C0UMNT. 1880 IV0. 8. Zondag *25 Januari. I8d0 Jaargang. ,880. Gemeente-Bestuur Binnenland. 'eland". voor Personen en Goederen TUSSCHEN bi<leii vla Qsiceubora. n it c n des ironds 9.45 nur uit Londi 8.40 uur. I 8.38 8.3 I des avonds. BURG en VLISSINGEN ichenltggende plaatsen. G E L IJ K S 's morg. 6.15, 9.15, 3.30, 7.— 's morg. 8.11. van Middelbar laats van 1 uur. BOOT DIENST en Rotterdam v. v. VAN ROTTERDAM: Zoterd. 17 morg. 9.- Dinsd. "20 10.— Dond. 22 10.— van Vlissingen l'fj nur booten van Middelburg. Afrid B op bet Dok. en Zierikzee v. v, 8.18 VAN ZIERIKZEE: Zondag 18 tot Cortgene I 'smidd. 12.30 terug 2.— 1.24 Maand. 19 's morg. 7-- 1.24 Dinsd. 20 7. 1 24 Woensd.21 v 7.— 1.24 Dond. 22 7.- Vrijdag 23 tot Cortgene 's morg. 7 terug 8.30 Vrijdag 23 raidd. 12.30 8.18 Zatard. 24 MO IER-SCHELDE, en 1.15 an 3 20. 1.45 3.50. i5 vm. 7.45 n 5 u 8.15 0 10.30 10.30 12. 1Ï.S0 n. 7.4'. 6.» BUREAU: NI enwc ml ijk wijk n Aio, 101. Advertentiën gelieve mei aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Woensdag en Zaterdag voormiddag 10 uren De prijs van 14 regels is 40 Cents. Voor eiken regel meer 10 Cents. UITGEVER; F. 19 SCE1IFFEK, te Vlissiugeu. Dit Blad verschijnt tweemaal per week, Donderdags en Zondag Abonnementsprijs per 3 maanden ƒ1,franco per post 1,15. Afzonderlijke Nummers 10 Cents. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. EENIG AGENT VOOR FRANKRIJK: DE FIRMA G. L. DAURE Sc Co., TE FRANKFORT. ai» o bi ïi e ui e ii te bi tooi> Oclgiv, lluitsclilaud, Engeland ea Frankrijk f 1.65 pee 3 inaandcn. Gevonden en aan het Bureau van Politie gedeponeerd: Een PORTEMONNAIE met KOPERBËSLAG, waarin eenig geld en andere kleine voorwerpen. No. 6. NATIONALE MILITIE. Eerste kennisgeving van de loting voor de nationale militie. De Burgemeester en Wethouders van Vlis singen Gelet op art. 28 en volgondo der wet vari don 19 Augustus 1861 (Stol. no. 72,) brengen ter bennis van belaughebbendon -. dat de lotiDg der in hot vorig jaar voor de militie ingeschrevenen, in deze gemeente zal plaats hebben ten raadhui ze, op Maandag den 9 Februari 1880 der voormiddags te 10 uren dat gedurende vijf dagen, te rekenen van don dag waarop de loting heeft plaats ge^ hnd, tegen de wijze waarop zij is geschied, bij gedeputeerde statun bezwaren kunnen wor den ingebracht door belanghebbende lotclin- gen, of door hun vader of voogd dat de bezwaren moeten worder. ingediend door middel van een door de noodige bewijs stukken gestaafd verzoekschrift op ongeze-^ geld papier, onderteekend door hem die ze inbrengt, welk verzoekschrift bij den burge- meestor moet worden overgebracht, tegen bewijs van ontvang dat op Dinsdag den 10 Februari 1880 des voormiddags van 10 tot 12 uren, ten raad- huize zitting zal worden gehouden tot het opmaken van de getuigschriften ter bekoraing van vrijstelling wegens hroederdienst of op grond van te zijn cenige wettige zoon, bedoeld in de 2o en 3e zinsnede van art. 53 dor bo venbedoelde wet dat zij, die op zoodanige vrijstelling aan spraak maken op gomelden tijd ten raadhui- ze zullen moeten verschijnen, vergezeld van tweo bij den burgemeester bekende moerder- jarige ingezetenon terwijl op hroederdienst reclamerenden, zij zullen moeten medebren gen de bewijzen vau geboorte van heuzolve ou Van de nog in leven zijnde broeders. Bovendien zijn do ingeschrevenen verplicht vóór den 4 Maart bij den burgemeester in te leveren het paspoort of ander bewijs van ontslag, of een uittreksel van het stamboek, of een bewijs van werkelijke dienst van den broeder of de broeders op wiens of wier dienst zij hunne reclame gronden. