I8ds Jaargang. Kennisgeving. 2de SCHOOL VOOR 0\- EN MINVERMOGENDEN,1 Gemeenteraad. 1880. N« 30. Zondag II April, ni New-york tmss EH QAG. ide verkoop, welke geen aauwjjzen, levert het aangebodene machines 'feid eenvoudigheid in de ictie met de Origineele ozeer door het publiek sboudelijk als Handwer- der mogelijtr te maken, ELIJKSCHE AFBETA- ondoe.lroatig ft Machines "erricht GRATIS. lul niet vergalden er MHnifaetuid»! accu Generaal u-Europa, de lieer i-liOca.it vergezeld „Muger' aau.ge naakt. endeJJIt 94. OWTTNG. NCEDIENST -t de Breskensche en zensche Boot, 25 CENT por persoon "ET „HOTEL GOES" en '3 namiddags 4 uur mboot naar het spoor a f 0,15 per persoon- RGEDIENST -Q ett VLISSINGEK ■nliggendt ■plaoXttn. EL1JKS: bq. moig. ®.I5, 9.15. Ï.30, 7.—. 's morg. 8.—, 11. .30, 5.—, 8.— van Middelburg 1.11' 9,15 9.23 9,30 BUREAU Nieuwen dijk wijk 0 No. 101. Adverfcenliën gelieve mei aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Woensdag en Zaterdag voormiddag 10 uren. De prijs van 14 regels is 40 Cents. Voor eiken regel meer 10 Cents. UITG EVER; F. 0 8CHIFFER, te Vlieringen. Dit Blad verschijnt tweemaal per week, Donderdags en Zondags. Abonnementsprijs per 3 maanden ƒ1,franco per post 1,15. Afzonderlijke Nummers 10 Cents. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Ppstdirecteuren. EENIG AGENT VOOR FRANK RIJ K: DE FIRMA G. L. D AI3BE Co., TE FRANKFORT. Abonnementen tooi1 België, IHiitschlandEngeland en Frankrijk f 1.05 per 3 maanden. Öe Burgemeester en de Wethouders van Vlissingen brengen ter kennis van belangheb benden dat met 3 Mei e. k. de gelegen bij de voormalige Mavinesluis, wordt geopend, en dat Kinderen van die Ouders, die in de maand Decem ber van het vorige jaar zich hebben 'aangemeld en zijn toegelaten, doch ïrïtbooide van plaatsgebrek niet kon den worden aangenomen, zich alsnu dés morgens te negen uren van dien dag op de School aldaar kunnen aanmelden, terwijl verder zij, die hunne, daartoe in de termen vallende Kinderen, tot de lessen aan die School wenschen te doen toelaten, zich te dien einde op DONDERDAG DEN 15 DEZER MAAND, des avonds te zes uren, bij de Plaatselijke Schoolcommissie ten Raadhuize zullen moeten verschijnen. Vlissingen, 10 April 1880. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. SMIT. De Secretaris, P. FORBES WELS. In de zitting van den gemeenteraad op jl. Woensdag zijn ten aanzien van rle in gekomen adressen tegen den aanslag op het kohier van den hoofdelijken omslag de volgende beschikkingen genomen Toegestaan aan A. J. Burgerhot! het verzoek tot aftrek van 2/10 van zijn aan slag, wegens hot daarvoor in aanmerking komende aantal kinderen. Afwijzend beschikt op de adressen van le Rijcke, D. de Kam, D. A. Gillissen, J. P. Brandt Smith en P. Smith J. Pzn. Teruggebracht P GJuaaïa van de 8e uaar de 7e klasse J. .Siasse 8e 7e J U. Auer 10e 9e C. Swalp /f ff 12e „11© P. Simmons 8e 6e c- Mets y 8e 7e Voorts werden van liet kohier afgevoerd A. Bok, (le lel.); A- J. Laernoes, J. P. Laernoes, J, P. van Santen en F. Brink huizen. Opgevoerd A. Naerebont v. d. len. d. 2e kl. A. H. Brinkhuijzen le,, 2e J. Jonkman 2e// 3e P. van den Bos 2e,/ 3e C. M. Abee 3e 4e 'II. Schbonis 4e 5e P. H. van Meerbeek 5e 6e wed. W-M. Bastiaanse 5e„ r 6e C, J. Riemens 5e,, 6e A. Hendrikse 5e 6e u C- J. Verhagen 7e a 8e W. Fagg H 8e 11e C, J. Kekkers 9e r 10e J. C. Dntilh I0e„ 12e C. de Wolff 10e,/ 11e Teruggebracht A. Bok van de 2e naar de le klasse P. Aernoutse 11e „10e P, Pillault 12e „10e J- Daane 13e 12e Nog werden aangeslagen A. de Bos van Uije in de le klasse J. van Hoek le A. Koster 2e H. van der Scheer 3e 3j. Roel off 3e P. S. de Bak 3e Binnenland. Vlissingen, 10 April. Woensdag avond sioot „Vlissings Man nenkoor de reeks zijner openbare bijeen- komsten gedurende dezen winter met het geven van een concert, waaraan behalve de zangcursus ook voor de eerste maal het gemengd koor deel nam Werd hierdoor voor velen eer» meerma len te kennen gegeven verlangen bevre digd, in geene geringe mate werd tevens de reeds gevestigde overtuiging van menig een versterkt, dat deze zoo verdienstelijke zangvereeiitging ter bereiking van haar doel, den goeden weg heeft ingeslagen. Niet alleen toch handhaafde het man nenkoor als bij vernieuwing zijn goeden naam, maar leverde het, door het zoo gun stig uitgevallen optreden van het gemengd koor, benevens door hetgeen de zangcur sus ten gehoore gaf, heb bewijs, dat