VMSMUNCII Zondag 29 Februari. 184* Jaargang. OPROEPING «IIMIJZEfe, TWEE HULPONDERWIJZERS GEDIENST .Or en VLISSINGE1T liggende plaatun. L IJ K S morg, 6.15, f.15, 8.30, 7.— morg. 8.11.— 8.—. Middelburg 1.11 iEDIENST de BresTrenaehe en insche Boot, 5 CENT per persoon r „HOTEL GOES" '3 namiddags 4 uu iboot naar het spoor 0,15 per persoon. OT DIENST W ALZO OB/DEN. v. iet den Starts-Spoorweg N EN ROOSENDAA dienst van en naar Hulst Uren van vertrtl in. 6.45, 7.20, nam. 1. orden n 9.30, 4. •eert nam. 6. dienst oorden voorm. 5,20 en 11, st na aankomst der Boot. orden v gouden Medaille ACHTEN HERSTELLEND iRIS, 22, rue Drouot. ES SS 1M.S «.SOIUEIEK l-SCHBLDE. i 1880. 1.13 en 3 20. 1.45 3.50. 7.45 nm. S.15 10.30 11.— 10.30 12.- 11:12.30 r. 7,20 n. 2.30 5.4V ,35 2,40 .40 3,— ,50 ,20 ',l 5,1 2,16 3,5 6,30 7.8 3,27 7,25 3,50 3,ö7 4,14 4,20 4,43 8,6 4,53 5,9 5,20 8,35 5,30 8,45 10,55 10,40 11,50 12,15 12,40 1.3 1,12 1,20 1880 N°. 18. BUREAU IVicuwendljk wijk O \'o. 101. Adrertentiën gelieve men aan den Uitgever in te zeilden uiterlijk Woensdag en Zaterdag voormiddag 10 uren. De prijs van 14 regels is 40 Cents. Voor eiken regel meer 10 Gents. UlTG EVER; F. BI SCUIFFER, te Vlisslngeu. Dit Blad verschijnt tweemaal per week, Donderdags en Zondags. Abonnementsprijs per 3 maanden ƒ1,—, franco per post 1,15. Afzonderlijke Nummers 10 Cents. Men abonneert zich bij alle Boekbandelaren en Postdirecteuren. EENIG AGENT VOOR FRANKRIJK: DE FIRMA G. L. DAUBE Co... TE FRANKFORT, ibouucmentcii voor België, BP uit sc hiaat d, Eugelilitd en Frankrijk f 1.65 per 3 ïnaaudeu. Gevonden en aan bet Bureau van Politie godèponeerdEen ZILVEREN HOROLOGE met FANTAISIE KETTING. De BURGEMEESTER en WET HOUDERS van V LISSIN GEN; Geven kennis dat binnen zeer kor ten tijd vacant komen de betrekkingen van aan de burger.schoot van den hoofd onderwijzer den Heer H. A. SITSEN. Aan deze betrekkingen zijn ver bonden eene jaarwedde van fSi50. Sollicitanten worden verzocht, zicli ten spoedigste aan te melden met franco brieven aan den Burgemeester. Binnenland. Vlissingen, 28 Februari. Vau 2l tot 28 Februari zijn alhier uit Queenborough met de mailbooten aange komen 299 en daarheen vertrokken 288 reizigers. Door Z. D. Hoogwaardigheid den b:sschop van Haarlem is de Eerw. heer J. H Eeuwens benoemd tot kapelaan te Alkmaar, en in zijne plaats alhier de Eerw. heer P. Zwari die laatstelijk assistent was te Oosterblokker. Dezer dagen is door de maatschappij tot redding van drenkelingen te Amster dam ten tweeden male eene medaille uit gereikt aan den heer P. J. Terwoert, hulponderwijzer te Koudekerke, wegens de door hem met goeden uitslag bekroonde pogingen om een schijodooden drenkeling tot het leven terug te roepen op deu 24 Oc tober 1879 onder de gemeente Koudekerke. Woensdag nacht is het woonhuis van den molenaar Louws te Vrouwepnlder met den geheelen inboedel en eenige koopmans goederen totaal afgebrand de in de nabijheid staande molen is behouden gebleven. Alles was bij verschillende maatschappijen tot liooge bedragen verzekerd. De bewoner van het huis verdacht van brandstichting is naar het huis van arrest to Middelburg overgebracht. Uit de door de kolenverecnigmg //Een dracht maakt macht" te Ellewoutsdijk