loren OISI IS. 93 DE PtXNSCH, Beers, KALENDE RJ Donderdag 18 November ;880. I8de Jaargang. Gemeentebestuur. raber in het spoor paar Vlissingen EEN DAMESZAK met TEMONNAIE en iezelve terugbezorgt belooning ontvangen ezer courant. >RT 12 September 1S77. Zickenheiiner Mainz. I Door een vriend werd ceerd. tegen mijn boes- ïeid, gelieve daarom zenden. stein, Burgemeester. 11 September 187 7. pa het gebruik van den Druiveu-Borst-Honig I bevind, zoo verzoek ik ons. stein, Burgemeester. Alleen echt verkrijg baar in flacousvan fl. - die van geele, flacons van fl 1, -^-die van roode en fl it die van witte capsu- - waarop nevenstaand "Vlissingen bij JAC. uz., Oostzijde Oude 3reskens bij W. We- •>es bij J. P. van der i •tensdijk bij Johs. Pot. Ie Wed. van de Kamer iND TE BEKOMEN LIKEUREN. E ?ENSScHUTEa. ïstraat F 120. VIJZERES alhier vraagt vrije lsamer sselijlc verkeer. Adres ij den Boekhandelaar DE 1. |TE ACHT UREN. BOM, Amsterdam, ver- :inige dagen: icUterlijlse symbolisch schild. fio wat in een kalender be- li dag een mooi vers. en lOE&lf T er blaadjes gedichten van Nederlandsche dichtera idere dichters» dan in ge jaargangen, erzamelen daarvan wordt enwerk genoemd, terwijl tukken getuigt van fijnen 75 CENT. ste Boekwinkels voor- i Uitgever G. THEOD. Amsterdam. Franco per ing van 75 Cent in post- H. Schilfer, Vlissiugen BUREAU Itlicnwcndijk w ij li El N BOB. Advertentiën gelieve men aan den Uitgever in te zender, uiterlijk Woensdag en Zaterdag voormiddag 12 uren. De prijs van 1-4 regels is 40 Cents. Voor elke ïi regel meer 10 Cents. UITGEVER; F, U, SCHIFFER, te Vlissingen. Dit Blad verschijnt tweemaal per week, Donderdags en Zondag-. Abonnementsprijs per 3 maanden ƒ1,franco per post. 1,15 Afzonderlijke Nummers 10 Cents. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. EENIG AGENT VOOR FRANKRIJK: DE FIRMA G. L. DAIBE Co., TE PARIJS. A bom Biciucntcn roer België, Ediitsclilaiid, Engeland en Frauki-ijk f 1,83 pes' 3 maaoidcEi Gevonden en aan het bureau van politie gedeponeerd een BRIL met BRILLEN- DOOS. No. 95. VERKIEZINGEN. Ter inzage leggen van de processen-verbaal wegeM verkiezing van tioee leden van den raad. De voorzitter van den raad der gemeente "Vlissingen, maakt bekend dat van de, op den 15 en 16 dezer, opge maakte processen-verbaal van inlevering en opening der stembriefjes ter benoeming vau twee leden van den gemeenteraad een af schrift aan het huis der gemeente is aange plakt, en wijdei s van de processen-verbaal in zage kan worden verkregen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 16 November 1880 De voorzitter voornoemd, A. SMIT. No. 96. BRAND WEZEN. Algemeene brandschouwing. De burgemeester en wethouders van Vlis singen gezien art. 57 der verordening op het brandwezen, waarbij is voorgeschreven, dat ten minste (éénmaal in het jaar, door de brand spuitmeesters en hunne onder-brandspuit meesters, vergezeld door den commissaris of een der beambten van politie, eene algemeene brandschouwing zal plaats hebben; maken bekend: dat die algemeene brandschouwing voor dit jaar is bepaald op Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag den 22, 2.3, 24 en 25 November a. s. en noodigen de ingezetenen uit om hen, die daarmede zijn belast, tot het noodige onder zoek in hunne woningen of gebouwen toe te laten, en zich te gedragen naar hunne aanwij zing, omtrent het aanleggen, veranderen en verbeteren van stookplaatsen, schoonmaken van schoorsteenen of bergen van brandstoffen en petroleum, en in het algemeen overeen komstig dc bepalingen voorkomende in ge noemde verordening op bet brandwezen, ten einde zich te vrijwaren voor de toepassing der daarbij bedreigde straffen. