1880 IV». 17. Donderdag 26 Februari. IS*1 Jaargang. B i n ne n 1 a n B U R E A U IVieuwendijk wfijk n Rio. 101. Advertentiëu gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Woensdag en Zaterdag voormiddag 10 uren. De prijs van 14 regels is 40 Cents. Voor eiken regel meer 10 Cents. UITGEVER; F. El SCHIEFER, te VlUstngen. Dit Blad verschijnt tweemaal per week, Donderdags en Zondags. Abonnementsprijs per 3 maanden ƒ1,franco per poet 1,15. Afzonderlijke Nummers 10 Cents. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. EENIG AGENT VOOR FRANKRIJK: DE FIRMA G. L. DAUBE Co., TE FRANKFORT. Abonnementen voor Belgaë, Dnilschland, Engeland era Frankrijk ff 1.65 per 3 maand en Vlissingen, 25 Februari. Nadat onze politie was bericht dat in den nacht van den 21 op 22 jl. op de hoeve Groot Lammerenburg" onder de gemeente Koudekerke, uit een goed gesloten hok, eenige kippen waren ontvreemd, is hot,naar wij vernemen,den hoofdagent Fanoy alhier gelukt den dader zekeren C. v. S., op te sporen en aan te houden, die daarna bekende den diefstal te hebben gepleegd. De machinist le kl. H. Prins, belast met hot toezicht, op Zr. Ms. raderstoomschip de Valk, wordt met den lnatsten dezer maand op non-activiteit gesteld. De machinist 2o kl. J. Kisses, thans bij de conservatie van 's rijks werf te Nieuwe- diep, wordt mede met dien datum op non activiteit gesteld. De machinist le kl. W. Fagg is ter be schikking gesteld van het departement van koloniën, om tegenwoordig te zijn bij de gereedmaking van het stoomschip de Arenrl aan boord van Zr. Ms. stoomkanonneerboot Hydra is te zijner vervanging geplaatst de machinist le kl. J. de Leeuw. De luits.-kwartiermeester P. M. Scheur leer en J. C. Vaupel Klein, van het 3e rog. infanterie, zijn door den minister van oorlog, op hun verzoek, ouderling verplaatst, weshalve eerstgenoemde alzoo hier in gar nizoen blijft. Met ingang van 1 April 1880 is door Z. M. den koning eervol ontslag verleend aau mr. C. J. Pické, als schoolopziener in het eerste district van Zeeland. De heer H. J. van Braambeek, sints 1 Mei 1844 hoofdonderwijzer aan de open bare school te Oostburg, is op zijn verzoek tegen 1 April e. k. eervol ontslag uit zijne betrekking verleend. Men meldt uit Goes: Vijf van de zes caudidaten zijn toegela ten, om zonder toelage in de langste nf- deeling de lessen aan de rijksnormaalschool te Goes te volgen, t. w.W. C. Booy van Campen, te Goes; II. Lampen, te Kruinin- gen: D. van Strien, te Wolfaartsdijk; J. van Weele, te Reinkeuszand; J. H. C. Vermande, te Heinkenszand. Binnenkort zal door den inspecteur de voordracht op gemaakt worden van hen, die dingen naar eene beurs van f 300 of van eene vau f 80. Voor de betrekking van hoofdonderwijzer aan een der nieuwe openbare scholen te Zwijndrecht hebben zich niet minder dan 106 sollicitanten aangemeld. Voorzeker geen gunstig voorteeken voor hen, die zich aan de onderwijszaak begin nen te wijden. Den 13n Maart a. s. zal per stoomschip Voorwaarts een detachement supjiletietroe- pen vertrekken, sterk 63 man, waaronder 3 onderofficieren, onder kommando van den van verlof terugkeerenden kapt. der inf. T. H. H. Routs en de medegeleiders de 2e luits. K. W. Amiot, W. J. Ising en J. W. H. Tuinenberg. Zaterdag middag is te 's Gravenhage een afschuwelijke misdaad aan het licht gebracht, In het Pinksterbloemenlaantje aan den Z.-O. Buitensingel, woont een gezin be staande uit man, vrouw en kinderen. Sedert een paar dagen hadden de buren dén knaap uit 's mans eerste huwelijk en waarover dus de vrouw stiefmoeder was, gemist, ter wijl meii van tijd tot tijd kermen meende te hebben gehoord. Van de afwezigheid der vrouw gebruik makende, hebben eenige buren een onder zoek ingesteld en toen in den kelder het knaapje gevonden, vastgebonden aan een ijzeren kram, met de voeten in een tob water en schreiende van honger. Het kind werd natuurlijk onmiddellijk uit zijn ongelukkigen toestand waarin het reeds 2 3 dagen gezeien had, verlost; de zaak ter kennis van de politie gebracht die de vrouw in arrest heeft genomen. Aan de kamers van koophandel en fa brieken te Amsterdam, Rotterdam, 's Gra venhage, Dordrecht, Schiedam, Middel burg, Vlissingen, Groningen, Leeuwarden, Harlingen en de Twentsche vereeniging ter bevordering van nijverheid en handel is gezonden het bericht omtrent den handel en de scheepvaart in het Britsche koning rijk over de maand Januari 1880. Binnen enkele dagen kan nu het wets ontwerp tot heffiug eener rentebelasting bij de tweede kamer