VIJS sche cm ittvr. 1880 IV0. 13. Donderdag 92 Februari, J8d8 Jaargang. J- Binnenland. BUaiAU Kienweudijk wijk EI Mo. 101. V Jv e rfcentiën gelieve men aan den Woensdag en Zaterdag voor; De prijs van 14 regels is 40 Cents. Voor eiken regel meer 10 Cents. UITGEVER; F. Ht SCHUIER, te Ftlsaingen. Dit Blad verschijut tweemaal per week, Donderdags en Zondags. Abonnementsprijs per 3 maanden ƒ1,—, franco per post 1,15. Afzonderlijke Nummers 10 Cents. Men abonneert zicli bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. EENIG AGENT VOOR FRANKRIJK: DE FIRMA G. L. DA-UBE Co., TE FRANKFORT. Abonnementen voor België, Dnllscbland, Engeland en Frankrijk f 1.65 per 3 maanden. Vlissingen, 11 Februari. In de gelegenheid gesteld tot het bijwo nen van het buitengewoon concert, dat Zaterdag avond in de zaal van den heer Kuijpers alhier gegeven werd, van welke wij een dankbaar gebruik maakten, zouden wij meenen te kort te doen aan de alge meen erkende verdiensten dergenen, die zich lieten vinden, om aan menig gron dig beoefenaar van muziek eu zang een wezenlijk kunstgenot te verschaffen, in dien wij het genotene op dien avond met stilzwijgen lieten voorbijgaan. Om voor ditmaal niet uit te wijden over de uitvoering der stukken, waarmede F lis ting's Mannenkoor met piano-begeleiding van tnej. A. Weijens, het gewone succes behaalde, zij daarom in de eerste plaats vermeld, dat de heer Sikemeier, pianist te Rotterdam, alsmede de heer Geul, violon cellist te Dordrecht, benevens de heer J. S. V., tenorzanger te Kinderdijk, het door de alhier bestaande club en den heer A. S mit, uitgenood igde publiek op eene meer dan alledaagsche muziek en zang hebben vergast. Bracht de wel bekende heer Sikemeier door zijn zuiver en vlug wegsleepend piano spel ieder in verrukking, de heer Geul wist de aandacht zijner hooïders te boeien door de meesterlijke wijze, waarop hij zijne solo's uitvoerde op het instrument, waaraan alleen door kunstenaars zulke zuivere tonen kunnen ontlokt worden, terwijl de heer J. S. V., wiens late, doch gelukkig nog niet te late aankomst met uitbundig gejuich werd begroet, onmiddellijk daarna optrad met een drietal liederen van Beethoven, Nicolai en Abt, die door hem op eene indrukwekkende wijze werden voorgedragen. Geen wonder dan ook, dat de uitvoering van al de stukken van het uitnemend ge kozen programma met den meesten bijval werden begroet en het drietal kunstvrienden, door den hun toegezwaaideD lof, de zekerheid mochten erlangen, dat hunne gaven en talen ten alhier op zeer hoogen prijs werden ge steld. Dat het smaken van meer dergelijk kunst genot begeerlijk wordt geacht, zal wel geen betoog behoeven. Door den heer W. C. Barbas, predi kant te Ressen is voor het op hem uitge brachte beroep naar de Ned. herv. gemeen te alhier, bedankt. De le luit. van Vliet Harsveldt, van het 6e reg. inf. in garnizoen te Breda, is overgeplaatst bij het algemeen depót van discipline alhier. Z. M. heeft mr. W. C. Borsius, lid van de eerste kamer der staten-generaal en voorzitter van de kamer van koophandel en fabrieken te Middelburg, benoemd tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw. In den afgeloopen nacht is een welge steld persoon, J. R. J. genaamd, wonende op den Singel tnssctvea de Langeviele eu Seisbarièrre, te Middelburg, uit de stad te- rugkeerende, waarschijnlijk door de duisternis misleid, in een sloot nabij de Langeviele brug verdronken. De man was 68 jaar oud en slecht ter been. Zijn lijk is Woensdag morgen omstreeks 10 uren door voorbij gangers opgemerkt eu onder toezicht der politie naar^zijne woning gebracht. Naar wij vernemen hebben zich 27 sol licitanten, 21 jongens en 6 meisjes, aan gemeld voor het toelatings-examen op de rijksnormaallessen te Goes. Donderdag|is te Zaamslag een jongen van 10 jaren verdronken, die op het ijs met eene ijsslede reed; er doorviel en onder het ijs schoot. Aan een particulier schrijven uit New- York ontleent de St. Ct. het volgende //Het gaat Piucoffs in Amerika niet te best. Eerst leefde hij te New-York in grooteu staat, maar dat was niet van lan gen duur. Hij ging hard achteruit' en nu rijdt hij te "Williamsburg met een doc tor van der Regt. Of hij daar wellicht koetsier is, weet ik niet, maar hij ziet er arm genoeg uit om dit te gelooven". Bij vonnis der arond. rechtbank van "Vrijdag zijn de boedels van