YLISSIXGSGIIE COURANT. R IDBAMERS Zondag 5 December. 13d9 Jaargang. K E N Ni 8 GEVIN G. KIMMLAMMIg TIJDhfiM. - egen. fe hunne, geachte uithoofde den nen uitstal» etc.) dit jaar nemen hebben Zaterdag 1875. N0. 97. Nieuwendijk, wijk H 11°. 101. V LISSIN6EN. BÏÏEEAU: F. H. SCH1FFER. H Ir, hoofdpijn, duizelig van groenten, vooml evonden worden. extract van kina en om de groei van het slechten smaak weg, \liet slijm en overbhjf- kost 25 cents. Ad verten tiBa gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Woensdag- en Zaterdag voormiddag 10 ure; De prijs van 1—4 regels is 40 Cents, voor eiken regel meer 10 Cents. Dit Blad wordt tweemaal per week, Donderdags en Zondags uitgegeva*. Abonnementsprijs per drie maanden 1.franco per post 1,15.- Afzonderlijke nummers 10 Cents. Men Abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post-Directeuren. Abonnementen voor Belgits, Dutschland en Engeland 1,65; Frankrijk 2,10; per 3 maanden. 1 Zijdie zicli rooi' het nieu we kwartaalbeginnende met 1° Januari, op de VLISSIiVGSCIIE C OU KAMT abannceren, ontvangen de nog verschijnende nummers van het loopcndc kwartaal f, H ,t TI S. Aan het bureau van politie is als gevonden gedepo neerd een Protcstautsch Psalmen- en Gc- zaïigcuback. Ter provinciale griffie van Zeeland, in 3e abdij te Middelburg, liggen ter lezing, de voorwaarden waarop zal worden aanbesteed: P. door het Departement van Marine, op den 16en December a. s. Het maken en stellen van een ijzeren kustlichttoren, ter vervanging van den kustlichttoren te Kijkduin. 2°. door bet Ministerie van Binnenlandsche Zaken (Staatsspoorwegen), op den 28en December a. s. Het maken en stellen van den metalen bovenbouw voor de brug over den Rijn nabij Arnhem. staffer en A. J-ran i'aberij de j?n.g' tunek, 'cZranuvfOL j-, Be vin de Witte, ilMBORM. andaal. Vlissingen4 December. Als bewijs dat de directie der maatschappij de Melde, Scheepsbouw en Werktuig enfabr iele te Tlis- imgen niet stil zit, maar het haar ernst is, om de terf met hare inrichtingen aan haar doel zoo spoe- mogelijk te laten beantwoorden, laten wij hier 1 iolgen Het tarief voor het gebruik van het „vaste Droog- iok", dat aan de voornaamste firma's in ons land Itain den1 vreemde, tot de scheepvaart in betrekking staande, is gezonden. HOOFD,1FIUETI1VG vau het dok op Kanaal peil LWte 70, Breedte 16, Diepgang 4(in.VI.) 233, 52, 13 (in Eng. V.) stellinghout te gelijk gedokt betalen echter te zamtn het tarief. Voor he' gebruik van schoren en wordt in billijkheid gerekend. Yoor Stoomschepen word' als tonnemaat aange nomen het gemiddelde van de netto (of register-) en bruio (of gross-) tonnemaat» Voor houten en ijzeren Schepen die vooreen ander doel dan schoonmaken en schil leien in het dok ge steld worden, tellen de Zondagen en bij de Wet erkende feestdagen niet mede, tenzij op die dagen aan het schip gewerkt wordt. Dit tarief wordt berekend met een minimum van twee dagen, onverminderd, of eeu Schip of Stoom boot op denzelfdeu dag van inkomen wederom wordt uitgelaten. Voor reparatiën, welke een lang verblijf in het dok noodzakelijk maken, kan men zich mèt de Directie over dit tarief verstaan. K Blijkens gedane mededeeling van den voorzitter in den gemeentelaad van jl. Woensdag zal het inge komen adres met de daarbij behoocende plans en leekeningeu van den heer Jos. Hertoge van Ant werpen, destrekking hebbende, om Middelburg en Vlissiugen door middel van ee'js wandeldreef te ver- eenigeu, in eene volgende vergadering ter tafel ge bracht worden. Het voorgestrlde plan is thans in overweging bij de burgemeesters van Middelburg, Vlissiugen, Koudekerke en Oost- en West-Souburg. e.s <y i. 'S 5« s I 3 K) 0 O 12.50 1 12.58 1.2 1.9 1.24 1 84 1.45 1.52 1.57 2.7 2.13 2.27 2 40 4.7 2 62 4.'.9 3.1 14.30 listen. 5*45 8 80 5 53 8.40 5.57 8.45 64 832 6.19 9-7 6.27 9.1» 6 40 aaolt 6.47 6.»2 7.3 7.8 7 23 1 7.36 7.60 AANTAL CENTEN PER DAG EN PER TON. 1150—175 1176200 I'01—250 251—300 -350 iJ'i—400 ''1—500 is®l—600 501—700 l'Ol800 k laarhoven. In- en Uit gaan. Per ton. Eerste tot en met zevendedag. Per dag en per ton. Volgende dagen. Per ton. 30 H/jj 7 29 7 6'/i 28 7 6 26 6'/3 57* 25 67* 5 24 6 47* 22 6 4. 