VLISSINGSCHE COI UA 1880. N". 59. Donderdag 17 Juni. IS'1" Jaargang. BERICHT. büeeau Nieuwcndijk wijk 0 No, 101. Advertentiën gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Woensdag en Zaterdag voormiddag 12 uren De prijs van 14 regels is 40 Cents. Voor eiken regel meer 10 Cents. UITGEVER; F. 0 SC0IFFEK, tc Vlisningen. Dit Blad verschijnt tweemaal per week, Donderdags en Zondag*. Abonnementsprijs per 3 maanden ƒ1,—, franco per post 1,15. Afzonderlijke Nummers 10 Cents. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. EENIG AGENT VOOR FRANKRIJK: DE FIRMA G. L. DAUBE Co., TE FRANKFORT. Aboiiueiucutcu voor België, Dnl tsclilandEngeland cu Frankrijk f 1.65 per 3 maanden. Zij, die zich met lo JULI a. s., op de Vlis- siugsehc Courant abon- ueeren, ontvangen de tot dien da tum verschijnende nummers gratis. GEMEENTE-BESTUUR. No. 50. SCHUTTER IJ. Loting voor de Schutterij. Do Burgemeester en Wethouders van Vlia- ViDgen maken bij deze aan de belanghebbenden bo tend dat de alphabetische naamlijsten vau de ingeschrevenen voor do schutterij ter iuzage voor een iegelijk zullen liggen op het raadhuis dezer gemeente van Maandag den 14 Juni 1880, tot Zaterdag den 26 Juni daaraanvolgende, ten einde een ieder in staat zou zijn, om, ingeval hom eenige personen of omstandigheden moch ten bokend zijn, die op dezelve nog zouden bo- hooren te worden aangeteekoud of daarvan moeten worden weggelaten, zulks aan het be stuur kenbaar te maken dat de loting voor de schutterij tusschen de ingeschrevenen van dit jaar, zal plaats nebbon onder toezicht eener commissie uit het bestuur, ten raadhuize dezer gemeente, op Maandag don 28 Juni 1880 des voormiddags te 10 uren pre cies, wordende do belanghebbenden by deze ge last, zich ter plaatse en op dato vormeld te laten vinden, ten einde aldaar voor den dienst der schutterij te loten, of zulks door behoorlijke» bij de gedachte commissie bekende, gemachtigden te laten doen, zullende voor hen, dio persoonlijk afwezig mochten blijvon en zich niet op voren staande wijze hebben doen vertegenwoordigen, door één der leden van de commissie worden go- trokken dat dadelijk na den afloop der loting» op voor- Bchroven wijze, eene naloting zal plaats hebben, ten behoeve van diogonen, welke tot de loting verplicht zijnde, buiten hun toedoen niet onder dezelve mochten zijn bogrepen geworden, als mede ten behoeve dergenen, welke, ofschoon in andere gemeenten reeds geloot hebbende sedert de laatst voorgaande inschrijving, in de gemeen te zijn komen inwonen, en der vreemdelingen, welke sedert de inschrijving in. de termen zijn gevallen, om al3 ingezetenen te worden aange merkt; en dat eindelijk de belanghebbende personen, Bij de loting de gelegenheid zal worden openge steld, om de redenen van vrijstelling waarop sommigen aanspraak zouden mogen maken, ter kennisae van de genoemde commissie te bren- gen, niet aanduiding van het artikel der wet en tiet onderdeel waarop zij hunne reclamen heb ben gegrond. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 14 Juni 1880. Do Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. SMIT. De Secretaris, P. FORBES WELS. Binnenland. Vlissingen16 Juni. In de godsdienstoefening van jl. Zondag ja vond maakte de heer N. A. de Gaaij Fort- 'man, predikant bij de Ned. herv. gemeente alhier, aan die gemeente bekend, dat hij voor het beioep naar Amsterdam had bedankt. Dientengevolge werd hem aan het einde van den dienst het laatste vers van Psalm 134 door de gemeente toegezongen. Jl. Zondag arriveerden alhier van Brussel, via Ter Neuzen per stoomboot Zelandia een groot aantal pl ei zier reizigers, die zich voor het meeren.leel naar Middelburg begaven» ter bijwoning van de matinée musicale, welke door het Belgische muziekkorps, dat hen begeleid de, in het Schuttershof zou worden gegeven. Bij den burgemeester alhier werd echter door dat muziekkorps, alvorens bet zich naar Middelburg begaf, eene aubade gebracht. Tevens kwam bier deneelfden dag aan de stoomboot Telegraaf III met pleizierreizi- gers van Antwerpen, begeleid door het mu ziekkorps der Cardbinisrs van St. Etienne, die met hunne overige landgenooten bet, hunne in geen geringe mato toebrachten, om zoowel bier als te Middelburg veel leven en beweging te verspreiden. Maandag avond had het zoontje van Har- denberg, mr. schoenmaker in de Palingstraat alhier het ongeluk aan het einde van het hoofd aan de marinedok in het water te vallen. De heer Ferdinand de Leef, die zich in de on middellijke nabijheid bevond, het gevaar be merkende, waarin de jongeling verkeerde, sprong geheel gekleed in hot water en mocht het genoegen smaken den drenkeling van een gewissen dood te redden. Zr. Ms. stoomkannonneerboot Hydrais Zondag uamiddag van Hellevoetsluis alhier teruggekomen. De ,/Staats-Courant" bevat een staat van militaire nalatenschappen, afkomstig van officieren, onderofficieren en manschappen der landmacht in Ned.