VLISSINGSCHE COURANT. H Ï-SCHKLDE. 1880. 1880 N°. 27. Donderdag 1 April. IS6" Jaargang. li in ne n la n d. ^-maatschappij LAND". or Personen en Goederen dsschen leu vla Qnécnbopo. en: des avonds 9.45 uur uit Londen: 8.40 uur. j des nvonds. JiX' RGEDIENST RG en VLISSINGEN 'iggende plaatsen. L IJ K S van Middelburg 1.10 3 van 1 uur. NCEDIENST t de Breskenscfie en zensche Boot, 25 C1MT por persoon IET „HOTEL GOES" s 11 en 's namiddags 4 uur. mboot naar het spoor if 0.15 per persoon OOT DIENST a WA.LZOORDEN. v. v inet deu Staats-Spoorweg IN EN ROOSENDAAL endieu'st van en naar Hulst Uren van vertrek •orden voorin. 6.45, 7.20, nam 1.S0 lorden 9 30, 4.25 sweert nam. 6. N D I E N S T zoordeu voorra. 5,20 en 11,30 ilst na aankomst der Boot. AN DEN m. 1.15 en 3,45. 1-45 4.15. MAANDAG, WOENSDAG en ZATERDAG. 7.30 nam' 3. 8.— 3.30 10.30 11.- 6.30 i'lijk 2 uren omen. midd; 12.— nam. 12.30 v. 7,20 I n. 2 80 7,35 3,41 6,38 0,35 2,40 0,40 8,— 9,50 4,45 0,20 2,5 5,59 6,40 6.50 1,1 5.1 6.20 2,16 6,30 7,53 3,5 7,8 7.57 8,45 8,55 127 7,25 0,12 9,21 1,50 9,35 ,57 9,41 4,14 9,51 120 1,32 9,56 10,7 ,43 8,6 10,18 ,53 i,9 .20 3,35 9,6 10,26 10,41 10,50 ll. ,30 8,45 9.15 7,16 10,55 6,35 <•,50 10,40 6,10 8,5 11,50 7,30 8,30 12,, 5 7,55 8,5 12,40 8,20 9,15 ,3 8 40 9.23 1,12 8,48 9,30 i,2o *8,55 BÜBEAÜ Nleaiw.endijk wijk D No. 101. Advertentie» gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Woensdag en Zaterdag voormiddag 10 uren. De prijs ran 14 regels is 40 Cents. Yoor eiken regel meer 10 Cents. uitgever-, F. D SCDIFFER, Ie Ylisslugen. Dit Blad verschijnt tweemaal per week, Donderdags en Zondags. Abonnementsprijs per 3 maanden ƒ1,—, iiadco per post 1,15. Afzonderlijke Nummers 10 Cents. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. EENIG AGENT VOOR FRANKRIJK: DE FIRMA G. L. DAUBE Co... TE FRANKFORT. Abonnementen yoor België, Unit sclil nu dEngeland en Frankrijk f 1.65 per 3 maande u. Vlissingen, 31 Maart De brief van de kamer van koophandel alhier is door den Prècurseur in zijn num mer van den 27sten dezer opgenomen. Het Antwerpsche blad doet dien brief vergezeld gaan van eenige kantteekeningen, die het kenmerk dragen, dat het eenigszins verlegen met de zaak zit. Natuurlijk blijft in den grond der zaak de schuld der wedervaringen grootendeels aan Vlissingen liggen en wasschen de Ant werpenaars hunne handen in onschuld. Daartegen reel in te brengen, zou veel bebben van den Moriaan te willen was- jchan, vooral dasr nu eenmaal is aange nomen geen namen van personen noemen. Welnu dat dit dan voor ditmaal zoo blijve. De aangehaalde feiten toonen meer dan voldoende aan wat met het schrgven van den Précurseur is bedoeld geworden. Wij zijn daarom voor ditmaal met de Middelburgtche Courant van meerling, dat men alhier wél zal doen met de aangege ven klachten niet onopgemerkt te laten en men daarbij niet vergeten moet dat Vlis singen den vreemden handel moet trachten to trekken en daarom de oogen meer ge opend moeten blijven voor de bestaande onvolmaaktheden in de inrichting der ha- veus en spoorwegverbinding en voor de verkeerde hebbelijkheden, die misschien hier en daar nog te Vlissingen aangetroffen worden, dan voor de gebreken der vreem den. Wanneer de Middelburgsc/ie Courant in plaats van Vlissingen nu en dan eens de les te lezen, ons een handje helpt om een beteren toestand te doen geboren worden, dan kan er spoedig van den loop der zaken eene andere wending verwacht worden. Van wege H. K. H. prinses Hendrik zgn dezer dagen ds heeren Stasse en Krom wijk, gezagvoerders