,„„EI ijdag 23 it, eenparig 1880. 1880. N' 3*. Zondag 25 April, I8a° Jaargang. OPROEPING Gemeentebestuur. Bin ne ii la n <1. t v. 7 20 n. 2 30 7,35 3,41 6,38 2,40 0 8,— 0 4,45 0 5,59 6,40 6.1 7,57 27 7,25 50 >7 14 20 43 8,6 53 20 8,85 30 8,45 9.15 vlissingsche coi man BUREAU Nlewwendijk wfljk a No. 101. Adrertenliën gelieve men aan den Uitgever iu te zenden uiterlijk Woensdag en Zaterdag voormiddag 10 uren. De prijs van 1—4 regels is 40 Cents. Voor eiken regel meer 10 Cents. UITGEVER; V. B 8CH1IEER, te Vlisstngeu. Dit Blad verschijnt tweemaal per week, Donderdags en Zondags. Abonnementsprijs per 3 maanden ƒ1,franco per post 1,15. Afzonderlijke Nummers 10 Cents. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. EENIG AGENT VOOR FRANKRIJK: DE FIRMA G. L. DAUBE Co., TE FRANKFORT. Abonnementen voor België, ttuitschlnnd, Engeland en Frankrijk f 1.65 per 3 maanden. De BURGEMEESI ER en WET- HOUDERS van V lis sin gen, roepen op, sollicitanten naar de betrekking van HULPONDERWIJZER au de met den 8 Mei a. te openen school voor On- en Minvermo- Miden, hoofdonderwijzer de heer LANDSMAN, op eene jaarwedde v 550. Sollicitanten worden verzocht unne stukken zoo spoedig mogelijk ranco in te zenden aan den Bur- emeester. Vlissingen, 24 April 1880. 7,15 10,55 ti,6() 10,40 8,5 8,30 11,50 J2..5 8,55 12,40. 9,15 i,3 9,23 1.» 9,30 1,20 VERKIEZINGEN. Ter inzage leggen van de processen-verlaal yeni verhitting van een lid van den raad De Voorzitter van den raad der gemeente issingen maakt bekend dat van de, op 23 en 24 dezer opge maakte processen-verbaal ven inlevering en {wing der stembriefjes ter benoeming van lid van den gemeenteraad een afschrift het huis der gemeente is aangeplakt, wijders van de processen-verbaal inzage ia worden verkregen. En is hier»a;i afkondiging geschied, waar it behoort, den 24 April 1880. De Burgemeester voornoemd, A. SMIT. Vlissingen, 24 April. Voor de verkiezing van een lid voor den toeenteraad alhier werden gisteren door ®van de 456 kiesgerechtigden stembrief- üagelbverd. de opening der si embus op bedt-n *fgen, werden daarvan 2 van onwaarde 'tklaard, zoodat hei. nam al geldige uitge ste stemmen 287, en de voktiekie meer- ■nheitl alzoo 144 bedroeg. De uitslag der stemming is nis volgt Op den heet Jus. van Ra&Ue vraten uit- gebraeht 171; op den heer J. T. Dom misse 97; op de heeren W C. van Duu- ren Dutilh en C. A. Kalbfleisch 6; op den heer C. Veldheer 4 stemmen; benevens op de heeren H. A. Polak en G. B. E. Bil- heimer ieder 1 stem. De beer JOS VAN RAALTE is alzoo tot lid van den raad gekozen. Van 17 April lot 24 April zijn alhier uit Queenborough met de mailbooten aan - gekoman 456 en daarneen vertrokken 459 reizigers. Akte-examens in Zeeland. Voor de akte als onderwijzer in de Fransche taal. hadden zich 6 aspiranten aangegeven, waarvan er 1 niet opgekomen was, toegelaten werden 4 heeren: P. C. Gilde en A. J Laemoes, te Vlissingen, C. Hondius, en C. Timmermans te Middelburg. Als onderwijzeres in de Hoogduitsche taal werd toegelaten mej. M. J. Verbrugh, te Middelburg. Als onderwijzeressen, in de vrouwelijke handwerken, waarvoor zich 15 aspiranten hadden aangemeld, werden toegelaten de dames: A. M L. Buijze, te Zierikzee, nutt. en fraaie, E. M. Mazure, te Groede, n K. A. Pervoost, te Middelburg, n. en f., W. E. A. Pol-ik, te Zierikzee, n., J. L. Retering. te Vlissingen, n., J. M.E Seven- huijzen te Brouwershaven, n., P. C. Ver- poorten te Zierikzee, n. en f., A. M Was te St. Maartensdijk, n- en f., F. V. Wijn voord te Middelburg, n., C. W. Wolff te Middelburg, n. en f. Voor de akte als onderwijzer in de gymnastiek hadden zich 7 aspiranten aan gegeven, 5 ervan werden toegelaten, de heeren J. A. Brakman, M. Broekhuijseu, A. Neter, L. van Oeveren, H. Spruitenberg, allen te Middelburg. De examens zijn afgeloopen. Gisteren is aan het gebouw van het pro vinciaal bestuur te Middelburg aanbesteed het bestraten van een gedeelte van den berm- weg langs het kaonal door Walcheren, tus- schen West-Souburg en Vlissingen, benevens het maken van een steenen duiker onder door genoemden bermweg; (raming f 12,200 Er waren 8 biljetten ingeleverd door de volgende iu^chrijve'SJ. De Wiue, te