VLISSllAGSCHI COURANT No. 47. Zondag f2 Juni 1881. 19de Jaargang. Gemeentebestuur. Gemeenteraad, Bi unenland. BUREAU: Nleiiwendijk, wij k II «o. 10 1. Advertentiën gelieve mea aan den "Uitgever in/jte zenden uiterlijk Woensdag- en Zaterdag voormiddag 12 uren. De prijs van 14 regels 40 Cents. Voor eiken regel meer 10 Cents. UITGEVER: E. II. SCHIEFER, te Vlissiugeu. Dit blad verschijnt 2 maal per week, Donderdags en Zondags. Abonnementsprijs per 3 maanden ƒ1,franco per post 1,15. Afzonderlijke nummers 10 Cents. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren EEN1G AGENT VOOR FRANKRIJK: DE FIRMA G. L. DAÜBE C0., TE PARIJS. Abonnementen voor België, m u i t s c li 1 a u «1Engeland en Frankrijk 1,65 per drie ui nan den. No. 50. Patenten. Verkrijgbaarttélling der patenten voor slijters ens. dienst 1881/82. De Burgemeester eu Wethouders van Vlis singen, maken bekend dat de patenten voor slijters, tappers en kroeghouders, dienst 1881/82 verkrijgbaar zijn gesteld ter Gemeen te-Secretarie, waar zij kunnen worden afgehaald van den 13 tot en met den 27 Junij 1881 van des voormiddags fen 10 tot des namiddags ten 3 ure, de Zon dagen uitgezonderd. dat de patenten die niet binnen dien tijd zijn afgehaald overeenkomstig de bepalingen der wel, aan de buizen zullen worden afgege ven, door den deurwaarder der directe betas tingen, tegen voldoening van het daarvoor verschuldigde. Wordende de belanghebbenden tevens her innerd, dat zij, die desgevraagd hun patent niet kunnen vertoonen, zich blootstellen aan de boete bij de wet bedieigd. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort den 10 Junij 1881. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. SMIT. De Secretaris, P. FORBES WELS. No. 51. Paspoorten. De Burgemeester van Vlissingen brengt ter kennis van de miliciens der land en zeemagt, in deze Gemeente woonachtig, respectivelijk beboovende tot de ligtingen van 187G en 1877, dat de paspoorten wegens ge- eindigde militie-dieusttijd, door belangheb benden ter Gemeente-Secretarie kunnen wor den afgehaald, dagelijks vau des voormiddags 10 tot des namiddags 3 ure, uitgezonderd op Zon- en feestdagen. Vlissingen, 9 Junij 1881. De Burgemeester voornoemd, A. SMIT. ZITTING vau Vrijdag 10 Juni, Voorzitter, bij afwezigheid van den burge meester, de heer van Uije Pieterse, wethouder. Waarnemend secretaris de heer van der Bilt. Afwezig de keeren van Duuren Dutilh eu van der Beke Callenfels, met-, de keeren de Kruijff en Schraver, zonder kennisgeving. De notulen der raadszittiug van 23 Mei worden gelezen en goedgekeurd. Op eene daartoe gedane vraag van den voorzitter, antwoordt de heer Mortier, dat hij zijne, in de vorige zitting van den raad plaats gehad hebbende benoeming tot ambtenaar van den burgerlijken stand aanneemt. Voor notificatie worden aangenomen de mededeelingen: dat door ged. staten goedkeuring is ver leend op het ia de vorige zitting genomen raadsbesluit tot beschikking over den post voor onvoorziene uitgaven op de begrooting vau 1881; idem tot wijziging der geineente-begrooting voor 1S81 en af- en overschrijving van pos ten op de begrooting van 1880; idem dal de directeur der registratie en domeinen bezwaar maakt aan den minister een voorstel te doen tot het afstaan aan de ge meente van de hoofdwacht en het daarvoor liggende plein, voor liet bouwen eener nieuwe school, op grond, dat dienaangaande door het departement van oorlog en dat van financiën nog geen definitief besluit