VLISSIXGSCHE COIKAVT. No. 49. Zondag 19 Juni !88I. 19de Jaargang. Gemeentebestuur. I BUREAU: Nlenwendljk, wijk n »»o. i o t. Advertentiën gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Woensdag- en Zaterdag voormiddag 12 uren. De prijs van 1—4 regels 40 Cents. Voor eiken regel meer 10 Cents. UITGE VER: 9. SCHIFFER, te Vlissingcn. Dit blad verschijnt 2 maal per week, Donderdags en Zondags Abonnementsprijs per 3 maanden ƒ1,franco per post 1,15. Afzonderlijke nummers 10 Cents. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren EENIG- AGENT VOOR FRANKRIJK: DE FIRMA G. L. DAUBE C0., TE PARIJS. Abon nemcntcM voor België, Onitschl and, Engeland en Frankrijk 1,65 per drie maanden. kZij, die zich met l Jfuli s. op de VLISSING- SCHE COURANT abon» necrcn, ontvangen de tot dien datnin verschijnende nummers gratis. No. 55. BEKENDMAKING. De Burgemeestor van Vlissingen maakt bekend dat tot uitvoering van art. 66 der Verorde ning van Algemeene plaatselijke politie, ten aanzien van do richting waarin de voertuigen of sleden zich moeten bewegen, de navolgende be paling is vastgesteld: Het is verboden: in te rijden lo.' de St. Jacobstraat anders dan van de zijde der Oude Markt. 2o. de Vrouwestraat anders dan van de zijde der Lnuge "Walstraat. 3o. de Lange Noordstraat anders dan van de zijde der Bierkade. 4o. de Korte Noordstraat anders dan van de zijde der voormalige Bainpoort. Tegen de overtreding waarvan eene geldboete ia bepaald van BRIE GULBEN. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 15 Juni 1881. De Burgemeester voornoemd, A. SMIT. Binnenland. Vlissingen 18 Juni. Voor den op a. s. Maandag en Dinsdag te houden schietwedstrijd van de dd. schutterij alhier zijn de volgende prijzen uitgeloofd: Van den burgemeester, de lieer A. Smit, een zuursfcel met zilver; Van den lieer van Uije Pieterse, een bool met glazen; Van den beer M. Pot, een kristallen rook stel met zilver gemonteerd; Van den heer majoor van Hille, een rook stel met zilver; Van den lieer mr. de Jonge van Ellemeet, een pendule; Van den heer C. L. van Woelderen, een kristallen wijnbeker op zilveren voel; Van den heer R. A. Jacobse, een zilveren vruchten lepel. Van den heer Jacobse Jr., een inktkoker; Van den lieer P. G. de Vey Mestdagk, een pkotographie-album; Van den keer J. Janszen, een salontafeltje; Van den heer Joh. Geulen, twee beelden; Van den keer de Bruge, een Atjeh-dolk; Van den lieer Preuninger, pkotograpkiën; Van N. N., een plomb; Van den heer Gompertz, een kaasstolp met kotervloot en tweebeeldjes; Van den heer de Kanter, een reistasck; Van den heer J. Per voost, een tafelkleed; Van den lieer Louman, een gravure met Ijjst. Van den lieer M. v. d. Bilt, een stoel; Van den keer J. (lessing, een wekker Van den keer Bilkeimer, een waterkan met glazen; Vau deu heer C Jvan Dalsum, een beker op zilveren voet. Van den lieer Callot d'Escury, een pen dule met wekker; Van den heer Godevaert Monna» een zuur ste]; Van heeren officieren der dd. schutterij twee bloempotten op standaard en een salon tafel. Van bet kader ouder-officieren der dd. schutterij een revolver met patronen. Van de leden der dd. schutterij een tafel bel, een Japansch blad, twee aschbakjes, een reiskoffertje en als rozenprijs een inktpot met zilveren knop. Overbodig zal het wel zijn, de ingezetenen op te wekken tot betbijdragen van het kunne, om door het uitsteken van vlaggen a!a anders zins de feestelijkheden op voornoemde dagen, eenigen luister bij te zetten. Gisteren avond werd op het raadhuis door de leden van bet in het begin dezes jaars op gericht Leesmuseum" een eerste bijeenkomst gehouden. De heer Jobs. Dijserinck, onder wiens lei ding en bestuur deze zoo nuttige en gewaar deerde instelling was tot staud gekomen, leidde de vergadering. Beginnende met te wijzen op den aanvankelyken bloei en den vooruitgang van het /Leesmuseum", dat sedert zijn nog geen halfjarig bestaan, aan de leden reeds een 1100 tal boekwerken ter lezing had verschaft, was dan ook, ondanks tal van te boven gekomen bezwaren van aller lei aard, zijne verwachting verre overtroffen. Dank zij de medewerking van het dage- lijksch bestuur dezer gemeente en de kracht dadige steun en medewerking van verschei dene leden, was, nu het aantal leden tot over de 100 was geklommen, het noodzakelyk ge worden, om aan het vroeger beraamde plan gevolg te geven en over te gaan tot het kie zen van een bestuur. Hiertoe overgaande, werden daarin be noemd de heereu Johs. Dijserinck, J. H. Ge