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 22 Jannari 1S80. De burgemeester eu wethouders voornoemd, A. SMIT. De Secretaris, P. FORBES WELS. No. 7. NATIONALE MILITIE. Ter lezing liggen van het inschrijvings- register voor de nationale militie met de alphabetische naamlijst. De Burgomeester eu Wethouders van Vlis singen gelet op art. 26 der wet van den 19 Au gustus 1861 (Staatsblad no. 72 brengen bij deze ter kennis van belang hebbenden dat bet register van de in bet vorige jaar voor de nationale militio ingeschrevenen, be nevens de daaruit opgemaakte alphabetische lijst, op do secretarie voor een ieder ter lezing zijn nedergelcgd, van bedeu tot en met den 2eu Februari 1880; dat togen register eu Ipst, binnen den tijd der nederligging, bezwaren kunneu worden ingebracht bij den commissaris dos Koniugs in de provincie, door middel van oen door de noodige bewijsstukken gestaafd verzoek schrift op ongezegeld papier, onderteekend door hem, die ze inbrengt, welk verzoek schrift zal moeten worden overgebracht bij den Burgemeester tegen bewijs van ontvang. En is hiervan nfkondigng geschiedt waar het behoort, den 24 Januari 1880. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. SMIT. De Secretaris, P. FORBES WELS. Vlissingen, 24 Januari. Donderdag is op de werf der konink lijke maatschappij „De Schelde" alhier de kiel gelegd van een ijzeren Rijnlichter, Matliildegroot ongeveer 1200 ton voor rekening van den heer Johan Faber te Duisberg. Dit schip is een van de grootste die van deze soort in de vaart worden gebracht. Van 17 tot 24 Januari 1S80 zijn uit Queenboro met de mailbooten alhier aangeko men 339 en daarheen vertrokken 283 rei zigers. In den avond van Woensdag den 21 dezer zijn op de hoogte van het fort Fre- derik aan de Schelde de Belgische sleep boot Actif en de Nederlandsche sleepboot Assistent tegen elkander, gevaren met bet noodlottig gevolg, dat de laatste sleepboot onmiddellijk zonk. Bij deze ramp verloren 14 personen het leven, waaronder de ge zagvoerder van de Assistent met zijne vrouw en twee kinderen. De Independence meldt dienaangaande het volgende'Sr De aanvaring iffm den nacht van Woens dag op Donderdag, gebeurd op Belgisch grondgebied tusschen de Belgische sleep boot Actif, die van Doel terugkwam en een Hollandsche sleepboot, komende van Antwerpen. De Hollandsche boot zonk on middellijk; de Actif, welke zware averij bekomen had, was genoodzaakt op den wal te loopen. Een sloep van de Actif stak dadelijk at om zoo mogelijk menschen- levens te redden: zes man namen daarin plaats, waaronder de beer Verlinden, water klerk van de firma John P. Best. De sloep zonk echter zoodra zij losgemaakt was, waarschijnlijk tengevolge van het open laten van het propgat. Een uur lang hoorde men, te midden der door IJsschotsen bedekte rivier, om hulp roepen, zonder dat men in staat was iets te doen. Volgens de Indépendance bevonden zich aan boord van de gezonken boot, de kapi tein. diens vrouw en kinderen en zeven man equipage. Onder degenen die verdron ken zijn, bevond zich