VLISSIMiSCHK COW!AYT. AATSCHAPPIJ A N D Personen en Guides I HEN i via Qucenboro, ide» avond» 9.15 ut de» avond», N\ 60. Zondag 25 Juli 1880. l8do.Jaargang, 3EDIENST ,Gt en VLISSINQEH Iggende plaatsen. LIJKS: morg. 6.15, 9.15, 8.30, 7.—. morg. 8.11,— 5.—, 8.—. au Middelburg |.|0 FEESTDAGEN. .15, 9.15, 11,30; midd JI 130, 7. 8.30. 11midd. 1,30. 2 3 930, EDIENST ïe Breskensche t asche Boot, CENT per persoon,! L' „HOTEL GOES" 1 eu 's namiddags 4 uur, boot naar het spoor 0,15 per persoon. )TDIENST WALZOORDEN. v.v,| )t den Staats-Spoorweg 1 EN It 00 SEND AAL jien«t van en naar HuWl vm. 7.—, 12.nam. 5 uur, I in. 9,30, nam. 2,15, 6.45 ui f DIENST )TDIENST en Zierikzee v. t. VAN ZIERIKZEE: Zaterd. 17 morg. Zaterd. 17 midd. 3.301 Zondag 18 5.811 Maand. 19 3111 DinsdagUO morg. 10,-1 Woensd 21 6.- Woensd.21 't midd. 2J Dond. 22 M 8A Vrijdag 23 0 8,11 BTJEEAU Nienweudijk wijk n No. 101. -SCHELDE. 80. 15 3.45 an 5.45. ;45 4.15 6.15. AANDAG, WOENSDAG on ZATERDAG. 7.30 8.— 10.30 11.— 6.— i midd. 12.— nam. 12.80 lijk 2 uren men. ig voor dien 10,25 10,35 6.60 6.5 7,48 8,45 8.55 9,12 9,21 9,35 9,41 9,51 9.56 10,7 10,18 10,26 10.41 10,50 11.- Advertentiën gelieve meu aau den Uitgever in te zenden uiterlijk ffvT Woensdag en Zaterdag voormiddag 12 uren. De prijs van 14 regels is 40 Cents. Voor eiken regel meer 10 Cents. UITGEVER; F. I! SCI1BFFER, Ie Vlisslugeu. Dit Blad verschijnt tweemaal per week, Donderdags en Zondag?. Abonuementspvijs per 3 maanden ƒ1,franco per post ],15. Afzonderlijke Nummers 10 Cents. Men abonneert zich "bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. EENIG AGENT VOOR FRANKRIJK: DE FIRMA 'G. L. DAUBE Co., TE FRANKFORT. Abonnementen voor België, Uuitsclilaud, Engeland en Frankrijk f 1.65 per 3 maanden. Binnenland. Vlissingen, 24 Juli. De voorstellingen, welke gedurende de irmisweek in den schouwburg van de wed. icker zijn gegeven, hebben sleeds een goed ithaal gevonden bij het publiek. Onder de listen merkten wij iu de eerste plaats den eer Kapper op, die o. i. talenten bezit, wel- iu schouwburgen van hoogeren rang dan ae niet misplaatst zouden zijn- Deze acteur ;t de aandacht door zijn voorkomen, mi en stem en de gemakkelijkheid, waar hij zich op het tconeebbeweegt, eene mschap, die den geroutineerden toon eel- iler kenmerkt. Wij zageu hem optreden liet drama ,»Marie Jeanne of de vrouw de volksklasse", als de sluwe Italiaansche kter, die geene middelen, ook de misdaad schroomt om tot zijn doel te geraken, rol was hem goed toevertrouwd, maar zou de acteur o. i. meer geschitterd heb- üiindien de souffleur niet zoo hoorbaar wa- geweest en daardoor veel van het effect had verloren gaan. In den heer Kramer, iretellende Remy, die er zijn lust in vindt Bertrand, de echtgenoot van Jeanne, tot kwaad te verleiden en de vrede tusschen beide echtgenoolen te verstoren, vond de Kapper een goeden medehelper. Marie one zelve, het kind uit de volksklasse, eeu ibeeld van de opofferingen, waartoe de in staat is, vond in mevr. Gerlach ker, eene goede vertolkster, die door haar 1 menigmaal de aandoeningen van het pu- op wekte. let spel der overige acteurs was, over het 'meen genomen, ook niet onverdienstelijk; had Bertrand zeer goede oogenblikken. Jr wij vernemen zal morgen door bet ge- eene laatste voorstelling gegeven in het lokaal van den heer Kuijpers. 