1880 rv«. 28. Zondag 4 April. 18^ Jaargang. OPROEPING HWIJffilS. A Een aim de school voor weer uitgebreid lager onderwijs voor jongens, hoofdonderwijzer den heer E. G. J. STUART. Vei'eischte zijn aanteekening voor Franscbe taal; de jaarwedde bedraagt f 650,~ Gemeentebestuur. Gemeenteraad. BÜEEAÜ IVïenwcïïdijk wijk ft No. 101. Adverte'htieti gelieve men aan den Uitgever iu te zenden uiterlijk "Woensdag en Zaterdag voormiddag 10 uren. De prijs van 1—4 regels is 40'Gents. Voor eiken regel meer 10 Cents. UITGEVER; F. H sen IF FE Kte VII Üi» lil fen. Dit Blad verschijnt tweemaal per treek, Donderdags en Zondags. Abonnementsprijs per 3 maanden ƒ1,franco per pöst 1,15, Afzonderlijke Nummers 10 Cents. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. EENIG AGENT VOOR FRANKRIJK: DE FIRMA G. L. DAUBE Co., TE FRANKFORT. liiotiiiciiiciiicEi vfflos' BSelffië, liiiilftcliiami, Eii&clani«I cu Frankrijk f 1.65 per 3 maanden. De BURGEMEESTER en WET HOUDERS van V 1 i s s n g e n maken bekend dat vacant zijn de navolgende HULP - QN DER WIJZERS -BETREK KINGEN; B Twee aan de burgerschool voor lager onderwijs, hoofdonderwij zer den heer H. A. SITSEN de. jaarwedde bedraagt 5£50. Solicitanten worden uitgenoodigd hunne stukken zeer spoedig in te zenden aan den Burgemeester dezer gemeente. Vlissingeu, 3 Maart 1SS0: No. 25. VERKIEZINGEN. Sluiting lijsten tier kiesbevoegdeu. De burgemeester van Vlissingeu; brengt bij deze ter kennis van de belang hebbende», dat de lijsten der personen, bin nen die gemeente, bevoegd tot het kiezen van leden van-,de,2<^e kamer der siaten- genera'al van de provinciale staten van Zee land en van den ge neenteraad op heden zijn gesloten, in de benéden voorzaal van het gemeentehuis aangeplakt en op do gemeente secretarie voor een ieder ter inzage neder- golegd. Vlissingeu. den 30 Maart 1S80. De Burgemeester voornoemd, A. S M 1 T. ZITTING VAN WOENSDAG 31 MAAKT. Voorzitter de heer Smit, burgemeester. Secretaris de lieer Forbes Wels, Afwozig de lieer van der Belce Callenfels, met. kennisgeving. De notulen der vorige raadszitting wor den gelezen en goedgekeurd. Aan mej. E Callenfels wordt op kaar verzoek, tengevolge harer benoeming tot hulponderwijzeres te Be-gen op. Zoom, eer vol ontslag verleend als hnlpouderwijzeres op de school \an den heer Sitsen. Evenzoo aap den beer P. C. Gilde- hulp onderwijzer op tlezèlfde school, ingaande met 15 April a. s. Wegens het bedanken van den heer KampschreUr als lid van het college van het van liet nïgemeeeii armbestuur, worden ter vervulling dier vacature door dat college voorgedragen, de lieeren O. F Maenhout en P. F. Limonard Met lö stemmen wordt de heer Maenhout daartoe benoemd. Tot hulponderwijzer op de school van den heer Stuart wordt voorgedragen en als zoodanig met algemeene stemmen be noemd, de heer C. Brakman Cz. hulpon derwijzer alhier op eené jaarwedde van f 700. Geschiedt voorlezing van een adres van mvj. P. J. Kefct.ng. houdende verzoek om eene toelage als kweekelinge op de school van mej. Bploveld. Dit adres, door den heer Pot ondersteund, Wordt door den lieer Kleijnhens bestreden, en daarna met 11 tegen 1 stem Verworpen foor stemde de lieer Pot. Naar aanleiding van een ingekomen brief van den heer Ruijghart. waarbij deze, we gens verandering van woonplaats met 1 Ai-nl ontslag neemt, als lid van den raad, betuigt de voorziuer namens al da leden leedwezen over diens vertrek uit deze ge meente, en dat te meer, daar hij zich ten allen tijde beeft doen kennen als een man met een helder hoofd en een warm hart voor de bevordering lier belingen van Vhssingen; hij uit daarbij tevens den wensch, dat de heer Ruijghart inzijne nieuwe woonplaats al zijne illusies moge verwezenlijkt zien en het hein steeds aldaar moge welgaan. Do heer Ruijghart dankt den voorzitter en de leden voor de ge-proken woorden en spreekt bij het verlaten dezer gemeente e» het uittreden dezer vergadering den wensch uit, dut de goede bedoelingen, die de voorzifter yoór Wissingen koestert, met den besten uitslag mogen bekroond worden Hij betuigt daarbij Vlissingeu een warm hart toe te dragen, waarom hij dan o >k hoopt, dat het Vlissingeu en zijne bewo ners steeds zal welgaan Voor kennisgeving wordt aangenomen de mededeeling van den voorzitter dat de goedkeurriug van ged. staten is verkre gen op het raadsbesluit tot beschikking over den post van onvoorziene uitgaven voor wegers en meters j idein betreffende de vastgestelde ver ordening op de bewoonbaarheid van ge bouwen idem betreffende de inrichting der mest vaalten idem tot onderhandsche aanbesteding der schoolgebouwen idem van het 2de suppl. kohier van den hoofihlijken omslag over 1879; dat voorts is ontvangen het bericht vau den ingenieur van den Waterstaat betreffende de openstelling van de brug over het rna- rinedok idem liet verleend, ëejrVpl ontslag van den heer T. Kampschreur en de benoeming van deii heer P. Smit als