is genomen. Bij deze laatste mededeeling zegt de beer Verfcoyl Quakkclaai^nadat de inhoud van het daartoe betrekking hebbende schrijven van het dagelijkse!) bestuur aan den directeur der registratie en domeinen is voorgelezen, dat het hem niet verwondert, een dusdanig antwoord op de gedane vraag te hebben ont vangen. Volgens spr. toch heeftde raad alleen besloten, voor het bouwen eener school, af stand le vragen van een gedeelte van het plein, dat nu reeds niet meer door het dep. van oor- logingebruik is,waarop de voorzitteropmerkt dat, ondanks het aangevoerde, de ontvangen brief, voldoende blijken draagt, dat het ver zoek toch niet zal toegestaan worden. Worden overgelegd de jaarverslagen over 1880 vau de gemeenten Amsterdam en Mid delburg, welke voor de leden ter inzage ge legd eu daarna in bet archief zullen worden gedeponeerd. Zonder hoofdelijke stemming wordt goedge keurd de onlangs plaats gehad hebbende ver koop vau het Gymnastiek lokaal voor de som van f 1361. Komt ter tafel het adres van deu heer A. Monjé, houdeude verzoek, om het brand spuit- en het wijnwerkersliuisje in de Beurs straat met acht meter grond in koop aan hem af te staan. B. en W. geen grond vindende, het ver zoek gunstig te ondersteunen, adviseeren af wijzend op dit adres te beschikken. De heer Verknyl Qunkkclaat» wenscht te vragen, waarop de raad zal hebben te be slissen, óf op het ingediend adres, óf op het advies van burgemeester en wethouders. De Voorzitter zegt, dat de raad zal heb ben te beslissen op het ingediend adres, waar mede het advies van B. en W, kan in verband gebracht worden. Hierop voert de lieer Verkuyi Qnnk- kclanr aan, dat hij wel niet zal behoeven te zeggen,dat hij tegen den afstand van gemeente grond is gekanten dus ook tegen het toestaan van dit verzoek zal stemmen. 11an hij daaren boven zijnestem niet geven voor 't veckoopen van het brandspuithuisje, tenzij daavoor ten voordeele van de gemeente een ander gebouw tje elders kon worden geplaatst; in geen geval kan hij privelegien toekennen, weshalve hij met het zoo noodig verkoopen van het wijnwer- kerahuisjezou kunnen medegaan. De vroeger bestane gilden toch hebben geen recht van be staan moer, waarom dau ook de belangen van enkele personen niet op den voorgrond mogen treden. De lieer taeruocs verklaart in le stem men met het aangevoerde door den heer Ver kuyi Quakkelaar, De heer Pot meent, dat vroeger een privi lege aan de wijnwerkers, ten opzichte van liet gebruiken van bedoeld huisje is toegestaan. De heer van lilje Pieterse verklaart mede, dat op legale wijze het gebruiken van dat huisje aan de wijnwerkers is verzekerd, waarom hij het dau ook onbillijk zou vinden, dat, ter wille van een enkel persoon, hun dit gebruik werd ontzegd. Ondanks het aangevoerde door de heeren Verkuyi Quakkelaar euLaernoes handhaaft de voorzitter de zienswijze van hetdagelijksch bestuur en stelt na eenige discussie voor, de ^SErhssing over het voorstel aan te houden tot eene volgende zitting, waartoe wordt beslo ten. Geschiedt voorlezing van het adres vau de koninklijke handboogschutterij Willem III en liet muziekgezelschap Ons Genoegen, hou dende verzoek tot het verkrggan eener sub sidie voor het op 1 on 2 Augustus e. k. door hen te geven feest. Burgemeester en wethouders het verzoek gaarne ondersteunende, wijl naar hun oordeel de voorgenomen feestviering, tot vertier en welvaart alsmede tot genoegen der ingezetenen strekken kan, vragen machtiging tot