VLISSINGSCHE COURANT. N°. 104. Donderdag 30 December 8880» 18d" Jaargang. Gemeentebestuur. Gemeenteraad. B R E A U: Nieuw cud ijk, wijk II u°. 10 1. Advertenfcien gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Woensdag- en Zaterdag voormiddag 12 uren. De prijs van 14 regels 40 Cents. Voor eiken regel moer 10 Cents. UITGEVER: F. EG SCHBFFER, tc Vlissiugcu. it blad verschijnt tweemaal per week, Donderdags en Zondags. Abonnementsprijs per 3 maanden ƒ1.franco per post 115. Afzonderlijke nummers 10 Cents. Men abonneert zicli bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. EENIG AGENT VOOR FRANKRIJKDE FIRMA G. L. DAUBE C0., TE PARIJS. Aboniicuicntcn voor België, Dnitschland, Engeland cu Frankrijk ƒ1,65 pee «Bric iiiaanden. sta 104. Benoeming Wethouder. Dc burgemeester en wethouders van Vlissingeu, maken bekend dat in de raadsvergadering van den 24 December 1880 tot wethouder is benoemd de beer MARINUS POT, die deze benoeming beeft aangenomen. En is biervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 27 December 1880. Do burgemeester en wethouders voornoemd, A. SMIT. De Secretaris, P. PORES WELS. No. 105Schietoefeningen. De burgemeester van Vlissingen; gezien do mcdcdec- ling van den majoor garnizoens-kommandant dd. 27 December 1880, no. 148; maakt bekend: dat eerstdaags door de troepen van hetgarnizoengevuurd zal worden met scherpe patronen langs bet strand, en wel van af het fort de Nolle in do richting van Vijgeter en Dis- hoelc tot op oen afstoml van 2000 meter, zoodat het strand en de oostwaarts daaraan grenzende terreinstrook, als ge heel onveilig zal moeten worden beschouwd op de dagen waarop de Vuren „in massa" en „in verspreide Orde" op bovengenoemden afstand zullen plaats hebben wordende mitsdien een ieder gewaarschuwd om zich niet binnen genoemden afstand var. de schictplaats te begeven, zonder zich vooraf te hebben overtuigd van de veiligheid van het terrein. Vlissingen. 28 December 1880. De burgemeester voornoemd, A. SMIT. ZITTING van Vrijdag 24 December. Voorzitter de heer van Uije Pieterse, wet houder. Waarnemend secretaris de heer van der Bilt, griffier. Afwezig de heeren Mortier, van der Beke Callenfels do Kruijff en Schraver. De beide eersten raet - de laatsten zonder kennisgeving. Alvorens over te gaan tot de behandeling der punten op de agenda voorkomende, wor den de onlangs tot raadsleden ver hozen hee ren A. Smit en W. C. van Duuren Dutilh als zoodanig geïnstalleerd. Door den secretaris binnengeleid leggen zij in handen van den voorzitter de bij de ge meentewet voorgeschreven eeden af, waarna deze lien van harte geluk wenscht met de aanvaarding hunner betrekking en het ver trouwen uitspreekt, dat zij in alle opzichten de belangen der gemeente zullen behartigen. Na den raad in hunne welwillendheid te heb ben nemen de heereu A. Smit en W. C. van Duuren Dutilh zitting en aanvaardt de heer Smit het voorzitterschap. De Voorzitter deelt mede, dat door ged. staten goedkeuring is verleend op liet raads besluit van 3 December j. 1. tot beschikking over den post van onvoorziene uitgaven op de begrooting van 1880; idem opdat betrek kelijk de bepaling der jaarwedden van het hulppersoneel op de 2de school voor on- en minvermogenden voorts dat blijkens ingekomen schrijven van de (jommissie van toezicht op het middel baar ouderwijs als lid dier commissie is geïn stalleerd de heer J. J. Janszen en tot haar voorzitter is benoemd de heer J. Verkuyl Quakkelaar, en tot vice-voorzitter de heer G. B. E. Bilheijmer; vervolgens dat volgens ingekomen schrij ven van de commissie voor landverhuizing de heer Jos van Kaalte tot lid dier commissie is geïnstalleerd en deze tot haar voorzitter heeft benoemd de heer J. Verkuyl Quakke laar; dat is goedgekeurd de onderhandsche ver* pachting vau den oesterput aan den heer E. Legers tegeu den huur prijs vau f 150 's jaars, alsmede de ruiling van een gebouwtje met