9,12 9,29 10,— 12,25 I 1,25 5,20 1,42 6,— 2,5 I et trq'tct leden zijn aan de werf der Koninklijke stscliappij yde Schelde" alhier, de kielen !gd van twee teakhouten loodsschoeners, 'to voor rekening van het Belgische ornement, aan vernoemd etablissement, worden vervaardigd. 9,B aQ 17 tot 24 Juli zijn alhier uit thorough met de mailbooten aange- eQ 1098 en daarheen vertrokken 687 igers. *eemt men in aanmerking dat de dienst der maatschappij Zeeland op den 26 Juli 1875 een aanvang nam, dan mag het als een verblijdend teeken beschouwd worden, dat de maatschappij gedurende haarvijf-jarig bestaan steeds den weg van vooruitgang bewandelde. Datonze bpsle wenschen deze nog jeugdige onderneming blijven vergezellen, zal wel geen betoog behoeven. Door de Venezuelaansche regeeiing ziju aangesteld lot consuls dor Vereenigde Staten van "Venezuela in Nederland, te Rotterdam, den heer C. Stams; te Ilarlingen, de heer E. B. Scheuer en Ie Vlissingen de heer P. Smith. De Staatscourant bevat het kon. besluit van den 1 Juli 1880, bepalende de plaat sing in het Staatsblad van de tusschen Nederland en België op 21 Juni 1S80 te Brussel geslo ten overeenkomst, wegens het bezorgen van abonnementen op dagbladen en tijdschriften door tussclienkomst der postergen. In de Woensdag namiddag gehouden ver gadering van de kamer van koophandel en fabrieken te Middelburg, werd mededeeling gedaan van een schrijven van burgemeester en wethouders dier gemeente, waarbij aan de kamer de vraag wordt gedaan of er uit een handelsoogpunt bezwaar zou bestaan om op een gedeelte der loskade, achter de Com mercie Com-pagnie eene gasfabriek te stichten. Het bedoeld terrien, dat om zijne geschikt heid de aandacht van een deskundige in hooge mate getrokken had, werd door burg. en wetli. nog niet genoemd onder de ter reinen, tot dat dool geschikt geacht, omdat beweerd werd dat hun handelsbelangen het stichten eener fabriek op dio plaats onraad zaam maakten. Tot dadelijke behandeling besloten zijnde, werden door de heeren De Kanter, De Bruijne, Tak, Luteijn en den voorzitter verschillende gronden aangevoerd ten bewijze dat het plaatsen van een gas fabriek op het bedoelde terrein zoowel ten nadeele voor den handel als ten nadeele van het bebouwen der loskaai, die daardoor aan hare oorspronkelijke bestemming zou worden onttrokken, zou strekken. Met algemeene stemmen besloot de ka mer in afwijzenden zin te adviseeren. (Midd. Ct.) Te Breskens is Dinsdag jl. door hot be stuur van den Iloofdplaatpolder, in de direc tiekeet aldaar, aanbesteed, het maken van 1440 M. lengte grintweg, met de levering der daartoe benoodigde grint van af de kom der gemeente tot aan den hoogen weg. Hiernaar werd ingeschreven door Joh. Kole, te Hansweert, voor f4266; J. Bortou, te Biervliet voor f 4200; P. J. Visser, te Hansweert, voorf 4146, J. F. Maes, te Hoofd plaat, voor f 3999; P. Monje, te Breskens, voor f 3984,1. van Male, te Breskens, voor f 3878; D. Tholens, te Hoek, voor f 3800. Zekere J. H., tijdelijk in dienst bij een paarden - en vlaskooper, te Oostburg, besteeg Dinsdag 11., terwijl hij in hooge mate be- scAdiiken was, een paard zijns meesters eir reed het dorp in. De rit kwam hem duurte staan; hij stortte van het paard en was onmid dellijk een lijk. Z. M. de koning der Nederlanden heeft naar aanleiding tot het tot stand komen der conventie betreffende het kanaal van Ter Neuzen nanr Gent en den spoorweg Antwer penHolland aan eenige Belgische staats lieden en hooge ambtenaren, die daarbij ge wichtige diensten hebben bewezen, onder scheidingen toegekend. Tot grootkruis dei- orde