ook de genoemde heer Verlinden. Z. M. heeft met ingang van 1 Februari eerstkomende benoemd tot onderwijzer aan de rijks-kweekscbool voor onderwijzers to Middelburg G. Keyzer, tot dusverre tijde lijk onderwijzer aan die inrichting, met vergunning deze betrekking gelijktijdig waar te nemen met die van leeraar aan de rijks- hoogere burgerschool te Middelburg. Tol heden werd door de maatschappij Zeeland nog weinig verricht tot wegrui ming van haar stoomschip Stad Vlissin gen, dat den 14n December onder Breskens strandde. Daar de maatschappij niet gezind scheen tot krachtige maatregelen over te gaan, heeft thans het dijkbestuur, dat de aanwezigheid van bet wrak gevaarlijk achtte voor de zee wering, naar wij vernemen, besloten zelfde opruiming ter hand te nemen. Dinsdag avond heeft zich de stuurman vau de Scholten doodgeschoten. Aanleiding tot die daad moet zijn dat hij was gepasseerd bij een promotie. Men schrijft uit Zierikzee: Maaudag avond is iu eene schuur met ge- dorscht en ö.ngcdorscht graan', erwten enz., van den landbouwer D. v. d. Maas, staande aan de EngeLclie kade, brand uitgebroken. Het perceel is geheel uitgebrand, liet ver brande was verzekerd; de oorzaak is onbe kend. Blijkens Prov. l>lad no. 10 heeft de com missaris des konings in Zeeland bepaald, dat loting voor de nationale militie in het loopende jaar in deze provincie zal plaats hebben le: Middelburg 7. Febr., te 9 uren voor Arnemuiden eu Nieuw- en St. Joos- laiid, eu te 10 uien voor Middelburg; Vlissingen 9 Febr, te 10 uren voor Vlis singen, te ll1/, uur voor Westkapelle, Zou- telande eu Biggekerke en te 2 uren voor Koudekerkc, Oost- en West-Souburg en Rittbem; Veere 10 Febr., te 10 uren voor Scrooskerke, Grijpskerke, St. Laurens, Melis- kerke, Aastekerke en Oostkapelle, te 11 uren voor Domburg, Vrouwepolder en Veero, Tholen 12 Febr., te 9l/2 uur voor Tholen; Oud-Vosmeer, St. Philipslaud, Stavenisse, St. Anualand, St. Maartensdijk, Scherpenisse en Poortvliet. Goes 14 Febr., te 9l/2 uur voor Goes, te 11 uur voor Borssele, Elle- woutsdijk, 's lleerenhoek, Heinkenszand, 's Heer Areiulskerke, Wolfaartsdijk, 16 Febr. le 9'/„ uur voor Kloetiuge, 's Gravenpolder 's Heer Abtskerke, Kattendijke, Ovezande en Nisse, teil uren voor Oudelunde, Drie wegen, Baarland en Hoedekenskerke; Kapello 17 Febr.. te 9 uren voor Kapello, Wemeldinge, Yerseke en Kruiningen, te 10s/4 uur voor Krabbendijke, Schore, Waarde en Rilland- Batb; Axel 19 Febr., te 9 uren voor Axel, Zaamslag en Koewacht, te 11 uren voor Ter Neuzen» Hoek, Sas van Gent, Ovo ••lng, Zuiddorpe, Philippine en Westdorp j; Hulst 20 Febr., te 9 uren voor H:.'.-t, Ossenisse, Hengstdijk, Hontenisse, Bosch- kapelle, Stoppeldijk. Grauw, Cling en St. Jansteen; IJzendpke 23 Febr., te 9 uren voor Nieuwvliet, Groede, Breskens, Sch oon dijke, Hoofdplaat, Biervliet, Waterlandkerkje en IJzendijke; Sluis 25 Febr., te 9 uren voor Sluis, Heille, Si. Anna ter Muiden, Aardenburg, Eede en St. Kruis, te 11 uren voor Oostburg, Cadzand, Zuidzande en RetranchementZierikzee 27 Febr., te 9 uren voor Zierikzee, te 11 uren voor Brai- nisse, Oosterland, Dreischor, Nieuwerkerk en Ouwerkerk; Brouwershaven 28 Febr., te 9 uren voor Brouwershaven, Burgh, Haamslede, Ellemeet, Eikerzee, Noordwelle, Serooskerke, Renesse, Kerkwerve, Zonne-

Vlissingse Courant | 1880 | | pagina 1