ge dane eerste rekening over het boekjaar 1876 80 bleek dat ontvangen was f 1896 15 en uitgegeven f 151S.63, zoodat de rekening een goed slot van f 377.52 opleverde. De vereeniging telt 132 leden. Men raamt de kosten van den ontworpen stoointramwny van Brouwershaven over Zicrikzee en Steenbergen naar Roozendaal, lang 67 kilometers, op f 1,200,000. De tonnenlegger J. van Beveren te Brui- «isse, die den 12 November 11. bij storm weder onder Oude Tonge een man uit het want van een gezonken tjalk verlost heeft, ontving dezer dagen vau een onbekende een eigenaardig bewijs vah ingenomenheid met die daad. Uit Zevenbergen namelijk werd hem e< n prachtige Hullandsehe vlag toegezonden, waarop deze woorden ver meld zijn //Herinnering aan - het-helden feit van J. van Beveren op 12 November 1879". Van de 45 bij het instructie-bataillon te Kampen opgeroepen jongelingen zijn eergisteren 27 aangenomen en 5 afgekeurd 6 hebben uitstel gevraagd, terwijl 3 niet zijn opgekomen. Daar eergisteren een aanvang werd ge maakt met het overbrengen van een ge deelte der prijsvoorwerpen, bestemd voor de algemeene verloting, ten voordeele der watersnoodlydenden, onder bescherming van HH, MM. den koning en de koningin naar de Gothiscbe zaal, zijn op last van Z. M. den koning wachtposten bij het gebouw geplaatst. Het tot heden uitgegeven aantal loten bedraagt omstreeks 90,000. Door de hoofd-commissie werd besloten om de door haar bijeen te brengen gelden te storten by de algemeene commissie voor den watersnood te Amsterdam, waartoe een overleg plaats greep tusschen mr. R. J. graaf Schimruelpenninck van Nijenhuis en den burgemeester van de hoofdstad, voor zitters der respective commissiën. Gisteren werd door den thesaurier der vei lotings commissie een eerste bedrag van f 25 000 naar Amsterdam overgemaakt. Naar gelang de gelden-van de sub-commissiën inkomen zullen die stortingen worden voortgezet. Ook de toevloed der pryzen houdt aan vermelding verdieneneen schilderij van en door mej. van der Bo-k, een schilderij van. en door mej. Gesina J. F. Yesters te Heem- ste'le (pensionaire van HH. MM. den ko ning en de koningin); een piano-tabouret (vergulde), een reistascli met étui en een album van den heer P. L. A. Gollard te Kreukelen; een stel damast tafelgoed van de firma Bendien Zn. te Almelo; vijf plaaiwerken van den heer J. Waltman le Delft; twee kisten bessenwijn en twee kis ten bessensap van de firma Varossirau te Alphen aan den Rhijn; een portret en buste, levensgroot, van H. M. de koningin, het zeer fraai gekleurde plaatwerk »Fleurs et Fruits de Java" in elegante portefeuille par Mme Hoola van Nooten, van baronesse Hall, grootmeesteres van H K. H prinses Hendrik; een bouquet fijne gedroogde bloemen in ovalen lijst van mevrouw de Bordes geboren Dutzig van Haeftente Bredaeen compleet exemplaar van de werken van Verne (20 deelijes) van den hoer J. G. Robbers te Rotterdam, en voorts keurige voorwerpen van kiiast en smaak van mej. C. S. van L. te Heemstede, mej- Snelleman Bui'endijk te Rotterdam, do da mes Lintz ts 's Huge en de dames Siccama te Zuidhorn. D. Toen Maandag namiddag het stoffelijk overschot eener brave moeder van 2 jeugdige kinderen te Hoorn ter begrafenis