VLISSIMSCHE COURANT. Aanbesteding. 1875. N°. 103. Zaterdag 25 December. 13de Jaargang, GEMEKHTK B88THEI1. KENNISGEVING. BlMLAMCDi TIJDINGEN. Niouwendijk, wijk H n°. 101. VLISSIHGEfJ. Advertentitin gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Woensdag- en Zaterdag voormiddag 10 ure; De prijs van 14 regels is 40 Cents, voor eiken regel meer 10 Cents. BUEE AUi F. H. SCHIFFER. Dit Blad wordt tweemaal per week, Dondei'dags en Zondags uitgegeven. Abonnementsprijs per drie maanden 1.franco per post 1,15. Afzonderlijke nummers 10 Cents. Men Abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post-Direoteuren. Abonnementen voor België, Duitschland eu Engeland 1,65; Frankrijk 2,10; per 3 maanden. Ecuig agent tooi* Frankrijk: de firma G. X.. DAIJBE Co., te Frankfort. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van T'lissingcn maken bekend: dat zij voornemens zijn op Woensdag' don 2» ©eccBiiber 1875, des namiddags te 2 uren, op het raadhuis alhier bij enkele inschrijving in het openbaar AAM TE BESTEDEN Het ONDERHOUD der Ge- meente-gebonwen enz., ge durende het jaar 1876, in zestien perceelen, als: 1°. Onderhoud van eenige gebouwen. 2°. Id. id. id. 3°. Id. van het Raadhuis. 4°. Eet uitbaggeren van 3000 M3. slijk. 5°. onderhoud der kaaimuren, brug gen, enz. 6°. pompen, urinoirs enz. T. schoolgebouwen. 8°. Beurs. 9°. „van het school-ameu- blement. 10°. Levering van 20,000 Machinale Waal straatklinkers. 11°. 10,000 Quenast keien, groot 01'Voia M. 12°. 300 M3. pbatzand. 13°. Het verleggen van 5000 M2. kei- en klinkerstraat. 14°. Het onderhoud van p lantsoen en wegen 15°. Het vervoer der materialen enz. 16°. Het onderhoud der ruiten in de gas lantaarns. Van perceel 10 en 11 zijn de monsters bij den Gemeente-Bouwmeester te bezichtigendoor wien de uoodige aanwijzing zal geschieden. De bestekkon zijn op franco aanvrage, tegen be taling van T,—verkrijgbaar ter Secretarie dei- Gemeente en ten kantore van den Gemeente-Bouw meester. Vlissingenden 17 December 1875. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, WINKELMAN. De Secretaris P. FORBES WELS. Ter provinciale griffie van Zeeland, in de abdij te Middelburg, liggen ter lezing, de voorwaardeu waarop door het Ministerie vanBinnenlandsche Zaken (Staats spoorwegen), op den 6en Januari a. s., zal worden aanbesteed Het verleggen van den Oostelijken afsluit dijk bij den Paardenboek, het maken van den mond van het Spoorwegbassin langs het goederenstation, het verlen gen van den waterkeerenden dijk en het maken van een kanaal met keer sluis.aan de oostzijde der Stads Riet landen te Amsterdam, ten behoeve van den Spoorweg van Nieuwediep naar Amsterdam. Vlissingen24 December. Z. M. heeft aan StephaneStephan, behoorende tot de bemanning van het Fransche postschip le Coligny, scheeps-divisie Cherbourg, als blijk vau Zr. Ms. goedkeuring en tovredenheid wegens de redding van een jeugdig schepeling van het Nederlandsche vissehersvaartuig cle Kinderdijk, van Maassluis, op 21 November jl., nabij Calais, toegekend de zilveren medaille, ingesteld bij besluit van 22 September 1855, no. 61, alsmede een loffelijk getuigschrift. Z. K. II. prins Alexander heeft te Algiers, onder den naam van graaf van Buren, zijn intrek genomen in het Hotel de la Bégence, waar de eerste verdie ping voor hem is afgehuurd. De prins werd bij zijn aankomst door den Nederlandsetien consul en een adjudant van den gouverneur-generaal der kolonie, generaal Oiianzy, begroet en in een rijtuig van dezen laatste naar zijn hotel gebracht. De heeren mrs. J. H. de Stoppelaar en J. Haak man, rechters in de gemengde rechtbanken in Egypte (te Kaïro en te Alexandrië) hebben aan de Tweede Kamer een adres gericht, houdende ver zoek dat zij in overweging neme of het met Neder lands belang strookt, dat zij als Nederlandsche rechterlijke ambtenaren ontslagen en met Egyp tische ambtenaren gelijkgesteld zijn. Zij richten hun verzoek tot de Kamer, omdat, naar hunne meening, alle overleg met de regeering is afgesne den; omdat het verzoek lot intrekking vau hun ontslag, door mr. Haakman aan Z. M. gericht, den 5 October is gewezen van de hand. Tegenover de raeening der regeering, dat hun regentschap is eeue bediening door een vreemde regeeriug opgedragen en zij voortaan als Egyptische ambtenaren zijn aan te merken, trachten adressanten aan te toonen, dat deze opvatting in strijd is met den feitelijken, den rechts- en den