van den Nederlandschen Leeuw zijn be noemd de heeren G. Rolin Jacquemijns, minister van binnenlaudsche zaken, en Ch. Sainctelette, minister van openbare werken; tot kommandeurs derzelfde orde de heeren De Kerkhove de Denterghem, burgemeester der stad Gent; Leopold Orban en F. Van der Sweep, laatstgenoemde administrateur-presi dent der staatsspoorwegmaatschappijtot ridders: de heeren Simon, hoofdingenieur; De Grelle, raad van legatie te 's-Hage; Brockhans, Piot, Verhaeghe de Naeijer en Willequet, allen hoofdambtenaren in Belgi schen dienst. Men schrijft uit Ossenisse van 20 dezer Zoo langdradig en sloffend als men in den Haag te werk ging, om Ossenisse eenen burgemeester te 'geven, zoo schielijk en hol lend was men te Middelburg, om den nog maar pas benoemde den ambtseed af te vor deren. Men dacht voorwaar in Zeelauds hoofdstad, dat, na een weesschap van vijf maanden, er niet meer gedraald en ieder uit stel als een groote ramp voor de gemeente aangerekend moest worden. Intuïschen door al dien overdreven haast hadden wij slechts éénen dag, om om voor te bereiden tot de plechtige ontvangst des nieuwen burgemeesters. Moeielijkheden van allen aard deden zich op, om in zulk een kort bestek alles voor den triomftocht in te richten. Doch de liefde kent geene hinderpa len, deinst voor niets terug, overwint alles. Met vereende krachten, door eenen Maken den ijver nog verdubbeld, toog men aan het werk,en als met een looverslag verrees In één etmaal het nederige dorpje in een feestge waad zoo heerlijk en bekoorlijk, dat het de naijver van menig stadje zou opgewekt hebben. Op het altijd levendige en prettige Wals oorden werd onze burgemeester, de lieer J. F. Rosseël, door een eerewacht te paard afgehaald. Daar aan de breede zoomen der sehoone Schelde hadden de rappe Walsoorde naars «en fraaien eereboog opgeslagen. Of schoon zij niet onder deze gemeente belmo ren, hebben zij toch, door de sympathie, wel ke zij voor Ossenisse voeden, en vooral door dat zij waardeeren kunnen het geluk, dat wij hebben ééue onzer zonen tot hoofd der ge meente te bezitten, den burgervader die groo te eer willen bewijzen. Omtrent vijf ure 's avonds naderde onder het statig gelui der klok de lange paarden- stoet het dorp. Aanstonds merkte men aau de nette kleeding en sierlijke houding den commandant,den heer J. F. Lerasen. Iedere ruiter had zijn ros smaakvol naar eigen keus opgetooid, hetwelk aan dien stoet van 45 paarden een alleraangenaamst en allerafwis- selendst gezicht gaf. Stapvoets trok de heerlijke stoet door het prachtig versierde dorp heen, onder het aan houdend gejuich en gejubel der ingezetenen, welke allen te zamen waren gevloeid, oin hnnne vreugde en hulde aan den waardigen man, den heer Rosseel, te betuigen. Aan den drempel van het gemeentehuis, stapte de Edel Achtbare Burgemeester uit het rijtuig, werd door de leden van den ge meenteraad gulhartig welkom geheeten en door den wethouder, den heer P. de Waal, in naam van den raad eu de bevolking, op eene roerende en hartelijke wijze toegespro ken. Op deze woorden, welke met donde rend applaus werden ontvangen, antwoordde onze Burgemeester met een gul en welspre kend woord, waarna hij onder een oorver- doovend hoera het Gemeentehuis binnen trad. 's Avonds wandelde de Burgemeester met zijnen raad door het dorp, om in persoon alle versieringen, op- en jaarschriften en de schitterende verlichting in oogenschouw te

Vlissingse Courant | 1880 | | pagina 1