VLISS N°. 04. Zondag 8 Augustus 1880. 18^. Jaargang. T-MAATSCHAPPij !LAND oor Personen en Guti CUSSCHEN uien vla Qiieeii|)0r igcn: des avonds 9,15 uit Londen: 8.40 uur. 8.38 y des avondi 8.35 y I 5ARGEDIENST 3TTRG en VLISSINQ henliggende plaatsen. 5 E L IJ K S U E o. 's morg, 8.15, 9.15 1.—, 3.30, 7.—. en. 's morg. 8.U. 2.30, 5.—, 8.—. igs van Middelburg EN FEESTDAGEN. »rg. 6.15, 9.15, 11.30 30, 5.30, 7, 8.30. rg. 8, 11's rnidd. 1,30. 2 Ji 7, 8, 930, BUREAU Nlcuwendljk wijk O No. 101. Advertenliën gelieve mei aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Woensdag en Zaterdag voormiddag 12 uren. De prijs van 14 regels is 40 Cents. Yoor eiken regel meer 10 Cents. ENCEDIENST aet de Breskensche luzensche Boot, a 25 CENT per p HET „HOTEL GOES' ens 11 en 's namiddags oomboot naar het spoo; l af 0,15 per persoon, IBOOTDIENST en WALZOORDEN. i og met den Staats-Spoorwtg SEN EN ROOSENDA. jigendienst van en naar Haiti lake vin. 7.12.nam. 5 pen vm. 9.30, nam. 2,15, 6.4ii NDIEN8T jden vm, 5,10,en nm.J pist na aankomst der Boot. UITGEVER; F. D MCBIIFFEK, tc Vllsslngcn. Dit Blad verschijnt tweemaal per week, Donderdags en Zondags. Abonnementsprijs per 3 maanden ƒ1,franco per post 1,15. Afzonderlijke Nummers 10 Cents. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. EENIG AGENT VOOR FRANKRIJK: DE FIRMA G. L. DAUBE Co., TE FRANKFORT. Alt on ia cm csi ten voor BSclgië, lllnitsclilniid, Eugcidid cm Frankrijk f 1.05 per 3 maande u. [BOOTDIENST burg en Zierikzee v. VAN ZIERIKZEE: Zondag 1 's midd, l! Maand. 2 's morg. Dinsdag 3 Dinsdag 3 's midd. Woensd 4 's morg. Dond. 5 Vrijdag 6 .10 Vlissingen, 7 Augustus. Van 31 Juli tot 6 Augustus zijn alhier uit Queenborough aangekomen 1519 en daarheen vertrokken 899 reizigers. Naar wij vernemen is lot hoofdonderwijzer aan de school voor Christelijk Nationaal on- lerwijs alhier benoemd de heer H. Merckens, vroeger onderwijzer te Culenborg en Deven- laatstelijk in particuliere betrekking. ir, 3R-SCIIELDE b: O. i 5.45. 6.15. MAANDAG, WOENSDAG en ZATERDAG. De St. Ct. bevat de wet tot wijziging van iet vijfde hoofdstuk der staatsbegrooling voor letdieustjaar 1880, aanwijzende de sommen enoodigd voor de invoering der wet op het ager onderwijs. 10.30 11.— midd. 12. nam. 12.31 terlijk 2 uren akomen. ildig voor dien dag. 12,50 3,35 12,35 3, 12,50 2,45 1.45 2,5 5,56 3, 6,40 6.50 3,44 6.5 5,35 5,1 6,22 7,43 7,8 6,23 7,57 8,45 8,55 7,25 9,12 9,21 9,36 9,41 9,51 9,56 10,7 8,6 8,35 9,6 10,25 10,13 10,26 10,41 10,50 10,35 11.- 8.45 9.15 tea Z. K. H. Alexander prins van Oranje is te 'arijs aangekomen. Volgens de Temps zal de irins aldaar eenige weken vertoeven. De minister van oorlog, het wenschelijk jlitende, wijziging te brengen in het bepaalde da beschikking van den minister van oorlog in 30 Juni 1879, en wel voor zooveel be eft de bij die beschikking vastgestelde re- elen voor de benoeming van tweede klerken jhet departement van oorlog, beeft goedge- m.den: a. in te trekken het gestelde sub 3o, )or zooveel punt b. betreft, en sub 6o der eergemelde beschikking van 30 Juni 1879; te bepalenlo. als punt b. sub 3o dier be- likking wordt gesteldb. den leeftijd van jaren hebben bereikt2o. sub 6o dier be- likking wordt het .vergelijkend examen om- treven, hierboven sub 3o. cl. bedoeld, waar bovenal de vlugheid en de bevattelijkheid adspiranten onderling zullen worden ver leken. I 8,28 I 12,25 I 9,12 1,25 5,2( 9,29 1,42 6,-i- ^0 IJ,— I 2,5 au het traject De minister van waterstaat enz. heeft oaald, dat gedrukte visitekaartjes, waarop itiftelijlce bijvoegingen, zelfs die welke