van de mailbooten Prin ses Elizabeth en Prinses Marie meteen fraaien gouden speld, waarin het naamcijfer der vorstin, omgeven door smaragden prgkt, vereerd, als een bewijs van H. D. tevreden heid over de reis, onlangs met Voornoemde stoomschepen naar en van Engeland onder nomen. Naar men ons heeft medegedeeld bestaat bij H M. de koningin van Engeland het voor nemen om tegen de helft dezer maand zich alhier, au» boord van haar jacht, lot den overtocht naar Engeland in te schepen. Sprekende over het plan van dr. Van Vloten met opzicht van een gedenkteeken voor Elisabeth Wolff, zegt da Zutpltenscke courant ,/Mocht ooit dit plan tot verwezenlijking komen, dan hopen wij dat voor 't minst op het voetstuk uitgehouwen worde liet borstbeeld van mej. Wolff's onafscheidelijke vriendin, Agatha Deken. »Toch eens aan het peinzen over stand beelden te Vlissingen zgnde, zouden wij het niet onyepasc vinden wanneer men eens kon besluiten dat van De Ruijter op een andere plaats neer te zetten, zoodat de beroemde zeeheld niet langer zgn rug be hoeft te wenden naar die zee, die eene zgn element was. Ongelukkiger plaats voor een standbeeld kunnen we ons bijna niet denken dan die, waar Jat van De Ruijter op de Kade van Vlissingen prijkt." Wij zijn het met de Zut/entche courant hier in niet eens; vooreerst keert de Ruijter zijn rug niet naar de Zee, maar [naar de Schelde; vervolgens is er raoeielijk een betere standplaats te vinden, wanneer men zoekt naar een drukke passage van Vlissingers en vreemdelingen. De leden', der tweede kamer zijn tegen aanstaanden Dinsdag ter hervatting hunner werkzaamheden opgeroepen. De y Willem Barents" volgens de N. R. Ct. zal in het begin der volgende maand verhaald worden naar de werf van de heeren Huygeus van Gelder, te Amsterdam, om voor den derden tocht gereed gemaakt te worden. Te gelijker tijd wordt dan op de marine werf aangevangen met victualie en uitrus ting. In het Nieuws van den Pag leest men Nu de tijd van ■zaaien en planten weder daar is, willen wij hen, die hunne venster banken, varanda's enz. gaarne met hang- planten sieren, opmerkzaam maken op een eenvoudige, onkostbare, sierlijke en toch ook vreemdsoortige kweekerij, waarbij geen tuinaarde, geen potten of iets dergelijks ge bruikt worden. Een grove spons, een wei nig water, enkele zaad korreltjes, een touw tje en een weinig zorg zijn voldoende om menigeen gedurende langen tjjd genoegen te bezorgen. Wij hebben het ten vorige jare zeiven ondervonden en kunnen het al- zoo, door ervaring geleerd, aanbevelen. De zaak is deze Men weekt een groole ronde grove spons, in warm water, waarin raen haar zoo lang laat liggen, tot zij door ,en door geweekt is. Dan perst men haar uit, echter niet al te sterk, hangt haar aan een touwtje op een plaats, waar de zon gedurende een deel van den dag schijnt en steekt in de openingen of poriën hier en daar een korrel gierst, rood klaver zaad, gerst rijst en haver- Wanneer men nn zorgt, gedurende- een week, geregeld des morgens de «pons met een weinig water .te besprenkelen, zal men weldra uit de spons frische groene blaadjes zien opschieten, ,die zich langza merhand tot afhangende planten ontwikke len, terwijl te zijner tijd de roode bloem pjes van de klaver de groene massa sieren Natuurlijk moet men nu en dan de spons bevochtigen, maar niet al te nat maken Wan neer men, zoodra de kiemblaadjes zich goed ontwikkeld hebben, een weinig tuinr kers op de spons strooit, zal deze geheel in het groen verborgen raken. Dat die kweekerij nogal tot afwisseling