1880 IV». 24. Zondag 21 Maart. I8de Jaargang. (iemeentebesluur. BOETE VAN PRI1 M0RELV11. BÜREAU Nietawcndijk wijk II No. 101. Adrertentiëu gelieve mei aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Woensdag en Zaterdag voormiddag 10 uren. De prijs van 14 regels is 40 Cents. Voor eiken regel meer 10 Cents. UITGEVER; F. II SCD1IFFER, te Vlisslngcn. Dit Blad verschijnt tweemaal per week, Donderdags en Zondag». Abonnementsprijs per 3 maanden ƒ1,franco per post 1,15. Afzonderlijke Nummers 10 Cents. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. EENIG AGENT VOOR FRANKRIJK: DE FIRMA G. L. DAUB 13 Co., TE FRANKFORT. Aboinncincntcu voor Kelgöë, Stiiitscltland, Engeland eiu Erankrijk f 1.65 pci' 8 maande u. No. 22. PERSONELE BELASTING. Afkondiging van liet kohier der personele belasting no. 6, dienst 1870/80. De Burgemeester van Vlissingen, maakt bekend dat op heden bii hem ontvangen en aan, den rijks-ontvanger is gezonden het execu toir verklaarde kohier wegens de personele belasting no. 6 dienstjaar 1879/80; dat de daarop voorkomende belastingschuldigen worden uitgenoodigd, om hunne aanslagen op den bepaalden tijd ann te zuiveren, ook ter voorkoming van vervolgingen; 3 en herinnert dat de bezwaarschriften binnen drie maan den na heden behooren te worden iugêj diend, terwijl de aangiften ter bekomiug van ontheffing, ingeval van verhui zing, op grond van art 27 2, -der personele wet, moeten worden gedaan bij den rijks-ontvanger binnen 11 e maand, volgende op die, waarin het perceel is ontruimd. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 18 Maart 1880. De Burgemeester voornoemd, A. SMIT. No. 23 HOOFDBLIJKEN OMSLAG, Ter lezing liggen van het kohier wn den hoofdelijken omilagvan het jaar 1880. De burgemeester en Wethouders van Vlis singen, maken békend dat Ier voldoening aan art. 264 der wet. FEUILLETON. EENE RUSSISCHE GESCHIEDENIS. (UIT HET ENGELSCH.) (Vervolg en Slot.) De kunst om te regeeren eischt zoovele schikkingen, dat misschien weer in dit geval de noodzakelijkheid zou geboren worden, om den een of anderen boef te sparen, om dat het belang van den staat of der maat schappij dit zoogenaamd vorderde. Zulke dingen gebeuren iederen dag. Toen echter Morelvine aan zijn dooden vriend, den ge neraal, dacht, namen zijne gedachten eene "andere richting en zwoer hij bij zich zeiven -dat de moordenaars en hunne medeplichtigen zonder genade zouden worden behandeld. Een week ging voorbij zonder eenige tijding van den Golovine en Morelvine kwam niet te weteD» of iemand in hechte- van den 29 Juni 1851, (Staatsblad no. 85). ter secretarie der gemeente gedurende veer tien dagen, te rekenen van Maandag den 22 Maart a- s. voor een ieder ter lezing is neder- gelegd het kohier van den hoofdelijke» om slag voor 1880; en dat ieder aangeslagene bezwaren tegen zijn aanslag kan inbrengen bij den gemeente raad b nnen den tijd voor het ter lezing lig gen. bepaald, bij verzoekschrift op ougeze- geld papier. •En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 20 Maart 1880. De burgem. en weth. voornoemd, A. S M I T. De Secret iris, P. FORBES WELS. Binnenland. Vlisfliugen, 20 Maart Gisteren avond is zekere B., te Utrecht woonachtig, alhier met eene vrouw sedert eenige dagen levende, door de politie aan gehouden en in bewaring gesteld. Genoemde persoon bad zich in korten tijd voor de vierde maal aan deseitie schuldig gemaakt en was laatstelijk in het begin van het afgeloopen jaar, in tijd van oorlog, gedeserteerd te Singapore zoodat zijn gezegde: ,/Oeh! met een flinke rammeling kom ik er van af, de laatste keer lub ik er 99 gehad," hem mee of tegen zal vallen, nis was genomen. In den namiddag van den achtsten dag bracht een poliiie-agei t hem een brief van Karinow, die slechts Rezen regel bevatte: Wij zijn op het spoor; nog meer van avond." De gou verneur zeide te hui-, dat hij ging dinee- ren bij zijne dochter, de gravin Natiskeff en ging met het vallen van den avond derwaarts. Bet was een heldere avond in de maand Maart en, ofschoon de dauw der lente nog niet neergedaald was, was het niet te koud. Boven zijn hoofd scheen de maan in vollen glans. Morelvine liep haas tig voort, maar aau deu hoek vau de straat hoorde hij voetstappen achter zich en een in een mantel gewikkeld mm, hem haastig voorbijloopende, wend Ie zich plotseling om en versperde hem den weg. //Prins, Saridja wnnscht u geen kwaad", zeide deze vreemdeling op snellen toon, //maar om uw zelfs wil zeg den Golovine dat hij het late bij