hiertoe oogluikend werden toegelaten als f>» pfpe., p. p. c. enz., voor in niet anders per post mogen verzonden •rden dan tegen betaling van liet briefport. Het komt ons voor, dat deze handeling i den minister wel eenigszinsin *t klein- ;e valt. De minister van oorlog on marine brengen kennis van belanghebbenden, dat in de Hste jaren bij de geneeskundige keuring vau adspiranten voor bet examen van kadet bij de koninklijke militaire academie te Bre da, adelborst 3e klasse bjj het koninklijk in stituut voor de marine te Willemsoord of scheepsklerk bij de zeemacht, werd waarge nomen dat velen hunner lijdende waren aan granuleuse oogontsteking en dat daarbij niet zelden bleek, dat de ouders of voogden onbe kend waren met de aanwezigheid van dit ge brek bij hun zonen of populleu. Naar mate de granulaties in meer of min der belangrijken graad aanwezig waren, moesten de adspiranten, op grond van het bepialde in het reglement op het geneeskun dig onderzoek omtrent de geschiktheid voor de dienst bij de zee- en landmacht, genees kundig worden afgekeurd of wel voorwaar, delijk tot het afleggen van examen worden toegelaten. Ten einde teleurstellingen als daarvan het gevolg zijn, in de toekomst zooveel mogelijk te voorkomen, wordt de aandacht van belang hebbenden op dit in den laatsten tijd, vooral bij jeugdige menschen, vrij algemeen voorko mend ooggebrek gevestigd, en aan ouders of voogden ernstig in overweging gegeven om hunne zonen of pupillen, die zich voor een der hiei bedoelde examina voorbereiden, van tijd tot tijd door deskundigen te doen onder zoeken, opdat tijdig maatregelen kunnen worden genomen ter genezing vau een ziekte verschijnsel, dat de adspiranten uitsluit van den militairen dienst bij de zee- of landmacht. Door gedeputeerde staten van Zeeland is in de plaats van den onlangs overleden adjunct- commies H. de Jongb, tot eersten klerk, chef van het bureau van expeditie ter provinciale griffie, benoemd de heer J. Goethals. Tot buitengewoon beambte is benoemd de heer J. Ph. Ilmer. Aan eenige ambtenaren ter griffie is verhooging hunner jaarwedde toege kend. De heer V. J. G. Beelaerts van Blokland uit den Haag, heeft op den internationalen schietwedstrijd te Brussel den naam der Nederlandsche schutters waardig gehand haafd. De schitterende overwinning welke lig behaalde, verkreeg hij door het schieten met een Remmington-geweer op 500 meter afstand waardoor hij den eersten prijs ver wierf, welke door Z. M. den koning der Belgen was uitgeloofd en heeft eene waarde van 1000 francs. De prijs bestaat uit 12 zilveren couverts, 12 zilveren dessertlepels en 12 zilveren messen met zilveren hechten en soeplepel. Uit Antwerpen wordt ons gemeld dat de sleepboot Assistant thans uit de diepte is op gehaald en aldaar is binnengebracht. Men zal zich herinneren dat de gemelde sleepboot, te buis behoorende te Ter Neuzen, in de maand Januari jl., tusschen Lillo en Antwerpen, des nachts in aanvaring is gekomen met de Bel gische sleepboot Actif tengevolge waai van de Assistant dadelijk zonk, waarbij de kapi tein, stuurman en stoker verdronken, alsmede 6 persouen van de Actif, door het omslaan der sloep. Al het aan boord gevondene, den kapitein toebehooreDde, bestaande in zakuur werk, geldspecie, kleinoodiën, papier enzis door den kooper der boot aan de weduwe toe gezonden. (M. Ct In een der openbare tuinen in de om streken van Breda braken Maandag de tou wen van een in vollen gang zijnde schom mel, waarop zich een volwassen jongen en meisje bevonden. Deze ploften een eind ver neder, gelukkig zonder armen