de deur zou uitgedragen worden, kwam de beschonken echtgenoot juist de deur in. Een deel der gelden, uit 't begrafenisfonds outvangen. had gestrekt om zelfs op dezen dag zijn harts tocht voor den si erken drank bot te vieren. Terwijl de lijkstoet, zonder den echtge noot, grafwaarts ging, verzamelde zich Toor het sterfhuis eene talrijke volksmenigte, die aan hare verontwaardiging tegen den dronk aard lucht gaf. De minister van financiën; gezien het algemeen verslag der munt werkzaamheden over 1879, brengt ter kennis, dat gedurende het jaar 1879 aan 's rijks munt vervaardigd en afgeleverd zijna. voor rekening van het rijk: 1,000,000 tieneent- stukken en 200,000 vijfcentstukken: b. voor rekening van particulieren: 581,036 tieuguklenstukkeu en 20,103 gouden duka ten; ongerekend de gouden dukaten eene nominale waarde uitmakende van f 5,920,360 Een ontzettend geval van waanzin heeft zich gisteren nacht voorgedaan, Catliarina Elisabeth Knuyff, oud 50 jaar huishoudster vau deü heer mr. J. R. Corver Hooft, op de Heerengracht bij den Amstel te Am sterdam, is gisteren nacht door haar broe der in den slaap vermoord. Naar de ingewonnen berichten luidden, had de vrouw haar broeder gevraagd den nacht hij hem te komen doorbrengen, daar zij niet gaarne alleen 'was. Na gemoedelijk een kop koffie gedronken te hebben, moet er óok nog een glaasje anisette op geVolgd zyu, ten minste de sporen daarvan werden gisteren'ochtend ontdekt. Op het gewone uur schijnt Catharina zich te bed te heb ben begeven en in diepen slaap te zijn ge vallen, want van de geheele treurige en noodlottige zaak is op dit oogenblik nog weinig meer bekend, dan hetgeen door den moordenaar zeiven onder schrikwekkende kreten is uitgestoofeen. Na de noodlottige daad volvoerd te hebben, is de man onder hevig brullen het huis uitgeloopen, en heeft aan den eersteu dienaar van politie, dien hij ontmoette, op de vraag: waarom hij zoo te keèr ging?" gezegd, dat hij »maar eventjes zijn zuster vermoord had." De dienaar zeide, dat hjj don mede moest gaan naar het politie bureau, waaraan de man gewillig voldeed. Onmiddellijk werd een onderzoek inge steld, wraruit bleek, dat bovengenoemde vrouw vermoord in haar bed lag. Het hoofd was haar letterlijk van het lichaam afgesneden. Op verzonk der politie werd het lijk naar het gasthuis gebracht, gisteren ochtend van daar naar het hulphuis van arrest op den Heiligen weg vervoerd en aldaar door den commissaris van politie derde sectie, mr. van Raalte, verzegeld, die vau deze treu rige misdaad proces verbaal heeft opgemaakt. De beklagenswaardige moordenaar moet reeds vroeger geruime» tijd ir, een krank zinnige gesticht hebben doorgebracht. In de vijfde zitting van den hoogen raad der Nederlanden op gisteren, heeft de procureur generaal in zake van L. Pin- coffs en H. Kerdijk, directeuren van de Afrikaansche handelsvereniging, gerequi- teerd dat de beschuldigde Henri Kerdijk zal worde schuldig verklaard aan <ie mis daad van lo. valschheid in geschriften van koop handel door versiering van verbindtenissen en bevrijdingen en verandering van ver- klaringeu en feiten, welke deze geschriften moeten inhouden en doen blijken, 54 maal

Vlissingse Courant | 1880 | | pagina 1