VLISSI \GS€HE COI RAM Co., i n e s lachines N\ 87. ^0 o\ yh V<{ 1 JAAR DAARVOOR, ELISG, alleen erkend als de ies, arm, met vergulden ing Co." dragen. TING. jes een ieder mogelijk oude en ondoelmatige V/V/M/////////////////, ANKBETUIGINGEN 'IJS, dat allon, dio nnn MAAGPIJN, KOORTS, 'AKTE, li REUMATIEK oi Hulp vindon donr. uurscnccswijze.1 ino dit £OïlllistrCGi'dG liouk zich 1.voorhanden in alle Book- EKSEL" van dit work wordt KltANCO gozondon door oek/iautlat te Rotterdam. 7777777ÏÏ77777777777777777777777/. EULEN, Bazar. irten met kettingsteek stiksteek 30- met zelfwerkende mlden, oliekannen en nderdeelen. „■•pen 7.15 10,55 10, to icujuiia 3.5 1 1,50 8.5 1 2,10 1,3 «OIM U 9,30 1,20 l,~ 1.35 1 3,15 5,20 6.— 1.36 2.5 ,1e aangeduide gedeelte V. 2e klas looped. 9.22 9.43 Donderdag 38 October 1880. I9d' Jaargan BUREAU NicnweutlljU wijk O No. 101. Advertentiën gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Woensdag en Zaterdag voormiddag 12 uren. De prijs van 1—-4 regels is 40 Cents. Voor eiken regel meer 10 Cents, UITGEVER; F« II SCHIEFER, te Vlissingen. Dit Blad verschijnt tweemaal per week, Donderdags en Zondag*. Abonnementsprijs per 3 maanden ƒ1,—, frauco per post 1,15 Afzonderlijke Nummers 10 Cents. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. EENIG AGENT VOOR FRANKRIJK: DE FIRMA G. L. DAlBE Co., TE PARIJS. &bou»ciincuteei voor België, Oiiitschlaud, Gugelaud cu Ernukrijk f 1.05 pei> 3 maaudeu. Binnenland. Vlissingen, 27 October. Jl. Zaterdag werd den lieer H. E. ICleiju- hens bij zijn aftreden als lid van den raad en het nederleggen zijner betrekking als wethou der door den burgemeester, den heer A. Smit, een diner aangeboden, waaraan door al dele den van den raad en enkele genoodigden werd deelgenomen. Bij die gelegenheid werd door den gastheer, den heer Kleijnhens een prach tig album, bevattende 34 lichtdruk teekenin- gen van Hugo Kaufman aangeboden, ter na gedachtenis aan het vriendschappelijk samen werken gedurende het tijdperk 1/7 1879— W/10 1880. Gisteren morgen werd door eene commissie uit de ambtenaren en het verdere personeel van bet loodswezen in het 6e district, aan den heer H. Engelsman Kleijnhens, bij ziju aftre den als inspecteur over voornoemd district, namens het geheele loodswezen, twee schilder stukken aangeboden, voorstellende loodsvaar- tuigen bij stil en woelig water, met het gezicht op Vlissingen. Beide kunststukken, welke den vervaardiger alle eer aandoen, giugen ver gezeld vau eon album, waarin de namen en kwaliteit der gevers voorkomen. Aan het hoofd der namen staat,/Aan den HoogEdel Ge- strengen Heer fl. Engelsman Kleijnhens, ka pitein ter zee,Ridder van den Nederlandschen Leeuw en van de Belgische Leopoldsorde, In specteur over liet loodswezen in het 6e district te Vlissingen, wordt bij het nederleggen van deszelfs betrekking op 1 November 1880 door de hierachter gaande personen uit achting als souvenir aangeboden twee zeegezichten, ver vaardigd door den kunstschilder J. F. Scliutz, te Middelburg." De heer L. van Br een, coinmissarisder lood sen voerde hierbij uit naam der gezamenlijke ambtenaren, alsmede van het geheele loods- personeel, matrozen en roeiers en van de be manning van het stoomschip de Schelde het woord, dat door den heer Kleijnhens naar waarde op eene indrukwekkende wijze werd beantwoord. De gezagvoerder van cZe Schelde, L. Avan Hoeke.dio de tolk wenschte te zijn van alle af wezigen, voornamelijk van hen, die door den dienst verhinderd waren tegenwoordig te zijn, betuigde