lEXT UISSIMJSCIIE COURANT. AS ,E, evraagd: 1875. N°. 91. Zondag 14 November. 13 Jaargang. GEMEENTE-BESTUUR. KENNISGEVING. BINNENLANDSCHE TIJDINGEN. Ub, tevlissiM®1, it en borst. zegelde flacons aar bij Apotheker. traat, leveren van: >MEN, ÏS, drozen :lie tot het vak tl-IlJISJE, onrant. fcgen hooge Tederlandgeves- kurde i-foorglsapi- tegen vaste Jscmeö die door lositie euz. in de ogen der Maat- linen in aanmeï- ieven onder lett. I., Papierhandel, 5'S de Nieuwendijk, wijk II n°. 101. VLISSINGEN. AdvertentiSn gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Woensdag- en Zaterdag voormiddag 10 ure; De prijs van 1—4 regels is 40 Cents, voor eiken regel meer 10 Cents. BUREAU: F. H. SCHIFFER. Dit Blad wordt tweemaal per week, Donderdags en Zondags uitgegeven. Abonnementsprijs per drie maanden 1.—, franco per post 1,15. Afzonderlijke nummers 10 Cents. Men Abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post-Directeuren. Abonnementen voor België, Dutsckland en Engeland 1,65; Frankrijk 2,10; per 3 maanden. No. 77. BR1NDWEZEX. Bepaling eener algemeene brandschouwing. De BURGEMEESTEE en WETHOUDERS van Ylissingen, gezien art. 57 der verordening op het brandwezen, waarbij is voorgeschreven, dat ten minste éénmaal in bet jaar, door brandspuitmeesters en hunne onder brandspuitmeesters, vergezeld door den Commissaris of een der beambten van Policie, eene algemeene brandschouwing zal plaats hebben; maken bekend: dat die algëmeene brandschouwing voor dit jaar is bepaald op Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Vrijdag den 7, 8, 9 on 10 December a. s. en noodigen de ingezetenen uit om ben, die daar mede zijn belast, tot het noodige onderzoek in hunne woningen of gebouwen toe te laten, en zich te gedra gen naar hunne aanwijzing, omtrent het aanleggen, veranderen en verbeteren van stookplaatsen, schoon maken van scboorsteenen of bergon van brandstoffen, eti in het algemeen overeenkomstig de bepalingen, voorkomende in genoemde verordening op het brand wezen, ten einde zich te vrijwaren voor de toepassing der daarbij bedreigde straffen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 12 November 1875. De Burgemeester en Wethouders voornoemd WINKELMAN. De Secretaris P. FORBES WELS. Ter provinciale griffie van Zeeland, in de abdij te Middelburg, liggen ter lezing, de voorwaarden waarop door het Departement van Marine op den 18n en 19n November a. s. zal worden aanbesteed 1'. De levering van draaddoek. 2». De levering van baai, duffel, laken, borstrokkenzijden doekendekens en overtrekken voor matrassen en kussens. Mede liggen aldaar ter lezing, de voorwaarden, Taarop door het Ministerie van Binnenlandsche Zaken flp den 24en November a. s. zal worden aanbesteed Het gedurende 1816 onderhouden van- en het doen van eenige herstellingen aan de Landsgehouwen te 's Gravenhage. !>ac. Vlissingön, 33 November. De Staats-courant van gisteren bevat het Tolgende bulletin 's Gravenhage, 11 November, des morgens 10 uren. De gunstige, verandering in den ziekte toestand van Hare Majesteit blijft aan- houden. Dr. VINKHUYZEN. Met morgen te beginnen wordt geen offi- piëel bulletin meer uitgegeven. De leden van de Eerste Kamer der Staten-Gene- raal zullen wederom worden bijeengeroepen tegen 23 dezer, ter behandeling 'van de Indische begroo- ting voor 1876. De leden van de Tweede Kamer waren Woensdag in de sectiën vergaderd tot het onderzoek van de laatstelijk bij de Tweede Kamer ingekomen 14 wetsontwerpen. Woensdag avond werd door de onderofficiers- vereeniging Genoegen, van het alhier in garnizoen liggend 3de regement infanterie, eene tooneel-voor- stelling gegeven in de zaal van den heer J. B. Kuij- pers. De drie stukjes: ,/Fernand de Speler", ,/De twee Dooven" en ,/Genezen", werden vrij goed afgespeeld, eene groote menigte woonde deze voor stelling bij. Een geanimeerd bal besloot dezen aan- genamen avond. De alhier wonende werkman van de Castelen, had Donderdag middag het ongeluk, om, toen hij op het stoomschip Helena Burc&ard werkte, eene ket ting mis te grijpen en met het hoofd van het dek in het ruim op de spoorrails te vallen. Hij werd onmid- delijk naar het gasthuis vervoerd. Naar wij verne men bestaat er hoop op herstel. Met 1 Mei a. s. wordt het garnizoen van Neuzen naar Ylissingen overgeplaatst, en daarentegen de 3e en 4e compagniën van het garnizoen alhier naar Neuzen. Sedert eenigen tijd is een veehouder in de ge meente Sluis begonnen met zijne vette schapen te doen slachten. De geslachte dieren worden onmid- delijk in kisten gepakt en aldus verzonden naar Ylissingen, van waar ze door middel der mailbooten naér de Londensche markt