de ontdekkingen, die hij reeds gedaan heeft? //Wie zijt gij, die aldus spreekt?" riep de gouverneur aangezien de lijfstraffen afgeschaft zijn en hij voor desertie, gepleegd in tijd van oorlog, terecht zal moeten staan voor een en krijgsraad. Heden morgen is voornoemde persoon aan de militaire overheid overgeleverd en gebracht aan boord van het wachtschip de Hydra. De Middelburgsche courant van Donder dag 18 Maart, melding makende, dat de Frécurseur in haar nummer vau Dinsdag 16 Maart, deu brief van den heer. A. Smitj zooals die reeds door de Middelburgsche courant was medegedeeld, heeft opgenomeü, zegt in dat nummer verder: z/llct Belgische blad voegt daar eenige opmerkingen bij, die den burgemeester van Vlissingen wellicht eenigen spijt zullen doen voelen, dat de toon zijner brieven niet wat minder uit do hoogte is geweest. Wann er men niet het gevoel eeuer stnele- looze onschuld met zich omdraagt, wat -Vlissingen blijkens de gisteren gedane mede- deelingen zeker het recht niet heeft te doen, dan is eenige bescheidenheid, althans voor- zichtiglieidslialve, aan te bevelen. Wij teekeuen hierop aan, dat het ons zeer zou bevreemden, bijaldien onze burge meester nu reeds ten gevolge van de ge maakte opmerkingen eenigen spijt zou gaan gevoelen over hetgeen hij aan deu Précur- uit, terwijl hij den man bij zijn arm greep. z/Ik ben noch uw vriend, noch uw vij and", .zeide de man, terwijl hij zich los schudde", maar neem mijne waarschuwing aau. Tracht niet uit te vorscheu wie de moordenaar is van Stourclniie". De man verdween. Morelvine had veel lust om hein te vervolgen door een ge schreeuw aan te heffen, maar in de stra ten van O. kou hij in den avond nie mand vinden om hem te helpen. De «Sa ridja" hield de gamsêhe provincie in be dwang door schrik. Zelfs met een sterke wacht achter zich was de gouverneur er niet zeker van dat hij op straat een rebel zou hebben kunnen gevangen nemen. Hij zette dus zijne wandeling voort en toen hij aan de woning zijner dochter kwam, gat hij aan bevel aan den portier dat, zoo iemand met eene boodschap kwam, deze dadelijk moest boven gelaten worden. Olga Nariskeff was het eenige kind van den prins. Omstreeks een jaar geleden was zjj gehuwd met den jongen kolonel seur schreef. Hiervan kan, naar wij ons overtuigd houden, tot dusverre nog geen sprake zijn. Het laatste woord in deze zaak is nog niet uitgesproken en is het dus nog geens zins uitgemaakt, of Vlissingen den vreem deling, die er dezen winter voor zijne zaken heeft moeten zijn, al of niet ten eigen bate heeft geëxploiteerd en uitgezogen. Zoodra het volle licht over de gewraakte handelingen van Vlissingen en zijn bevol king zal zijn verspreid, waarnaar enkel en alleen gestreefd wordt, eerst dan zal het te bezien 8taan, wie voor eene aanbeveling van wege de Middelburgsche courantom wat meer bescheidenheid aan deu dag te leggen, het eerst hadden dienen in aanmer king te komen, bf de beschuldigden bf de beschuldigers. Door de hier gevormde sub-commissie tot h"t houden eener algemeene verloting Van voorwerpen van kunst eu smaak ten behoeve der noodlijdenden door den water- tersuood van 1880, werden tot op heden 380 loten geplaatst, terwijl de navolgende voorwerpen ontvangen zijn Van den lieer Arie Smit, een aquarelle van Reijnhout van den heer Th -vau Uijrt Pieierse, een aquarelle van So'terik en een lithograph ie, voorstellende deplech'ige begrafenis van 11. M. Sophie, koningin der Nederlanden, van mevrouw de wed. H. van -een regiment der cavalerie, een man, dien Morelvine als zijn eigen zoon bemin de. Ware het anders geweest, dan zou Nariskeff nooit Olga's hand bekomen heb ben, want Morelvine uainde zijne dochter met de teederste liefde en zou er nooit in toegestemd hebben dit zijn dochter huwde met een man die niet, menschelijkerwijze gesproken, het toonbeeld van alle deugden was. Prins Morelvine was weduwnaar en sedert den dood zijner vrouw, welke over leden was toen Olga tien jaar oud was, was hij vader en moeder over zijne doch ter geweest, zoodat de liefde, die tusschen beide bestond, steeds inniger en vertrou- wèlijk was geworden. Olga scheen haar vader të aanbidden en al zijne gedachten waren aan haar geluk gewijd. Er was zulk eene overeenstemming tusschen beide harten dat er geen schaduw van treurigheid of angst haar gelaat verdonkerde, zonder dat hj het opmerkte. Toen hij dien nood lottige» avond haren salon binnentrad, zag hij dadelijk dat haar iets scheelde.

Vlissingse Courant | 1880 | | pagina 1