VLISSMGSCHE COIMNÏ Zondag 5 September s880. I8'le Jaargang. GEMEENTEBESTUUR. Binnenland. N°. 72. BUREAU Nicnwcndijk wijk II No. 101. Advertentie» gelieve me.i aan de» Uitgever i» te zenden uiterlijk Woensdag en Zaterdag voormiddag 12 ure» De prijs van 14 regels is 40 Cents. Voor eiken regel meer 10 Cents. UITGEVER; F. n. SCfilFFER, te Vlisslilgcn. Dit Blad verschijnt tweemaal per week, Donderdags en Zondag?. Abonnementsprijs per 3 maanden ƒ1,fiauco per post 1,15 Afzonderlijke Nummers 10 Cents. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. EENIG AGENT VOOR FRANKRIJK: DE FIRMA G. L. DADBE Co., TE FRANKFORT. Abouiicincutcii voor België, Diiiiscliland, Eugcland eit Frankrijk f 1.65 per 3 maanden. No. 74. PATENTEN. Verkrijgbaar stelling van patenten over Tiet ie kwartaal dienstjaar 1880/81 De bnrgemeester en wethouders van Vlis- singen, maken bekend dat de patenten over het le kwartaal van het dienstjaar 1880/81 verkrijgbaar zijn ge steld ter gemeente-secretarie waar zij kunnen worden afgehaald ran den 4 September tot en met dën 29 Sept. a. s. van des morgens 10 tot des namiddags 3 uren de Zondagen uit- dat de patenten die niet binnen dien tijd zijn afgehaald, overeenkomstig de bepalingen der wet, aan de huizen van de belanghebben den zullen worden afgegeven, door den deur waarder der directe belastiugen, tegen vol doening van het daarvoor verschuldigde worden de belanghebbenden tevens herin nerd, dat zij, die desgevraagd, hun patent niet kunnen vertoonen, zich blootstellen aan de boete, bij de wet bedreigd. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 4 September 1880. De burgemeester en wethouders voornoemd, KLEIJNHENS, L. B. De Secretaris. P. EORBES WELS. Vlissingon, 4 September. De bevalling van H. M. de koningin heeft menig dichterlijk vuur ontvonkt. O. a. la zen wij Weer tooit zich dc oude stam met frisch cn jeugdig lover, Weer prijkt een versche bloem aan de ced'len vorsteutak, Dio leeft en vruchtbaar blijft, den feilen grafstorm over, Welke in tien jaren tijds zoo forsche twijgen brak. Lang leev' 't Oranjehuis 1 die wenseh van Neerlnnds zonen Rijst met vernieuwde hoop hun dahkb're harten uit Ea mengt een smeekbedo in haar luide juhcltoonen: God spare 't vorstelijk paai' en de ecdle koningspruit 1 z. (Beets) schonk de volgende ontboezeming van zijn dichterlijken geest aan het Utr. D. van Woensdag Laat Oost en West de blijraaar hooren, Die Kroon en Volk vervult met vreugd Dbn Koning is een Kind geboren. Een Dochter, die Zijn hakt verheugt. Weea welkom, welkom, Koningskind Vóór uw geboorte reeds bemind. God doe Ziju zegen nederdalen Op 't wiegje waar ge in Bewake uw sluimrend ademhalen Eu 't blosjen op uw jong geziiht Bloei, groei voorspoedig, Vorstenloot Elk wenscht u schoon te zien en groot. Met dankbren lach op 't vriendlijk wezen, Hou straks, naar aller wensch en hoop Gezond van 't kraambed opgerezen. Een lieve Moeder u ten doop I Gelijk Haar, druk, o Koningsspruit, Naar lijf en ziel Haar wezen uit Voor de tentoonstelling „Eloralia1' zijn van de 1062 afgegeven planten 751 ingezonden, bovendien 237 sierplanten. Moge eene zeer trouwe opkomst onder Ylissing's burgerij, hetzij morgen van 122, of van 61J191/,, hetzij Maandag van G1/^81/.. het beste be wijs leveren, dat het kweeken van bloemen ook als middel tot beschaving onder ons op hoogen prijs wordt geschat. Z. M. heeft met ingang van heden aan den heer mr. J. H. de Laat de Kanter, op zijn ver zoek, eervol ontslag verleend als schoolopz. in het 4e schooldistrict van Zeeland, en lot schoolopz. in dat district benoemd den heer C. de Witt Hamer te Goes. By kon. besluit van 27 Aug. 11. wordt toe gelaten, dat bij verzending met de post, tegen het voor drukwerken vastgestelde, port, van gedrukte naam- of zoogenaamde visitekaartjes, de reden der toezending door eeu op die kaartjes geschreven woord, als gelukwen- sching, rouwbeklag, dankbetuiging, en der gelijke, of door ODkele letters, wordt vermeld. Van 28 Augustus tot 4 September zijn alhier uit Queenborough aangekomen 944, en daarheen vertrokken 1037 reizigers. De heer D. G. ICröber jr. (firma: de Ge broeders Abrahams) te Middelburg, beeft een nieuw model briefomslag vervaardigd, dat het voordeel oplevert van, gesloten zijnde, noch door vocht, waterdamp, warmte of andere middelen geopend te kunnen worden, zonder duidelijk zichtbare sporen van beschadiging achter te laten. Naar wij vernemen zal de heer Ivröber, alvorens deze omslagen in de handel te bren gen, aan eenige hoofden van handelshuizen gelegenheid geven, de deugdzaamheid van