de fa briek der Koninklijke Maatschappij „De Schelde'*, aan de Gemeentebe sturen van Vlissingen, Middelburg en omliggende gemeentende Brandweer van genoemde plaatsen, alsmede van de Waterstaat en speciaal, den Ma joor garnizoens kommandant, de officieren, het kader en de manschap pen,den kommandant en de equipage van Zr. Ms. wachtschip Hydra, de schutterij en politie en eindelijk aan allen, die hebben medegewerkt om den vreesselijken brand te beperken. Vlissingen, 2 Juli 1881. JOS. m IUALTE, Directeur.

Vlissingse Courant | 1881 | | pagina 3