namens hen allen den dank voor de welwillende en boscheiden behandeling,welke zij hadden mogen ondervinden gedurende den tyd,welken zij onder hem gediend hadden en drukte spr. daarbij den wensch uit dat bjj met zijne geheele familie eene welverdiende rust eldors zou mogen Bmnken. Hadden zij allen onder zijne wijze leiding geleerd, dat ieder in zijne betrekking nuttig zijn kon, en aanspraak kon maken op die achliug, welke hun thans in zoo'n ruime mate ten deel viel, zij hadden zich voorgenomen om op den door hem aangewezen weg voort te gaan, waardoor zeer zeker hun nieuwe chef gemakkelijker ziju veel omvattenden werk kring zon kunnen volbrengen, dan anders het geval zou kunnen zijn. Met 1 November wordt de 3e klerk M. M. Francis, thans klerk aan het station Goes der Mij. tot expl. v. staatsspoorwegen, geplaatst aan het inspectiebureau, hetwelk op dat tijd stip van Bergen op Zoom naar Middelburg wordt overgebracht, en zal de nieuwbenoemde surnumerair A. J. J. Le Sage ten Broek, van Ziorikzee, zijue functie aan het station Goes aanvaarden. "Verder zullen met hetzelfde tijdstip de sur- numnrairs H. "W. Le Lage ten Broek, van Zierikzee, N. L. P. Franchimont, van Nieu wer Amstel ea J. G. Driesen, van Seppe, werk zaam zijn respectievelijk te Bergen op Zoom, Vlissingen (stad) en Roosendaal. Ct.) In den omtrek van Kruiningen begint de meekrap-bouw weder te herleven. Eene ge heele lading meekrap, bestaande uit vier wa gens, werd dezer dagen per schuit door het kanaal van Zuid-Beveland en verder naar Co- lijnsplaat vervoerd om aldaar aau de meestoof verwerkt (e worden. Zelfs begint men hoop te koesteren dat de stoomstoof te Kruiningen, die reeds meermalen met afbraak bedreigd werd, nog weder met voordeel zal kunnen gaan werken. Er bestaat gelegenheid tot verzending der correspondentie naar Ned. Indië, door mid del van het stoonschip Hamptonwaarvan het vertrek uit Rotterdam op 30 Oet- a. s. is be paald. Behalve naar Batavia, wordt met deze ge legenheid mede een brievenmaal verzonden naar Padang. De brieven en verdere stnkken behooren op den dag van vertrek van het stoomschip, 's morgens vóór 9 uren te Rotterdam aange komen te zijn. Te Maastricht heeft zich iemand in hech tenis doen nemen door aan den burgemeester een brandbrief te schrijven en zich voor de som werkelijk aan te melden Met ingang van 27 dezer zal het Rijkstele graaf kantoor te Walsoorde op werkdagen ge opend zijn van 8 ure voor- tot 12x/2 namid dags en van lx/<? tot 4 en 6 tot 7 ure nam. De diensttijd op Zon-en feestdagen blijft onver anderd. De prinses van Wied, dochter van Z. K. H, prins Frederik der Nederlanden, is Zon dag ochtend te Neuwied voorspoedig beval len van eene dochter. Te Jutfaas bij Utrecht had dezer dage een verkoopiüg van curiositeiten en antiquiteiten plaats. Ten bewijze van de groote waarde dezer collectie zij vermeld, dat een Saksisch tafelservies den buifengewonen prijs opbracht van i 4000. Een prachtig Fransch porseleinen (Sèvres) dejeuner, bestaande uit 5 stuks, een landschap voorstellende, dat op de verkoo piüg voor f 120 werd toegewezen, werd later onder de kooplieden voor f 1800 verkocht. Onder alle voorbehoud deelt het Handels Had het gerucht mede, dat de gouverneur-ge neraal van Ned.