VLISSINGSCHE COURANT. 1878 IV0. 28. Zondag 7 April. 10 Jaargang. gemeente-bestuur. stads-nieuws. binnenland. B U K E A U Nienwcndijkwijk H X'. 101, Advertentiën gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Woensdag- en Zaterdag voormiddag 10 uren; De prijs van 1 4 regels is 40 Cents. Voor eiken regel meer 10 Cents. UITGEVER; H. SCHIFFEU, te vUsslugcn* Dit Blad verschijnt tweemaal per week, Donderdags en Zondags Abonnementsprijs per 3 maanden ƒ1,—, franco per post 1,15. ,t-- - Afzonderlijke Nummers JuXJéfiits. Men Abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. Abonnementen voor België, Duitsclitaud, Engeland en Frankrijk f 1.65 per 3 maanden. EENIG AGENT VOOE EKANKEIJKDE FIEMA G. L. DAUBE Co., TE FRANKFORT. No. 38. In-, nit- en doorvoer van vee. Intrekking verordening op den in-, uit- en doorvoer van vee. De gemeenteraad van Vlissingen doen te vveton dat door den Raad dier Gemeente, in zijne vergadering van den 23 Februari 1878, is genomea het navolgende besluit De Gemeenteraad van Vlissingen, Gezien de missive van Gedeputeerde Staten van Zeeland, dato 29 Juni 1877, no. s^/ll, betreffende bet weuschelijko van bet buiten werkingstel len der plaatselijke strafverordening op den in-, uit- cn door voer vau vet, vastgesteld den 12 Augustus 1867. Gehoord de commissie voor de strafverordeningen on bet advies van Burgemeester eu Wethouders: Besluit: In to trekken en buiten werking te stellen do plaat selijke strafverordening op den in-, uit- on doorvoer van vee, vastgesteld deu 12 Augustus 1867Gemeente blad no. 56 van 1867 Aldus vastgesteld door den Gemeenteraad van Vlissingen den 23 Januari 1878. De Burgemeester WINKELMAN. De Secretaris, F. N. VAN DER BILT L. S. Zijnde dit besluit aau de Gedeputeerde Staten van Zooiand, volgens hun bericht van den 18n Maart 1878, no. 16&, in afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 28 Maart 1878. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, WINKELMAN. De Secretaris, F. N. VAN DER BILT. L. S. No. 39. VERKOOPHUIS. Do BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Vlissingen doeu te wetendat door den Raad der Gemeente, in zijue vergadering van den 23 Januari) 1878, is ge nomen het navolgeude besluit; De Gemeenteraad van Vlissingen gezien zijn besluit van den 16 September 1872 om het gebruik van het verkoophuis niet meer verplichtend te stellen Herzien zijn besluit van den 19 Augustus 1875 BESLUIT: Iu te trekken en buiten werking te stellen do veror dening van don 19 Augustus 1875, zoodra zijno te de zer zake den 23 Januari 1878 vastgestelde Verorde ning zal zijn goedgekeurd. Aldus vastgesteld door den Gemeenteraad van Vlissiugon den 23 Januari 1878. De Burgemeester WINKELMAN. De Secretaris, F. N. VAN DER BILT. L. S. Zijnde dit besluit aan de Gedeputeerde Staten van Zeeland, volgens hun bericht van den 18 Maart 1878, No. 16c in afschrift medegedeeld. Fn is hiervan afkondiging geschied, waar hot be hoort, den 28 Maart 1878. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, WINKELMAN. De Secretaris, F. N. VAN DER BILT. L. S. No. 40. BEKENDMAKING. De BURGEMEESTER van Vlissiugon; Gezien (Prov. blad no. 38 van 1878), wekt de inge zetenen dezer gemeente bij den aanvaug van bet voor jaar op nieuw op tot voortdurende waakzaamheid togen den coloradokever. Ingeval insecten mochten worden gevonden,die ver moed worden coloradokevers te zijn, wordt men ver zocht daarvan onverwijld een exemplaar op het Raad huis te doen bezorgen. Vlissingen, 6 April 1878. De Burgemeester voornoemd, WINKELMAN. Vlissingeii, 6 April. Met genoegen melden wij dat de beer Snellen, predikant bij de Doopsgezinde gemeente alhier, op 3 April 1878 door het Zeeuwsch Genootschap der wetenschappen als lid benoemd is. Gisteren middag is een onzer stadgenooten bij het passeer en van de Tonnenbrug ter nauwernood aan den waterdood ontkomen. Daar liet bek op die brug gesloten was wegens bet doorvaren van een schip, wipte hij er haastig en achter zich ziende over heen, doch met het ongelukkig gevolg dat hij kennis maak te met het water. Gelukkig was redding nabij, daar de heeren J. van Boven, waterklerk alhier, en P. Straver, loodskweekeling bij het Noderlandsche loodswezen, den drenkeling spoedig druipnat uit het water haalden. De omstanders vermaakten zich zeer met deze geforceerde indompeling. De mailstoomboot Stacl Breda is naar binnen ge schut en voor eenigen tijd buiten dienst gesteld. De dienst zal gedurende dien tijd gedaan worden door de stoomboot Prinses Elisabeth. Men verzoekt ons het volgende te willen melden Zij, die tegen het afschaffen van de kermis zijn, kun nen, indien zij openlijk daarvan getuigenis willen afleggen, van hun gevoelen doen blijken door hun naam te plaatsen op do lijst, die ten koiflehuize de