ten verkoop worden ge ëxpedieerd. Door Z. E. den minister van financiën is aange steld tot ambtenaar bij 's Rijks belastingen te Nijme gen, Charles Hillen LaFeber, wonende alhier. De luitenants ter zee H. A. de Smit van den Broecke en H. F. Wesseling, beiden werkzaam bij het departement van marine, bureau hydrographie, en sints eenige maanden belast geweest met liet opnemen en ïd kaart brengen van een gedeelte der Wester-Schelde, keerden Woensdag naar 's Hage terug. Naar wij vernemen is deze veelomvattende laak nog niet geheel volbracht, doch zullen de werkzaamheden wegens het ongunstig saisoen tot het volgend voorjaar worden uitgesteld, (libl.) In de Staats-courant van eergisteren is opge nomen het koninklijk besluit van 27 October jl., waarbij het tarief vastgesteld bij art. 1 der wet van 18 April 1874 {Staatsblad n°. 65) regelende de consulaatrechten, ten aanzien van vaartuigen ge meten volgens het koninklijk beslnit van 21 Augus tas 1875 {Staatsblad n°. 146) wordt gewijzigd, en zulks ter uitvoering van de slotbepaling van art. 4 der wet van 3 Juni 1875 {Staatsblad n°. 101), tot afschaffing van vuur-, ton- en bakengeld, en nadere regeling der meting van zeeschepen. In de Staats-couraut van gisteren is opgenomen het, aan den minister van binnenlandsche zaken uit gebracht verslag van de commissie, van 1 Augustas 1875 tot 1 Augustus 1876 belast met het afnemen der examens van apotheker en der practische exa mens van hulp-apotheker. De Staats-courant behelst weder een nomina- tieve opgave van Europeesche officieren, onder officieren en minderen, overleden na evacuatie uit Atjeh, voor zooverre daaromtrent tot op den 6en October bij het departement van oorlog in Neder- landsch-Indië bericht was ingekomen. Daarop komen voor R. Sprietsma, sergeant; A. Mader, C. F. Leps, J. M.Ri'oot, A. C. Mersseman en C. E. Luthard, fuseliers; II. Tensen, kanonier 2e klasse; J. Kniefs en A. A. Houpin, fuseliers; J. Schouten, kanonier 2e klasse en R. Bakker, fuselier. De minister van financiën verwittigt de belang hebbenden, dat de eerstvolgende rechtstreeksche verzending van brieven enz. uit Nederland naar Noord-Amerika, door middel van de stoomschepen der Nederlandsch-Amerikaansche stoomvaartmaat schappij, zal geschieden uit Rotterdam op Zaterdag 27 November a. s., met het stoomschip P. Caland, in plaats van met het stoomschip JV. A. Schollen, welke afvaart, op 13 dezer bepaald, wegens averij niet geschieden kan. {St.-Ct.) Er bestaat gelegenheid tot verzending der corres pondentie naar, Nederlandsch-Indië, door middel van het stoomschip Rollandvan de maatschappij Java, waarvan het vertrek uit het Nieuwediep op 20 November a. s. is bepaald. Behalve voor Batavia, zal er met deze gelegenheid mede eene brievenmaal naar Padang worden verzonden. De gedrukte stuk ken en monsters van koopwaren behooren uiterlijk in den avond van 19 November en de brieven den daarop volgenden dag 's morgens per eersten trein aan den Helder aangekomen te zijn. Met leedwezen vernamen wij het overlijden, in der» ouderdom van 7 7 jaren, van den heer J. Fransen van de Putte Sr., lid van de Eerste Kamer der Sta- ten-Generaal, in welk Staats-collegie hij sinds Sep tember 1859, alzoo gedurende zestien achtereen volgende jaren, zitting had. De overledene nam doorgaans ijverig deel aan de debatten en gaf daar bij van veelzijdige zaakkennis blijk. Hij stond, wegens zijn gemoedelijk en humaan karakter, hoog aangeschreven bij zijne medeleden en overige land- genooten. Den last der jaren droeg de heer van de Putte, ook in zijn parlementaire loopbaan, met waar digheid en eere. Zijn staatkundige overtuiging alleen was in de laatste tijden wat nevelachtig ge worden. (P.) De heeren mr. J. P. Rethaan Macaré, rechter commissaris, mr. C.W. J. J. Pape, substituut officier, mr. H. van Adrichem, waarnemend griffier, en dr. A. W. van der Sfcarp zijn tot het doen van een ge rechtelijk onderzoek op 9 dezer van Zierikzee ver trokken naar Oud-Vossemeer alwaar een kinderlijk is gevonden. Tengevolge van dat onderzoek is Woensdag na middag in het huis van arrest te Zierikzee overge bracht Cornelia Marina Lindhoudl, oud 23 jaar, ongehuwde dienstbode te Oud-Vossemeer, verdacht van het kind, waarvan zij Zaterdag avond 23 Octo ber 11., ten huize van den predikant van Maaren aldaar, bij wien zij als noodhulp in dienst was heime lijk bevallen was, moedwillig van het leven te heb ben beroofd, door met de hand den mond toe te hou den en het ademen te beletten, en van het voorts den volgenden morgen in den welput te hebben ge worpen. De verdachte heeft hare misdaad bekend.

Vlissingse Courant | 1875 | | pagina 1