VLISSir JiSSCHE COURANT. 1880. N°. 48. Zondag 13 Juni. 18'° Jaargang. Gemeenteraad. BUREAU Nienwentlijk wijk O Mo. 101. Advertentiën gelieve me-i aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Woensdag en Zaterdag voormiddag 12 uren De prijs van 14 regels is 4-0 Cents. Voor eiken regel meer 10 Cents. UITGEVER; F. II SCEIIFFER, te Vlissliigcn. Dit Blad verschijnt tweemaal per week, Donderdags en Zondag?. Abonnementsprijs per 3 maanden ƒ1,franco per post 1,15. Afzonderlijke Nummers 10 Cents. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. EENIG AGENT VOOR FRANKRIJK: DE FIRMA G. L. DAUBE Co., TE FRANKFORT. Aliouucnieiitcii voor België, Duitsclilnud, Engeland cu Frankrijk f 1.65 per 3 maanden. Zitting van Donderdag 10 Juni. Voorzitter de heer Smit, burgemeester. Secretaris de beer Forbes Wels. Afwezig de heeren van Uye Pieterse en chraver met-, de lieer Kleijnkens (uitlan- ijj) zonder kennisgeving. Alvorens over te gaan tot-de behandeling in de nog niet afgehandelde punten der ernla, van de zitting van j.l. Zaterdag, Kmt de Voorzitter het woord voor een iraonlijk feit en zegtdat door den heer [lfjnhens in de vorige zitting is beweerd i/ de voorzitter, als zijnde geen lid van en raad, het recht niet heeft, buiten het ag. bestuur om, voorstellen bij den raad te dienen. Daar spr. op dat oogenblik ;t minder gewensebt achtte, die rechts- uaestie uit te maken, heeft hij na de raads- itiing de desbetreffende artikelen nagezien tevens eon vertrouwelijk schrijven dien- ingaande aan hooger bestuur gericht. Het hem alsnn aangenaam te kunnen mede- telen, dat in het ontvangen antwoord, iet verwijzing naar art. 66 der gemeente- et en het kon. besluit vau 7 Sept. 1866 iloatsbl. no. 21) als het gevoelen van hoo- er hand wordt uitgesproken, dat de bur- emeester ten allen tijde het recht heeft oorstellen aan den raad in te dienen, welk echt hij verklaart te zijner tijd zoo noodig zullen handhaven. Voorts deelt de voorzitter mede, dat bjj om twee brieven betrekkelijk den verkoop' !r gasfabriek zijn ingekomen, van wei- er inhoud de schrijvers geheimhouding uzoeken. Ter behaudeling dier missiven gaat de itting over in eene met gesloten deuren. No heropening der zitting wordt op oorstel van den voorzitter zonder lioof- !'{jke stemming besloten deze beide brie- m ter zijde te leggen. Alsnu wordt overgegaan tot de behan- van de concept overeenkomst met Imperial continental gaz-associaiion com- betrekkelijk den verkoop der gasfa- riek. De heer Ycrkuyl Qnakkclaar zegt, het hem spijt dat bij de behandeling eene voor de gemeente zoo belangry- zaak de beide wethouders niet aanwe- zjjn. Wat hij vooral betreurt is dit at 'door de commissiën van fin ancien en hricai 'gfl geen bericht en raad zijn uitge bracht en alzoo hare voorlichting geheel en al gemist wordt. Hij vermeent dat zij hierdoor zich aan plichtsverzuim hebben schuldig gemaakt, aangezien art. 56 der gemeenrewet dit uitdrukkelijk aan de ver schillende commissiën opdraagt. Wordt overgegaan tot de artikelsgewijze be handeling der concept-overeenkomst, waarbij alleen tot eenige wijziging der redactie by enkele artikelen wordt besloten, terwijl nog aan de overeenkomst wordt toegevoegd een artikel waarbij bepaald wordt, dat verschil lende goederentegen taxatie zullen worden overgenomen. Met algemeene stemmen wordt hierop de overeenkomst, die wij hier verkort laten volgen, goedgekeurd. De hoofdpunten van de tusschen het be- staur dezer gemeente en de Imperial con tinental gaz-association-company te Londen gemaakte concept-overeenkomst zijn de vol gende Art. 1. De gemeente Vlissingen geeft aan bovengenoemde maatschappij het uitsluitend recht om buizen tot gasleiding van licht en verwarmingsgas aan te leggen in de gemeente en onder de gemeentewegen. Art. 2, De duur der concessie is bepaald op 25 jaren, aanvangende 1 Juli 1880 en eindigende 30 Juni 1905. De concessionarissen mogen hun recht op de concessie niet afstaan zonder toestem ming van het gemeentebestuur, Art. 3. Een gemachtigde der maatschappij zal voortdurend te Vlissingen verblijf hou den. Art. 4. De gemeente Vlissingen staat aan voornoemde maatschappij af het ter rein der gasfabriek, de gasfabriek in den tegenwoordigen toestand met alle toestel len en inrichtingen, zonder eenig voorbe houd, zoowel als het zich buiten de fabriek bevindende materieel. Daaronder begrepen het buizennet in de gemeente, de vertak kingen voor de straatverlichting, de lan taarns, de consoles enz. voor de som van f 150,000, betaalbaar