YLISSIVfiSCHI COURANT. 1878 IV0. 25. Donderdag 28 Maart. I6de Jaargang. "gemeente-best ÜÜK. STADS-NIEUWS. BINNENLAND. BUREAU: Nicnwcndijk, wijk H S°, 101, Advertentiën gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Woensdag- en Zaterdag voormiddag 10 uren; De prijs van 1 4 regels is 40 Cents. Voor eiken regel meer 10 Cents. UITGEVER: H. SCHIFFER, te Vlissingen. Dit Blad verschijnt tweemaal per week, Donderdags en Zondags Abonnementsprijs per 3 maanden ƒ1,—franco per post/1,15. Afzonderlijke Nummers 10 Cents. Men Abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. Abonnementen voor België, Uuitsckland, Enge'aud. en frankrijk ƒ1.65 per 3 maanden, EENIG AGENT YOOE FRANKRIJKDE FIEMA G. L. DAUBE Co., TE FEANKFOET. Gevonden en voor de eigenaren aan het Bureau van Politie gedeponeerd: Ben Bloedkoralen Kinderhalssnoer, een Bloed koralen Kinderarmband, vier Gouden Oorknoppen, twee Gouden Oorbellen, een Gouden Eing, een Lakensche Slopkous. No. 34. HOOFDELIJKE OMSLAG. Tcrlttitig liggen van het kohier van den hoofdelijken omslag van het jaar 1878. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Vlissingeu, maken bekend dut ter voldoening aan art. 264 der wet van den 29 Juni 1851, (Staatsblad no. 85), ter Secretarie der Ge meente gedurende veertien dagen, te rekenen van Maandag den 25 Maart voor een ieder ter lezing is nedergelegd het kohier van den hoofdelijken omslag voor 1878. en dat ieder aangeslagene bezwaren tegen zijn aan slag kan inbrengen bij den Gemeenteraad, binnen den tijd voor bet ter lezing liggen bepaald, bij verzoek schrift op ongezegeld papier. Eu is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort den 23 Maart 1878. De Burgemeester en Wethouders voornoemd WINKELMAN. De Secretaris F. N. YAN DER BILT. L. S. No. 35. BEKENDMAKING, BURGEMEESTER en WETHOUDERS vanVlis- singen gelet op art. 8 der wet van 2 Juni 1875 (Staatsblad no. 95.) Brengen ter algemeene kennis, dat bij hun besluit van den 16 Maart 11. aan P. de LANDMETER, wo nende alhier, vergunning is verleend tot oprichting eener varkens-slachterij en smeltery in Perceel D. no. 22 Beursstraat. Vlissingen, den 23 Maart 1878. De Burgemeester en Wethouders voornoemd WINKELMAN. De Secretaris, F. N. VAN DER BILT. L. S. No. 36. NATIONALE MILITIE. Tweede zitting van den militieraad. Do BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Ylissiugen brengen ter kennis van de lotelingcn dezer Ge beente, behoorende tot de lichting van het jaar 1878, dia door den militieraad voor den dienst der militie zijn aangewezen ot omtrent welke nog geene uit spraak is gedaan, dat die raad op Maandag den 8 April 1878 des voormiddags te 10 uur te Middelburg in het gowoue lokaal in de Abdij, eece tweede zitting zal houden, ooi uitspraak te doen omtrent alle in de eer ste zitting niet afgedane zaken, alsmede omtrent hen, die als plaatsvervangers of nummerver wisselaars ver langen op te treden, en dat, bijaldien nopens hunne redenen van vrijstelling nog geene uitspraak is ge daan of zij zich in den dienst der militie wenschen te doen vervangen, zij op gemeiden tijd voor den militie raad moeten verschijnen, vergezeld van de personen, die als plaatsvervangers of nummerverwisselaars voor beu verlangen op te treden, en voorzien van de Volgende stukken 0< wat den plaatsvervanger betreft van oen getuigschrift, dat hij is ingezeten, on gehuwd of kinderloos weduwnaar, niet benedon de 21 jaren oud, en dat hij een goed gedrag heeft geleid. [Dit getuigschrift wordt afgegeven door den Burgemeester.] b. van het bewijs, dat hjj zijne plichten ten aan zien van de militie heeft volbracht, of dat hij er geene te volbrengen had. c. indien hij vroeger als militair of op 's lands vloot mocht hebben gediend, van een bewijs van ontslag en een getuigschrift van goed gedrag, afgegeven door den komraandant van het korps, waarbij hij laatstelijk heeft godiond. [Dit ge tuigschrift kan bij dien kommandaDt worden aangevraagd.] d. zoo hij minderjarig is, van een bewijs van de toestemming van zijn vader of voogd, om als plaatsvorvangecop te treden. 2o. wat den nummerverwisselaar betreft van een bewijs, afgegeven door den Burgemees ter der Gemeente, waar hjj voor de militie is in- gescbreveu, onder anderen inhoudende, dat bij tot dusverre tot geen dienst bij de militie is verplicht geweest; b. van de hierboven onder letter c en d vermelde stukken c. zoo hij voor de militie is ingeschrevon binnen eene Gemeente van een ander militie-district, dan waartoe de loteling behoort, wieus dienst hij verlangt waar te nemen, van een door den voorzitter vau den militieraad van dat district, afgvgeven uittreksel, tht bet lotingsregistor, waarop hij voorkomt, bevattende do daarin ten zijnen aanzien vermelde opgaven. Nadat de persoon, die als plaatsvervanger of nummerverwisselaar zal optreden, als zoodanig is toegelaten, zal doorof van wege den loteling, die