historischen grondslag der ge mengde rechtspleging in Egypte, De Kamer heeft het adres aan de regeeriug gezonden, met verzoek om inlichtingen. De minister van financiën heeft vastgesteld de 290ste staats-loterij. Die loterij bestaat uit 21,000 loten, 10,500 prijzen en 2 premiën. De collecte wordt geopend op Maandag 17 Januari en gesloten op Zaterdag 29 Januari daaraanvolgende. De trek king der eerste klasse begint op ^Maandag lé Februari en de laatste 100 nommers worden ge trokken op Zaterdag 6 Mei. Volgens een heden (21 Dec bij het departement van marine ontvangen telegram, is Zr. Ms. schroef- stoomschip Leeuwarden, onder bevél van den kapi tein ter zee B, D. van Trojen, te St.. Thomas aange komen. Aan boord van dien bodem is alles wel. (St. C't.) liet Staatsblad bevatin no. 23i, de wet van 4 December 1875, hordende vaststelling der begroe iing van Nederlandsch Indië voor het dienstjaar 1876 (Hoofdstuk I. Uitgaven in Nederlaud); in no. 235, de wel van 4 December 1875, houdende vaststelling der begrooting van Nederlandsch Indië voar het dienstjaar 1876 (Hoofdstuk II. Uitgaven in Nederlandsch Indië)in no. 242, het konink lijk besluit van 13 December 1875, tot wijziging der bij koninkljk besluit van 21 September 1869 (Staatsblad no. 163) vastgestelde formulieren voor de verklaring tot het verkrijgen van een zeebrief volgens de wet van 28 Mei 1869 (Staatsbladno. 96). Den 28 December a.s., zal ter vervulling van kweekelingsplaatsen bij de stenografische inrichting, ten dienste van de beide Kamers der Staten-Gene- raal, een vergelijkend examen worden gehouden. Alleen zij, die genoegzame kennis vau de Neder landsche, Fransche, Hoogduitsche en Engelsche talen, alsmede van de vaderlandsche geschiedenis, de beginselen van staathuishoudkunde en van Ne derlandsch staatsrecht bezitten, kunnen in aanmer king komen. Voor doctoren in rechten en letteren en voor hen die in het bezit zijn van het diploma, naar aanleiding van artikel 57 der wet op het onder wijs verkregen, is het vergelijkend examen van beperkten aard. Degenen die naar de genoemde betrekking wenschen te dingen, worden uitgenoo- digd zich schriftelijk aan de gemengde commissie voor de stenografie uit de beide Kamers der Staten- Generaal te wenden. Hunne verzoekschriften moe ten geadresseerd worden aan den griffier dier com missie, tevens griffier der Tweede Kamer, bij wien nadere inlichtingen te verkrijgen zijn, zoowel over liet te houden examen als over de aitziehten, aan de betrekking van kweekeling bij de stenografische inrichting verknocht. (St,~Ct.) Naar aanleiding van het koninklijk besluit van den 21en December 1875, no. 19, wordt Zr. Ms. ramtorenschip Prins Hendrik der Nederlanden, liggende te Willemsoord, met den eersten Januari a. s. in dienst gesteld en het bevel over dien bodem opgedragen aan den kapitein ter zee A.N.L. Koops. De zaak van Jut en zijn huisvrouw zal, naar wij vernemen, in de maand Februari e.k. voor het ge rechtshof te 's Hage worden behandeld. Het O. M. zal door den advocaat-generaal van Maanen worden waargenomen. (D.) Maandag werd voor het eerst het kustlicht ont stoken op den nieuw gebouwden vuurtoren te Sehe- veningen. De belangstelling onder de reeders en zeevarenden was groot. Vau elk vaartuig woei de Nederlandsche vlag, terwijl Maandag avond vele schepen door gekleurde lantaarns verlicht waren. Het is te hopen dat het nieuwe licht en de nieuwe toren aan de verwachting zullen beantwoorden. Maandag avond is in de Oude Maas het tjalk schip Suzanna Louiza, schipper J. de Paepe, van Zierikzee, beladen met ongebluschte kalk en bestemd naar Rotterdam, totaal verbrand, de opvarenden zijn gered. Omtrent dezen brand meldt bet Vaderland dat de lading, behalve uit ongebluschte kalk, uit petroleum, olie en andere goederen bestond. Het schip was Maandag van Rotterdam naar Zierikzee vectrokken. Even voor de haven van Vlaardingen bemerkte men rook en, vreezende in genoemde haven niet te worden geduld, is men opgevaren naar de Botlek, ten einde aldaar hulp te erlangen en het schip aan den grond te zetten. Bij het openen der luiken ont dekte men brand eu heeft men met hulp van schip per Steenbergen, van de tjalk De Orderneming ge red wat te redden was. De brand heeft van 6 uur 's avonds tot twee uur in de nacht geduurd, waarop het schip gezonken is. Slechts een klein gedeelte der lading is gered en geborgen.

Vlissingse Courant | 1875 | | pagina 1