Kerdijk en Pincoffs insolvent verklaard. Door tnsschenkomst van den Belgischen gezant te 's Hage, beeft de Belgische re geering een exemplaar ontvangen van een medaille, welke de commissie voor het 300-jarig Unie-feest te Utrecht in 1879 heeft doen slaan, en die zij aan genoemde regeering heeft aangeboden. Het D. u. Zh. verneemt, dat het wets ontwerp tot heffing van een rentebelastiug gisteren het departement van financiën ver laden heeft en naar den raad van state is Verzonden. Een dag, of veertien geleden werd een reiziger uit 's-Bosch op een eenzame plek aldaar ter stede aangerand en van geld en kostbaarheden beroofd. De politie nam kort daarna een drietal personen inj hechtenis, verdocht zich aan het feit te hebben schul dig gemaakt, en de justitie vond termen genoeg om twee hunner in voorloopig arrest te houden. Een van heu is door den aan gevallene herkend als een der aanranders Maar een belangrijker omstandigheid heeft nu genoegzame zekerheid gegeven, dat de aangehoudenen, die ontkennen, ,de daders zijn. Een bankbiljet toch, dat de bestolene bij zich' had, en waarvan hei nummer op geschreven stond bij iemand, van wieu hij het 's-Bosch had ontvangen, en is na de berooving bij een winkelier hier ter stede uitgegeven door een der verdachten. De winkelier had het bankje weer in andere banden gebracht,^ maar van den een tot den ander is men er toegekomen het in beslag te nemen. Ongeveer veertien dagen geleden werd zekere G. de Jr slager te Oirschot van een varken in den vinger gebeten. In plaats van dadelijk geneeskundige hulp in te roepen, wilde hij beproeven zelf de wond te ge nezen, door er petroleum in te gieten, met bet ongelukkige gevolg, dat zijn arm opzwol. De toen ingeroepen geneeskundige hulp kwam te laat. Eergisteren is de patiënt in het gasthuis aldaar aan de gevolgen over leden In de gemeente Opsterland heeft zich weer eens een driejarig kindje, dat door de moeder een oogeublik alleen was gelaten, te dicht bij het vuur gewaagd en brandwon den bekomen» waarna het overleed. Te Huissen heeft 11. Donderdag een jong mensch door ophanging van het leven be roofd. Tegen de gewoonte in, wordt hier van melding gemaakt, alleen om het stomme bijgeloof te gispen, dat tien a twaalf per sonen, toen de hangende gevonden word, ér omheen bleven staan, zonder dat één enkele het koord afsneed. Dit mocht vol gens die lieden alleeu in tegenwoordigheid van de politie geschieden. Waar het volk toch zijn wijsheid van daan baalt! Bij de schouwing was het lijk nog warm Misschien ware door tijdige hulp de onge lukkige nog te redden geweest. De machiuist le klasse van het vaste corps L. Klompé, gedetacheerd aan 's rijks werf te Amsterdam, bjj de conservatie, wordt den lln dezer ter beschikking ge steld van het departement van koloniën, om gedetacheerd te worden by de gereed making van het koloniaal stoomschip De Valjt bij de kon. mantsch. De Scheld4 alhier. Omtrent de vergiftiging-geschiedenit geeft het v. d. D. nader de volgende, .ten deele rectificerende, rnededeelingen. De poging tot vergiftiging, als er een .gedaan is, moet geschied zijn op 15 Nov. ijl., toen de nicht die eigenlijk geen familie is een tjjd lang alleen in de keuken vertoefde, waar een door haar me degebrachte, doch niet ten geschenke ge geven, kip op het vuur stond. Toen de oude heer met zijn huishoud ster nog maar een weinig van de kippen soep gebruikt hadden, gevoelden zjj zich eensklaps en te gelijk zeer ongesteld en bleven dat den geheelen avoud, terwijl zij inmiddels hun brandenden dorst met water .trachteu te lesschen. Den volgenden dag kwam de broeder van den ouden heer, merkte het gebeurde, maar dacht nog geens zins aan vergiftiging, daarin ook versterkt door het aanvankelijk oordeel van den in middels geroepen geneesheer, die van //be dorven kip" sprak. Altjjd ten gevolge van die meening, en bovendien door onge steldheid, maakte de broeder niet veel baast met het doen onderzoeken van een gedeel te der soep, zoodat dit. eerst drie dagen later door de stedelijke commissie gesehied- ide. Bij dat onderzoek werd „arsenic" in de soep gevonden. Dientengevolge trok .de justitie zich de zaak aan, met dit ge volg dat nu twee weken geledon de nicht' in hectenis genomen werd. Een mijner vrienden, die odlangs Londen bezocht, vertelde mij zoo leest men in de

Vlissingse Courant | 1880 | | pagina 1