-Indië. onder beheer der weeskamers aldaar, die opgevraagd en ontvangen kunnen wordeu bij het ministerie van koloniën in Nederland. Daarop komen uit de provincie Zeeland de volgende personen voor; P. Brouwer, geb. te Zierikzee 23 Aug. 1841, tot een bedrag van f 26.72, bovendien eer. eereteeken; A. Tavenier, geb. te Wol- faartsdijk 29 Aug. 184S, f 75.64; P. F. van Aerde, geb. te Koewacht 5 Juni 1850, f 84.20; A. G. A. de Bock, geb. te Middel burg 29 Febr. 1840, f 32.93; F. W. Blomme, geb. te Heille 21 Maart 1836, f 9.70, P. J. Driessches, geb. te Oostburg 23 Oct. 1844, f 1 '61; H. van Hoeflaken, geb. te Vlissingen 12* Juli 1837, f 5.20; T. van Hulle, geb. te Kapelle 1 Maart 1850, f 2.43; J. Lucasse geb. te Hoedekenskerke 4 April 1847, f7.87; H. M. van Lindouk, geb. te Middelburg 18 Oct. 1831, f 9.35; C. J. Maas, geb. te Bres- kens 28 Sept. 1845, f 1.20; A. Meijer, geb. te Domburg 26 Dec. 1836; f 5.76; J. Vaes, geb. te Goes 15 Feb. 1843, f 1.33; D. Ver- meule, geb. te Middelburg 29 Nov. 1836, f 2,00; E. Vermast, geb. te W estdorpe 8 Febr. 1844, f 4.97 (benevens familiepapieren); J. Wesdorp, geb. te Baarland 15 Maart 1847, f5.77; J. Woutersc» geb. te Middelburg 22 Sept. 1838, f 8.19; A. Krul, geb. te Vlissin gen 5 Doe. 1848, f 6.42; C. M. Wetfaal Quakkelaar, geb. te Colynsplaat 19 April 1855, f 21,35 (benevens familiepapieren.) Naar men aan het N. v. d. I). mededeelt, worden te dezer stede door Engelsche kapi talisten pogingen gedaan om hier nog eene stoombootmaatschappij op te richten voor de vaart tusschen Vlissingen en Londen. De booten dezer nieuwe maatschappij zou den dan tot een half uur afstaud van Londen opstoomen. Tot commissaris der stoomvaart-maatschap, pij Zeeland is gister door Je algemeene ver gadering herbenoemd mr. J. F. R. Tak van Poortvliet. De balans werd goedgekeurd. Niettegen staande het overschot (f 159,113) op de ex ploitatierekening, toont de winst- en verlies rekening dit jaar weder een nadeelïg slot van f82,279, dat, tengevolge de bestaande over, eenkomst, weder ten laste van de hooge erven van wijlen Z. K. H. prins Hendrik voorwaar delijk is overgeschreven. Hiermede is het be drag der sedert 1 Jan. 1876 geleden verlie. zen gestegen tot f 1,606,272,32 en, met in begrip van het verlies over 1875, in totaal tet f 1,930,505,SB1/». Ter provinciale griffie van Zeeland, in de abdij te Middelburg, liggen ter lezing de voorwaarden, waarop door het departement van marine op 24 Juni aanstaande, zal wor den aanbesteed de levering van 14SOO kilo gram patentolie. De minister van binnenlandsche zaken brengt ter kennis van belanghebbenden, dat do commissiën die, gedurende één jaar, eindi gende 1 Aug, a. s., belast zijn met het afue- raen van de examens van apothekersbediende, bedoeld in art. 17 der wet van 25 Dec. 18 78 (Sibl. no 222), zullen zitting houden, te Utrecht, op Maandag 21 Juni e. k. en volgende. Naar men verneemt, is door de arron dissement-rechtbank te Breda rechtsingang met bevel tot gevangenneming, verleend tegen J. C. A. S., oud 19 jaren, klerk bij den ontvanger der directe belastingen enz. te Zwaluwe, thans voortvluchtig wegens misbruik van vertrouwen, door hem in bo vengemelde betrekking gepleegd. Te Scheveningen bestaat het plan voor de oprichliug van een zomerschouwburg waarvan de kosten op f 250.000 worden geraamd. In de vorige week zijn over de gren- sen van het rijk verwijderd 44 vreemde lingen, die zonder middel van bestaan wa- ren, 4 wegens bedelarij, 12 wegens land- looperij en 3 wegens gemis van papieren. De pokziekte heeft te Roosendaal (Bra bant) nog zoo weinig te beteekenen, dat er de vorige week geen enkel nieuw geval was bij gekomen de ziekte bepaalt zieh tot enkele kinderen iu de kom der gemeente is nog niemand aangetast. Gisteren is een aanvang gemaakt met bet leggen der hoofdbuizen voor de duinwater leiding te Sloterdijk. De heeren Bosch, Post- ma en van Steenwijk hebben dit voor hunne rekening aan de heeren Peck Cote Am sterdam opgedragen. Waarschijnlijk ten gevolge van slecht drink water hebben zich te Hoorn, onderscheiden gevallen van typheuse koortsen voorgedaan, waarvan enkele mei doodelijken afloop.

Vlissingse Courant | 1880 | | pagina 1