20 6 4 18 6 4 17 6 4 16 6 4 piepen van minder dan 150 ton worden bere- s of zij 150 ton meten. Twee zalke schepen In de zitting van den gemeenteraad te Goes op 29 November jl. is na eene langdurige beraadsla ging besloten: het aanbod der Vlissingsche han delsbank A. Meijers en Co. tot conversie der 5 pet. schuld in eene van 4sl/2 pet. te accepteeren. Tegen stemden de heeren Kakebeeke, Fransen van de Putte, van Renterghem en de voorzitter; de heer van Swinderen hield zich buiten stemming. Het aanbod werd vooral bestreden op grond, dat vervroegde aflossing der schnld niet noodzakelijk werd geacht. Vervolgens wordt op voorstel van den heer De Witt Hamer met 7 stemmen besloten, dat de con versie nog vóór of met 1 Januaii 1876 zal worden tol stand gebracht als de goedkeuring van gedepa- teerde staten is verkregen. Donderdag 2 dezer had in het lokaal van den heer Kaijpers eene vergadering plaats van belangstel lenden in de afschaffing der dienstvervanging bij de militie. Uit het groot aantal van hen, die alhier hunne deelneming hebben betuigd in die afschaf fing waren door den generaal van Stirum een acht tal heeren uitgenoodigd die vergadering te beleg gen, ten einde hier eene afdeeling van hetantidienst- vervangingsbond op te richten, het bestuur hiervan te kiezen, en mede te werken tot de keuze van het hoofdbestuur. Door een vijftal was daaraan gevolg- gegeven en behalve deze, zeven van de vroegere deelnemers, zoomede vier andere belangstellenden verschenen. Daar bovendien een zestal reeds lot het bond was toegetreden kan, na eene inleidende rede van den heer van Dnaren Dutilh, aan wien het voor zitterschap was opgedragen, en na het voorlezen van de statuten des bonds, eene afdeeling worden opge richt, voorloopig uit 22 leden bestaande. In het bestnar, dat zijne taak onderling verdeelen zal, werden bij eerste stemming de heeren Dutilh en van Aken gekozen, hebbende de heer Pieterse ver zocht uithoofde van vele ambtsbezigheden buiten aanmerking te blijven. Bij de herstemming voor het derde lid verklaarde de heer C. Schuijlenburg, in die herstemming begrepen, met het oog op zijn vermoedelijk spoedig vertrek het eveneens beter niet in het bestuur benoemd te worden, waarna de kenze op den heer Michaelis viel. Eindelijk werden uit de door de regeiingscorumissie voorgestelde 30 heeren er 15 voor het hoofdbestuur gekozen en de vergadering gesloten. Te verwonderen is de zeer geringe opkomst, na de groote sytnphathie, die voorde zaak was getoond. Er was bijv. geen enkele luitenant, niet één sergeant verschenen. Waarschijnlijk moet dit aan de hevige koude of aan het sneeuwvertnaak geweten worden, doch wij'hebben alle hoon dat spoedig de 200 belangstellenden io even zoovele leden van het bond zullen zijn veranderd. De geringe contributie en het groote belang dat men bereiken wil, strekken daartoe tot waarborg. Volgens telegram is het Duitsche stoomschip Fried. Krupp, gisteren avond iu Konstantinopel aangekomen en heeft heden de reis naar Nieolaeff voortgezet. Het Staatsblad n°. 207 bevat het koninklijk be sluit van 24 November 1375, tot wijziging van art. 1 van het kon. besluit vau 11 Juli 1871 Staatsblad n°. 76), houdende nadere regeling van het examen voor ijker of adjunct-ijker der maten en gewichten, enz. Genoemd art. 1 wordt gelezen als volgt: „Tot het afnemen van het examen, voorgeschreven bij art. 23 der wet van 7 April 1869, waarvan de gewij zigde tekst is bekend gemaakt bij besluit van 29 Nov. 1874 Staatsblad no. 143), wordt, telkenmale als dit noodig is, door den minister vaa binnen-, landsche zaken eene commissie benoemd. De voor zitter en de leden dier commissie genieten reis- en verblijfkosten volgens de tweede klasse van het tarief, vastgesteld bij besluit van 15 December 1849 Staatsblad n°. 62), benevens vacatiegelden." Het provinciaal gerechtshof in Zeeland heeft een vonnis der arroudissements-cechtbank te Goes ver nietigd, waarbij beetwortelen als niet tiendplichtig werden beschouwd. Het hof heeft beetwortelen wel tiendplichtig verklaard. Z. M. de Koning-groothertog heeft benoemd tot ridders der orde van de Eikenkroon de heeren Wouwermans, Dupont, Thieleus jr. en Odemare, allen officieren in Belgische dienst, en belast ge weest met het toezicht op de ontgraving der stoffe lijke overblijfselen van het Noord-Nederlandsch garnizoen op de Citadel te Antwerpen, die later met krijgseer zijn ter aarde besteld op het kerkhof te Ginneken bij Breda, De heeren C. L. .T. baron de Labbeville, lid en secretaris van den Belgischen senaat, L. P. Gacbard, rijks-archivaris te Brussel, en H. Thieleus, chef van het technisch bureel der Société du Sua te Antwer pen, zijn door den Koning-groothertog benoemd respeklievelijk tot ridder-grootkruis, grootkruis en, ridder der orde van de Eikenkroon. {Tad.) Z. K. H. Prins Alexander heeft Woensdag, een bezoek afgelegd bij den president der Franscha republiek, maarschalk Mac-Mahon. Bij koninklijk besluit van 28 October jl. zijn de heeren mr. W. C. Borsius, lid der eerste kamer, mr. G. A. Fokker, lid der gedeputeerde staten van Zeeland, J. P. I. Buteux, griffier der staten van Zeeland, en G. van Diesen, hoofdingenieur van den

Vlissingse Courant | 1875 | | pagina 1