zijne uilvinding te onderzoeken. MCt.) Te Middelburg heeft het kiescollegie ter vervulling der vacature, ontstaau door het vertrek van ds. Roozemeijer naar Arnhem, het volgend viertal van predikanten samen gesteld: dd. J. Riemens, th. dr., te Drieber gen; C. B. Oorthuys, to Woudrichem; D. C. Thijm, th. dr., te Makkum en B J. Swaan, te Gouda. Wij lezen in do Goesc/ie Ct. Men zij in deze dagen vooral voorzichtig. Van geachte zijde meldt men ons, dat ook hier thans bons voor sigaren in den bedriege- lijk nagemaakten vorm van bankbiljetten van f 40, f 60 en f 100 in omloop zijn. Het is dus zaak om bij het aannemen van bankbil jetten goed uit de oogen te zien. Weldra kan by de tweede kamer een voor stel tot verlaging der rechten op het kanaal van Neuzen verwacht worden. Aangaande het wetsontwerp tot vervoer van postpakketten, dat, zooals wij reeds mee deelden, bij den raad van state in behandeling is, vernemen wij nader, dat het plan bestaa den prijs voor pakjes van hoogstens 5 kilo zwaarder zullen er niet aangenomen wor den vast te stellen op 25 ct-, voor pakjes van hoogstens 3 kilo op 15 en voor pakjes van hoogstens kilo op 10 ct. Zooals men weet, is er zelfs sprake van, dat het vervoer van postpakketten ook door internationale re geling bevorderd zal worden. Vad De St.- Ct. (no. 208) bevat een uittreksel uit de statistiek van het gevangeniswezen over 1879, Gedurende dat jaar zijn in dc ge vangenissen bij afwisseling 51,210 gevange nen aanwezig geweest, tegen 49,963 gedu rende 1878. De volgende officieren van gez. le.kl. by de zeemacht worden overgeplaatst of op non- act. gesteld als achter hun naam aangegeven M. C. Buyze, vau het art,-instr.-schip Eet Looop het schroefstoomschip Leeuzoar- den11 September a. s. C. J. van Stockum, van het schroefst. Zeeu warden, op het art.-instr.-schip Het Loo idem. W. T. Claus van de rolopleidinschip Admi raal van Wassenaer en gedet. aan boord van de instr.-brik Castor, naar het hosp. der marine te Willemsoord, idem W. Littel, van het schroefstoomschip van Galenop non-act., 15 Sept. 1880; J. J. Dekkers, van de rol wachtschip te Hellevoetsluis en gedetacheerd aan boord van de stoomkanonneerboot Hydraop het schroefstoomschip van Galen16 September 1880. By de maatschappij tot exploitatie van staatsspoorwegen zijn benoemd tol stations chef te Zwaluwe W. E. van Amstel, thans stationchef te Woenadrecht; te Woensdrecht W- D. EnthoVen, thans tweede klerk te Dordrecht; teJtfuenen-TongelreD. Schuitema, thans tweede klerk te Groningen. De nieuwe muntbilletten van f 10 zijn thans in omloop. Zo dragen nog de handtee- kening van den minister Gleichman. liet uiterlijk is zeer bevredigend; de rand aan de voorzijde, ofschoon van boven wel wat breed en zwaar, is smaakvol bewerkt. Ook de toon: een bruine rand oplichtblauwen ondergrond, is behngelijk rustig- De achterzijde is een doorwerkt stuk, met de bekende strafbepa ling in gewonen en averechtschen druk. Boven den ingang der groote zaal van het Instituut te Willemsoord zal binnen weinige dagen het gedenkteeken voor prins Hendrik worden onthuld. Het marmeren borstbeeld van den prins in halfverheven arbeid prykt in ovale lijst en wordt omgeven door de zin nebeelden van kryg en zeevaart, omvlochten met laurieten-en eikenbladeren. Het geheel vult een halfcirkelboog, met omschrift //Hulde aan onzen admiraal prins Hendrik der Nederlanden*', en doet zoowel den ont werper den heer E. Colinet, als uitvoerdster, de Q«e^'«ws-school te Amsterdam aller eer aan. (Ttjd.) De heeren Eugene Godard en Pierre Crom- melin hadden aangekondigd, dat zij eergis- teren-avond 10 ure met hun luchtballon la Comète zouden opstijgen uit den tuin van het Paleis voor Volksvlijt, om by nacht een lucht reis te maken. Lokt het oplaten van eeu ballon altijd een massa toeschouwers, het is niet te verwonderen dat dit zelfde schouw spel by avond en, zooals beloofd was, verlicht door bengaalsch vuur, de geheele stad in rep en roer moest brengen. Reeds een uur voor het bepaalde tijdstip stroomde het volk van alle kanten naar het volkspaleis. Behal ve de duizenden, die daarbinnen gingen, pos teerden allen zich zooveel mogelijk in don omtrek, op de punten, waar men meende la Comète wel te zullen zien. De tramwagens en omnibussen op den Dam werden letterlijk bestormd en schenen buitengewone conces» sie te hebben om zooveel personen te vervoe ren, als maar op* en in te pakken waren- De conducteurs konden er niets tegen doen en de politie evenmin. Van hard rijden was na. tuurlijk geen sprake.

Vlissingse Courant | 1880 | | pagina 1