1879. N°. 103. Donderdag 25 December. 17de Jaargang. Gemeentebestuur. Binnenland. BUREAU: Nieawendljk wijk H No. 101. Advertentiën gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Woensdag «n Zaterdag voormiddag 10 uren. De prijs van 14 regels is 40 Cents. Voor eiken regel meer 10 Cents. UITGEVER; F. fl. SCB1FFER, te Ylisslngen. Dit Blad verschijnt tweemaal per week, Donderdags en Zondags. Abonnementsprijs per 3 maanden ƒ1,franco per post 1,15. Afzonderlijke Nummers 10 Cents. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. EENIG AGENT VOOR FRANKRIJK: DE FIRMA G. L. DAUBE Co., TE FRANKFORT. Abomicmeuten voor België, Bnllschlaiid, Engeland cu Frankrijk f 1.65 per 3 maanden. No. 100. NATIONALE MILITIE. Tweede oproeping ter inschrijving voor de nationale militie. De Burgemeester en Wethouders van Vlis- singen, Gezien art. 19 der wet vau den 19 Augustus 1861, (Staatsblad no. 72); maken bekend dat het register tot inschrijving van alle man* nelijke ingezetenen, die op den len Januari aanstaande hun 19de jaar zullen zijn ingetreden derhalve zij, die in 1860 zijn geboren zal gereed liggen ter gemeente-secretarie, van den In tot en met den 31n Januari 1880, van des voor middags 9 tot des namiddags 3 uur met uitzondering van den Zondag dat voor ingezetenen wordt gehouden 10, hy, wiens vader, of,is deze overleden, wiens moeder, of, zijn beide ovorleden, wien3 voogd ingezeten is volgens de wet van den 28 Juli 1850 (Staatsblad no. 44) 2o. hij, die, geen ouders of voogd hebbende gedurende de laatsto achttien maanden, voorafgaande aan den lsten Januari van bet jaar, waarin hij zich moet laten in schrijven, in Nederland verblijf hield 3o. hij, Tan wiens ouders de langlevende inge zetenen was al is zijn voogd geen ingeze ten, mits hij binnen het rijk verbljjf houdti dat niet voor ingezetenen wordt gehouden de vreemdeling behoorende tot een staat, waar de Nederlander niet aan den verplichten krijgs dienst is onderworpen, of waar ten aanzien der dienstplichtigheid het beginsel van wederkee- righeid is aangenomen, (art. 15 der wet van 19 Augustus 1861 (Staatsblad no. 72); dat bij, die eerst na het intreden van zijn 19de jaar, doch vóór het volbrengen van zijn 20ste ingezeten wordt, verplicht is, zich., zoo dra dit plaats heeft, ter inschrijving aan te ge" ven bij burgemeester en wethouders der ge- ineoute, waar de inschrijving volgens art. 16 moet geschieden (art. 20 der wet) dat voor de militie niet wordt ingeschre ven lo. de in oen vreemd Rijk achtergebleven zoon van een ingezeten, die geen Nederlan der is; 2o. de in een vreemu' Rijk verblijf houdende ouderlooze zoon van een vreemdeling, al is zijn voogd ingezeten 3o. de zoon van den Nederlanderdie ter ptfi - zake van 's lands dienst in 's rijks over- zeesche bezittingen of koloniën woont, art 17 der wet); dat de inschrijving geschiedt lo van een ongehuwde in de gemeente} waar de vader, of, is deze overleden, de noeder, of, zijn beide overleden, de voogd toont; 2o. \n een gehuwde en van een weduwnaar de gemeente, waar bjj woont 3o. van hem, dio geon vader, moeder of voogd heeft of door dezen is achtergelaten, of wiens voogd buiten 's laods gevestigd is, in de gemeente waar bij woont 4o. van den buiten 's lands wonenden zoon van een Nederlanderdio ter zake van 's lands dienst in een vreemd land woont, iu de gemeente, waar zijn vader of voogd het laatst in Nederland gewoond heeft (art. 16 der ivet.) Dat ieder, dio volgens art. 15 behoort te worden ingeschreven verplicht is zich daartoe, bij Burgemeester en Wethouders, ter boven aangegeven plaatse en binnen den daar bepaal den tijd aan to geven, en dat, bij diens onge steldheid, afwezigheid of ontstentenis zijn vader, of, is deze overleden, zijne moeder, of zijn beide overleden, zijn voogd tot het doen van dio aaDgifte verplicht is, (art. 18 der wet), Belangbebbendon worden mitsdien dringend aangemaand aan de op hen rustende verplich ting te voldoen en wordt hun ten overvloede onder de aandacht gebracht, dat bij bovenge melde wet, onder meer, is bepaald dat met boete van f 25 tot f 100 wordt ge straft de overtreding van art. 18, en dat bij elke veroordeeling tot boete, tevens door den rechter wordt bepaald, dat, indien daaraan niet is voldaan binnen twee maanden, nadat de ver oordeelde tot betaling is aaDgemaaud, de boete door govangenisstraf van ten hoogste tien maanden zal worden vervangen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 24 December 1879. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. S M I T. De Secretaris, P. FORBES WELS. No. 101. 