VLISSINGSCHE C OU R ANT. YB&S 1878. JV°. 6. Zondag 20 Januari. 10 Jaargang. GEMEENTE-BESTUUR. i Vervoer. UT EGEN —Gent. S T A D S - N I E U W S BIMUMCHE TIJHIMEN. g» it m. er bestaat, in den Zomer Eau de Cologue, is ou- tegeu hoofdpijn en ij ving. il men het uitvallen ■rijd zijn van grijze haren dan de S &SS. ;een vlakken maakt aan doet verdwijnen. 5.50. 3. 3-50. I oorden zakdoek, dewelke ranscheu bouquet, zijn de BUEEAU: Kienwendijk, wijk D M9. 101. Advertontiën gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Woensdag- en Zaterdag voormiddag 10 uren; De prijs van L 4 regels is 40 Cents. Voor eiken regel meer 10 Cents. UITGEVER: W H. SCDIFFER, te Vlissiogen. Dit Blad verschijnt tweemaal per week, Donderdags en Zondags Abonnementsprijs per 3 maanden ƒ1,—, franco per post/1,15. Afzonderlijke Nummers 30 Cents. Men Abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. stracten der bloemen Uouq. de roses, de flenrs. de réséda, n van den heer Antwerpen, seepen, fyve reuken, chetuikale produkten. JOHAN GEULEN, Gez. ES. Te Middelburg bij Aboiincmciitcn voor België, Diilts chianti, Eugelautl en Frankrijk EENIG AGENT VOOR ER ANKRIJKDE FIRMA G. L. DAUBE /"1.65 per 3 niaanilen. Co., TE ERANKEORT. 1S7S. elburg-Vlissingen ide plaatsen. Uren van vertrek J K S: 6.15, 9.30 ure. 7.nre. 8.15. 11.nre. i.nre. in Middelburg 1.10 voorm. ur namiddag. OME. Jsem, extract van kina en a den groei "van het haar te uur, hoofdpijn, duizelig- ken v3n groeutou, vooral gevonden worden. mt eiken slechten smaak anden, daar het slijm en s Schiifer en A. J, B. Faberij de Jong. 6 T/tuiick, te Knünin- ;olen. L. J. Bevin de 11B 0 R N. eschje kost 25 cents. e n d a a 1. 3.— 3.10 5.30 5.39 5.42 4.25 7.41 450 S.5 10.30 nam. 5.30. L7, nam. 12.25, S.iO. No. 7. RENWlSGEVlNGi Inrigtingen welke gevaarschade of hinder Altruien, veroorzaken. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Vlis- singen gezien de art. 6 en 7 der wet vau 2 Jnnij 1875 (Staatsblad no. 95) tot regeling van het toezigt bij het oprigten van inrigtingen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken doen te weten dat op heden ter Gemeente-Secretarie ter visie zijn gelogd; lo. een verzoek met bijlagen van J. Smith, te Vlis- siugen, om het pakhuis in de St. Jacobstraat, sectie E no. 306, in te rigten tot eeno slagtorij en 2o. eoQ verzoek van H. C. de Waart, te Vüssingen, tot het inrigten eeuer slagterij in perceel K no. 170, Flesschenstraat; dat op Zatnrdag 27 Februarij 1878, des namiddags ten 2 ure, ton Raadhuize gelegenheid zal worden ge geven ooi tegen het oprigten dezer inrigtingen bezwa ren in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te ligtun en dat zoowel de verzoekers als zij, die bezwaren hebben in te brengeu, gedurende drie dagen voor erengenoemd tijdstip op do Secretarie der Ge meente van de Ier zake ingekomen schrifturen kunnen kennis nomen. Vüssingen, den 18 Januarij 1878. De Burgemeester en Wethouders voornoemd WINKELMAN. De Secretaris P. FORBES WELS. S.45 8.55 uank Vlissiugcn19 Januari. De ondei officieren-vereeniging' Genoegen had i. 1. "Woensdag avond veel succes met haar soirée. Niet alleen was de zaal eivolmaar de uitvoeringen door de stafmuziek van Bergen op Zoom en van twee blijspelen Naar Darijs en de lluwehjksadvere tentie door liet gezelschap Genoegen voldeden uit muntend. Zonder op de verdiensten der overige medespelers iets te kort te willen doeu, komt liet ons voor dat de wijze, waarop de rollen van IVillem in het blijspel Naar Parijs en Jan in de Hu we lij ksadver- tentie zijn uitgevoerd, wel een afzonderlijke ver melding verdienen. Het spel van de stafmuziek was, zooals altijd, uit stekend. Jammer was het, dat door de ongeschikte plaats in de zaal vóór het tooneel de muziek soms te sterk klonk en sommige nummers verloren gingen. 