de gemeente Vlissingen. Al deze mededeelingen worden voor noti ficatie aangenomen. Wordt overgelegd de goedgekeurde ge meenterekening van 1879. Evenzoo de mededeeling dat bij kon. be sluit van 1 December de heffiug der belasting op het gemaal en het gedistilleerd tot 31 De cember 1881 is goedgekeurd. Wordt overgelegd een voorstel tot wijzi ging der gemeente-begrooling over 1880 tot een bedrag in ontvangsten en uitgaven van f 431811.20, en besloten, dat te stellen in handen van de financieële commissie ter uit- brenging van rapport. Yoorts deelt de voorzitter mede, dat blij kens een ontvangen schrijven van den minis ter van binnenlandsche zaken aan de gemeen te Ylissingen wegens kosten van het onder wijs over de maanden November en December 1880 van rijks wege het bedrag van f 917.60 zal worden gerestitueerd. Tevens dat door burgemeester en wethou ders in de commissie van deskundigen tot het opmaken van het landbouwverslag zijn be noemd de heeren W. C. van Duuren Dutilh en C. Mortier, met den burgemeester als voor zitter. Iu overleg met denarrondissements school opziener wordt besloten mej. C. G. Bentinck, le hulponderwijzeres op de school voor m. u. 1. ouderwijs voor meisjes met do waarneming dier school te belasten voor den tijd van hoog stens zes maanden en worden dientengevolge burgemeester en wethouders gemachtigd tot het oproepen van eene 2de hulponderwijzeres voor datzelfde tijdvak. Alsnu wordt overgegaan tot de benoeming van een wethouder ter vervulling van de va cature in het college van B. en W, door het vertrek van den heer H. Engelsman Kleijn- hens naar elders. Met vijf stemmen wordt als zoodanig be noemd de heer M. Pot. Van de overige uitge brachte stemmen vereenigden zich drie op den heer J. van der Beke Callenfels, eu werd eene stem in blanco uitgebracht. De Voorzitter wenscht den heer Pot met deze benoeming geluk en verwacht, dat hij ook in deze betrekking met den meesten lust en ijver in vereeniging met de overige leden van het dagelijksch bestuur in li6t wel begrepen belang de gemeente zal moge werk zaam zijn. Op de vraag van den voorzitter, of lip be reid is deze betiekking te aanvaarden be tuigt de heer POT zijnen dank voor de tot hem gesprokeüe woorden en zegt, dat hij meer dan ooit het gewicht van de betrekking van wet houder gevoelt, als hij denkt aan den man, in wiens plaats hij is gekozen eu dat te meer, daar hij zich zeiven bewust is hem in vele opzichten niet te zullen kunnen vervangen. Opgevoed binnen den engen kling van het burgerlijke leven, beseft hij maar al te zeer het moeielijke van de taak, die hem wacht. Maar wat hem bemoedigt is dit: dat al zijne medeleden, die laugeren of kortoren tijd met hem hebben gediend, welen wie hij is en wat hij niet is, zoodat hunne verwachting van hem in geen geval overspannen kan wezen. Naar de mate der gaven hem geschonken hoopt hij echter al zijue krachten en vermo gens met den meesten ijver te blijven wijden aan de ontwikkeling en den bloei der ge meente. Zijnen dank betuigende aan zijne medeleden, die hem met hunne stem hebben vereerd, beveelt bij zich ten zeerste aan tot het ontvangen van hun raad en hunne voorlichting. Ook doet hij zulks aan hen, die volgeus hunne overtuiging hunne stem op een ander hebben uitgebracht. Aan allen zich verder aanbevelende verklaart hij de be trekking van wethouder te zullen aanvaarden. Tot leden der verschillende vaste commis sion van den raad werden benoemd (Zie Vlissingsche Courant van Zaterdag 25 December.) Tengevolge van de periodieke aftreding van den heer C. A. Ivalbfieisch als regent van het burgerweeshuis worden ter vervulling van de daardoor te ontstane vacature voorgedra gen, de heeren C. A. Kalbfleisch en P. G. de Yey Mestdagh. Met algemeene stemmen wordt de heer C. A. Kalbfleisch als regent van voornoemd ge sticht herbenoemd. Tot lid van de zeemans- en visschersbeurs wordt mede mei algemeene stemmen