6de ALGEMEENE TIENJARIGE VOLKSTELLING. VOLKSTELLINC. De Burgemeester en Wethouders van Vlis- singen, brengen ter kennis van de ingezete nen, dat te beginnen met Zaterdag den 27 December aanstaande, de agenten der volks telling de inschrijvingsbiljetten aan de wo ningen der ingezetenen zullen rond brengen, om die weder aftehalen op Donderdag den le Januari 1880. De ingezetenen worden uitgenoodigd om den goeden uitslag der volkstelling te be vorderen door overeenkomstig de voorschrif ten op de inschrijvings biljetten afgedrukte vragen volledig te beantwoorden, alle ko lommen nauwkeurig in te vullen en de bil jetten gereed te houden op dat bij de afha ling geene vertraging worde ondervonden. En is hiervan afkondiging goschied waar het behoort den 22 December 1879. Vlissingnn, den 1 December 1879. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. SMIT. De Secretaris, P. FORBES WELS. No. 102. GEMEENTE-BESTUUR Benoeming van vaste commission uit den raad. De Burgemeester en Wethouders van Vlis- singen, maken bekend dat in de raadsvergadering van den 20 December 1879 zijn benoemd de leden der onderscheidene vaste commissiën uit den gemeenteraad, voor het jaar 1880, en dat die commissiën zijn zameuge- steld als volgt; a. de commissie voor de verordeningen tegen wier ovorlreding straf is bedreigd, de burge meester, voorzitter, en de heeren M. Pot, Dr. J. van der Beke Calleufels, H. E. Kleijnhens, en F, Wibaut, leden. I. de commissie voor de belastingende heer Th. van Uije Pieterse, voorzitter, en de heeren H. E. Kleijnhens, J. C. OckerB, J. Verkuyl Quakkelaar, en A. C. Ruig- hart, leden. c. de commissie voor de finantiende heer Tb. van Ujje Pieterse. voorzitter en de heeren A. Schraver, M. Pot, J. C. Oc- kers, en C, Mortier, leden. d. de commissie voor de fabricage, de heer H. E. Klejjnhens voorzitter en de hee ren W. de Kruijff, A. Schraver. J. P. Laernoes, en J. Yerkuyl Quakelaar, leden. e. de commissie voor de gasfabriekde bur gemeester voorzitter, en de heereu J. C. Ockers, W. de Kruijff, J. P. Laernoes en J. Verkuyl Quakkelaar, "leden. de commissie, bedoeld in da laatste zin snede van art. 4 der verordening op de invordering van den Hoofdelijken Omslag de heeren J. C. Ockers, W. de Kruijff, en F. Wibaut. En is hiervan afkoudiging geschied waar het behoort, den 20 December 1879. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. S M I T. De Secretaris, P. FORBES WELS. Vlissingen, 24 December. Maandag middag kwam er alhier eene arreslede van Vrouwenpolder langs den Middelburg—Vlissingschen straatweg aan gereden, toen het paard sehrikte van een in beweging zijnden, trein, daardoor viel en onmiddelijk dood was. Een vreeselijk ongeluk is Zaterdagavond hier voorgevallen. De heer C. v. d. R, hoofdonderwijzer te Oost-Souburg, was met den trein van half zes uur van Mid delburg hier aangekomen. Omstreeks 7 uren huiswaarts willende keeren heeft hij zich, daar hij in 't bezit was van een toe- gangkarrfc op het spoorwegterrein, langs de rails naar zijne woonplaats willen begeven. Op dezen tocht is hij, tusschen het haven station en het wachthuisje no. 66, door een goederentrein bij het rangeren over reden en onmiddelijk gedood. Het lijk was vreeselijk verminkt en is in het havensta tion gebracht, van waar het Maandag naar het lijkenhuis te Souburg is vervoerd. De ougelukkige laat eene weduwe en 2 kinderen na. Jhr. W. C. M. de Jonge van Ellemeet te Oostkapelle heeft weder een deel van zijn schoone collectie warme kasplanten van zijn buitenplrats Overdnin naar Rot terdam doen traDsporteeren, en ten ge schenke gegeven aan de Rotterdamsche diergaarde; Maandag werd door den brigadier der rjjksveldwacht A. Baan in de nieuw ge bouwde arrestantenkamer te 's Heer Arends- kerke, opgebracht J, de P. te Heinkeus- zand, die voor iemand uit 's Heer Arends- kerke geslacht en het vleesch verkocht had, het geld ten eigen bato achterhou dende. Maandag nacht zijn te Deurne nabij Eind hoven twee goederentreinen tegen elkander gereden. Het materieel werd belangiijk be schadigd, twee conducteurs zijn gedood en een zwaar gewond. Te Luntereren is een kind van 2V2 jaar, door de moeder alleen gelaten, op vreesselijke wijze in den kinderstoel ver brand. Blijkens het gisteren ontvangen prov blad no. 110 is door gedeputeerde staten van Zeeland bij besluit van den 17en dezer be paald, dat de verkiezing van een lid der provinciale staten van Zeeland, te Middel burg ter vervulling der vacature, ontstaan door de benoeming van jhr mr. J. W. M. Schorer tot 's konings commissaris in Noord- Holland, zal plaats hebben op Dinsdag 13 Januari a. s. en de herstemming, zoo noo- dig, den 27en d. a. v. Vrijdag avond werd te Amsterdam de eerste algemeene vergadering van deelheb bers gehouden van de maatschappij voor volkskoffiehuizen. !Het eerst® volkskoffihuis, zal in het be gin van 1880 worden geopend op Rapen-

Vlissingse Courant | 1879 | | pagina 1