bij het verlijden der acte van overdracht. Art. 8. Bij uitbreiding der straatverlich ting zal het tegenwoordig bestaande buizen net alleen uitgebreid worden op voorwaarde dat door het gemeentebestuur last worde gegeven een straatlantaarn te plaatsen en tc verlichten op elke 60 strekkende meter buis. Art. 9. Het gas zal gestookt Worden uit steenkolengeen ander gas zal mogen ge leverd worden dan met schriftelijke toe. stemming van het gemeentebestuur, Art, 10. Het ga» moet gezuiverd zijn en geen spoor van zwavelwaterstofgas bevatten Art. 1. Het gas. verbrandeude in een stan daard-brander van Londen, 170 liter per uur, moet een lichtgevend vermogen heb ben van 14 spermaceti kaarsen, verbran dende 7 gram 80 centigram. Het bepalen van het lichtgevend ver mogen zal geschieden gedurende de uren der gewone gasverlichting. Omtrent gemeentelijke verlichting wordt bepaald: Art. 12. Dat zij omvat alle openbare, tegenwoordig bestaande wegen. Zij omvat ook de gemeentegebouwen. Art. 13. Er zal sleehls één soort brandeis zijn voor straatverlichting. Zij zullen zoo ge regeld worden dat zy 170 liter per uur door laten. Art. 14. De prijs der straatverlichting zal zy'n f 0.0L per uur en per brander met een verbruik van 170 liter; voor de ver- lichtiug der gemeente gebouwen f 0.10 per kub meter. Art. 15. De duur der straatverlichting zal gemiddeld minstens 1900 uren zijn per lan taarn en per jaar. Art. 16. De uren van opsteken en blus- scben der lantaarns worden van wege het gemeentebestuur bepaald. De duur der straat verlichting zal niet minder zijn dan 3 uur per avond. Art. 18. De lantaarns zullen genommerd zijn. Art. 19. De glazen der lantaarns zullen minstens eenmaal per week worden schoonge maakt. Gebroken of gebarsten glazen moeten aanstonds worden vervangen. De glazen moeten zijn van best wit glas. Art. 20. Het bedrag van het gas voor straatverlichting en die van gemeentegebou wen zal maandelijks worden betaald; binnen 10 dagen na overlegging van den desbetref- fenden staat zal een bevelschrift tot betaling worden afgegeven. Ingeval bedoelde inrichtingen de over dracht mochten weigeren zal de gemeente de verschuldigde gelden voor de levering van gas innen ten bate van die maatschap pij- Art. 21. Het gemeentebestuur van Vlis singen zal den concessionaris overgeven de bestaande contracten tusschen haar en de verschillende inrichtingen waarmede liet omtrent gasverlichting overeenkomsten heeft gesloten, voor de uitvoeringen wel ke contracten de maatschappij zich ver bindt te zullen zorg dragen. Art. 22. Wanneer gaslichten niet ont stoken zijn binnen 20 minuten na don be-, paalden tijd, zal de concessionaris verbeu ren 21/ï cent per brander voor de eerst volgende 30 minuten en 3 cent per bran der zoo hel verzuim een uur voortduurt. Deze boete zal zoovele malen verme nigvuldigd worden als het arthfal uren ver zuim bedraagt. De boete zal niet toege past worden wanneer het verzuim te wij ten is aan overmacht. Ingeval door overmacht de maatschappij niet bij machte is de straatverlichting door gas te bewerkstelligen, is zij verplicht bin nen 3 maal 24 uren, hetzij door middel van petroleum, hetzij op andere wijze te haren koste in de straatverlichting te voor zien, zonder daarvoor moer dan voor ver lichting met gas in rekening te brengen. Art. 23. De concessionaris zal eene boe te verbeuren van 10 cent voor elke lau- taarn waarvan het gasverbruik niet in overeenstemming is met de bepalidgen van dit contract. Dezelfde boete zal gevorderd worden voor elke lantaarn die zich niet in be hoorlijken toestand bevindt. "Verlichting bij particulieren. Art. 24. De concessionaris zal verplicht zijn gas to verstrekken aan ieder die dit verlangt en eene verbintenis van minstens 3 maanden wil aangaan, en zal zich ge dragen naar de voorschriften van gemeente wege voor de plaatsing van toestellen vasfc- Art. 25. Het gas zal geleverd worden op gasmeter. De verbruikers hebben de vrije beschikking over het gas dat door den meter gegaan is, zoowel binnen als buitenshuis, maar zij zullen geen verhaal hebben op den concessionaris wanneer het aantal lichten huiten verhouding is tot de afmetingen van den gasmeter. Art. 27. De concessionaris verbindt zich om gasmeters naar zijne keuze in huur te verstrekken op de voorwaarden vervat in het gemeentelijk tarief van 1 Sopt. 1876. Art. 29. De prijs van not gas voor de in gezetenen der gemeente Vlissingen is be paald als maximum op 12 cent per kub. meter.

Vlissingse Courant | 1880 | | pagina 1