sLAHD UDEND VLISSUVGSCHE COURANT. 1877. N°. 63. Zondag 5 Augustus. I5ae Jaargang. isingen. R GEMEENTE—BESTDUR. STADS NIEUWS. BINNENLANDSGHE TIJDINGEN. knieren, Scharnieren, ijzer, Zink in bladen' japier, Vilt, enz. enz' rtiment Borstelwerk' nangels, gestempelde' n, Oliën, Teer, pj^ m-olie, Poetskatoen, i, Ylampijpwisseliers, anhoudende dalingen zijn. 11e goederen binding tusscbeu gelegenheid gc- )ER LEIJE&Oo. DE ECHTE b van leeftijd of zijnfe kleur- jzame herstel» «bed, enz. et O, - 5.30 8.15 5.39 8 55 5.42 9.— c.is 4.25 7.41 -- 4.50 8.5 BUREAU: JViemvciidijkwijk H N«. 101, A dvertentiën gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Woensdag- en Zaterdag voormiddag 10 uren De prijs van 1 4 regels is 40 Cents. Voor eiken regel meer 10 Cents. UITGEVER: V H. SCHIEFER, te Ylissingen. Dit Blad verschijnt tweemaal per week, Donderdags en Zondags Abonnementsprijs per 3 maanden ƒ1,—, franco per post 1,15. Afzonderlijke Nummers 30 Cents. Men Abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. Abonnementen voor België, Duitsclilaud, Engeland en Frankrijk ƒ1.65 per 3 maanden. EENIG AGENT VOOR FRANKRIJKDE l'IRMA G. L. DAUBE Co., TE FRANKFORT. No. 67. PATENTEN, Afkondiging van het kohier wegens het patentrecht over het dienstjaar 187778. De BURGEMEESTER van Vlissingeu, maakt be kend dat bij hem is ontvangen en op heden aan den Rijks-Ontvanger gezonden, hot exeeutoir verklaarde kohier No. 2 wegens het patentrecht over het dienst jaar l877/78. de daarop voorkomende belastingschuldigen wor den uitgenoodigd, om hunne aanslagen op den bepaal den tijd aan te zuiveren, ook om vervolging te voor komen en herinnert dat de bezwaarschriften binnen drie maanden na heden behooreu te worden ingediend. En- is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 3 Augustus 1877. De Burgemeester voornoemd, WINKELMAN. Vlissingeu, 4 Augustus. Reeds vroeg in den morgen (3 Augustus) heeft de luitenant-generaal Mac Leodinspecteur van het wapen der infanterie zijne inspectie over het garni zoen enz. begonnen. ïïet schijnt dat deze inspectie geschiedt met het oog op het aanstaande Kantonue- ment van de troepen, hierin garnizoen, aan de IJsel- linie. Wij vestigen de aandacht onzer lezers op de in dit nommer onzerCourant voorkomende advertentie van een concert, dat a. s. Zondag avond zal gegeven wor den door het gunstig bekende concert- en operetten gezelschap van den heer Th. van der lleem, welk ge zelschap in Middelburg gedurende de Kermis druk werd bezocht. De Kerkeraad der Ned. Hervormde Gemeente al hier heeft in den avpnd van 2 Augustus liet volgende viertal geformuleerd vacature Fruitier de Talma) de heeren J. Moulijn te MuidenJ. Kooi te Wage- ningen; M. J. Bouwman te HooglandW. Callenbach te Loosduinrn en daaruit beroepen den heer M. J. Bouwman, predikant te Hoogland. De 2e luitenant J. J. Yerlindenvan het le ba taljon 3e reg. infanterie alhier,heeft gevraagd bij het leger in Oost-Indië overgeplaatst le worden. De Middelb. Courant begint zich te bekeeren blij kens hare correspondentie, voorkomende in haar nummer van j. 1. Donderdag, waarin zij, wegens laffe personaliteit,de opname weigert van een advertentie, haar ter plaatsing uit Vlissingen toegezonden. 0. i. moest de Redactie ook de opname geweigerd hebben van de, zooals ze in een onzer ingezonden stukken genoemd wordt, caballistische advertentie, jvaann een geachte klasse onzer burgers wordt ge hoond. Wij zij n gewoon de plaatsing van dergelijke adver- tcntiën te weigeren, wat ook mot, eerstgenoemde, die 011S *er plaatsing werd aangeboden, geschied is. De alhier te huis behoorende visehsloep ,/de Zeeuw" is heden binnengekomen, aan boord hebbende 183 ton kabeljauw en 80 ton leng zoutevisch. Naar men bericht, zal a. s. Maandag de visch te Vlaardingen ter veiling gebracht worden. Een kind van S. alhier, van ongeveer 5 jarigen leeftijd, had bij gelegenheid van de Kermis een verf doosje ten geschenke gekregen. Gisteren heeft het een stukje van die verf ingeslikt en heden morgen is het tengevolge daarvan overleden. De verf moet dus van een giftige stof zijn geweest. Mochten de ouders uit dit geval de les willen aan nemen, hunne kinderen nimmer met verfdoozen te laten spelen, aangezien bijna altijd de doozen vergif tigde verfstoffen bevatten en de kinderen geneigd zijn die stukjes in den mond te nemen. Men meldt ons, dat a. s. Zondag alhier zal arri- veeren de Belg. sleepstoomboot Oscar met pleizier- reizigers üit Antwerpen. Het vertrek van laatstge noemde plaats is bepaald op 8 ure 's morgens, de aankomst alhier ongeveer t-ou 1Z uru des voormid dags, terwijl het vertrek uiterlijk