Beurs tot uiterlijk Maandag avond a. s. ter onder- teekening ligt. Wij behoeven hierbij geen woord te voegen, want ons gevoelen aangaande de kermis-quaestie is neer gelegd in ons hoofdartikel, nan die zaak gewijd. In den loop dezer week is door de politie alhier procesverbaal opgemaakt tegen twee personen, waar van de oudste 62 en de jongste 59 jaren telt, wegens diefstal ten nadeele huns meesters, in wiens dienst de eerste, naar men verneemt, 40 jaren is werkzaam ge weest. Naar wij hooren, heeft de trek naar jenever bij beiden de goede trouw in den weg gestaan. In de zitting der Tweede Kamer van Woensdag 3 April werden het door den minister van justitie aan geboden gewijzigd wetsontwerp op het notariaat en dat betrekkelijk de beëedigde translateurs met 50 tegen 24 stemmen aangenomen, nadat vooraf ver worpen was 41 tegen 33 stemmen een amendement van den heer Mackay om in artikel 3 der wet be treffende de eedsaflegging door de translateurs te doen, de woorden ,/naar de wijze zijner godsdienstige ge zindheid"" te behouden. Den volgenden dag werd door de Tweede Kamer in behandeling genomen het wotsontwerp, waarbij do termijn voor den tegenwoordigen aanslag in de beetwortel-suikerfabrieken weder voor een jaar wordt bestendigd. Uit de gewisselde stukken bleek dat het uitzicht op ©ene internationale regeling vau desui- kerquaestie voor goed is verdwenen. Zelfs schijnen de onderhandelingen met onze vroegere mede-con tractanten geheel te zijn afgebroken. Voor het oogen- blik wil de regeering niet aan den suiker-accijns ra ken, d. i., zij wil noch verminderen, noch afschaffen. De Commissie van Rapp. voor het wetsontwerp tot wijziging van de wet op het hooger onderwijs heeft, in haar eindverslag, de aandacht gevestigd op het volgende belangrijke punt. In alle afdeelingen was algemeen do bij het ont werp voorgestelde intrekking der bepaling omtrent de splitsing van den zesjarigen gymnasialen cursus na het 5e jaar, in dien zin opgevat dat daarvan de bedoeling was, hel gymnasiaal onderwijs voor alle leerlingen in duur en omvang gelijk te maken. Het blijkt thans uit 's miuisters antwoord, dat die opvatting geheel verkeerd is geweest en dat die in trekking alleen wordt voorgesteld, ten einde, bij liet ontwerpen van een nieuw leerplan voor de gymnasia, vrijheid te hebben, die splitsing niet enkel in het laatste jaar van den zesjarigen cursus in het leven te roepen, maar ook in de voorafgaande jaren reeds rekening te kunnen houden met de belangen dier leerlingen, die zich later aan de geneeskundige, en wis- en natuurkundige wetenschappen zulleu wijden, in verband met de bij artt. 7 en 8 van liet konink- v lijk besluit van 27 April 1877 voorgeschreven exa- Bij beschikking van den Minister van Binncn- landsclie Zaken is bepaald, dat alle aan het Rijk be- hoorende zegelstempels, thans in verschillende verza melingen verspreid, vereenigd zullen worden in het Koninklijk Kabinet van penningen en gegraveerde steeneu te 's Gravenhage, waar zij zich eigenaardig zullen aansluiten bij de aldaar reeds berustende voort brengselen van stempel-, steen- en penning-graveer kunst. Yele zijn de pogingen, die reeds aangewend zijn om ons volksgezang te verbeteren. Zoo is, om de een heid in de keuze van schoolliederen te verkrijgen, door de afdeeling Amsterdam van het Ned. Onderw. Genootschap een commissie benoemd, die thans als programma heeft voorgesteld om op alle scholen ge leerd te worden de volgende liederenEen middag slaapje, muziek van J, Worp, woorden van Dr. J. P. Ileye en Rouw en trouwvervaardigd door den com ponist R. Hol, op woorden van den reeds genoem den dichter. De commissie stelt zich voor om, door het aanlee- ren van dezelfde zangnummers op alle scholen, van lieverlede de straatdeunen, waarin ons volk zooveel behagen vindt, te vervangen. Moge haar dit werk gelukken en zij in de keuze der zangstukken steeds den rechten volkstoon weten te treffen. Het bestuur der visscherijen op do Schelde en Zeenwsche stroomen, gevestigd te Tholeu, brengt ter kennis van belanghebbenden: dat de in der tijd gegeven schriftelijke vergunningen om op de in concessie gegeven mosselbankeu te mogen korren, van af den 20 April aanstaande zijn vervallen. De dader van den onlangs gepleegden dubbelen moord te IJzendijke is Dinsdag te Gent gevat. Hij heet Eduard Maertensis 26 jaar oud en werd reeds door het openbaar gerucht als de moordenaar aan gewezen. De slachtoffers van den moord, de een een herbergier in den Passageule polder is met den slag eener spade op het hoofd, de andere, zijn huishoud ster, door verworging van het leven beroofd. De som gelds, om welke te verkrijgen de moordenaar twee menschen gewelddadig orn het leven bracht, be draagt ongeveer 700.

Vlissingse Courant | 1878 | | pagina 1