VLISSI\<;SCI1Ë N». 83. Donderdag 14 October 1880, I8de Jaargang. Aanbesteding STEENKOLEN. ZATERDAG DEN 16 OCTOBER 1880, Steenkolen BUREAU NleuwendSjk wijk O No. 101. Advertentiën gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk ffv-, Woensdag en Zaterdag voormiddag 12 uren, De prijs van 1—4 regels is 40 Gents. Voor eiken regel 'meer 10 Cents. UITGEVER; F. Q, SCHIIFEK. te Vlissingen. Dit Blad verschijnt tweemaal per week, Donderdags en Zondags. Abonnementsprijs per 3 maanden ƒ1,franco per poit 1,15. Afzonderlijke Nummers 10 Cents, kien abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. EENIG AGENT VOOR FRANK RIJK: DE FIRMA G. L. DAI BE Co., TE PARIJS. Abonnementen voor (België, Uiiitscüilnixl, Engeland en Frankrijk f 1.65 pci» 3 maanden. Gevonden en aan liet bureau van politie gedeponeerd een PARAPLU IE en een bos SLEUTELS. VAK De BURGEMEESTER EN WET HOUDERS van Vlissingen zullen op des namiddags te 2 uren, ten raad- huize in het openbaar aanbesteden de levering van ten dienste der verschillende ge- meente-administratiën enz. te Vlis singen,gedurende den winter 1880/81. De voorwaarden van aanbesteding zijn op de secretarie voor een ieder ter inzage nedergelegd. Vlissingen, 12 October 1880. De burgem. en weth. voornoemd, A. SMIT. De Secretaris, P. FORBES WELS. Binnenland. Vlissingen, 13 October. In de afgeloopen week is te Capellle bij eenen landbouwer verschillende voorwerpen van waarde en kleedingstukken ontvreemd en wel door een zoogenaamde» vriend, die de gastvrijheid van gemelden landbouwer ge noot, De meeste dier voorwerpen zijn alhier door de politie bij eenige ingezeteaen in be slag genomen, als zijnde door den vriend aan hen verkocht geworden, Een einde met de ont- vangene gelden verder zijne reis te kunnen vervolgen 't spreekwoord alweder bevestigd wvan de vrienden moetje het hebben," De heer J. L. Grüber, te Utrecht, heeft zich tot den gemeenteraad van Middelburg gewend, met verzoek om den termijn van 31 December, waarop bepaald was dat met de werkzaamheden voor den aanlog van den stoomtram naar Vlissingen een begin moest zijn gemaakt, te willen verlengen tot den len April 1881. In de openbare zitting van strafzaken van het kantongerecht te Middelburg, dato 12 October 1880, zijn de navolgende vonnissen gewezen C. J. IJ., wegens het als tapster niet bran den van een licht boven de voornaamste deur barer woning, veroordeeld in eene geldboete van één gulden of een dag gevangenisstraf; M. A. F., het werpen van beer in een riool, onlslagen van rechtsvervolging; W. D. M„ het laten loopen van water over de openbare straat, veroordeeld in eene boete van driegul den of een dag gevangenisstraf; W.L., L. V., en E. S., wegens het ledigen van secreet- bakken op eeri verboden uur, ieder in eene boete van een gulden of een dag gevangenis straf C. W., V. A., wegens het uitkloppen van een vloerkleed op een verboden plaats, in eene boete van drie gulden of een dag ge vangenisstraf G. W., wegens bet als voer man niet bestendig blijven by zijn paard, in eene boete vun drie gulden of een dag gevan genisstraf; A. F-, en Tb, S., wegens het ma ken van nachtgeruchten ieder in een boete van f 5,50 of een dag gevangenisstraf; A. W. S., C. v., J. M. H., J. F. B. en C. J. S. B., wegens het maken van nachtgeruchten, ieder in een boete van zeven gnlden of twee dagen gevangenisstraf; F. B., P. M. en I. N. wegens het klimmen op een wagen, buiten noodzaak, ieder in een boete van één gulden of een dag gevangenisstraf. Bovengenoemde veroordeelden allen te Vlissingen woonachtig, werden mede verve ren in de kosten der procedure. Akte-examens in zeeland. Akte als hulp onderwijzeres. Geëxamineerd 11, toegelaten 10, de dames P. E. Bourdrez en C. J. Dam me te Middelburg, C, J. vau de Plassohe, J. B. van de Plassche en G. A. C. J. Vorsterman vanOijen (e Aardenburg, A. Duvekot l eGoes, A. Duyser, te St. Annaland, II. A. Gelder blom te Poortvliet, A. J. Guillaume te Vlis singen en M. P. Mazure te G roede. Voor onderwijzer in de wiskunde werden geëxamineerd 4 en toegelaten 2 candidaten, t. w. de heeren A. Minderhout te Vrouwe polder en G. van de Pntlete Oost en West- Souburg. Voor onderwijzeres in de Fransche taal werden 4 candidate» geëxamineerd, waarvan er 3 werden toegelaten, de dames, A. M. van Paffelen, CW. U. Sibmacher Zij nen en E.M.F. van den Sande, allen te Mid delburg. Onderwijzers