VLISSIVGSCHE COURANT. No. 45. Zondag 5 Juni 1881. 19de Jaargang. Gemeentebestuur. Binnenhui tl. B d B E A U: Nlenvendijk, w ij h II 11. Adra'tentiën gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk WoeDsdag- en Zaterdag voormiddag 12 uren. De prijs van 1—4 regels 40 Cents. Voor eiken regel meer 10 Cents. UITGEVER: SCII] D K E IE, te Vlissi Dit blad verschijnt 2 maal per week, Donderdags en Zondags Abonnementsprijs per 3 maanden ƒ1,—franco per post 1,15. Afzonderlijke nummers 10 Cents. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteren. EENIG AGENT VOOR FRANKRIJKDE FIRMA G. L. DAUBE O»., TE 'PARIJS. A I)ii e iii n i e ii tooi- Beljflc, n i tc I mulEngeland en Erankrijk ƒ1,65 pee drie maanden. No. 48. BEKENDMAKING. De Burgemeester en de Wethouders van Maken bekend dat met ingang van 1 Juli e. k. in huur kan bekomen worden (behou dens nadere goedkeuring) het Tolhuis, gele gen op den Koudekerksclien straatweg. Informafciën omtrent de conditiën te beko men bij den Gemeentebouwmeester. Vlissingen, 4 Juni 1881. Be Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. SMIT. Be Secretaris E. N. VAN DER BILT, L.S. Vlissingen 4 Juni. Van 28 Mei tot 3 Juni zijn alhier uit Queenboiough met de mailboot aangekomen 846 en daarheen vertrokken 564 passagiers. Heden-morgen 4 Juni, aangekomen 260 per mailboot Prinses Marie. Het stoomschip Amsterdam kwam den len Juni aan de kade alhier aan om te lichten, waarmee le half zeven aangevangen werd. Den 2en daaropvolgende, 's morgens 6 uren vertrok het schip vau de kade. In minder dan 24 uren was de diepgang van 67 op 55 pal men gebracht en waren 978 ton graan en meel overgescheept. Hebben de tegenstanders van Vlissingen, voegt de M. Ct. er aan toe, vroeger wel eens verkondigd dat men er het lossen en laden niet verstond, zoo zullen zij na deze ervaring toch dienen te bekennen dat men aangeleerd heeft. Ter gelegenheid van de Pinksterdagen wordt alhier verwacht een pleiziertrein uit Antwerpen per stoomboot Telegraafdie op beide dagen, ongeveer te half een uur, alhier zal arriveeren. Het vertrek van hier is bepaald op vijf uren 's avonds. Men meldt uit Biervliet dat sedert Pebru. ai'i jl. nog geen enkel raadslid de raadsverga deringen heeft bijgewoond. In de le en 2e vergadering verscheen geen der 7 raadsleden, waaronder de beide wetho uders. Ia de daarna belegde 3e vergadering vertoonde zich een der wethouders, opdat geen andere autoriteit in zou. Zoo is er nu een stembureau voor de aanstaande verkie zing van het lid der tweede kamer benoemd in een raadsvergadering, die uit den burge meester en een der wethouders bestond. Zoo als men ziet is liet verzet zeer lijdelijk tegen over de regeeriug, doch voor den benoemden burgemeester is het minder pleizierig. Woensdag avond omstreeks 7 ureu is een jongetje van negen jaar in de Breestraat te Amsterdam vau deu bok van een. bierwagen gevallen met het noodlottig gevolg dat de wielen over een zijner beenen gingen, zoodat dat lichaamsdeel geheel verbrijzeld werd. Eerst per rijtuig naar de ouderlijke woning vervoerd, is hij van daar per brancard naar het gasthuis overgebracht. Het gerechtshof te 's Gravenhage heeft eergisteren een graanhandelaar H. L. v. B. te Breda, ter zake van poging tot omkooping van een openbaar militair ambtenaar, in hoo- ger beroep veroordeeld tot 45 dagen celstraf en geldboete van f 50. In de kapitale bouwmanswoning, bewoond door K. Tol te Heeuvliet, is Woensdag och tend omstreeks 4 uren brand ontstaan. He brandspuit, hoewel spoedig op de plaats des onheils aanwezig, kon den brand in de wo ning en aangrenzende schuur nief stuiten. Beiden brandden geheel af. De inboedel is mede grootendeels verbrand als mede een partij graan. Een elfjarig zoontje van Tol, die boven te bed lag, ontdekte het eerst den brand en snelde door rook en vlam de trap pen af om het zijne ouders bekend te maken; de dienstbodeu waren reeds op het land om te melken, en hadden er niets van bespeurd. Vier jonge ooievaars, die op de schuur in het nest waren, zijn ook in de vlammen omgeko men. Het moet treffend geweest zijn om te zien hoe de ouden met het voedsel in den bek hen nabij wilden komen. Alles was togen brandschade verzekerd behalve de goederen, die van de dienstboden verbrand zijn. Op de {tramlijn BredaOosterhout is in den nacht van Zondag op Maandag een ser geant van het 6de regiment infanterie over reden, waardoor hem de rechterarm verbrij zeld werd en hjj nog eenige kneuzingen be kwam. Naar men verder verneemt is hij reeds aan de gevolgen overleden. De kolonel-plaalselijke kommaudant der residentie heeft