opperbïandmeestër idem de kennisgeving van ged. staten dat op zijn verzoek de heer rar. Pické eer vol ontslag is verleend als schoolopziener in het 1ste, district waapvoor tijdelijk is aangewezen jhr. mr. van Teylingen idem. de verkregene goedkeuring van de geroeenfebegrooting vóór '1880; idem besluit afschaffing veemarkt. Worden overgelegd het jaarverslag van de commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs over 1879 idem dat van het brandwezen idein dat der plaatselijke Schoolcommis sie over 1879 voorts de begrooting der leenbank over 1880, alsmede de rekening dier instelling over 1879; de begrooting en de 126ste rekening ■met hét Verslag der fondsen vau d'a zee mans- en 'visschersbeursen de begrooting voor het maker, van rio len en het bestraten van de Lampseus- en de Ruyter straten. Wordt besloten de ingediende begroo tingen met tekeningen in hanileu te stel len van tie commissie vau financiën. Zonder hoofdelijke stemming worden burgemeester eu wethouders gemachtigd lot af- en overschrijving van eenige pos ten op de begrooting van bet gasthuis idem tot wijziging der begrooting van het burgerweeshuis idem tot al- en overschrijving van pos ten op de begrooting van het algemeen arm bestuur. Geschiedt voorlezing van een adres van. C. van der Ploeg, hóüdeude verzoek óm een stuk gemeentegrond iu de korte Noord straat in eigendom te bekomen, teneinde daarop eeu woon huis te bouwen. Na eenige jdjacuss'e over den vast te stel len prijs per Ms. wordt die bepaald op f 3 en het verzuek ingewilligd, met bepaling, dat op verbeurte der koopsom, het te bouwen huis binnen twee jaren zal behooren voltooid te zijn. Op de adressen vau Horneman c. s. en Husoti, ter verkrijging van grond in erf pacht wordt, mede eene gunstige beschik king irenoraen. Eveneens wordt toegestaan het verzoek vau tien heer Linden om een gedeelte van het verkooplokaal eenige uren des Zondags in gebruik te mogen nemen, ten einde al daar samenkom-teu met werklieden 'e houden eu bepaald, dat. zulks alleen zal kunnen geschieden tuaschen half 12 eu half 2 uren. Woidü voorgelezen een ingekomen adres van C. Kodde eu 23 andere veehouders, houdende verzoek om terug te komen op het genomen raadsbesluit, betrekkelijk de inlichting dec mestvaalten. De heereu Laernoés, de Kruijff, Moriier en van Üije Pieterse zouden aan Je be zwaren aan adregsanteii willen té «jemoet komen door een klei- in plaats van een trasbódem vopr 'te schrijven. De heeren Vetkuyl Quakketaar eu Kleijnhens Verkla ren echter, dat thans de pas goedgekeurde verordening dient geharidBaófd te Worden eu de vraag ihaet -gesteld Woïdeii; of dit adres al of niet, daarmede iu tegenspraak is, latende de lieer-'' KVéijntiens overigens aan ieder lid van den rdad de vrijheid over tot het doen van een voorstel, oor da bestaan, de verordening in te trekken of te wijzi gen. Nadat de voorzitfer verklaard Had zich geheel en al té vereenigen met de ziens wijze van den heer Kleijnhens, stelt hij voor afwijzend op het adres te beschikken. 'Met 8 tégen 4 stemmen wordt ;alzoo besloten. Tegen de lieèren Mortier, 'Pot, van Uije Pieterse en Laernoes. De voorzitter deelt mede, dat zijn.inge komen twee uituoodigingen om medewer king voor .de te houden tentoonstelling van kunstvoorwerpen en 'die van voorwerpen, bétrekking hebbende op het Vorstelijke stamhuis van Oranje-Nassau, 'welke voor kennisgeving wordt a&ngenómen. Gunstig wordt, beschikt op het verzoek van de héeren Joh. Dijseririck en H, Lou- min correspondenten vóot de te Amster dam te honden .téntoonstelüng van gouden en zilveren werken, óm aldaar eenige aan de gemeente toebohoorende óödheaen te exposeèven. Op voorstel van den voorzitter worden burgemeester eu Wethouders gemachtigd onder behoorlijken waarborg aan adressan ten voor voornoemd doel af te staan de fleseh van ..Willebrord». de avondmaalsbeker, een lampetkan en kom, twee bekers en beker eu schotel vau het metselairègildé, 'fclsmede de toren van den Bosch. Alstiu wordt aan de orde gesteld het voor stel van het dag bestuur tot Vaststelling eener verordening tot, heffing een'er belas ting op loon eel voorstellingen en andere open bare vermakelijkheden. Geen der leden in algemeeriè beschou wingen tredende, wordt overgeg.an tot de artikelsgewijzigde behandeling d.-r veror dening. Zonder hoofdelijke stemming Wor den eerst al de artikelen en daarna de geheele verordening onveranderd aangeno men, waardoor werd uitgemaakt, dat 8 dagen na de afkondiging dezer verorde ning een belasting zal geheven worden voor tooneelvoorstellingen en muziekuit voeringen die gegeven worden o. in lokalen ter oppervlakte van 50 M® en daarboven f 3. in lokalen beneden dé 50 Ms f 2.— b. voor café chantant-, dans- en muziek huizen, in lokalen ter oppervlakke van van 40 Ms en daa.énboven f 1.50 lö lokalen bèneden de 4t) M8 f 1,— c. voor muziekuitvoeringen én cftfi'ctrtn

Vlissingse Courant | 1880 | | pagina 1