5 Een zeer geanimeerd bal, opgeluisterd door een orkest uit de stafmuziek, bekroonden dezen genoege- lijkeu avond. Er wordt dikwijls geklaagd, dat ons publiek onver schillig is waar het goede uitvoeringen betreft. Deze avoiid heeft het tegendeel bewezen. Wij hopen, dat de pogingen, die later in het werk zullen worden ge steld om de ingezetenen van "Vüssingen degelijk kunstgenot te verschaffen, met een even goeden uit- i slag zullen worden bekroond als de uitvoering van Woensdag avond. N. B. Wij kunnen met genoegen melden, dat de som van 5,425, zijnde het batig saldo van de op brengst van bovengenoemde soiree, overgedragen Wordt ten bate van de weduwe Naerebont. dat in het begin der volgende maand door Vlisting's Mannenkoor een buitengewoon concert zal gegeven worden. Het is aan de ijverige pogingen van het Bestuur van flissingMannenkoor gelukt in connectie te komen met eenige artisten, opgeleid aan de beroemde muziekschool van het Conservatoire te Antwerpen, waaronder zich een tweetal bevinden, die door den algemeene bekenden en uitstekenden componist van het Oratorium de Oorlog, en der op de laatste feesten met zooveel succes uitgevoerde Rnbenscan- tate, den heer Peter Bénoit, voor den eersten prijs op het laatste examen zijn waardig gekeurd. Wij kunnen de verzekering geven, dat allen, die door Vlinking's Mannenkoor zijn geëngageerd, jonge lieden zijn van talent, die van hun vroegste jeugd een degelijke muzikale opvoeding hebben genoten en een geweuschte afwisseling zullen aanbrengen, want, enkel zang, hoe schoon ook, wordt op den duur een- toonig. Aan dit laatste gebrek hebben naar onze be vinding in den laatsten tijd de door Vlissing's Man- nenkooi gegeven concerten wel eenigzins mank ge gaan. Naar men ons verzekert- zal het programma be staan uit solo's voor piano :,n voor violoncel, trio's en quartetten voor verschillende instrumenten, welke door de koomuminers van het Mannenkoor worden afgewisseld. Waar zooveel goeds zal worden aangeboden, achten wij liet gansch overbodig aansporiug te doen tot het bijwonen van dit concert, daar wij dit als een belee- diging van den goeden smaak van ons publiek zou den aanmerken. Het is ons aangenaam in staat ge -teld te zij n den Jeminuaars van degelijke muziek te kunnen melden, Op den 31n December 3 877 bedroeg de bevolking te dezer stede 10,181 personen, zijnde 6,055 mannen en 5,126 vrouwen. In den loop van het jaar hadden zich alhier geves tigd 958 personen, waaronder 528 mannen on 430 vrouwen. Het aantal geboorten was 418, waaronder 212 van het mannelijke en 206 van het vrouwelijke geslacht, terwijl overleden ziju 227 personen- 126 mannen en 101 vrouwen. Van hier vertrokken 534 mannen en 438 vrou wen, te zaraeu 972. Op 31 December 1877 was de bevolking 10,181 en op 31 December 1876 10,004 personen, zoodat de bevolkiug onzer stad in 1877 met 177 personen is vermeerderd. Tot plaatsvervangend voorzitter van den militie raad in Zeeland is benoemd de heer Winkelman, lid der provinciale staten en burgemeester van Vüs singen. Zij, die lust hebben liet zoo prachtige stoomschip Prinses Marie te bezichtigen, dat thans in onze bui tenhaven ligt, kunneu