herko zen het aftredend lid in dat college, de heer C, Mortier. Evenzoo de heer J. Hazenberg, als lid van het algemeen armbestuur. Wordt overgelegd de begrooting van den Middelburg-Vlissingschen straatweg overlSSl en in handen gesteld van de financieels com missie. Op een ingekomen adres van de kon. maat schappij dc Schelde, houdende verzoek voor den aanleg van eene waterleiding voor hare rekening door den Yrijgang, wordt eene gun stige beschikking genomen. Naar aanleiding van een ingekomen schrij ven vau den directeur der registratie on do meinen te Middelburg, ora de schatting te doen plaats hebben der door de gemeente Ylissingen te koopen voormalige vestinggron- den, aUelb de voorzitter mede, dat als deskun dige schatter van wege de gemeente is be noemd, de heer Yerkuyl Quakkelaar, die deze benoeming heeft aangenomen. Op het ingekomen adres van W. Stroo, tegenwoordig bewoner van het tolhuis aan den Ylissingen—Koudekerkschen straatweg, houdende verzoek dat tolhuis van de gemeente te huren tegen betaling van f50 's jaars, wordt besloten, dat verzoek toe te staan en worden dientengevolge B. en W., onder nadere goed keuring van dit besluit door ged. stalen ge machtigd de vereisebte overeen komst met adressant aan te gaan. Hierop komen in behandeling de ingeko men antwoorden van het gast- en weeshuis en van het algemeen armbestuur op het hun in afschrift medegedeelde bezwaar van ged. stalen om de begrootingen dier instellingen van weldadigheid voor het volgende jaar goed te keuren, opgrond, dat zij de armen zorg te uitgebreid en een zuiniger beheer wenschelpk en mogelijk achten, waarom zü de aan die instellingen door den raad toege stane subsidie wenschen te zien verminderd. Met terugzending van de ongewijzigde be grooting komen regenten van het gasthuis ten sterkste op legen de beschuldiging van ged. staten, dat in hunne administratie weelde zou bestann en verklaren dat, zij ten allen tijde de meest mogelijke zuinigheid in hun beheer hebben ter harte genomen, dat zij bp een uitvoering schrijven trachten aan te too- nen. De heer vau USje Pieterse is overtuigd, dat regenten onmogelijk gevolg kunnen geven aan het verlangen van ged. staten door hunne begrootiug, die voldoende is toegelicht en waarin de meeste zuinigheid betracht wordt, te wijzigen. De Voorzitter is van hetzelfde ge voelen en heeft door een persoonlijk inge steld onderzoek de overtuiging bekomen, dat er alles behalve weelde in het gasthuis heerscht. Bij het bezoek van den commissa ris des konings alhier heeft hij dezen hierop at tent gemaakt. Met algemeene stemmen wordt hierop be sloten de toegestane subsidie onveranderd te behouden. Evenzoo ten opzichte van de subsidie aan het burger weeshuis, waarvan regenten pro testeeren tegen de ingebrachte beschuldi ging van ged. staten en de gevolgen van het verleeuen eener mindere subsidie geheel en al voor hunne rekening zouden laten. Over het al of niet handhaven der subsidie aau het algemeen aunbestuur ontstaat eenigo discussie. Is de heer vau Uije Pieterse, die het volste vertrouwen stelt in regenten, overtuigd, dat de begrooting met zorg is opgemaakt en daar in geene verandering kan worden gebracht, niet minder de heer Ockers, die de begrooting breedvoerig verdedigt en op hare handhaving aandringt. De voorzitter, alhoewel volstrekt geen wantrouwen in het beheer van regenten heb bende, zou in deze wel eenigszins wenschen te gemoet te komen aan het bezwaar van ged. staten, te meer, daar ten allen tijde zoo noodig eene suppletoirs begrooting kan worden inge diend. Evenzoo de heeren Pot en van Raai te. Met 5 tegen 4 stemmen wordt hierop be sloten aan het verlangen van ged. staten te gemoet te komen. T'oor steraden de heeren Verkuyl Quakke laar, Pot, van Raalte, Wibaut en de voorzitter. Tegen de heeren Laemoes, van Duuren Dutilh, van Uije Pieteise en Ockers. 'W? Zi'MÊJ

Vlissingse Courant | 1880 | | pagina 1