VLISSINGSGHÜ (MK4\T IV0. 70. Zondag 30 Augustus (880, IS** Jaargang. GEMEEHTE-BESTPIIR. BUKEAU Nicnwcndljk wijk D A'o. 101. Advertentiën gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Woensdag en Zaterdag voormiddag 12 uren. De prijs van 14 regels is 40 Cents. Voor eiken regel meer 10 Cents. UITGEVER; F. n SCniFFER, te Vlisslngen. Dit Blad verschijnt tweemaal per week, Donderdags en Zondags. Abonnementsprijs per 3 maanden ƒ1,—, franco per po9t 1,15. Afzonderlijke Nummers 10 Cents. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. EENIG AGENT VOOR FRANKRIJK: DE FIRMA G. L. DAUBE Co., TE FRANKFORT. Abonnementen voor Rclglc, lluitsclilniid, Engeland cit Frankrijk f 1.65 per 3 maanden. No. 71. PERSONELE BELASTING. Afkondiging kohier personele belasting no. 3 dienst1880/81. De burgemeester van Vlissingen nnakt bekend dal cp lieden bij hem ontvangen en aan den rijks-ontvanger is gezonden, het execu toir verklaarde kohier wegens do personele belasting, no. 3, dienst 1880/81 de daarop voorkomende belastingschuldi gen worden uitgenoodigd, om hunne aansla gen op den bepaalden tijd aan te zuiveren, ook ter voorkoming van vervolgingen en herinnert dat de bezwaarschriften binnen drie maan den na heden behooren te worden ingediend, terwijl de aangiften ter bekoming van ont heffing in geval van verhuizingop grond van a,it. 27 2, der personele wet, moeten wor den gedaan bij deu rijks-ontvanger, binnen tine maand, volgende op die, waarin het per ceel is ontruimd. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 26 Aug. 1880. De burgemeester voornoemd, KLEIJNHENS, L. B. Binnenland. Vlissingen, 28 Augustus. Men verzoekt ons mede te deelen, dat het aantal inteekenaars op de lijst voor het con cert van de liedertafel VOrpheon van Brussel, in het Schuttershof te Middelburg, op Zondag avond, niet voldoende is om na afloop een extra-barge te laten varen. Daar Het concert om 8 uren, en niet, zooals gemeld werd, om half acht een aanvang naemt kan men per trein van 7,25 gemakkelijk vóór den aanvang het Schuttershof bereiken om per trein van 10 uren terug te komen. Door de politie is alhier eenige dagen gele den aangehouden zekere C. S., verdacht van diefstal van koper, ten nadeele van de kon. maatschappij Schelde" alhier. Yan 21 tot 28 Augustus zijn alhier uit Queenborough aangekomen 900 en daarheen vertrokken 1012 reizigers. Men schrijft uit Zutphen Moeijelijk zou men, de hitte des daags ge- Voelende, kunnen gelooven, dat het 's nachts vriesten toch is het zoo. De geheele weel door is het verschil in temperatuur tusschen 's morgeus 3 eD 's middags 2 uren zoo groot geweest, als wellicht in 25 jaren niet is voor gekomen om dezen tijd van den zomer. Teêre planten eiscben reeds beschut ting van som mige harer hebben de bladen geleden, vooral als zij 's avonds begoten zijn geworden. In bet Rott. Nbl. wordt door een spoor wegbeambte een hartig woordje gezegd over het //fooianstel" bij de spoorwegen. Hij wijst er de fooiengevers op, dat het kwartje, waarvoor zij zich een afzonderlijke plaats we ten te verwerven, de oorzaak is d.it anderen, die geen extra kunnen of willen geven, met hun tienen in de coupe zitten, terwijl lip me de de aaudacht vestigt op het feit dat de man, die het fooitje aanneemt» zich schuldig maakt aan plichtverzuim. De divecliëu verbieden het aannemen van fooien, waardoor bevoor rechting van personen plaats vindt, en straf fen den man die er zich aan schuldig maakt. De schrijver besluit met de volgende op merkingen //Bij enkele spoorwegmaatschap pen is het reeds zoo langzamerhand gewoonte geworden, dat de conducteurs fooien krijgen, zij beginnen er op te rekenen en de gelegen heid te zoeken om zg. wat extra's te verdie nen. Bedekt openen zij den reiziger somtijds reeds het vooruitzicht op gemak, onder de stilzwijgende voorwaarde dat er wat voor hen overschiet. Ja, lang zal het niet meer duren of zij zullen bij het toesteken van de geopende hand het verzoek voegen //een kwartje as jeblief". //Is die toestand houdbaar 't Is een kwaad dat bij alle spoorwegen, natuurlijk bij den eenen in meerdere mate dan bij den an dereu bestaat, en wel nimmer zal zijn uit te roeien, tenzij het publiek zelf het verkeerde er van iuzie en liet personeel niet in verzoe king leide. Teu slotte nog éón opmerking en wel deze dut het fooienstelsel een ander en nog grooter kwaad uitlokt, nl. het misbruik ma ken van sterken drank. Het spreekwoord zoo gewonnen, zoo geronnen" is liier wel toepasselijk". Do spoorweglijn WinterswijkBocholt is Woensdag voor het verkeer geopend. Offi cieel was dit nog niet aangekondigd on plaatskaartjes waren dan ook nog niet