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort den 17 November 1880. De burg. en wetli, voornoemd, A. SMIT. De Secretaris, P. FORBES WELS. Vlissingen, 17 November. Zooals wij reeds gisteren den uilslag der stemming voor twee leden van den gemeen teraad aan onze abonnés in de stad mededeel den, werden ditmaal door 270 van de 456 kie zers stembriefjes ingeleverd, op welke, wat de groene betreft, waren uitgebracht 265 geldige stemmen, benevens 3 in blanco en 2 van on waarde. Van deze [verkregen de heeren Arie Smit 223 en J. A. de "Wolff 34 stemmen, terwijl de overige op verschillende personen waren verdeeld. Voorts, dat waren ingeleverd 267 witte slembriefjes, waarvan 4 in blanco en 2 van onwaarde. "Van de stemmen hierop uitgebracht, ver kregen de heeren W. C. van Duuren Dutilh 153, J. A. de Wolff 62, J. T. Dommisse 15, J. C. Houbaer 8, A. Smit 7, O. A. Kalbfleiscli en A. Koppenjan ieder 4 stemmen, terwijl nog op eenige andere personen 2 en 1 stem waren uitgebracht. Tot leden van den gemeenteraad zijn alzoo verkozen de heeren A. SMIT en W. C. van DUUREN DUTILH. Een der kiezers had den man zijner keuze op het groene stembriefje aaugeduid door het volgende versje Ik wenscli tekiezen voor den raad Een man, dio stads belang verstaat, Die practisch ziet en practisch doet, En pal staat als liet v.-ozen moet -, Ik stem dus voordon raad als lid, Den burgemeester, ARIE SMIT. Door het muziekgezelschap Ons Genoegen werd gisteren avond aan beide benoemde le den eene serenade gebracht. Woensdag den 24 November zal ten raad- huize eene vergadering worden gehouden tot het kiezen van vier leden der kamer van koophandel in plaats van de^vier leden, die dit jaar moeten aftreden. LI. Woensdag namiddag te ruim vier uren, werd door zekere» J. v. d. S, athiec woonach tig, door middel van een valschen sleutel, in braak gepleegd op het kantoor van den ge meente-ontvanger ten raadhuize. Na zich eerst overtuigd te hebben dat het personeel zich verwijderde en na den ontvan ger tot bij diens woning gevolgd te zijn nam de oolijkerd zijn kans waar, maar helaaseen andere oolijkerd liet hem geen lijd een goe den slag te slaan, althans de hoofdagent van politie J. C. Fanoij was spoedig bij v. d. S. en bracht hem in een ander ontvangkantoor. Voorloopig is hij op vrije voeten gesteld. Ter provinciale griffie van Zeeland, in de abdij te Middelburg, liggen ter lezing, tde voorwaarden, waarop door het ministerie van waterstaat, [handel en nijverheid op 24 November aanstaande, zal worden aanbesteed: het bouwen van eene woning voor vier sluis- en brugknechts bij de nieuwe schutsluis in de voormalige marine-haven te "Vlissingen. De minister van financiën heeft bepaald dat Macassaarsche of roode vischjes in fles- schen voor de toepassing van hel tarief van invoerrechten moeten gerangschikt worden onder de eetwaren, genoemd bij den post „koek-, banket-, suiker- en pastei-bakkers- werk." De minister van waterstaat heeft aan de kamer kennis gegeven, dat het wetsontwerp betrekkelijk de maten en gewichten met Zr- Ms. machtiging is ingetrokken. De kantonrechter (2e kanton) Jte Rotter dam heeft uitgemaakt dat hij, die in zijn wo