VLISS (Ml ilWiiVIIMI b n voordeel. n Beers, AL NI Itü F. i\°. 89. Donderdag 4 November 1880 !8de Jaargang, Gemeentebestuur Al gem een o Nederland' aden en Zilveren werken d bij Jl. BROCK, te liiikclstr.iiit, E 38, st allo goederen uit de undo prijzen worden ge- voorhandun. Prijscou- EU ER EEI C. uden en Zilveren werken lOONIIOVEN. af moor koopt ontvangt ladeau van Goud of Zil- waarde hoeft. rcrz'11110 Tan Richter's Boekliaudel te Rotterdam |cn „Uittreksel" oil Illustreerde Boek fnurgeneeswflzo" 2T" TOEZENDING S dCO. -W 777?777Z777777777s777& mber eene flinke lioodigd bij mejuffrouw jode benoodigJ by [S, Korte Groenewoud. I ACHT UREN. avond WEHRNIANN. 7.15 10,55 6,35 li 5') 10,40 7.20 1)1.1.14 3 5 11,50 8,30 3 55 12,40 9,20 9,15 1,3 9,40 ■iaën 9 30 1,20 9,55 12,15 5,-to 1,— 5.3 1,25 6,10 >,50 2,15 6 56 8,50 2,25 5, 20 I 8,10 1,15 6, a 1 ft. 5 1,35 -=lo <-► S" 9,22 2,5 ■pi 8 9.43 e aangeduide gedeelte van klas loopen. BUREAU Nicuweudijk wijk O No. 101. Advertentie» gelieve mei aau deri Uitgever in te zenden uiterlijk Woensdag en Zaterdag voormiddag 12 uren. De prijs van 14 regels is 40 Conts. Voor eiken regel meer 10 Cents, UITGEVER; F. D, SCDIFFER, te Vlissiugeu. Dit Blad verschijnt tweemaal per vveelc, Donderdags en Zondags. Abonnementsprijs per 3 maanden ƒ1,franco per post 1,15 Afzonderlijke Nummers 10 Cents. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. EENIG AGENT VOOR FRANKRIJK: DE FIRMA G. L. DAI BE Co., TE PARIJS. Alioiincmcutcn voor België; Dnitsclilaud, Eugcland ens Frankrijk f 1.65 per 3 maaiidcu. Aau hot Bureau vau Politie alhier is als gevonden gedeponeerdEENIG GELD en een KIN DER-ZIJZAK met eenig geld, en meer. No. 90. BEKENDMAKING. Invoer van RUNDVEE uit Neder land in Pruisen. De burgemeester van Vlissingen Vestigt do aandacht van belanghebbenden op de bij hem ontvangen circulaire van deu commissaris des konings in Zeeland van 23 October 1880, A no. 3820, 3de afdeeling (Provinciaal blad no. 90,) van den navolgen den inhoud Blijkens beden ontvangen mededeeling van den minister van binnenlaudsche zaken heeft de Pruissiscke minister van landbouw de dis, trictbesturen van Aurich, OsnahruckMun ster, Dusseldorp en Aken aaugesch reven om met ingang van 1 November eerstkomende den in- er, doorvoer van rundvee \\\\j Neder land weder loe telaten, onder voorwaarde dat elk stulc vee gedekt zij door een bewijs van herkomst, afgegeven door een gemeentebestuur en inhoudende de volgende verklaringen lo. opgaaf van de plaats van herkomst, den leeftijd, het geslacht en de kleur van liet rund 2o. de verklaring dat bet bedoelde stuk vee in de laatste zes maanden zich niet op eene plaats bevonden heeft, waarin, of binnen een omtrek van 20 kilome ter waarvan, de besmettelijke long ziekte heerscht of in gemeld tijdsver loop geheerscht heeft. Vlissingen, 1 November 1880. De burgemeester voornoemd, A. SMIT. Binnenland. Vlissingen, 3 November. Naar wij vernemen, wordt den 24sten dezer door Vlissing's Gemengd Koor een concert gegeven, waarop liederen zullen worden uit gevoerd door gemengd- en mannenkoor, ter wijl een drietal artist,en uit Antwerpen, de lieereii Marien (viool), Alnbonse Senden (vio loncel) en mejuffrouw Emina Senden (piano) in eene alhier woonachtige gunstig bekende pianiste de uitvoering met eeu achttal num mers van verschillende aard zullen opluiste ren. Wij mogen op grond der gunstige be kendheid, welke het meerendeel