aan wezig. Toch maakten reeds tal van passagiers ook uit Duitscliland, van de lijn gebruik. De exploitatie geschiedt door da Bergisch-Mür- kische Ehenbahn- Geselhchaft. De minister van binnenlandsche zaken brengt ter algemeene kennis, dat, met wijzi ging zijner beschikking van 5 Aug., in de maand December e. k. gelegenheid zal worden gegeven tot het afleggen van de practische examens van apotheker, vermeld in art. 11 der wet van 25 December 1878 (Stbl. no. 222). Dag en plaats dier examens zullen nader worden bekend gemaakt. Zij, die tot do examens wenschen te worden toegelaten, moeten daarvau vóór 30 Novem ber e. k. schriftelijk opgave doen aan den voorzitter der commissie van examen, den hoogleeraar dr. J. W, Gunning, te Amster dam, met overlegging van het getuigschrift waaruit blijkt, dat het theoretisch apothe kers-examen met goed gevolg door hen is afgelegd, of dat zij aan eene Nederlandsclie universiteit den graad van doctor in de art- senijbereidkunde hebben verkregen, of lot de promotie in dit vak zijn toegelaten, alsmede van eene verklaring van een hier te lande bevoegd apotheker, dat zij gedurende mins tens twee jaren de uitoefening der artsenij- bereidkunst onder de leiding van zulk een bevoegde gevolgd hebben. Met volgend regeeringstelegram is uit Atjeb ontvangen: z/Op een militaire promenade nabij Sama- langan zijn onze troepen onverwachts door gewapende Atjehnezen aangevallen, eenige minderen werden gedood of gewond; de gou verneur zou tot bestraffing van dit verraad per Sóerabaija naar Samalangan zenden vier compagniën infanterie, een halve batterij artillerie, ambulance, intendance, enz., een en ander onder bevel van majoor Schmilau. In verband met deze gebeurtenis zal het ver trek van generaal van der Heydon naar Batavia waarschijnlijk eenige dagen uitgesteld worden. //Blijkens een van de gouvernements-com- missarissen voor de organisatie van het gewest Atjeli en onderhoorigheden ontvangen bericht kan de hun opgedragen taak als geëindigd worden beschouwd." Naar de Stichtsche courant verneemt, zou onder Soest een bakkersknecht, die een hond, voor zijn voertuig gespannen, mishandelde, van een voorbijganger, dien dit mishaagde, een klap gekregen hebben, tengevolge waar van hij onmiddellijk een lijk was. Aan de kweekschool voor zeevaart te Lei den werden deze week 32 jongens gekeurd, van welke 22 goed- en 10 afgekeurd werden. A. de H., wonende te Zaamslag en G. R., wonende te Delfshaven, die beiden eergister ter zake van brandstichting voor het Hof te recht stonden, ontvingen eveneens hun von nis de eerste werd vrijgesproken omdat zijn schuld niet wettig was bewezen, de tweede kreeg 3 jaar corr. gevangenisstraf. Volgens het Utrechlsch Dagblad is aan de militairen verboden, in groot tenue te rooken. En borreltjes te drinken óók? Voor de kamer van vacantie van het ge rechtshof te 's Gravenhage stond eergisteren terecht de 19 jarige boerenknecht A. de H., wonende te Zaamslag, die op verschillende tijden en plaatsen een zeer omstandige beken tenis heeft afgelegd van in deu nacht van 7 op 8 Maart jl. brand te hebben gesticht in een groote schuur, op de hofstede door zijn broeder Mattheus gepacht, bij wien hij als knecht in dienst was. Hij had zich daartoe door zijn broeder laten overhalen. Tengevol ge der door besch. herhaaldelijk bekende han deling werd de bedoelde schuur met vee, ge reedschappen, gedorschtenongedorscht graan en meerdere veldvruchten een prooi der vlammen, hetgeen voor f11,075 was geassu reerd. Zoolang beschuldigde in afzondering was opgesloten, hield hij een volledige beken tenis vol, maar na zijne gemeenschappelijke opsluiting trachtte hij er zich van af te maken door te zeggen ik kan mij niets herinneren, ik ben onschuldig. Die houding hield hij ook vol op 's hofs terechtzitting. Desniettegen staande was de proc.-gen. jhr. mr. Van den Bergh van oordeel dat de bekentenisjmoest be houden blijven De proc.-gen. geloofde echter niet dat door den biand mensclienlevens wa ren in gevaar gebracht, en requireerde ten slotte de veroordeeling van besch. tot 5 jaren tuchthuisstraf. De verdediger, mr. Francis jr. oordeeldejniet bewezen dat zijn cliënt zich aan het misdrijf had schuldig gemaakt, en conclu deerde tot vrijspraak. Dat de boerebeslagen in den laatsten tijd eene gevoelige waardevermindering hebben ondergaan, bleek in de vorige week bij den verkoop eener hofstede met aanhoorigheden in de gemeente Axel. Ruim 25 hectaren groot. In den jare 1875 voorf 1000 a f 1100 per oud gemet aangekocht, was nu de op brengst nog minder dan de helft, slechts f 500 per oud gemet.

Vlissingse Courant | 1880 | | pagina 1