Vlis singen, f 12.800; J- Van Fruaijenhoven, te Ter Nenzeu, 12,624; J. Sertoli, te Biervliet, f 12,600; C. de Wilde, te Kalieudijke, f 12,450; W. Van Uije Zoon, te Middel butg, f 12,397; D. Bolier, Rilland) f 12.330; B. Den Exter Van den Brink, te Krabben- dijke, f 12,300; «T. Van der Hoek, te Middel burg, f 12,100. Benoemd tot gemeen'e-ontvanger te Znu- telaude, de heer J. P. van den Heuvel te Mid delburg. Donderdag en Vrijdag hield de vereenitring tot bevordering van den tuinbouw in Zeeland ie Middelburg, onder bescherming van Z M den koning, baar 25e tentoonstelling in de zalen van het schuttershof. Pegroote zaal bood een verrasseuden a nblik aan, vooral nu men, mol het oog op den lang- flurigc» winter, en minder belangrijke in zending van bloemen, planten en gewassen had verwacht. De oranjerie- en kasplanten trokken vooral ieders aandacht en muntten uit door een zorgvolle kweeking. Met recht werd dan ook aan een dezer ver- Zamelingen een nog beschikbare zilveren ver gulde meda 11e toegekend. Niet minder frisch, schoon en bloemrijk waren de meeste verzameling bloeiende planten. Als men in aanmerking neemt, dat aan deze tentoon stelling slechts door 18 inzenders, allen op Walcheren gevestigd, deelgenomen weid, is men te meer verwonderd over den gubstigen uitslag, waarmede zij is bekroond. De tuin van het Schuttershof was in een lustwarande herschapen, door een enorm grooie verzameling coniferen; een daarvan aaugelegd mozaïk-perk was allerfraaist. Het ia een hulde ter eere van de oprichteis var» de vereeniging, bij gelegenheid der 25e tentoonstelling, door den Middelburgseheu boomkweeker W. van de Putte. Behalve een verzameling van tuinmeube len en tuinsieraden, hadden dc heeren J. Peignat Oo. uit Amsterdam een der zalen gevuld met allerlei tuiubouw-gereedschappen. Gisteren nacht is op eene hof-tede in den Jacobapolder te 's Heer Arendskerke, be woond door C. Filius, door een onbekende oorzaak brand ontstaan, waardoor de schuur met het zich daarin bevindende vee, ten ge tale van 37 stuks, waaronder vele paarden, een prooi der vlammen is geworden; het huis bleef gelukkig gespaard. T.un de brandweer dier gemeente op de plaat-- des ouheils aankwam, was niets meer to zien dan de vier naakte muren der schuur en de verkoolde beenderen van paarden, koeien enz. Alles was tegen brandschade verzekerd. Gisteren middag is de justitie uit Middel burg daar aangekomen, tot het instellen van een onderzoek. Bij herstemming is tot lid van prov. stalen van Zeeland, voor het kiesdistrict Tholen, gekozen de heer Bolier van Scher per, isse, met 177 stemmen, tegen 161 op den heer Paane van S apele. Men meldt uit Hellevoetsluis De inslructiebrik Zeehond moet met spoed worden gereed gemaakt, om zich- bukensgnats te begeven tot bescherming der visschorsvloot. De machinist le klB- L. C. Marchant en de machinist 3e kl. J. H. van der Vet, beiden aan boord van Zr. Ms. wachtschip te Wil lemsoord, worden den 29n dezer op non- activiteit gesteld. Van de 44 machinist-leerlingen 2e kl. te Hellevoetsluis zijn 42 tot het examen voor de le kl. toegelaten, van welke er 41 zijn geslaagd. Gisterenuaniiddag is aan het strand te Schcveiiingen een droevig ongeluk gebeurd. Terwijl eeuige zeelieden bezig waren een schuit door middel van een vijzel op te winden, schoot de vijzel weg en raakte een hunner onder de schuit hij was on middellijk een lijk. De ongelukkige, Ver kei} gekeeten, was 30 jaar en dezen win ter pas gehuwd. In het begin dezer week heeft op onze grenzen een tweegevecht plaats gehad tus- schen twee Antwerpsche jongelui. Naar bet schijnt waren de Belgische en Nederlandsche gendarmerie gewaarschuwd om de vechtpar tij te verhinderen, maar zooals blijkt is dit haar niet gelukt. Een der partijen kreeg een degenschramp over den buik; het bloed stroomde, een paar duim hechtpleister werd er op geplakt enaan de gekrenkte eer was voldaan. Door den heer thesaurier der algemeeue verloting ten behoeve der waternoodlijden den, onder bescherming van HM. MM. den koning en de koningin, is dezer dagen we der een som van i 25.000 overgemaakt aan de algemeeue wutersnoodcoinmissie te Am sterdam.

Vlissingse Courant | 1880 | | pagina 1