het ver- leenen eener subsidie van f200, ter bereiking van liet voorgestelde doel. Met 7 tegeu I stem wordt de gevraagde machtiging verleend. Tegen stemde de heer Laernoes. De behandeling van het nog op de agenda voirkomende voorstel tot verkoop van de mu ziektent, alsmede van het verzoek van Steins Co., tot het plaatsen van twee advertentie- banken wordt tot eene volgende zitting uitge steld. Niets meer te behandelen zijnde en niemand meer het woord verlangende, sluit de voorzit ter de zitting. Vlissingen 11 Juni. Naar wij vernemen hebben zich voor den door de dd. schutterij alhier uitgeschreven schietwedstrijd, welke den 20 en 21 dezer zal gehouden worden, reeds 14 korpsen of vet- eeuigïngen aangemeld, o. a. uit Eindhoven, Breda, Princenhage, Hontenisse, Bergen op Zoom, Middelburg enz., terwijl men verwacht, dat dit aantal nog zal vermeerderen. Zooals wij verder vernemen, zal de wed strijd aanvangen op Maandag 20 Juni a. s. des namiddags te half een uur met een korps- wedstrijd tusschen alle uitgenoodigde korp sen en zijn daarvoor bestemd 3 prijzen, als: een zilveren vergulde, een zilveren en een bronzen medaille» uitgeloofd door de Vlissing- sche schutterij. Voor den kovpswedstvijd tusschen de dd. en rustende schutterijen in Noord-Brabant eu Zeeland moet door het hoofdbestuur der Ver- eeniging van officieren der schutterij in Ne derland toegezegd zyu een zilveren en een bronzen medaille, terwijl voor de personele wedstrijden, waarvoor zich tot lieden reeds ruiin 300 deelnemers hebben opgegeven, een aantal fraaie prijzen zijn aangeboden, o. a. door de heeren Jhr. van Karnebeek, commis saris des konings|van Zeeland, A, Smii, bur gemeester van Vlissingen, M. Pot, wethou der, C, L. vau Woelderen, oud-officier dor marine,R. S. W. Jacobse, auditeur van den schuttersraad, enz. Eene volledige opgave hopen wij later te kuimeD mededeelen. Ook de wedstrijd op vrije baan, waarvoor 10 prijzen zijn uitgeloofd, waaronder als eerste prijs 3 zilveren couverts, belooft veel deelne mers te zullen trekken. Geen wonder dus, dat de alhier te houden schietwedstrijd door menigeen met belang, stelling wordt te gemoöt gezieu. Dat schietwedstrijden als de onderhavige het beste middel ziju, om het oefenen in bet schieten aan te moedigen, zal wel geen verder betoog behoeven. Wie hieraan mocht twijfe len, brengen wij de Transvaalsche Boeren in herinnering, die nog niet zeer lang geleden, op zulk eene treffende wijze toonden, wat het zegt, wanneer de goede burgers van een staat tevens blijken goed geoefende schutters te zijn. Vandaar dan ook,dat een woord van lof en waardeeriug voor liet streven om het beoogde doel te bereiken, mag onthouden worden aan heeren officieren onzer schutterij, die liet op zich namen een wedstrijd van een zoo grooten omvang op touw te zetten, waarbij wij tevens den wensck uitspreken, dat het feest in alle opzichten moge slagen en het gegeven voor beeld veel navolging zal vinden. Met genoegen kunnen wij thans vermelden dat dezer dagen de werkzaamheden tot het spoedig in dienst stellen van den stoom-traui- weg Vlissingen Middelburg, krachtdadig worden doorgezet, waardoor het vooruitzicht meer en meer geopend wordt, dat het publiek op het einde dezer, of zeer zeker in het begin der volgende maand vanhier naar Middelburg en omgekeerd zal kunnen streminea." Gisteren morgen geraakte de groote Belgi sche loodssloep bij het aanbieden van een bin-

Vlissingse Courant | 1881 | | pagina 1