of beenen gebroken of zelfs eenig ander beduidend letsel bekomen to hebben, 't Was echter meer geluk dan wijsheid. Tusschen 9 en 14 Augustus zal men aan den avondhemel het prachtige schouwspel van de vallende sterren weer kunnen bewon deren. De meeste meteoren vertoonen zich in den nacht van 10 op 11 Augustus. Zij komen vooral uit het sterrenbeeld Perseus en worden daarom ook wel de #perseïlen" genoemd. Bo vendien stralen ook meteoren uit de sterre- beélden Andromeda, Cassiopeja en Zwaan, benevens uit den kop van den Draak. Tegen woordig weet men, dat deze zwerm van z.g, vallende sterren in de ruimte een elliptische baan beschrgft, waarin bijna elk deel door meteoren bezet is. De heer Hendriks, te Utrecht, bezit een eekhoorn, die in gevaugen staat 3 jongen heeft geworpen en deze behoorlijk heeft groot gebracht, zoodat ze nu het nest verlaten. Volgens een van zeer bevoegde zijde uit gesproken oordeel, is de voortteling van den gewonen eekhoorn in gevangen staat als een groote bijzonderheid te beschouwen. VA1 weer een" mag het Dagblad wel uit roepen bij bet volgende bericht. Westellingwexf is in diepen rouw gedom peld. Notaris De Haan, standplaats Wol- vega, heeft de betalingen gestaakt. Hij had 't vertrouwen van velen, zoowel uit die ge meente als van daar buiten, gewonnen zijne uitgebreide zaken, misschien door die van geen notaris in Friesland overtroffen, en de vele groote en kleine geldbeleggingen, bij hem gedaan, pleiten daarvoor voldoende. In den laai sten tijd evenwel sprak men van den neteligen toestand zijner financiën. Honder den, die geld bij hein belegd hadden, of schuldbrieven, waarop hij van deze of gene bank geld had getrokken, in goed vertrou wen hadden geteekend, vervoegden zich in den laatsten tijd tot notaris De liaan, om de geldeu terug te vragen of over de schuldbrie ven te spreken, maar konden niet meer bij hem terecht komen. Zaterdag is men over tuigd geworden, dat notaris De Haans finan ciën wezenlijk verkeerd staan. In de bijeen komst, toen onder presidium op verzoek van mr. J. V. d. Veen van Leeuwarden bij den logementhouder Jorissen, bleken de praatjes waarheid te behelzen. Mr. V. d. Veen gaf als zijne meening op, dat er waarschijnlijk 50 a 60 pCt. uitgekeerd worden. Mr. J. V. d. Veen en mr. Verwer van Leeuwarden, mr. J. Sickinga, S. Slees- wijk, burgemeester van Westellingwerf, en D. van Giffen, notaris te Wolvega, zijn be. noeiml, om de zaken te onderzoeken en te re gelen, ra. a. w. de balans op te maken. Na af loop der vergadering begaven zich de leden der commissie naar 't paleis van justitie. De sensatis onder 't volk is groot. AssCt.) In een eergisteren te A rasterdam gehouden vergadering van de commissie voor de ten toonstelling van zuivel enz., te Londen in October a. s. te houden, is besloten, al de risico van ziekte en sterfte van vee, alsmede bederf van in te zenden voorwerpen, voor rekening der commissie te nemen. Door dezen maatregel wenscht zij de deelneming gemakkelijker te maken. II. M. dekoningin heeft den heer J. F. W. van Rijswijk, bloemkweeker-hoflevernncier, Veenkade, heden een dankbetuiging doen toekomen voor de zeer fraaie bouquet, H. M. bij gelegenheid van IJDr, verjaardag door ge noemde heer aangeboden. Be Veldbloem, een ^staatkundige volks maatschappij in Brussel", heeft een w vertoog" gericht aan haar leden, dat in brochurevorm is uitgekomen, ter aanbeveling van het denk beeld om bij de groote Belgische feesten", die ^eigenlijk eerst in de maand Augustus gevierd worden", de Hollandsche naast d®

Vlissingse Courant | 1880 | | pagina 1