aanleiding geeft, zal men wel begrijpen. De welwillende bemoeiingen van den Nederlandschen gezant te Brussel, baron Giericke van Herwijneu, in het belang der algemeene verloting ten behoeve der wa tersnoodlijdenden, onder de bescherming van HH. MM. den en de koningin, zgn met den besten uitslag bekroond. Door de tusschenkomst van dien geachten diplo maat werden toch geplaatst een zeer aan zienlijk aantal loten, terwijl bij hem nog inkwam aan vrijwillige giften een bedrag ran f 350. Verder werden bij hem inge zonden de volgende prijsvoorwerpen5 schilderijen, respectivelijk van de heeren P. Ogens, J. Th. Kruseman, Sebes, jhy. Storm van 's Gravesandc en jonkvrouwe de Vil'ers Grand Champs (lac du Bour- get) j vier teekeningen van de heeren D. Oijens, Gabriel, von Seben, W. Roelofs 25 ekromolithographien, aangeboden door den heer J. H. L. de Haaseen teekening van den heer P. J. C. Gabriel, aangebo den door mevrouw de wed. van Vloten 4 lifcbographien van den heer Theodore Schaepkenseen medaillon met juwcelen, aangeboden door den hofjuwelier Dufonr een porceleinen bloemvaas met schilder werk, van mevr. de douair- baronesse van den Bogaeyde van Terbrugge, door haar aangeboden een porseleinen plataau met schilderwerk, Tan mej. Piepers en door haarj aangeboden een salou-tafeltje, aange boden en vervaardigd door mevr. de baro nes Gericke van Herwgnen een jardiniere aangeboden door baron Gericke van Her- wijnen, en twee loten van den wcerbaar- heidsbond,- ingezonden door den heer W. Knibbeler te Namen. Nog werden o. a. der hoofdcommissie toegezonden eenige fraaie boekwerken, van de firma Mensing en Visser, te 's Hage een verzameling platen, teekeningen en kaarten, van den heer C. J- M. Nagtglas te Harderwijkeen tafeltje, van eenige bestuursleden van Tesselschade, bescherm vrouwe H- K. H. prinses Hendrikeen antimacasser merkwaardig, omdat zij ver vaardigd werd door een blinde darne^ mej. M. Valk to Kralingen een bloem» schildering door drie jongelieden vervaar digd ouder de leiding van Jos. Witte te 's Hage. In verschillende plaatsen van ons va derland, dit mag in het algemeen woiden geconstateerd, wordt de meest loffelijke bereidwilligheid om prijzen voor deze ver loting af te staan, betoond. Zoo werden, om weder een voorbeeld te noemen, uit Purmerende, oen gemeente met 5000 zie- leu, ongeveer 500 prijsvoorwerpen bij de hoofdcommisssie overgebracht. Als een ander blijk van belangstelling mag worden gewezen op het feit, dat door de commis sie van administratie over rle strafgevange nis voor jeugdige mannelijke veroordeelden //de Kruisberg", bij Doetinchem. een aan tal voorwerpen voor de verloting werden afgestaan, allen vervaardigd in de werk plaatsen der genoemde gevangenis. Door de heeren J. Pagnier Fils Co., fabricants de vermicelli et patés d'Italie te Maastricht, werd een belangrijke verzame ling producten uit hun fabriektoegezon den. Onder de prijzen uit Delfshaven ko men o. a. voor een Japanscke tafel en fiches-doos, geschenk van het dames-com té aldaar. Van de leden der academie van beel dende kunsten en Technische wetenschap pen te Rotterdam werden schilderijen in- gezonden van en door de heeren Chs. Ro« chussen, Hk. Veder, P. A. Schipperus, H. J. Melis, W- C. Rip, mej. M. en A. Molijn, en aquarellen van en door B. F. van Loo, Lpef de Meijer, J. H. Doeleman, H. Hoogeweegen, J. de Leeuw van de Laar, W. de Haas Hemken, S. Derens, II. Dek ker, J. Linze, P. Dietz en de dames Ida Molijn, A- J. van Stolk en W. Salk, doo^

Vlissingse Courant | 1880 | | pagina 1