teekenen. Geëxamineerd 9, toegelaten 5, de heeren M. van Bioekhuysen' J. van Ek Az., A. Neter, allen te Middelburg, L. van Oeveren te Colijnsplaat en P. Visser te Middelburg. Onderwijzers Fransch. Geëxamineerd 4, toegelaten 3, de heeren P. Adriuansche te Koudekerke, F. Augustijn te Middelburg en D. J. van Oijen te Vlissingen. Onderwijzer lanwbouwkunde. Geëxami neerd en toegelaten de heer J. Markusse te Middelburg. Voor de akte als onderwijzeres in de vrou welijke handwerken werden geëxamineerd 16 ëii toegelaten 14 dame9, te weten: mej.A. Duvekot te Goes (Nuttige)C. van Dijlce te Zonnemaire (N.)K. Geleijnse te Zierikzee (N.)A. J". Guillaume te Vlissingen (Fraaie); E. F. Head te Vlissingen (N. en F-.)P. IIoo- gen boom te Middelburg (N. en F.) A. Huls hof te Middelburg (N.)C. L. Kaboord le Sluis (N.); J. P. de Lathouder te Zierikzee (N.)W. Lenselink te Middelburg (N. en F.)M. P. Mazure te Groede (N. en F.)H, J. van Steenderen te Vlissingen (N W. Wegeling te Oostburg, (F.) en M. L. Wil- lemse te Middelburg (N. en F.) De beer J. Kleinmau,.ontvanger der belas tingen -te Hansweert, heeft den löen dezer den dag gevierd waarop hy véér 50 jaren, ten gevolge der oproepiug van koning Willem I, vrijwillig op eigen kosten en zonder soldij, bij het 2e bataljon jagers dienst nam. Hy was toen surnumerair te Middelburg en had kort te voren een plaatsvervanger voor de militie moeten bekostigen,'dewijl hij een dienstplichtig nommer had getrokken. IJy nam deel aan den tiendaagsclien veldtocht en kreeg den 12n Augustus 1831 bij Leuven een kogel in bet rechterbeen. De 10e October mocht dus met recht door hem als een gewichtige dag herdacht worden. Met het binnenhalen van haver en boonen, is de oogst te Bergen-op-Zooni geëindigd. De opbrengst is over het algemeen gunstig. De veelvuldige regens zijn oorzaak dat het vee vroeg gestald moet wordende hooi schuren zijn echter goed gevuld, en de ge zondheidstoestand van den veestapel laat niets te wenschen over. De qualiteit van aavdappelen is mëer dan voldoende; de prij zen, die aanvankelijk f 2 40 h. 2.80 bedroe gen, zijn nu gestegen tot f 3.25 per heet. derkuidsche bank, op 9 dezer, en de som der betaalmiddelen op dat tijdstip bij de betaal meesters aanwezig, le zamen een bedrag uit maakten van f 23.257.844.46. De minister van financiën maakt bekend, dat het saldo van 's rijks schatkist bij de Ne- In bet Fenl. W'blleest men Na de afschaffing der doodstjaf is eigenlijk geen mënsch zijns levens meer zeker. 't Is waar, absoluut zeker kan men nooit wezen. Seucca zegt te regtQuisquis vitam saam contemsittuae dominus est, d. w. z. „Ieder die zijn eigen leven versmaadt, is mees ter van let Uwe". Nu zijn er gelukkig slechts weinig menschen, die hun leven versmadeD, en deze schaarschte geeft een zekere male van veiligheid. Wel te verstaan, zoolaDg de doodstraf be staat. Maar is de doodstraf eenmaal afgeschaft, dan heet het: Ieder die eijn vrijheid ver- smaadt, is meester van Uw leven". Nu zijn er meer menschen, die hun vrij heid, dan die hun leven op het spel zetten. Dus is da veiligheid verminderd. Dit is niet weg te cijferen. Maar bovendien staan partijen niet meer gelijk. De heeren moordenaars wagen slechts hun vrijheid en de slachtoffers verliezen hun leven. Daar is iets strijdigs in, dat een misda diger van beter conditie zij dan ieder ander. De gemeente Valkenswaard blijft voortdu- rend haar oorspronkelyken naam kenmerken. Behalve dat de heer A. Mollen, oud ko ninklijk valkenier, uit Engeland werd aange zocht om een bepaald getal valken en havik ken te vangen, ontving hij eergisteren ook een schrijven uit Frankrijk om eenige valken en waarin tevens eenige inlichtingen omtrent de valkenjacht weiden gevraagd. Het schijnt, dat deze overoude liefhebberij ook in Frankrijk weder begint te herleven. Om deze vogels te vangen is reeds een ton- hub gemaakt in de nabijheid van do abdij Achel en een onder de gemeente Cromvoirt by 's Bosch. Z. M. heeft den officier van gez. Ie k 1. bij de zeemacht J. J. Dekkers, op zijn verzoek ter zake van in en door de dienst ontstane lichaamsgebreken, op pensioen gesteld, onder toekenning van een jaarlrksch pensioen van f 1400 en een verliooging van dat pens. ter somma van f 1125 's janrs voor werkelijk verblijf in militairen dienst in 's rijks over- zeescbe bezittingen en koloniën en tusschen de keetkringen.

Vlissingse Courant | 1880 | | pagina 1