zich doet vervangen, aan den militieraad moeten worden overgelegd een afschrift van de notariëele akte van overeenkomst over d<* vervanging in don dienst. Tot afgifte van de stukken, hierboven onder laen d en 2a bedoel,d zal op Woensdag den 3 April eerst- komende, des voormiddags van 10 tot 12 uur, in een der lokalen van hot raadhuis zitting worden gehouden. Dio als plaatsvervanger verlangt op te treden zal alsdan vergezeld moeten zijn van twee bij den Burge meester bekende en ter goeder naam en faam staande meerderjarige ingezetenen, die de vereisehte verkla ring omtrent het gedrag enz. van den plaatsvervan ger kunnen afleggen en onderteekenen. Wordende voorts aan de belanghebbenden in her innering gebracht ora zich niette verlaten op het ont vangen van oen oproepingsbillet, daar laet niet ontvan gen van dit billet niet ontheft van de verplichting tot het verschijnen voor dien raad. En is biervan afkondiging geschied, waar het be hoort, don 27 Maart 1878. De Burgemeester en Wethouders voornoemd^ WINKELMAN. De Secretaris P. FORBES WELS. Vlissiugcn, 27 Maart. Naar wij vernemen heeft de heer J. J. P. Ilector zijn ontslag genomen als lid van den gemeenteraad. Men verzoekt ons mede te deelen, dat ons be richt aangaande de lichte schade, die het stoomschip Prinses Marie bij het terugkeeren van Nieuwediep hier bekwam, onjuist is. Wij hadden gemeend het bericht, als ons van vertrouwbare zijde gezonden, wel te kannen opnemen. Door de Minister van Justitie is een wetsontwerp gemaakt op het notariaat, waarin, alvorens het ter openbare behandeling aan te bieden, J nog eenige wijzigingen zijn gebracht, waarbij de eischen voor het staats-examen, waaraan de aspirant-notaris zich voortaan zal hebben te onderwerpen, duidelijker zijn omschreven. Ook zal een notaris, die gerechtelijken afstand van zijn goederen aan zijn schuldeischers ge daan en dezen niet ten voile betaald heeft, van zijn ambt kunnen ontzet worden. Bovendien zijn nog eenige artikelen van het burgerlijk wetboek toepas selijk verklaard met opzicht tot de aansprakelijk heid van den notaris, die in dezo dus zal onderwor pen zijn aan het gemeeno recht. De tegenwoordige Minister van Justitie heeft eenigen tijd geleden ingetrokken het wetsontwerp van zijn voorganger, waarbij, met verandering in de proces-voering, het procuraat werd afgeschaft. In de plaats van dat ontwerp is nu getreden een. wetsvoordracht, welke op het beginsel van het be houd van den dubbelen rechtsbijstand berust, doch waarbij die dubbele bijstand slechts facultatief wordt Naar met zekerheid vernomen wordt, heeft de Minister van Binnenlandsche zaken gelast, dat de geloofsbrief aan den heer Diepen moet uitgereikt worden en de stembus van Meeuwen bewaard blijven. De questie komt derhalve ter beslissing] der tweede kamer. In de zitting van 25 Maart werd behandeld het wetsontwerp tot opleiding en bevordering van officie ren voor den generalen staf. Het eigenlijk korps van den generalen staf zal slechts uit een kleine kern bestaandaarnevens zullen in 't leger als reserve een groot aantal stafofficieren zijn. Yoorts is eene .bepaling gemaakt om te voorkomen dat buitengewoon bekwa me officieren niet door officieren van den ataf in be vordering zullen worden voorbijgegaan. Yan de offi cieren, die aan den krijgskundigen cursus voldaan hebben, worden jaarlijks eenige aangewezen om 2 jaar bij den chef van den generalen staf werkzaam te zijn na 't einde van dezen proeftijd krijgen zij, die voor den dienst van den generalen staf geschikt zijn, den titel van stafofficier; daaruit worden de officieren voor den generalen staf gekozen, doorgaans onder bevordering, waartoe echter voor de hoogere rangen bijzondere rege len gesteld zijn. Dooreen der nieuwsbladen wordt de vraag gedaan hoe het komt dat er in de stembus van Meeuwen 53 stembiljetten waren, terwijl er op de officiëele kiezers lijst slechts 44 stemgerechtigden zijn. Volgens gerucht zou Z. M. Koning Leopold II of een der Belgische Prinsen het voornemen hebben een tegenbezoek aan het Neuerlansche hof af te leggen naar aanleiding van het tegenwoordige bezoek van Prins Hendrik te Brussel. Vrijdag avond begafzich de wed. van L., te Goes, na den geheelen dag uit werken te zijn geweest, gezond en wel te bed, doch wie beschrijft de verbazing, toen men haar des morgens levenloos naast haar zoontje in bed vond. Naar men wil had een beroerte haar getroffen. Zij laat vier kinderen achter, waarvan het jongste 8 jaren telt. (A. G. Ct.) De H. en A. D. Vt. verneemt, dat de heer P. J Ileijning, ontvanger der loodsgelden te Nieuwediep en schoolopziener in het 7e district van Noord- Holland, zal worden benoemd tot inspecteur van. financiën bij het loodswezen aan 't Departement van Marine en als ontvanger vervangen, naar men ver zekert, door den heer J. S, Piuise, thans te Maas- sluis.

Vlissingse Courant | 1878 | | pagina 1