de taak, zoowel van het bestuur der vereu- niging als van hem, onder wiens leiding zooveel schoons en welluidends ten beste gegeven werd, aan geen betere handen kon worden toevertrouwd. Geen wonder dan ook dat de gevolgen daarvan ook thans niet uitbleven en de uitvoering van al de slukken van het flink gekozen en afwisselend programma tot algemeen genoegen werd aangehoord, waar van het nog nog al vrij talrijk aanwezige publiek door een daverend applaus telkens do ondubbelzinnigste blijken gaf- Inzonderheid was zulks mede het geval roet de tenor-solo's, welker uitvoering blijk baar op hoogen prijs werden gesteld en een herhaling van een lied door dieu zan ger met ingenomenheid werd begroet. Evenzoo kweet de fluit-solo speler zich ver dienstelijk van zijne taak, terwijl de flink uitgevoerde solo voor cornet piston het zijne toebracht de waarde van het stuk te verhoogen, waarin de tonen van het in strument zich behoorlijk deden gelden. In één woord werd ter. volle voldaan aan de verwachting, welke men van dit concert gekoesterd had. Moge de gunstige uitslag daarvan den leden der vereeniging tot spoorslag strekken, om door aanhou dende studie voort te gaan op den inge slagen weg, waardoor bet alleen mogelijk is te kunnen voldoen aan de eischen, wel ke men met recht aan eene goede en degelij ke zangvereeniging stelleD mag. Blijven daarbij het bestuur en de on derwijzers met denzelfden goeden geest en ijver bezield als voor het tegenwoordige oumLkenbaar het geval is, dan voorzeker mag op goede gronden verwacht worden, dat „Vlissing's Mannenkoor" rijke vruchten zal iuoogsten van het werk, dat noodwen dig niet alleen velen tot waar genot, maar ook niet weiuigen tot grondige beoefening der muziek- en zangkunde moet stemmen. zoowel de uitvoering vau het eerste gedeelte, als zijne Optische voorstelling met den mees ten bijval werden begroet. Mag het bestuur van voornoemde vereeni ging een woord van lof en dank a\zpo niet onthouden worden voor de rele moeite en zorg, welke het zich heeft laten welgeval len, om ten nutte en ten genoegen vjtn heb „volk" werkzaam te zijn, niet osyer- meld mag tevens blijven, dat ,de werk zaamheden van den heer Okhuizen niet weinig er aan toegebracht hebben, om de laatste bijeenkomst in het afgeloopen win- ter-seizoen op een geuoegelijke wyzc te sluiten. Heden middag is alhier ter. reede jjeko men de Vlissmgfche viechaloep „de Zeeuw", schipper D. Meijboom, met 420 kabeljau wen," 1200 schelvisschen, 40 lengen, 7 jjl- botten en eene mand vleet. De sloep wacht op order tot bepaling van hare bestemming. Door den heer W Briël, predikant te Yoorthugzeu, ia voor het op hem uitger brachte be-oepnasr de.'Ned. herv. gameente alhier bedankt. Van 3 April tot 10 April zijn alhier lilt Queenborough met de mailbooten aange komen 407 en daarheen vertrokken ^12 De vereeniging voor „Volksvoordrachten en Volksvermaken", die dezen winter het „volk" onderscheidene malen des avonds door voorlezingen over verschillende onderwer pen en voordrachten op eene nuttige en onderhoudende wijze had weten bezig te houden, had voor hare leden en dona teurs, benevens voor de houders van drie of vier verschillende kaartjes, afgegeven op de Volksvoordrachten in het afgeloopen seizoen, een aaiigenamen avond bereid. Dat liet publiek zich daarvoor gretig bad laten vinden, gei uigde de volle zaal van den heer Kuijpers, waarin de welbekende heer Ok- hu ij zen van Rotterdam, daartoe uitgenoo- digd, met een programma optrad, waarvan Naar men verneemt zal H- K. H. da koningin van Engeland aanstaanden Vrijdag 16 April met eer. extra-trein des avoids te 6 u. 28 m. van Brussel, via Roosendaal alhier aankomen, teneinde met haar jacht, dat spoedig met uog andere Engelsche bo deras hier verwacht wordt, de reis naar Engeland voort te zetten. Dat het in het goede land onzer inwo ning met sommige zaken niet erg vl ug-van de hand gaat, getuigen de werken aan de voormalige marinehaven alhier. Ofschoon nog onvoltooid, werden die gestaakt on geveer medio 1878. Thans .schrijven wjj April 1880 zonder dat tot beden toe nqg het minste bespeurd wordt van een begin, om toeh eindelijk eens het gestaakte v?erk voortte/.etten. Eere, wieu daarvoor eere toekomt l Tot directeur der gasfabriek te Zwolle i* benoemd de heer J. J. Mollema, tejUtreeht, met 15 stemmen, tegen 2 stemmen op deu heer C. A. Lagaaij, alhier.

Vlissingse Courant | 1880 | | pagina 1