-Indië, de heer van Lansberge, met nadruk het verlangen zou hebben te ken nen gegeven om van zijn hoog ambt te wor den ontheven en ten spoedigste naar Europa te vertrekken. Als zijn opvolger zou dan sprake zijn van den vorigen minister van marine jlir. Wichers, die zich thans reeds als divisie-kommandantin Indië bevindt. Vrijdag-ochtend had op de Maas bij Schie dam een aanvaring plaats tusschen de van Kronstadkomende stoomboot Dunstunborough en de van Rotterdam vertrokken stoomboot Le Creuzotwaardoor laatstgenoemde aan stuurboordzijde tot op twee voet van de kiel werd doorgesneden. De Dunstanlorovgh leed belangrijke schade aan het voorschip. Beide werden, om zinken te voorkomen, op den zuidwal aan den grond gezet. De Dunstanborougli is, na een gedeelte der lading gelost te hebben, met behulp van een paar sleephooten vlot gekomen en Zaterdag namiddag naar Rotterdam opgestoomd. Een jongentje liep dezer dagen op den Dam te Amsterdam voor het paleisdaar sprak hem een juffrouw aan, die hem verzocht om voor haar een bankbiljet van f 40 te wisselen bij den kruidenier in de Molsteeg f 2 zou hij voor belooning ontvangen. De jongen, braaf in zijn schik over zoo'n buitenkansje, gaat naar den aangewezen kruidenierdaar wordt hem het geld natuurlijk geweigerd en, onder vraagd, vertelt hy.dat de on bekende juffrouw, die hem met die taak belast had, op den Dam wachtte. Der politie wordt er kennis van ge geven en de jongen bleek waarheid gespro- keu te hebben de juffrouw stond te wachten en werd gearresteerd. Zij bekende dat zij uit geldgebrek zoo gehandeld had, omdat zij als naaister te weinig verdiende om in haar on derhoud te kunnen voorzien. Een andere vrouw kocht in een tapperij een sigarenbon van f 60 voor 10 cents en meende dat een groentevrouw dom genoeg zqu wezen, haar daarvoor f 60 uit te keeren. Zij bedroog zich ook zij geraakte in handen der politie. De beide vrouwen, die door deze ellendige industrie oneerlijk geworden zjju, worden bei den naar de gevangenis gebracht. (G. F. N.) De minister van financiën maakt bekend» dat het saldo van 's rijks schatkist bij de Ned- bank, op 23 dezer, en de som der betaalmid delen op dat tijdstip by de betaalmeesters aan wezig, te zamen een bedrag uitmaakten van f 26.692.965.09x/a, Zaterdag namiddag is de reede van IJmuiden getuige geweest van een ongeluk, waarvan eerst beden do omvang met zekerheid valt na to gaan. Aan het Handelsblad schryft men daar over het volgende Ongeveer 50 studenten deden aan boord van het stoomschip Groningenmet muziek, uitge- loide aan eenige naar Indië vertrekkende yrien den-, zij brachten hun voor de sluizen, (waar uo Amalia binnen lag) een aubade", heerlijk klon- keu de stemmen der jonge mannen bij dit afscheid Daarna stapten ze over op de Herculesdie mot het gezelschap en oenigo andere belangstellenden de Amalia achteraanvoor. Door eene of andere nog onopgehelderde nood- lottigen gebeurtenis kwam, nabij de pieren, de sleepboot in aanraking met de mailboot, zób, dat de Hercules sterk helde en op de brug een ophooping van menschon ontstond. Wat toen gebeurde, weet niemand met juistheid te zeggen het duurde één seconde, en in dit oogenblik waren sommigen op de Amalia overgesprongen anderen tusschen de beide booten gevallen en een jonkman op do Hercules zelfs dood. Hoe dit alles is toegegaan, werd slechtB ten halve gozifln of niet gezien. De jongelui, die in het water lagen en door de raderen van de boot of in den val gewond waren, werden door de vletterlieden, in dienst by de Amalia, gered. God geve dat zo allen ge red zijn I Mon verhaalt aldaar dat twoe der jongelui beenbreuken hebben bekomen en dat nog 12 der studenten worden vermist. Er zijn echter volgens ooggetuige velen overgesprongen

Vlissingse Courant | 1880 | | pagina 1