selschap, T. C. Dommisse, S. Alter, J. Harte, H. Louman en J. Spanjaard, Na het bespreken van nog eenige zaken van huiskuudelyken aard werd-yloze bij een komst met eene toepasselijke en opwekkende toespraak jvan den heer Dijserinck gesloten. Zonder ons verder eenige rechten aan te ma tigen, meenen wij de tolk te zijn van allen, die het //Leesmuseum" eenigszins van meer nabij kennen, als wij verklaren, dat den heer Dijserinck alle lof toekomt voor zijnen in deze zaaktot hiertoe aan den dag gelegden ijver, en overigens zijn onvermoeid streven, om tot nut en genoegen van anderen werkzaam te zijn, alle waardeering verdient. Moge liet hem ge geven worden, nog langen tijd met zijne thans benoemde bestuursleden in een en denzelfden geest werkzaam te zijn tot verdere uitbrei ding volmaking van het //Leesmuseum" dat aanvankelijk op waardeering en mede werking vau alle weidenkenden mag aan spraak maken. De werkzaamheden aan bet leggen der rails voor den stoomtraradienst alhier zijn in de af- gebopen week langs den Nieuwenweg en in de Walstraat krachtdadig doorgezet,waardoor het vooruitzicht meer en meer geopend wordt dat het publiek ,'spoedig in de gelegenheid zal gesteld worden van dezen dienst gebruik te kunnen maken Van 11 tot 17 Juui zijn alhier uit Queen- borough met de mailbooten aangekomen 724 en daarheen vertrokken 791 passagiers. De uitslag der jl. Donderdag gehouden ver kiezing was als volgt Middelburg. Uitgebracht 1984 stemmen; volstrekte meerderheid 983 stemmeu. De heer mr. D. Van Eek verkreeg 1018 en de heer J. O. Fabius 928 stemmen. Zoodat de heer Van Eek herkozen is. Goes. Uitgebracht 1967 stemmen; vol strekte meerderheid 984 stemmen. De heer J. P. Bredius verkreeg 588 en de keerjhr. mr. J. J. Pompe van Meerdervoortl 358 stemmen. Zoodat de heer Pompe vau Meer- dervoort verkozen is. Zierikzee. Uitgebracht 1032 stemmen;'vol- strekte meerderheid 517 stemmen. De heer J. J. VanKerlrwyk verkreeg 711 en de heer H. Schoonejongen 3zn. 308 steramen. Zoodat de heer Van Kerkwijk verkozen is. Nadat sinds geruimen tjjd eene woning te Rotterdam op het Zijl, Waaï een man alleen woonde, gesloten was gebleven, is zij giste ren ochtend door de politie geopend gewor den, die op de kamer een in verregaanden staat van ontbinding verkeerend lijk van een manspersoon, vond liggen. waarschijnlijk de bewoner, Toen J. S, Brandsma en vrouw, naar As sen vervoerd als verdacht van schuldig te zijn aan den te Zuidwolde gepleegden moord, weder op vrije voeten werden gesteld, na drie dagen in het huis van arrest te hebben ver toefd, had een aandoenlijk tooneel plaats. De man en vrouw waren ieder afzonderlijk opge sloten geweest. Bij bet wederzien vielen zij elkander snikkende om den hals en bij de vrouw scheen het gemoed zoo vol, dat zij in onmacht viel. Dat bier niet aan comedie valt te denken, bewijst dat het--ia;, den genees kundige der inrichting, toevallig aanwezig eerst na veel moeite gelukt is haar weder bij te brengen. De te Breda gearresteerde Guillemin is gisteren naar Assen overgebracht, ten einde aldaar voor de justitie te verschijnen, om te zien in boeverre deze persoon werkelijk be trokken is bij den te Zuidwolde gepleegden moord en diefstal. Te Oudenbosoh is de stoker De Beer van een trein gevallen; bij is zwaar aan het hoofd gekwetsten heeft vermoedel^hersenschud ding bekomen. De ongelukkige is onmiddel lijk naar het gasthuis te Oudenboscb ver voerd. De oorzaak is onbekend. Vrijdag namiddag omstreeks 3 ure had het volgende ongeval op de rivier de Maas te Feijenoord nabij de Koningshaven plaats: Eene reederijboot van de Nederlandsche Stoombootreederij voer van achteren tegen een schuit aan, met dat gevolg dat roeren helmstok verbrijzelden, en de schipper over boord sloeg. Deze redde zich door zwemmen en lcwarn weer aan boord van zijn vaartuig. Zijne vrouw had de (teganwoordigheid van geest om van haar scheepje tegen de boot op te klimmen, zoodat zij aan een van de wrijf houten, die langs de raderkast hingen, blee hangen. In dien toestand werd zij door de equipage van de boot binnengehaald. Het on geval is ontstaan doordien de boot haar draai wat kort onder den Noordwal nam en de kapitein het scheepje niet gezien had. Uit Uithuizermeeden schrijft mendd' 15 Juni, Gisteren weiden de predikant der chris telijke gereformeerde gemeente alhier en de zijnen door 't geschrei van een zeer jeugdig kind, dat vermoedelijk ergens buitenshuis en inde nabijheid der pastorie was neergelegd»

Vlissingse Courant | 1881 | | pagina 1