zich daartoe vaa toegangs kaarten k 25 cent de persoon voorzien ten kantore van de Maatschappij Zeeland, in het havenstation alhier. De opbrengst zal strekken ten bate van de achter geblevene betrekkingen van de onlangs op de Ilol- landsehe kust verongelukte loodskotter no. 8. Gedeputeerde staten van Zeeland hebben in het Provinciaal blad No. 6 het tijdstip vastgesteld, waar op de herijk der maten en gewichten in dit jaar zal plaats hebben. Voor deze stad is dit tijdstip bepaald van 4 tot 6 Juli, voor Ritthem, Oost- en West-Sou burg op 3 Juli, voor Koudekerks, Melis- en Bigge- kerke op 18 Juli. Gisteren avond is door het Muziekgezelschap Eensgezindheid een serenade gegeven aan den ge meente-werkman Jan de Vliegerdie van wege da Maatschappij tot Nut van 't Algemeen dezer dagen is bekroond geworden met liet zilveren eeremetaal van vijf tig jarigen trouwen dienst iu dezelfde be trekking. De bekrooning had plaats in een vergadering der afdeeling Vlissingen van de maatschappij vau liet Nut van 't algemeen. Door den heer Dr. Hazenberg werd den bekroonde met een gepaste toespraak de zilve ren medaille overhandigd. In een telegram, gedagteekeud Kotta Radja 28 November jl., deelt de waarnemende militaire tevens civiele bevelhebber te Atjeh het volgend mede Alles rustig. Van Analaboe geeu bijzonder nieuws; gezondheidstoestand aldaar beterend, ltadja Telok Setuawó heeft additioneel© verklaring aangenomen. Acht en twintig November aangekomen controleur Samalangan met radja Merdoe. Gezondheidstoestand stationair; aantal zieken groot, geen belangrijke ge vallen. Cholera niet voorgekomen: Sterfte minder. Een volgend telegram van dien hoofd-officier, ge dagteekeud 4 dezer, houdt in Derde compagnie artillerie vertrekt morgen naar Soerabaya. Gezondheidstoestand gunstig. Jierri- Beri belangrijk minder. Sterfte minder. Hevigheid koortsen neemt af. (Jav. Cl) Aan de A7. R. Cl. wordt medegedeeld, dat aan de K. M. Academie te Breda vergaderingen van da hoofden van ouderwijs, onder voorzitterschap van den Gouverneur, plaats gehad hebbjn, waarin, naar men wil, gehandeld is over de voorgenomen verplaat sing van de krijgsschool naar de residentie iii ver band met de applicatiejaren van de cadetten der Militaire Academie. Dit Brouwershaven meldt men, dat volgens rap port van dm vuurtoren van West-Schouwen, een groote schoener op het Nieuwezand aan den grond geraakt is, met vlaggen in het want. Geen menschen waren aan boord zichtbaar. De sleepboot Rotterdam is met de reddingsboot op sleeptouw derwaarts vertrokken. Het Handelsblad schrijft „tiet is ons onbekend, waar de uitvinders huizen van de berichten omtrent de ongesteldheid vau den Gouverneur-Generaal en ziju vervanging door den lieer Fransen van de Putte. Maar wij kuunen ver zekeren, dat ei geen woord van waar is en er oor het geheele verhaal zelfs nooit de minste grond is ge weest/' Bij den kerkeraad van de Ned. Hervormde ge meente is bericht ontvangen dat dr. J. Riemens, pred te Driebergen, voor het beroep naar Groningen heeft bedankt. De heer Wolff uit Frankfurt, heeft in Amsterdam proeven gedaan met ziju schrijfmethode. Onleesbare handschriften werden in weinige dagen in goed lees baar schrift veranderd, zelf werd bij menigeen de schrijfkramp biuuen weinige dagen genezen. Nog wordt melding gemaakt van iemand wiens rechter arm zoozeer was getrokken, dat hij zijn jas niet kon aantrekken en geen sigaar, kopje of pen in de hand

Vlissingse Courant | 1878 | | pagina 1