ten 4 ure zal plaats hebben. Het muziekgezelschap Ons Genoegen alhier, zal hen bij aankomst begroeten. Ter provinciale griffie van Zeeland, in de abdij te Middelburg, liggen ter lezing de voorwaarden, waarop door den schout bij nacht, directeur en kom- mandant der marine te Amsterdam, op den II Augustus aanstaande, zal worden aanbesteedhet naar aanwijzing uitbaggeren van het marinedok te Amsterdam. Op den 16 Augustus aanstaande, hot inkepen en bereiden met cliloorzink voor liggers en de levering van zink enz. De gemeenteraad van Ter Neuzen beeft, na ge houden beraadslaging met den burgemeester en den inspecteur van het geneeskundig staatstoezicht in Zeeland, besloten een houten loods te bouwen, be stemd tot het opnemen van lijders aan besmettelijke ziekten, afkomstig van aldaar binnenvallende sche pen, welke lijders niet in het ziekenhuis, als in de jemeente zelve gelegen, mogen opgenomen worden. Na verkregen vergunning van den minister van oorlog zal de loods tusschen de Westsluis en de Westbrug worden opgeslagen. Naar gemeld wordt is het nieuwe ontwerp-sc^ut- terij reeds van den raad van state teruggekomen. Het 13e nationaal zangersfeest, te Nijmegen, uit gaande van den Nederlandschen Nationalen Zangers- bond belooft luisterrijk te zijn. De zangers worden den 3den Augustus in het feestgebouw ontvangen. Op vertoon hunner feest-insigne hebben de zan gers vrijen toegang tot verschillende inrichtingen. Het feestgebouw is smaakvol ingericht, de decora- tiën zijn fraai en de ventilatie uitmuntend. Volgens de Nieuwe Botterdamsche Courant heb ben de commissarissen van politie en de waterschou ten in de verschillende zeehavens, van den minister van justitie dezer dagen de noodige instructiën ont vangen omtrent het toezicht op de schepen van oor logvoerende mogendheden, en zulks naar aanleiding der aanwezigheid van de Russische oorlogskorvefc Bogatyr te Ylissingen. De a. s. groote veld- of najaars-manoeuvres zul len dit jaar niet plaats hebben van 30 Augustus tot 1 Sept., zooals ten onrechte is gemeld. De détail -manoeuvres van de veidbataljons van het 8e regement infanterie zullen op bovengenocm- den tijd plaats hebben, de groote manoeuvres der le divisie infanterie van 20 4Aug. tot 1 Sept. gehou den worden. In de maand Juli zijn te Scheveningen in zee ge nomen: 3936 damesbaden en 7872 heereubaden, te zamen 11,808. Te Hereford (Engeland) zijn zoo ontzettend veel colorado-kevers ontdekt, dat men vreest ze onmoge lijk te kunnen uitroeien. In Amsterdam heeft eene verordening van burge meester en wethouders, waarbij zij zeggen dat zij na in ervaring te zijn gekomen, dat door gebruikers en huurders van graven op de Ooster- en Wester begraafplaatsen dikwijls rouwkruisen en beplantin gen worden aangebracht, waarvan het onderhoud zeer veel te wenschen overlaat aan de doodgra vers uitdrukkelijk gelast hebben, om alles, wat zich in vervallen toestand op of nabij de graven mocht bevinden, bij tijds weg te ruimen, een ongunstigen indruk gemaakt. De gemeenteraad te Alphen heeft in zijn vergade ring van 27 Juli besloten de kermis af te schaffen. Te Borne begint de aardappelziekte zich te ver- toonen, het meest in de fijnere soorten. Er zijn velden, waarop zich geen enkele onaangetaste knol bevindt. Ook in de andere soorten begint de ziekte zich in het loof te openbaren. De minister van binnenlandsche zaken brengt ter algemeene kennis, dat do examens ter verkrijging van acten van bekwaamheid voor het middelbaar onderwijs voor het jaar 1877 in den loop der maand October a. s. zullen worden afgenomen. Zij, die zoodanig examen wenschen af te leggen, moeten zich vóór 1 Sept. a. s. schriftelijk aanmelden aan het dept. van binncnl. Zaken, en daarbij nauw keurig opgeven tot welk examen zij verlangen te worden toegelaten, met aanwijzing van lessen en noin- mer der programma's, vastgesteld bij kon. besluiten van 2 Eebr. 1861 {Stil. no. 8), 28 Eebr. 1868 Stbl no. 27,11) Oct. 1869 {Stbl. no. 156, en 11 Juli 1876 {Stbl. no. 1.) Men leest in de Arnh. Ct.: Men dringt aan op de zondagviering en uit do ondervinding blijkt ook, dat het volk er prijs op stelt den dag te vieren, ongelukkig evenwel niet op een Avijze evereenstemmende met den wensch van de voorstanders der Zondagviering. Als mon een stati stiek opmaakte van het aantal ongelukken, en vooral van het aantal vechtpartijen, zou men zien welk een plaats daaronder de Zondag en de Maandag innemen, de eerste als de dag der viering, de laatste als ,/le len- demain d'une fête'h Gisteren is dan ook weder op verschillende punten gevochten en als reden hoort

Vlissingse Courant | 1877 | | pagina 1