ning aan het publiek bier schenkt, daardoor die woning maakt tot een tapperij. Te Alblasserdam is een man, na een ziekte van eenige dagen, overleden aan de gevolgen van het geraken van portland-cement in een overigens onbeduidende wond. Gisteren ochtend zijn in de onmiddellijke nabijheid van het station Antwerpen bij het rangeeren twee locomotieven tegen elkander geloopen, waardoor een is ontspoord, en beide zware schade hebben bekomen. Persoonlijke ongelukken hadden daarbij niet plaats. De weg naar Holland en Brussel was zoodanig versperd, dat trein no. 96 ruim twee uren te laat te Rotterdam is aangekomen. Men leest inliet Nieuwsbladvoor Sliedrecht en omstreken van Zondag 14 November. „Geen van de concertbezoekers zal zich den tocht, door een weer en langs een weg als het gisteren was, beklagen. Als wij zeggen zij hebben een genotvollen avond gesleten, dan gebruiken wij maar al leen een gebruikelijken term. De verwachting aangaande het viool- en pianospel van den heer Bekker,was niet alleen groot, maar is overtroffen. Dat bleek uit de onverdeelde aandacht,die men zijn spelschonk men kou een speld hooren vallen. Bij de uit voering van no. 5 (concert van Weber) bleek al dadelijk dat de heer Bekker een uitstekend pianist is; met veel vaardigheid en gevoel voerde hij dit nummer, evenals no. 2, (Noc turne van Liszt.) uit. Doch een groote aanwinst voor onze gemeente is de heer Bekker als violist. Welke heerlijke to nou weet hij aan dat instrument te ontlokken. Ons kwamen enkele regelen uit „de "Viool van Cremona" in de gedachte: „'t Was of er ziel in school"- Hot onberispelijk piano-accompagnement van onzen heer Blank, deed het vioolspel lot het volle recht komen. Al werd niet als vroe ger den concertgever openlijk dank gebracht, daverende toejuiching leverde deu kunste naar het bewijs dat de hoorders dankbaar en voldaan waren. De nummers voor maimen- quartet, dreigden, door zware verkoudheid van een der heeren, te zullen moeten achter wege blijven, doch door welwillende mede werking van den hoer T. v. d. Vlies konden zij ten genoege van het publiek worden uit gevoerd. Door de ongesteldheid van den heer Berg moesten wij een schoon nummer van het programma missen. Het duet „Belisario", voor tenor en bas, verdiende den bijval die het vond. Wij houden ons overtuigd, dat een volgend dergelijk concert, door een talrijk pu bliek zal worden bijgewoond." Men schrijft uit Willemsoord (den Hel der) Eergisteren morgen is Zr. Ms. fregat Evert- sen, bestemd geweest tot logement en oplei dingsschip der zeemiliciens, met de gebruike lijke plechtigheden buiten dienst gesteld en overgegeven aan 'sRijks werf alhier om in lsle klasse conservatie te worden opgenomen. Dc monitor Bloedhondgediend hebbende hij de oefening met torengeschut van de zee miliciens, zijn gisteren weder naar Amster dam overgevoerd, om aldaar onder de conser vatieschepen van 's Rijks werf te worden op genomen. In de heden avond door de „ver- eeniging voor handel en nijverheid" te hou den vergadering, zal o. a. worden behandeld een voorstel om aan den minister van water staat, het verzoek te richten om ook de 3o ld. waggons der spoorwegen in den winter te doen verwarmen, en daarbij tevens te wijzen op het feit, dat dikwijls op verscheiden lijnen de treinen uit een te gering aantal waggons bestaan en voor het publiek meer gerief kan worden geëischt.

Vlissingse Courant | 1880 | | pagina 1