voor deze maand benoemd tot leden van den krijgsraad in het eerste militaire arrondissement (Zuid-Holland eu Zeeland), standplaats 's Gravenhage, auditeur militair de heer mr. B. W. D. Heijligers, de heerenmajoor Ongerboer, president, kapi teins Macleod en Vau Hoogstraten; le luite nants Eveuwel, Hulstkamp, Francke en Vorstman. Uit die leden zijn benoemd tot officieren commissarissenkapitein van Hoog straten en luitenant Francke. In de Elandstraat te Amsterdam viel Woens dag avond een man van de derde verdieping vah een iu s verbouw zijnd huis den steiger af. Iu hoogst bedenkelijken toestand werd hij naar het gasthuis vervoerd. Tijdens de bewoners afwezig waren, is bij J. Van Oudheusden, wijk Korvel te Tilburg ingebroken en zijn uit het kabinet drie rijks daalders gestolen. Op hetzelfde oogenblik ontdekte A. Van Oudheusden, iu dezelfde buurt woonachtig, dat zijn zilveren horloge gestolen was. Dadelijk werd de politie in kennis van het gebenrde gesteld. Zij mocht er in slagen deu dader, zekeren C. v. B nog in het bezit van het ontvreemde, op te sporen en te arresteereu. Omtrent den moord te Zuidwolde (Drenthe vinden wij de volgende bijzonderheden vermeld De verslagene heet M. Koets, 27 jaar oud, stond te goeder naam bekend en diende bij een landbouwer op Schotterhuizen. Jl. bondag zou zjj aan hare ouders een bezoek brengen en begaf zich daartoe, iu den voor middag op weg. Gebruik makende van een binnenpad, zou zij daar in ongeveer een uur tijds hebben kunnen .komen. Zij is echter in 't geheel niet bij hare ouders geweest eu kwam ook Zondag avond niet weer 't huis. Eenige veldarbeiders vonden haar Maandag morgen met afgesneden hals. De krullen van haar oorijzer waren afgedraaid, terwijl ook haar beursje wordt vermist. Do moord moet gepleegd zijn in het open veld, en zeer waar. schijnlijk in deu voormiddag. De justitie en politie zijn in de weer om de bedrijver van de gruweldaad op te sporen, 't Zal echter niet ge makkelijk zijn hem te vinden, want er is waarschijnlijk een volle dag verloopen tus- schen het plegen van het misdrijf en 't vinden vau het slachtoffer. Toen het lijk gevonden was, vermoedde men nog niet dat er een moord zou gepleegd zijn, omdat er geen bloed in de nabijheid lag Zoodra echter het vervoer per wagen naar het lijkenhuis zou geschieden, bemerkten zij, die het lichaam optilden, dat het hoofd bijna ge heel achterover sloeg, De hals was met een vlijm-sclierp mes, ver moedelijk een scheermes, zoover doorgesne den, dat zelfs de achterwervel in den nek ge. raakt is. Het bleek dat het bloed langs deu rug on der het lichaam in het zand gevloeid was. An ders was nergens een spoor van bloed dan al leen boven op de gebalde vuisten, die het slachtoffer waarschijnlijk van pijn en doods angst in de gapende wond beeft gestoken. Gewoon uls Mina was, naar men zegt, om bij te dragen in de huur van li aars ouders wo ning, heeft zij waarschijnlijk haar geld met dat doel bij zich gestoken, althans in haar kist bij Nolde was het niet aanwezig, en zij had met Mei haar loon gebeurd,terwijl ook bij het lijk haar zilveren knipje met geld niet gevon deu werd; waarschijnlijk is dit door deu moor denaar gestolen, eveuals de gouden stiften met kroontjes aan haar oorpzer, haar schoenen en een paar kousen. Men vermoedt, dat zij, daar zij last had van zeere voeten, daarnaar heeft willen zien en om die redeu haar schoenen en kousen uitge trokken had. Misschien heeft zij toen zittende haar geld geteld en heeft dit een voorbijgan. ger verleid; althans het schijnt dat de moordenaar als een tijger achter haar is ge sprongen, haar achterover lieeft getrokken en met één snede vermoord, want van eenige worsteling is geen spoor te zien. Waarschijnlijk is hebzucht de drijfveer ge weest, maar wie de gruwelijke daad bedreven kan hebben, is nog ten eenenmale niet na te speuren. Wel heeft de justitie te Zuidwolde een persoon iu 't verhoor gehad, van wien vermoeden kon dat hg omstreeks dien tijd langs het pad geloopen heeft en dus wellicht personen of een persoon geeft kunnen zien maar omtrent dat verhoor kan het publiek ge rucht, waaraan het bovenstaande is ontleend, niets zekers mededeelen. De regeerings-inlichtingen op twee adres sen omtrent de zaak der schrijvers van 's rijks marinrwerf te Amsterdam zijn ten onderzoek gesteld in ohanden van de heeren Schepel, Gratama, Gleichman, Brouwers en de Jonge. De bij do krijgsschool gedetacheerde offi cieren van liet 3e reg. inf. zijn, to rekenen van den 1 dezer, ingedeeld als volgtde le luit. P. J. van Lookeien Campagne, J. A.van

Vlissingse Courant | 1881 | | pagina 1