verwacht worden. Naar wij vernemen, heeft de raad van state een gunstig advies uitgebracht. Wordt de voordracht niet meer gewijzigd, dan zal twee procent van de werkelijk genoten rente worden geheven. Inkomsten bene den f 600 zullen echter geheel, inkom sten beneden f 1000 gedeeltelijk vrij wor den gesteld. Het beginsel van eigen aan gifte met klassen wordt ook in dit ont werp gehuldigd. Wordt iemand echter voor den kantonrechter geroepen om zijn aangifte te beëedigen, dan zai hij eerst een "specifieke opgave moeten doen van zijn rentegevende waarden. Van de rente van hypothecaire schuldvorderingen zal wel moeten worden betaald, niet daarentegen van dc dividenden van aandeelen innaam- looze vennootschappen. In het algemeen zullen zij, die door hun nijverheid rente- gevende waarden noodig hebben, voor de waarden, welke zij in de uitoefening van htóa bedrijf gebruiken, niet behoeven te betalen. (Pad-) Eenige dagen geleden speelden een paar jongens tegen den avond op het hooge duin tegenover het Victoria-hotel te Sche- veningen, zij groeven een vrij diepen kuil, dekten dien met droog hout en plaggen en kropen er ten laatsten met hun zessen in. liet duurde niet lang, of de kuil liep voor een gedeelte vol. Twee werklieden, door de kameraads der levendbegravenen aangeroepen, verlosten met groote moeite het zestal uit hun gevaarlijken toestand. Een der jongens was reeds geheel onder het zand bedolven en op het punt van te stikken. Door de administratie tier Belgischs staatsspoorwegen is aan de Nederlandsche spoorwegbesturen voorgesteld om, ter ge legenheid van de feesten te Brussel ter viering vau Belgie's 50-jarige onafhanke lijkheid, retourbiljetten derwaarts uit te ge ven tegen de vracht voor enkele reis, met 6 dagen geldigheid, gedurende de maan den Juni tot en met September e. k. Men schrijft uit Utrecht dd. 21 Febr. Dezer dagen werd aan iemand, die een getrouw bezoeker van eene herberg was, door een debitant in de staatsloterij 1/20 klassikaal lot in die loterij aangeboden, hij kocht en betaalde het, eu vorzocht den kastelijn om de volgende fourneeringen voor hem te doen, wat door dezen werd aangenomen en ook getrouw volbracht. Nadat die verwisseling weer had plaats gehad en vóór het briefje nog in handen van den eigenaar kon ziju, viel daarop de prijs van f5000. Den kastelein lachtte dit buitenkansje zoodanig toe, dat hij zich het geld liet nitbetalen, voorgevende dat hem het lot toekwam. De eigenaar van het briefje zal den kastelein gerechtelijk vervolgen. Het water te 's Hertogenbosch is sedert eenige dagen weer wassende. Gemiddeld stijgt het 10 cM. in 24 uren. Maandag morgen stond het AP. f 3.92 M., oen stand, die voor den tijd van het jaar niet zeer hoog is. Doch 't is te verwachten dat het nog wel zooveel zal wasschen dat de weg naar de Langstraat meer ge ïnundeerd wordt en alzoo de stad van het water weer groot ongerief gaat onder vinden. Te Ternaord is een jongen van 15 jaar op noodlottige wijze om het leven gekomen Men heoft hem in de kamer, waar hij zijn werk voor de school zat te maken, verworgd gevonden mot het gordijnkoord, 't V/as een levendige, speelzieke knaap, en waar schijnlijk heeft hij al spelende zich het koord om den hals gedraaid, is toen met zijn stoel omgevallen en heelt zich niet kunnen losmaken uit het touw. Door verschillende geneesheeren-directeu ren van krankzinnigengestichten is een adres gericht aan de tweede kamer der staten-generaal, waarin zij hunne bezwaren kenbaar maken tegen de voorgestelde redac tie van art. 47 van het ontwerpstrafwet- boek, luidende: >Niet strafbaar is hij die een feit pleegt, terwijl hij ten gevolge, hetzij van den toe stand van bewusteloosheid waarin hij ver keert, hetzij van de gebrekkige ontwikke ling of ziekelijke storing zijner geestver mogens, buiten staat is ten aanzien van dat feit zijn wil te bepalen." De adressanten wenschen uit dit artikel de woorden tften aanzien van dat feit" te schrappen. De minister van oorlog. Brengt ter kennis van belanghebbenden, dat met lo. Sept. e. k. aan de koninklijke militaire akademie te Breda een leeraar in de wiskunde ea het lijnteekenen kan wor den geplaatst, op een tractement van twee duizend gulden (f 2000) 's jaars, dat tot acht en twintig honderd gulden (f 2800) 's jaars kan worden verhooogd. Adspiranten naar gemelde betrekking, vervoegen zich, onder overlegging van de noodige stukken, vóór uit. Maart tot den luit.-kol., gouv. van genoemde akademie.

Vlissingse Courant | 1880 | | pagina 1