VLISS1NGSCHE (Oil No. 102. Zondag ID December 4880. t8d° Jaargang. B U it E A 13 Nieuwcndijk wijk fl No. 101. Advertentie» gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Woensdag en Zaterdag voormiddag 12 uren De prijs van 14 regels is 40 Cents. Voor eiken regel meer 10 Cents, UITGEV i. it IP. D SC Hl F ft'EK. Ie VI a ssi ugcn. Dit Blad verschijnt tweemaal per week, Donderdags en Zondag-. Abonnementsprijs per 3 maanden ƒ1,franco per post 1,15 Afzonderlijke Nummers 10 Cents. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en LJ« sldirecteureu. EENIG AGENT VOOR FRANKRIJK: DE FIRMA G. L. DAl BE Co., TE PARIJS. Ibounemeiiten voor België, Dnilsclilaud, Engeland en Frankrijk f 1.65 per 3 maanden. Zij, die zich vóór 1 Januari a. s. op de Vlis- siugschc Cóurant abou- ucercu,ontvangen de tot dien datum verschljucudc nummers GRATIS. Door het invallen van het Kerstfeest op a. s. Zaterdag 25 December, zal de VLISSINSCHE COURANT, lu plaats van dien avond, Vrijdag 24 December verschijnen. Belanghebbenden worden daar om verzocht hunne advertcutiën uiterlijk Vrijdag morgen aan ons bureau te laten bezorgen. Gemeentebestuur. No. 102. BEZOEK VAN DEN COMMISSARIS DES KONINGS AAN DEZE GEMEENTE. Da burgemeester van Vlissingen, brengt bij deze tor kennis dor ingezetenen, dat op Dinsdag 21 December a. a. door den heer commissa ris des koniugs in de provincie Zeeland een be zoek aan deze gemeente zal gebracht worden, en dat zij, uio hem zouden wenschen te spreken, daartoe in de gelegenheid zullen worden gesteld ton raadhuize des voormiddags MO3/* nnr. Vlissingen, den 18 December 1880. De Burgemeester voornoemd, A. SMIT. 103. PLAATSELIJKE BELASTING. y Besluit tot voortdurende heffing van verbruikbe- lastingen. Do burgemeester en wethouders van Vlissin gen, doen te weten: dat door den raad dier gemeente in zijne ver gadering van den 2 October 1880, is vastgesteld de navolgende verordening: BESLUIT tot voortdurende heffing eener plaatselijke belasting op voor werpen van verbruik in de gemeente Vlissingen. Do gemeenteraad van Vlissingen gezien het koninklijk besluit van den 31 De cember 1879, no. 29, houdende goedkeuring van hot dezerzijds besluit van den 18 October 1879, tot voortdurende heffing van plaatselijke belas ting op hotgedistilleerd en het gemaal tot ultimo April 1881. Overwegende dat de gemeente Vlissingen voortdurend behoefte heeft aan de heffing van plaatselijke belastingen op het gedistilleerd en het gemaal. Gezien do wet van 30 December 1876 (Staats blad uo. 283) tot afwijking van den regel ge steld bij art. 241 der gemeentewet, betreffende do heffing van plaatselijke belastingen ten be hoeve van de gemeente Vlissingen op het gedis tilleerd en het gemaal, tot 31 December 1881, Besluit' Voortdurend van kracht te verklareu met de daartoe betrekkelijke verordeningen op de in vordering de navolgende verordeningen tot hef fing van plaatselijke belasting op voorwerpen van verbruik in de gemoente Vlissingen. 1». Op hot gedistilleerd, van den 23 Januari 1865,goedgekourd bij koninklijk besluit van den 16 Februari 1865, no. 38, gewijzigd bij besluit van den 28 Maart 1866 en den 21 Juni 1869, goedgekeurd bij koninklijke be sluiten vau don 27 April 1866 no. 57, en van den 19 Augustus 1869 no. 13. 2*. Op het gemaal van den 10 December 1855 en 16 Maart 1861 goedgekeurd bij koninklijke besluiten van 20 December 1855 no. 79 en 22 Juli 1861 uo. 51, gewijzigd bij raadsbe sluit van 12 Juli 1879, goedgekeurd bij koninklijk besluit van 30 Augustus 1879, no. 12. Vlissingen, 2 October 1880. De gemeenteraad voornoemd, Do Voorzitter, De Secretaris, A. S M I T. P. FORBES WELS. Behoort bij koninklijk besluit vau den 1 December 1880, no. 14. Mij bekend De Mi uister van Binnenland6che Zakon, Voor den Minister, De Secretaris-Generaal, (get.) HUBRECHT. Overeenkomstig het oorspronkelijke De Secretaris-Generaal, (got.) HUBRECHT. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 18 December 1880 De Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. SMIT. De Secretaris, P. FORBES WELS. B i ii n e n I a n d. Vlissingen, 18 December. De commissaris des koniugs in deze pro vincie is voornemens Dinsdag a. s. onze ge meente te bezoeken. Van 10 tot 16 December zijn alhier uit Queenborough aangekomen 381 en daarheen vertrokken 421 reizigers. Op het gebied der toonkunst mochten Don derdag avond vele onzer ingezeteuen van een zeldzaam voorkomende gelegenheid gebrnik maken, toen door het strijkorchest van de ka pel der infanterie in garnizoen te Bergen op Zoom, onder leiding van den kapelmeester den heer N. A. Bouwman, alhier een concert werd gegeven. Het initiatief tot verkrijging van dezen genotvollen avond, welken, naar wij hopen door meerdere zal worden gevolgd, ging van het bestuur der vereeniging //de Club" uit. Wij weten niet wat door ons meer moet worden gewaardeerd, het volhardend streven van voornoemd bestuur, dan wel de flinke deelneming van het kunstminnend publiek, door