dezer artis- ten zich bij eene vorige gelegenheid verwier ven, een druk bezoek aan dit concert voor spellen. Door de bemanning van den Belgische loods- kotter No. G, schipper A. Carre, werd jl. Maandag Z, t. O. van Blankenberghe de bark Fntreprice, komende van Postmout, die door de equipage verlaten was, opgevischt. Bedoelde bark werd alhier door een der lood sen en 4 manschappen van den kotter in de haven gebracht. Voor de betrekking van directeur der gas fabriek te Middelburg, hebben zich 63 solliei- tancen aangemeld. Zondag jl. is door een commissie namens onderwijzers en onderwijzeressen in Zeeland aan den afgetreden inspecteur van bet lager onderwijs in Zeeland, de heer C. M. van Vis vliet te Middelburg, in een der lokalen van de sociëteit St. Joris een fraai en kostbaar geschenk vereerd tot een aandenken. Het ge schenk bestaat in een zilveren thee- en kof- fie-servics, zeer rijk bewerkt en uit de fabriek der firma van Kempen te Voorschoten. Zaterdag avond werd bij de reederij alhier van den gezagvoerder Rijke het telegrafisch bericht ontvangen, dat de schooner Frangois hier te huis behoorende en eigendom van den lieer F. Wibaut in den laatsten storm op de Engelscbe kust is gebleven. De bemanning is op visschersbooten gered en te Grimsby bin nengebracht. Het schip, waarvan de lading uit hout be stond, kwam vau Riga en was bestemd naar Middelburg. Bij het begin van de terugreis van Bolderaa, had het zoodanig met storm weder te worstelen gehad, dat bet terug moest keeren en een tiental dagen wachten, waarna het weder met andere vaartuigen vertrok, om nimmer weder te keeren. Zondag morgen werd bij het aankomen van de mailboot Prinses Marie een passagier le klasse vermist. Hoogst waarschijnlijk is deze passagier, die den administrateur moet te ken- Den gegeven hebben, geen slaapplaats noodig te hebbeu, daar hij niet naar beneden zou gaan, des nachts over boord geraakt. Door den zwaren storm, die dezer dagen op de Engelsche en onze kusten heeft gewoed, hebben tal van zeerampen plaats gehad. Zoo is o. a. de Noorsche brik Forden kjoïd gezagvoerder Arff, met eene lading plan ken naar Dieppe bestemd, uit het Engelscbe kanaal met verlies der marszeilen op deze kust teruggeslagen en in de Roompot gestrand. De Zuid-Hollandsche reddingkotter, die ter adsistentie zich in de nabijheid der plaat onrust bevond, alwaar de Forden Jcjold aan den grond zat, geraakte mede door hel bre ken van zijn ankerketting aan den grond. Alle aangewende pogingen door de sleepboot Sliedrec/ii, onder bevel van den wakkeren van Beveren, tonnenlegger te Veere, om den kot ter van de plaat aftebrengen, bleven vruch teloos, zoo dat deze hoog op de plaat is blijven zitten. Voorts is nog op het Nieuwe Zand gestrand een uit zee binnenkomende en de Roompot binnen zeilende schooner aan welken wegens het stranden van den reddingkotter geen hulp kou verleend worden. üig Veere wordt aangaande die strandingen verder aan de M. Cl. gemeld De nadere bijzonderheden omtrent de brik Forden Kjöld komen hierop neder. Het schip is eergisteren door zware zeeën geheel onlzet en maakt 10 voet water, zoodat bet hoogst waarschijnlijk geheel ongeschikt gekeurd en gesloopt zal worden. De bemanning is aan boord van de reddingkotter, die eergisteren morgen ougeveer elf uren de plaats, waar de brik lag, naderde en zelve aan den grond bleef zitten. Gisteren morgen was het duidelijk te zien dat de kotter ook een eind verder de plaat opgeschoven was, zoodat liet te vreezen is dat van dit keurige schip der Reddingmaatschappij weinig of niets zal terecht komen. Onmiddel lijk na het bekend worden van de aanvrage om hulp zijn door den aldaar wonenden ton- 1 nenlegger M. j. van Beveren alle middelen aangewend om bijstand te verleenen, terwijl het personeel behoorende bij de schroefstoom boot Adriana Christinavan den heer F. Vol- ker te Dordrecht, het eerst bij het in gevaar zijnde schip geweest is en terstond alle pogin gen heeft aangewend om te redden wat moge lijk was. Zoodra het ongeval bekend was, waren aldaar alle handen gereed om te werken en iu een oogwenk was alles gereed. De red dingkotter kwam ongeveer ll/3 later bij de plaats van het onheil. In de eergisteren gehouden zitting van den raad der gemeente Hontenisse is met alge- meene stemmen besloten 1°. aan de aanvragers om vergunning voor een stoomtramweg tusschen Walzoorden en Hulst toe te zeggen den geldelijken steun der gemeente, doch het bedrag van dien steun eerst te bepalen, nadat meer gegevens bekend zullen zijn 2°. onder de nieuwe onderwijswet eene plaatselijke commissie van toezicht te behou den en de met 1 November a. s. aftredende commissie schriftelijk den dank van den raad te betuigen. MCt Met ingang van 1 November zal het rijks telegraafkantoor te Tholen open zijn op werkdagen van 8y2 uur voor- tot 2 uren na middags en van 5 tot Vn uur namiddags; op Zon- en feestdagen van 8 tot 10 uren voor- en van 12 tot 1 uur namiddags. Naar aanleiding van de onzekerheid, waarin men na het ongeluk van Zaterdag 23 October te IJmuiden verkeerd beeft ten aanzien van het lot der vermiste passagiers vnn de sleep boot Herculesis de vraag geopperd, waarom door den kapitein van de Amalia geene pogin gen in het werk gesteld zijn om aan de op dat stoomschip overgegane personen gelegenheid te verschaffen dat alsnog te verlaten. Naar de Haarl. Ct. mededeelt, blijkt uit de scheeps- verklaring, door deu kapt. van dat schip to Southampton afgelegd, dat hij na de botsing die tusschen de hoofden plaats had, niet ter stond stoppen kon, maar dit eerst heeft kun nen en mogen doen op een behoorlijken af stand van de kust. Dat hij toen werkelijk ge stopt heeft, len einde de bedoelde personen op de Hercules, die het stoomschip achterna gevaren was, te doen overgaan. De Hercules was evenwel spoedig teruggekeerd, naar het schijnt wegens de gewonden, die zij aan boord bad, waarop de Amalia haren weg vervolgd had. Onlangs is in den nieuwen waterweg van Rotterdam naar zee op kleine schaal een proef genomen met een egge lot verdieping van liet vaarwater. Naar de N. R. Ct. thans verneemt, heeft de waterstaat, aangemoedigd door den uitslag dezer proefneming, het voornemen, die op veel grooter schaal voort te zetten. Met den In Nov. zijn alle schepen te Amster dam weder begonnen „ijsgeld" te betalen, voor de opruiming van het ijs, dat zich in het Noordzeekanaal mocht vertoonen. De rechtbank te Heerenveen heeft gisteren den notaris De Haan te Wolvega veroordeeld tot 9 maanden celstraf en drie boeten van f 12.50, subsidiair één dag celstraf. Zondag heeft een marinier te Willemsoord twee zijner kameraden in de kazerne met een dolkmes verwond en is met moeite op de kamer in arrest genomen. Misbruik van ster ken drank schijnt oorzaak van dit ongeluk te wezen.

Vlissingse Courant | 1880 | | pagina 1