samenwerking waarvan op kunst gebied mocht verkregen worden, wat door enkelen als niet mogelijk werd geacht. De zaal vau den heer Knijpers was dan ook goed bezet en als wij op de stemming in 't al gemeen mogen afgaan, was men over do ui t- voering van het programma, waarboven men gerustelijk //elk wat wils" had kunnen schrij ven, in ruime mate tevreden, en liet het pu bliek door luide teekenen van goedkeuring, zich daarvan niet onbetuigd. liet verLngen waa dan ook algemeen, dat ons dezen winter veelmalen zulk een kunstavond zal mogen ge schonken worden. Een der ongelukkige schipbreukelingen,die jl. Woensdag in het gasthuis alhier was opge nomen, is, tengevolge van woudkramp, giste ren overleden. Door de vereeniging //Uit het volk voor het Volk" te Middelburg is besloten in den loop der maand Mei 1S81 eene tentoonstel ling te houden van voortbrengselen van kunst en nijverheid en daaraan te verbin den een wedstrijd voor den handwerksman. Naar aanleiding van dien heeft de voorbe reidingscommissie uit het bestuur van voor noemde vereeniging, bestaande uit de heeren G. N. de Stoppelaar, J. J. H. Doorenbos, W. Appel, J. J. Worrell, L. K. van der Harst. J. H. do loemery en J. W. de Raad eene cir culaire hier en elders doen verspreiden, waar in het doel, dat de vereeniging beoogt, nader omschreven wordt. Het tweeledig doel, dal het bestuur ver meent te zullen bereiken, bestaat volgens de ons toegezoudene circulaire, inde in win tertijd zoovele voorkomende ledige uren aan nuttigen arbeid te doen besteden, en tegelij kertijd de energie van don werkman te prik kelen, om openlijk Ie laten zien wat de vlijti ge onder hen, bij eenige opwekking, kan en vermag tot stand brengen. Voorts zegt het bestuur, dat het nut van de tentoonstelling te algemeen is bekend en erkend om hierover nog behoeven uit te wij den; alleen wil het dit nadrukkelijk doen uit komen, dat voorwerpen die van kunstvaardig heid en smaak getnigen een spoorslag te meer zijn voor anderen om zich zeiven te bekwamen. Dit voornemen, medegedeeld aan de te Middelburg bestaande afdeeling van de Ne- derlandsche maatschappij tot bevordering van nijverheid en van de vereeniging voor fabriek en handwerksuijverheid, heeft tengevolge ge had, dat beide corporatien daarmede geheel instemden en leden hebben afgevaardigd, om dit bestuur in do uitvoering van zijn plan ter zijde te staan. Dientengevolge heeft voor noemde voorbereidings-commissie zich ge vormd, die zich thans wendt tot alle werkba zen en meesters, alle handwerkslieden, alle liefhebbers op industrieeel en kuustgebied, met uitnoodiging tot inzending van een of meer zelf of onder hunne leiding vervaardigde voorwerpen. Eer of voordeel mogen dti drijfveeren zijn om ook deze zaak der Vereeniging te helpen doen slagen Vóóraf dient de commissie ze kerheid te hebben, dat voldoende inzending zal plaats hebben, en het is daarom dat zij ieder uituoodigt, om het door hen ontvan gen biljet vóór den 10 Januari 1881 in te zenden bij den secretaris, den heerJ. J. H. Doorenbos. Na dit tijdstip zal in de Middel- burgsche dagbladen vermeld worden of liet plan al of niet doorgaat. De voorloopige bepalingen voor de te hou den tentoonstellingen en wedstrijd, luiden als volgt 1. Voorwerpen van nut of ueelde kunnen tentoongesteld worden, desverkiezende met opgaaf van prijs, waarvoor zij te koop zijn, onder verbinding dat de verkochte voorwor pen eerst na den afloop der tentoonstelling mogen verwijderd worden, 2. Voorden wed strijd komen alleen in aanmerking de inge zonden voorwerpen door handwerkslieden (knechts.) Daartoe worden prijzen en premiën uitgeloofd, die van vijf tot twintig gulden zullen varieoren 3. Behalve voorwerpen van nijverheid kunnen tuegezegd wordenschil derijen, teekeningen, bouwkunstige leekenin- gen, zaagwerk, photografiën, porcelein-schil- deren, borduurwerk enz. alles zelf vervaar digd; 4. De beoordeeling zal geschieden door eeue commissie van deskundigen; 5. de voorwerpen zullen veertien .dagen vóór de tentoonstelling vrachtvrij moeten worden in gezonden en na de sluiting, op ovei'gifte van het bewijs van inzending, worden terug ge haald; 6. na 1 Februari worden geene toe zeggingen meer aangenomen 7deze cir culaires worden gezonden aan werklieden, liefhebbers enz., te Middelburg en te Vlissin gen woonachtig, en 8. bij voldoende toezeg ging zal het bestuur trachten van Middel - burg's en Vlissing's ingezetenen, voorwerpen van kunst en smaak (antiek of modern) tot opluistering der tentoonstelling te verkrij gen. Iets tot aanbeveling van deelname aan deze tentoonstelling en wedstrijd aan te voe ren, zal voor Vlissing's ingezetenen wel over bodig kunnen geacht worden, te meer, daar op goede gronden kan verwacht worden, dat de bekwame handen in deze gemeente op het gebied, waarop de tentoonstelling en de wed strijd zich zullen bewegeu, eene schoone gele genheid vinden zullen, het beoogde doel te helpen bereiken.

Vlissingse Courant | 1880 | | pagina 1